WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
ALARM
Autor Wiadomość
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   ALARM

http://www.allegro.pl/ite...odpalanie_.html

Mam pytanie - jak z grotem do takiego alarmu?
Jest troszeczkę droższy od wersji bez grota ale jest to duża wygoda mieć kluczyk i grot razem.

I orientujecie sie jak z dorobieniem kluczyka?
_________________
www.gs500.pl
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

to zależy jakeij długości on jest. bo w gs'ce jest dość długi ten kluczyk. Dorabianie to podjedziesz do serwisu dorabiania kluczy, pokoażesz kolesiowi kluczyk, on pójdzie coś tam posprawdza przy stacyjce, potem dorobi, sprawdzi itd... góra 30minut.

co do samej idei to jest słuszna ale:
kolega ma coś takiego w skuterze. Stacyjka chodzi bardzo, bardzo delikatnie (w gs'ce trzeba troszkę siły, żeby zablokować kierownice czy poprostu przekręcić kluczy) a i tak ma luzy. ten kluczyk w pilocie ledwo co sie trzyma, więc i tak wozi ze sobą drugi kluczyk. Podejrzewam że tutaj nie da rady ten kluczyk. Jak by liczyć na coś takiego to podejrzewam, że w takich troszkę droższych
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

kluczyk świetna sprawa, tylko tak jak piszesz - nikt mi nie zagwarantuje że nie będzie się zacinał. Tego boje się w tych tanich alarmach - nagle coś "takiemu odwali" i nie pojadę :)
_________________
www.gs500.pl
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

znaczy alarm chodzi bez żadnych zastrzeżeń... ale ten kluczyk sie poprostu rozpada. chocaż ostatnio jak siedział w szkole zacząłmu wyć i musiał odłączyć syrenę xD

ja się zastanawiam nad zrobieniem alarmu samemu. Syrena kosztuje jakieś grosze, za 50zł można kupić nprawdę potężną że koleś jak usiądzie i się włączy to ogłuchnie normalnie. Czujnik wstrząsowy też jest do kupienia :) może wyjdzie cenowo podobnie a napewno o niebo lepiej. Pytanie tylko czy robić np. odcięcie zapłonu, bo tak jak mówisz coś odwali alarmowi i ZONK. Wydaje mi się że sama syrena by wystarczyła. Pilot podczerwień... niby troszkę problem, bo to łatwo innym pilotem odblokować... one są lipnie zabezpieczane, a samemu się lepiej nie zrobi. Nie wiem czy np stacyjka gdzieś przykitrana nie byłaby dobra... co o tym myślicie?
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

a żeby nie być gołosłownym:

http://www.allegro.pl/ite...ezo_125db_.html

125db =O ale to tak jak z głośnikami... piszą tak a jest inaczej... ale niech a nawet 120dB, to i tak bardzo dużo.

http://www.allegro.pl/ite...er_jakosc_.html

czujnik wstrząsu... regulowany... czego więcej chcieć?

http://www.allegro.pl/ite..._felg_itp_.html

czujnik przechyłu, jakby też był potrzebny

http://www.allegro.pl/ite...krofala_2s.html

a może wogóle czujnik, żeby ktoś się za bardzo nie zbliżał i broń Boże nie siadał?

http://www.allegro.pl/ite...el_et3_new.html

a to lepsze od odcięcia zapłonu... jak Ci coś naszwankuje z elektroniką, to tylko wozić kabelek i można sobie podłączyć :D a złodziej na to nie wpadnie, poza tym syrena juz bedzie wyła :P no i daleko na tym paliwku co jest w gaźniku i w przewodach nie poleci...
 
 
Robcio
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

michal_elwuo napisał/a:

ja się zastanawiam nad zrobieniem alarmu samemu.


Przepraszam, ze pytam.... ale skad Ty bierzesz te pomysly??? Czy choc po czesci je realizujesz? Czy tak sie tylko zastanawiasz?

