WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
W polowie skasowana Suza
Autor Wiadomość
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Kacperski - wg ASO Suzuki Piaseczno, ASO Jaskłowski, ASO Honda Motorista, to co wykonała moja sąsiadka nie było wypadkiem a kolizją. W związku z tym, z czystym sumieniem moto jest wystawione jako bezwypadkowe. Przednie zawieszenie nie było absolutnie uszkodzone co zostało potwierdzone. Ucierpiały tylko plastiki. Moto doznało uszkodzenia a nie wypadku.
Potraktować to można jako parkingówkę a to nie czyni moto wypadkowym.
Jeżeli ktoś nie jest zainteresowany motocyklem, to niech nie komentuje i nie wprowadza osób zainteresowanych w błąd, co próbowała już zrobić koleżanka Magda.

Osoba zainteresowana jest informowana o kolizji, dostaje dokumenty z PZU, faktury z ASO na nowe części oraz stare plastiki na dowód uszkodzeń (wszystkie części wymienione są nowe i oryginalne) i sama może określić co i jak.

Jeżeli już zwracasz się do mnie po imieniu, i wystawiasz przeciwko mnie zarzuty oszustwa, to przynajmniej mógłbyś się przedstawić, bo widzę że jesteś kolejną osobą która "świetnie zna mnie jak i moją maszynę".

Pozdrawiam.
_________________
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Kacperski napisał/a:
Irenko, sprawa bardzo przykra, ale mam do twojego zachowania jedno bardzo, bardzo duże zastrzeżenie. :zdegustowany:
Chodzi mi o ofertę tutaj oraz na Sprzedam - svforum.pl (dostępne dla użytkowników, zrzuty obydwu mam na dysku, prześlę zainteresowanym)
Powiedz mi proszę, czy oferowanie tego motocykla jako bezwypadkowy (bez twojej wiedzy i zgody takiego ogłoszenia chyba salon nie zamieścił?) nie jest odrobinkę dyskusyjne? Przypominam ci o przetrąceniu całej przedniej owiewki oraz podejrzeniu uszkodzenia przedniego zawieszenia.

PS. tak, wiem że motocykle/samochody/... kupuje się oczami, wiem też jak bardzo ucierpiała by cena i zainteresowanie tą sztuką. I o to właśnie tutaj chodzi.

PPS. znam też definicję wypadku :chytry:


Ogarnij się człowieku.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Kacperski , ale o co tobie właściwie chodzi, najpierw Magda, teraz ty.

Magda się czepiała Irys o to ogłoszenie, choć nie widziała, że w tym samym czasie ok 10 nowych forumowiczów założyło swoje konta na forum tylko po to aby uwiarygodnić swoje szroty na sprzedaż, teraz Ty wyjeżdżasz ze swoimi teoriami na temat interpretacji tego kiedy moto jest bezwypadkowe, a kiedy nie.
Jeśli serwis stwierdza swoim podpisem, że takie zdarzenie drogowe nie może być kwalifikowane jako wypadek to przestań się w tym doszukiwać wypadku, gdzie w moto nie ma ani jednej całej części. Jakoś nie widzę takich komentarzy przy innych ogłoszeniach sprzedaży, które pojawiają się na forum, a gdzie widać, że moto jest niekompletne (brak części nadwozia), malowane niemalże pędzlem, złożone z 5 innych, to jakoś nikomu nie przeszkadza i nikt tego nie wytyka osobie dającej ogłoszenie, co ponajwyżej informacja pojawia się w temacie osoby, która chce taki moto nabyć, a Wy mam wrażenie, że robicie jakąś krucjatę z tego aby zrobić Irys w poprzek.

