Sprzeglo, wymiana tarcz
Odpowiedz do tematu

: Sprzęgło, wymiana tarcz
Witam.
Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi więc zapytam Was.

Chciałbym wymienić tarczę sprzęgłowe na nowe.
Czy wtedy muszę też wymienić przekładki i sprężyny na nowe? Czy mogą zostać stare i będzie dobrze?


Dziękuje pozdrawiam.

K1 z 2001 ; )
:
Przy zastosowaniu dobrych zamienników (jeśli nie oem) tarcz sprzęgłowych, pozostawienie obecnych sprężyn dociskowych (jeśli zachowują wymagany wymiar) nie powinno wpłynąć niekorzystnie na prace sprzęgła. Uwagę (jak wspomniałeś) należy zwrócić przy oględzinach pozostałych elementów składowych mechanizmu sprzęgła. Info na temat przeprowadzenia/kontroli/wymiany części znajdziesz w serwisówce moto, zatem najpierw do lektury... a później do naprawy.

Zapamiętaj aby przed montażem nowych tarcz, uprzednio wymoczyć je w oleju silnikowym.

PS. Poszukaj dobrze, a znajdziesz kilka podobnych tematów w dziale.

:
Jakbyś mógł to zrób foto/video relacje, chętnie obejrzę ;)

Suzuki GS500 1998'

sprzedany :(

Suzuki GSX600F 2002'

sprzedany :(
--------------------------------
Suzuki GSX-R 750 1988'
Triumph Sprint 1050 GT 2011'
Honda VFR800 1999'
:
przekładki bym pomierzył i sprawdził czy proste i nie przepalone - jeśli są git to bym zostawił stare
sprężyny bym wymienił bo to niewielki koszt a szkoda ponownego rozbierania
jeśli chodzi o sprężyny to wolałbym fabryczne od akcesoryjnych, które zazwyczaj są twardsze co niestety daje się odczuć na klamce

:
konrad1f napisał/a:
przekładki bym pomierzył i sprawdził czy proste i nie przepalone - jeśli są git to bym zostawił stare
sprężyny bym wymienił bo to niewielki koszt a szkoda ponownego rozbierania
jeśli chodzi o sprężyny to wolałbym fabryczne od akcesoryjnych, które zazwyczaj są twardsze co niestety daje się odczuć na klamce


W taki właśnie sposób należy postępować przy serwisie sprzęgła.

Przyjemnej zabawy.

:
Wie ktoś może z jakim momentem dokręcać sprężyny sprzęgła?Szukam i szukam i nie mogę znaleść.....

:
Rubyd963 napisał/a:
Wie ktoś może z jakim momentem dokręcać sprężyny sprzęgła?Szukam i szukam i nie mogę znaleść.....


1.1-1.3 kGm, 8.0-9.5 Ib/ft

zapytasz ile to Nm?... patrz wyżej

:D

:
To jest 12,21 Nm :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.