Pozdro! :wink:
 
 
Snajper
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

michal_elwuo napisał/a:
a to lepsze od odcięcia zapłonu... jak Ci coś naszwankuje z elektroniką, to tylko wozić kabelek i można sobie podłączyć Very Happy a złodziej na to nie wpadnie, poza tym syrena juz bedzie wyła Razz no i daleko na tym paliwku co jest w gaźniku i w przewodach nie poleci...
Myślę, że i tak wystarczająco, żeby nie znaleźć swojego sprzętu. (Pierwsze podwórko, brama, garaż.) Samo odcięcie zapłonu uważam za dość dobre rozwiązanie. Stosowałem takie w Simsonie. Z tym, że bez żadnego alarmu, a po prostu na włącznik ukryty "gdzieś tam". Nie rozwiąże to oczywiście problemu z lawetą. Mojemu tacie nawet próbowali kiedyś ukraść WSK z zablokowaną kierownicą. 2 podniosło za kierę i ciągnęli ;) Szczęście że akurat wyszedł, a że kask miał dość twardy to rozwiązał problem.
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Robcio: moemntami głośno myślę, a często to realizuję :) z alarmem jak tylko kasa będzie zaczynam prace :D znalazłem gdzieś w jakiejś starej Elektronice Praktycznej schemat takiego jakby włacznika/wyłącznika na podczerwień ze zmiennym kodem. :) dla mnie bomba. Bo jak patrzę na te alarmy to poprostu jest strach to zakładać, a póki co 250zł na dobry nie mam :( dla mnie takie coś jest wyjściem.
 
 
Robcio
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

michal_elwuo napisał/a:
znalazłem gdzieś w jakiejś starej Elektronice Praktycznej schemat takiego jakby włacznika/wyłącznika na podczerwień ze zmiennym kodem. :) dla mnie bomba.


...a jezeli ta bomba w ogole nie eksploduje? #-o

Pozdro!
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

spróbować można ;) pierw zrobię elektronikę, zobaczę czy działa. To są już na mikroprocesorach układy... nie takie znowu bardzo skomplikowane, tylko potem uruchmić trzeba :D ale mam fachową pomoc jakby o (Ojciec elektronik i dobry! xD)
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

http://www.allegro.pl/ite...sjonalnej_.html

lub

http://www.allegro.pl/ite...odpalanie_.html

W droższym piloty wyglądają solidniej. Czarne kable (czy to plus) - ja bym nie zdejmował oznaczeń bo jak coś się stanie to co wtedy? Gwarancja 2 lata. Wiem że ten allegrowicz już od dłuższego czasu wystawia alarmy.
Wiem że jest to tandeta, ale elektronikiem nie jestem, a alarm chce mieć.
Oczywiście będę używał innych zabezpieczeń (zapięcie Xena lub coś z Abusa za kilka stówek).
_________________
www.gs500.pl
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Lut, 2008   

niestety w tych tanich alarmach piloty są "tandetne", do alarmu motocyklowego powinni dawać w jakiejś obudowie z gumową otoczką żeby nie rysował półki kierownicy lub baku. poza tym wielkość centralki i syrenki w przypadku gs'a ma bardzo wielkie znaczenie bo gdzie to zaś upchać. znalazłem coś takiego mimo że piloty jak pisałem raczej nie oszczędzą nam półki kiery to przynajmniej wszystkie elementy wydaja się być w miarę małe (o ile części na zdjęciu są wobec siebie proporcjonalne) http://www.mastertrade.pl...products_id=550
 
 
prymok
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Lut, 2008   Instalowanie alarmu!!!

Mam pytanko! Czy ktos z was instalował alarm do swojego gs-a chodzi mi o taki alarm który ma centralke z regulacja czułosc i czujnik n przewodzie. Chciałbym sie dowiedziec gdzie najlepiej ten czujnik zainstalowac zeby alarm działał jak najlepiej?
 
 
jankees
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

W golaskach nie mam pojecia gdzie mozna zamontować hmmm moze gdzieś pod fotelem?,z owiefkami w moto to pod czacha tam jest sporo miejsca.
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

zamontuj w takimmiejscu,żeby stojąc na centralnej nóżce nie było za bardzo amortyzowane. Jak zamontujesz z przodu to wstrząs będzie amortyzowany przez przednie zawieszenie i może nie załapać. Ja bym przyczepił do obudowy kosza na akumulator... miejsca jest sporo pomiędzy nim, a mocowaniem zbiornika :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.