Ciekawe, czy każdy kto miał paciaka, parkingówkę, czy szlifa przy 20km/h też pisze w ogłoszeniach, że moto miało wypadek - nie pisze, że moto było bezwypadkowe

Zgadzam się z mr0zd'em , .ogarnij się człowieku.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Kacperski
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Zanim zacznę. W żaden sposób mój poprzedni post nie był skierowany osobiście przeciwko Irys (jeszcze do tego wrócimy)

@Irys
Irys napisał/a:
Jeżeli już zwracasz się do mnie po imieniu, i wystawiasz przeciwko mnie zarzuty oszustwa, to przynajmniej mógłbyś się przedstawić, bo widzę że jesteś kolejną osobą która "świetnie zna mnie jak i moją maszynę".

a)Spotkaliśmy się osobiście - moto szkoła w Modlinie. Swoją drogą, do dzisiaj jestem pod wrażeniem tego co ci się wtedy działo z twoją gską ;)
b)Wszystko co napisałem dotyczyło tej konkretnej historii oraz ogłoszenia za którym bliżej nie sprecyzowany "ktoś" mógłby przejechać pół polski z jęzorem na wysokości kolan.
c)Przez oszustwo rozumiemy poświadczenie nieprawdy, lub inny czyn za który grozi jakakolwiek odpowiedzialność (niekoniecznie karna)? Nie, nie zarzuciłem ci oszustwa.

Irys napisał/a:
Kacperski - wg ASO Suzuki Piaseczno, ASO Jaskłowski, ASO Honda Motorista (...).Moto doznało uszkodzenia a nie wypadku.
Potraktować to można jako parkingówkę a to nie czyni moto wypadkowym.

Skoro tak chcesz do sprawy podchodzić, wydarzenia nie kwalifikuje się jako wypadek na podstawie uszkodzeń motocykla, a na podstawie obrażeń (7 dni w szpitalu, jeśli nic ostatnio nie pozmieniali). Zgodzimy się chyba oboje, że prawie każde motocyklowe "zdarzenie" wymagające obserwacji zasługuje na zwyczajowe miano dzwona. Twoje wcześniejsze rozkminki o utracie wartości motocykla i tej nieszczęsnej pękniętej owiewce pokazują, że wiesz o czym mówię - motocykl w jakiś sposób był już uszkodzony.
W takim rozumieniu twojemu motocyklowi daleko do bezwypadkowości, nie neguję jednak jego potencjalnie bdb stanu.

Irys napisał/a:

Jeżeli ktoś nie jest zainteresowany motocyklem, to niech nie komentuje i nie wprowadza osób zainteresowanych w błąd(...)

Nikogo nie wprowadziłem w błąd. Jeżeli ktokolwiek będzie z mojego powodu mieć wątpliwości co do motocykla, ma pod ręką całą historię. Może więc w krótkim czasie zapoznać się z całą sprawą, wyrobić sobie własne zdanie.

Irys napisał/a:

Osoba zainteresowana jest informowana o kolizji, dostaje dokumenty z PZU, faktury z ASO na nowe części oraz stare plastiki na dowód uszkodzeń (wszystkie części wymienione są nowe i oryginalne) i sama może określić co i jak.

Jak już pisałem, nie neguję stanu motocykla, czepiam się jedynie przedstawiania go jako "funkiel nówka, nie śmigany, używany przez dziadka". W żaden sposób nie chciałem urazić osobiście ciebie, jak i społeczności tego forum. Bardzo, ale to bardzo nie podoba mi się zjawisko naciągania w nieskończoność granic słowa "bezwypadkowy". Na przykład mój motocykl miał wątpliwą przyjemność doświadczyć szkody mniejszej niż wyrządziła twoja sąsiadka, w moim rozumieniu jest w pełni sprawny, ale na pewno nie bezwypadkowy.

Irys napisał/a:
Pozdrawiam.

Z wzajemnością :)


@Studi
studi napisał/a:
ogarnij się człowieku.

Udało mi się uniknąć osobistych wycieczek po kimkolwiek, będę wdzięczny za odwzajemnienie tego wysiłku. W dodatku nie jestem Magdą, nie znam Magdy, wyrażam własne zdanie. Prosił bym więc do kompletu o nie traktowanie mnie jak przedłużenia Magdy, mogę? :)
Reszta twojego posta mieści się w ramach moich komentarzy dla Irys.

