OPONY
Odpowiedz do tematu

KAWA
[Usunięty]
: OPONY
Hej

Jak sadzicie wejdzie na przód GSa oponka 120/70-17

Z góry dziekuje za info.

jankees
[Usunięty]
:
a ja przyokazji się dolącze do pytanka bo interesi mnie jaka szeroka oponka wejdzie na felgi do gs-ka ??

:
Ja proponuje pozostać przy fabrycznych wymiarach. Są one dopasowane do kąta głowki ramy , charakterystyki zawieszenia i zmiana pogorszy jakosc prowadzenia motocykla. Da to znac o sobie w złozeniu na zakrętach. O ile na tył wejdzie max 140 / 70/17 to przod bym pozostawił w oryginalnym rozmiarze.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
makosGS500
[Usunięty]
:
ja tam myśle że zmiana opony na SZERSZĄ jeśli ma wpłynąć na jazde to wpłynie pozytywnie

:
makosGS500 napisał/a:
ja tam myśle że zmiana opony na SZERSZĄ jeśli ma wpłynąć na jazde to wpłynie pozytywnie


Jeśli mi nie wierzysz to proponuje zakup w Empiku czy ksiegarni ksiązki MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY . Jest w niej opisany cały problem geometri motocykla wraz z zachowaniem po zmianie opon.
Szerokie opony polepszaja prowadzenie w jeżdzie na wprost a pogarszaja w zakretach.
W gs-ie zmiana ma tylko wymiar estetyczny bo oryginalny rozmiar wystarcza z powodzeniem przy tej mocy silnika . Poza tym szersze opony powodują spadek osiągów z powodu wiekszych oporow toczenia.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
jankees
[Usunięty]
:
kawa a jakie masz z tyłu ?? bo ja tak z ciekawosci dzisiaj spogladnołem na swoje i z przodu mam 110/70/17 a z tyłu mam 140/70/17.

KAWA
[Usunięty]
:
tyl mam 140/80/17

na przodzie mam 110/70/17

prawde powiedziawszy tylu nie sprawdzalem czy jest taki jak w instrukcji ;0)

ale ok bylem w niedziele na torze i ladnie sie skladal w winklach ;0)

:
Ja mam przód 110/70/17 a tył 130/70/17....
kurde czasami czuje jak mi tył troszke zachodzi ale daje rade...

KAWA
[Usunięty]
:
a jaki jest rozmiar zalecany przez producenta?

:
KAWA napisał/a:
a jaki jest rozmiar zalecany przez producenta?


110x70x17 i 130x70x17

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
KAWA
[Usunięty]
:
wiec moja tylna opona jest zbyt szeroka
jakie sa tego konsekwencje ?


bo ja nie odczuwam w trakcie prowadzenia niczego niepokojacego wprost na przeciwko
mam taka gume juz 2 miesiace i jest git
na torze kladl sie super a ja sam przesunalem granice pochylania maszyny w zakretach i to znacznie

milowski
[Usunięty]
:
Ja ma mam przód oryginalnie (110) a tył 150 (zamontował poprzedni właściciel)- nie polecam, bo się mieści na żyletki, a przy nowym łańcuchu trze o obudowę od łańcucha :(

Cedi
[Usunięty]
:
Po cos zmieniac jak jest dobre

:
a pytanie z innej strony

zawsze wymieniacie komplet czyli przód i tył (w niemczech tak sie robi)
druga rzecz czy na obu kołach macie te same opony (w sensie marka i model) ja mam w niemieckim briefie napisane że te same na obu kołach :?:

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
Szeryf
[Usunięty]
:
Breżniew napisał/a:


Jeśli mi nie wierzysz to proponuje zakup w Empiku czy ksiegarni ksiązki MOTOCYKLISTA DOSKONAŁY . Jest w niej opisany cały problem geometri motocykla wraz z zachowaniem po zmianie opon.
Szerokie opony polepszaja prowadzenie w jeżdzie na wprost a pogarszaja w zakretach.
W gs-ie zmiana ma tylko wymiar estetyczny bo oryginalny rozmiar wystarcza z powodzeniem przy tej mocy silnika . Poza tym szersze opony powodują spadek osiągów z powodu wiekszych oporow toczenia.


Breżniew jak zawsze błyśnie wiedzą. Skarbnica wiedzy normalnie :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.