@mr0zd, uspokój się, ludzie cię tu na poważnie biorą :P
Ostatnio zmieniony przez Kacperski Nie 15 Maj, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Może nie ma co wyolbrzymiać całej sytuacji ale fakt faktem wkurzające są takie ogłoszenia. Motocykl pewnie jest ładnie zrobiony i nawet było by ciężko się domyślić, że jest po jakichś przejściach ale można by o tym wspomnieć w ogłoszeniu. Jakie to ma znaczenie czy ktoś to nazwał wypadkiem, kolizją, wywrotką, ślizgiem? Motocykl rozwalony jak po konkretnym ślizgu. A wpisywanie w aukcji "bezwypadkowy" stało się powszechnością i jawnym wprowadzaniem w błąd potencjalnych nabywców. Nie jestem zainteresowany zakupem tego motocykla, nie mam zamiaru "najeżdżać" czy usposabiać kogoś wrogo do swojej osoby oraz nie znam osobiście ani Irys ani kolegi Kacperskiego, ale uważam że trzeba mu przyznać rację.
 
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Grzechu16 napisał/a:
wpisywanie w aukcji "bezwypadkowy" stało się powszechnością


Właśnie o to chodzi i pełno jest i na naszym forum również takich ogłoszeń, ale "takie" zainteresowanie budzi wyłącznie to jedno i to mnie trochę dziwi.

Dla czego w ten sam sposób nie komentujemy - my społeczność forumowa - innych tego typu ogłoszeń ukazujących się m.in. na naszym forum (nie mówię tu o dziale oceniania ogłoszeń gdzie ktoś pyta się o jakąś sztukę, a właśnie o dział sprzedam, gdzie ktoś ją wystawia). Aby nie być gołosłownym choćby ogłoszenie kolegi calluma -> http://www.forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=7935, większość ekipy mazowieckiego wie, że miał przygodę i to dosyć poważną, zresztą sam na forum o tym wspominał, tyle, że tam nikt nie napisał, że dlaczego na aukcji w otomoto stoi jak byk bezwypadkowy a w przypadku tej konkretnej maszyny, ciągle ktoś ma jakieś see.

@Kacperski Magda to imię, jak ty byś się poczuł jeśli ktoś twoje by pisał z małej litery.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
cypis
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Możliwe, że z powodu wystawienia motocykla w salonie i nietypowej kwoty do zapłacenia.
 
 
Kacperski
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

studi napisał/a:
@Kacperski Magda to imię, jak ty byś się poczuł jeśli ktoś twoje by pisał z małej litery.
Ups.

studi napisał/a:
Grzechu16 napisał/a:
wpisywanie w aukcji "bezwypadkowy" stało się powszechnością

Właśnie o to chodzi i pełno jest i na naszym forum również takich ogłoszeń.
Więc jeszcze jedna taka oferta nie zaszkodzi?

studi napisał/a:
(...)ale "takie" zainteresowanie budzi wyłącznie to jedno i to mnie trochę dziwi.
W takich pieniądzach i z takim opisem/sprzedawcą to powinna być prawdziwa igła. Rzadko zdarzają się takie kwiatki w wydaniu lokomotywy jednej z internetowych społeczności.

studi napisał/a:

Dla czego w ten sam sposób nie komentujemy - my społeczność forumowa - innych tego typu ogłoszeń ukazujących się m.in. na naszym forum
Mógł byś mi tak bezczelnie braku stażu nie wypominać? :rotfl:

PS. dlaczego piszemy razem sesese ;)
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Kacperski napisał/a:
studi napisał/a:


Dla czego w ten sam sposób nie komentujemy - my społeczność forumowa - innych tego typu ogłoszeń ukazujących się m.in. na naszym forum


Mógł byś mi tak bezczelnie braku stażu nie wypominać?


A gdzie w tym zdaniu wypominam ci staż na forum.

A wracając do sprawy przedmiotowej to akurat cena wynika z marży jaką nakłada salon na przedmiot sprzedaży, a cena wyjściowa jest identyczna jak w przypadku przytaczanego tu ogłoszenia kol. callum'a, zresztą to dwie bliźniaczki, ten sam rocznik, to samo malowanie i znam obie sztuki osobiście i wiem co się z nimi działo.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Nie wiem za bardzo o co tyle gadania. Przecież Irys wyraźnie napisała że osoba kupująca dostaje w zestawie owiewki oryginalne, więc próbę ukrycia zdarzenia można wykluczyć.

Jeśli w zdarzeniu ucierpiały tylko plastiki, co potwierdziły serwisy to trudno to porównać z takim po którym trzeba spawać ramę, prostować lagi czy jakąkolwiek inną część.

Nie róbcie z igły wideł - to że w tytule aukcji nie jest napisane że była "przygoda" nie znaczy że sprzedający próbuje to ukryć (zwłaszcza skoro dodaje resztki plastików oryginalnych). Najwyżej osoba zainteresowana zrezygnuje z zakupu.

Cytat:
W takich pieniądzach i z takim opisem/sprzedawcą to powinna być prawdziwa igła.
A to za jakie pieniądze jest wystawiony motocykl to naprawdę już jest sprawa sprzedającego. Nawet jakby cena wynosiła 100 000 zł to nie jest to w żaden sposób wprowadzanie w błąd czy oszustwo.
 
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Moi drodzy, proponuje zakończyć tą dyskusję i robienie mi czarnego PRu - bo rozumiem że miała w tym jakiś cel koleżanka Magda, ale Wy?
Cała historia moto jak jest jak widać dostępna non stop na forum, ogłoszenie Motoristy nagle nie znikło z OtoMoto a i mój post wcześniej (co zauważył kolega simin) wykazuje moje dobre intencje dla przyszłego kupującego i brak ukrywania jakichkolwiek faktów z historii Suzan.

O cenie rozmawiać będę z ewentualnymi chętnymi - ceną realną będą mile zaskoczeni jeżeli będą mieli okazję zobaczyć moto na żywo i ze mną pogadać - i na tym właśnie mi zależy.
_________________
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

simin napisał/a:
Nie wiem za bardzo o co tyle gadania. Przecież Irys wyraźnie napisała że osoba kupująca dostaje w zestawie owiewki oryginalne, więc próbę ukrycia zdarzenia można wykluczyć.

Tutaj koledze chodziło raczej o fakt nie zamieszczenia informacji o tym (kolizji) na aukcji.
Fakt faktem - nie ma sensu ciągnąć tej dyskusji, rozejdźmy się w pokoju :piwo:
 
 
 
Alf/red/
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Irys napisał/a:
Potraktować to można jako parkingówkę a to nie czyni moto wypadkowym

No właśnie o to - o ile kumam - idzie; co trzeba, żeby w ogłoszeniu pisać "wypadkowy", zabić pojazdem kogoś, prawda?

Irys napisał/a:
Osoba zainteresowana jest informowana o kolizji, dostaje dokumenty z PZU, faktury z ASO na nowe części oraz stare plastiki na dowód uszkodzeń

Jak to udowodnisz?

Zestawmy jeszcze tytuł wątku "w połowie skasowana" z deklaracją "bezwypadkowy" :hyhy:
 
 
Irys 



Model GSa: Brak moto
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Wrz 2009
Pochwał: 12
Posty: 1105
Skąd: Szkocja
Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Alf/red/ Tobie na szczęście nic udowadniać nie muszę ale osoby które już oglądały Suzan wszystkie info dostały. Chcesz mnie sprawdzić? Przyjedź jako tajemniczy klient do Motoristy to pogadamy :] Żenua
_________________
 
 
Kacperski
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Alf/red/ napisał/a:
No właśnie o to - o ile kumam - idzie; co trzeba, żeby w ogłoszeniu pisać "wypadkowy", zabić pojazdem kogoś, prawda?
Źle rozumiesz, 7 dni w szpitalu automatycznie kwalifikuje sprawę do prokuratury jako wypadek (tak było to rozpatrywane po wypadku mojego ojca). W innych przypadkach ocena odbywa się na podstawie obrażeń.

Alf/red/ napisał/a:
Jak to udowodnisz?
Zapędziłeś się. Skoro Irys twierdzi, że o tym informuje, pozostaje nam jej uwierzyć. Inna sprawa, że chwalenie przez telefon wraków to na allegro wku!@#$ca codzienność.

Alf/red/ napisał/a:
Zestawmy jeszcze tytuł wątku "w połowie skasowana" z deklaracją "bezwypadkowy" :hyhy:
Kolega ma u mnie piwo :hurra: właśnie o to chodzi.

Oczywiście możliwa jest sytuacja odwrotna, motocykl ledwo ruszony, a kierowca z jakiegoś błahego powodu unieruchomiony na długie tygodnie. Ale to już dyskusja nie na ten wątek.

PS Kolizja a wypadek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.