Klucze warsztatowe - ktore dobre
Odpowiedz do tematu

re5pect
[Usunięty]
:
ja mam zestaw YATO chyba 106 elementów czy jakoś tak i jestem zadowolony.

Tomek Kulik
[Usunięty]
:
Kupiłem sobie bezodrzutowy młotek NEO wypełniony śrutem :)
Piękny, pomarańczowy, pokryty gumą - idealny do osi koła lub odbijania dekli silnika.
Wiem, że to rozpusta, ale nie mogłem się powstrzymać, niczym niewiasta w drogerii ;)

:
re5pect napisał/a:
ja mam zestaw YATO chyba 106 elementów czy jakoś tak i jestem zadowolony.

Kolega kupił zestaw chyba właśnie też 106 elementów (taki za 300 zł), już dwa bity pęknięte i do wyrzucenia.

Co do kluczy to doposażyłem garaż w klucz dynamometryczny firmy Draper 3/8" zakres 10-80 Nm. Pokrywa niemal wszystkie śruby w motocyklu, niezbyt długi, porządnie wykonany. Do motocykla w sam raz - do skręcania zawieszenia, kół, zacisków i innych takich się przyda. Nawet do skręcania pokrywy zaworów tylko, że dwóch śrub od strony wydechu nie sposób nim dokręcić bo nie ma jak dojść, jest na to jakiś patent?

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
Ja dociąłem imbus 6 i nakładam na nasadke 6 i bezproblemu całosc z kluczem dynamometrycznym mieści sie miedzy ramą a pokrywa zaworów

też używam wszystkiego na 3/8, do motocykla w sam raz

:
jacek napisał/a:
Ja dociąłem imbus 6 i nakładam na nasadke 6 i bezproblemu całosc z kluczem dynamometrycznym mieści sie miedzy ramą a pokrywa zaworów

O i to jest myśl, dociąć krócej niż standardowe bity i wtedy powinno wejść. Tak zrobię.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
Też chciałem miec taki poreczny zestaw zeby klucze mi sie nie dublowały z tymi które mam. Myslałem nad tym 22 częsciowym YATO ale obawiałem sie o jego jakosc dlatego postanowiłem dopłacic 50zł i kupic podobny zestaw NEO. Rozkrecilem już jeden silnik od GSa tym zestawem, trzeba sobie dorobic rurke do pokretła które w tym zestawie jest składane żeby mieć wieksze ramie. Dodatkowo zestaw ten posiada nasadke 24 której nie ma w tym YATO. Oprócz nakrętki koszta sprzegła (27), wszystkie śruby silnika tym odkreciłem włacznie z sruba koła magnesowego i śrubami imbusowymi w filtrze oleju.

http://www.neo-tools.com/...ych/08-610.html

re5pect
[Usunięty]
:
ja moim zestawem rozebrałem moto na części i nie było problemu. tmi, może znajomy ma za dużo siły i łamie bity :D wiem że ten zestaw nie jest najlepszy ale jak dla mnie w tej cenie jest super i mi wystarcza. Tylko jest jeden problem z nim :/ ojciec za często pożycza i później muszę go szukać hehe...

Tomek Kulik
[Usunięty]
:
Jeśli chodzi o łamliwość bitów, to najwięcej w swoje praktyce warsztatowej połamałem właśnie YATO.
O korodowaniu nie wspomnę...
Do zastosowań amatorskich są to wystarczające klucze, ale wymagają dbałości i przecierania by nie rdzewiały. Honiton w porównywalnej cenie oferuje znacznie lepsza jakość.

:
klucze firmy
king tone
hazet
belzer
sandvick
beta
jonesway
jak juz to tylko tych firm jesli chcesz miec na lata inne tescowate czy z praktikera lepiej sobie odpuścić
ja osobiście preferuje Hazet ale sa na maxa drogie

keeway ry8->suzuki gs 500->suzuki rf 600->niebawem HAYA
DARO13
[Usunięty]
:
Mam u siebie Honitony i są świetne polecam wszystkim. A co do kluczy płaskich i płasko-oczkowych najlepiej zrobić na zamówienie. Te wszystkie ze sklepu to lipa. Pękają, łamią się, wyginają i cuda się ogólnie dzieją. Najlepiej z kuźni :D

:
http://allegro.pl/klucze-...1428678977.html

Szkoda, że taki drogi ale idealnie by mi taki pasował :/

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
To za mniejsza kase można już kupić klucze nasadowe Stanleya z dużo wiekszym zakresem nasadek wraz z nietypowymi jak 21 do odkrecenia korka misku oleju. http://allegro.pl/stanley...1442378910.html

DARO13
[Usunięty]
:
Ja mam w domu TAKI ZESTAW

I nie mogę o nim złego słowa powiedzieć ;D

Tomek Kulik
[Usunięty]
:
DARO13 napisał/a:
Mam u siebie Honitony i są świetne polecam wszystkim. A co do kluczy płaskich i płasko-oczkowych najlepiej zrobić na zamówienie. Te wszystkie ze sklepu to lipa. Pękają, łamią się, wyginają i cuda się ogólnie dzieją. Najlepiej z kuźni :D

Sprawdź klucze DEDRA from India. Doskonała jakość za niską cenę - pewnie to ten wyjątek potwierdzający pewną regułę :)

DARO13
[Usunięty]
:
Może kiedyś sprawdzę, ale na razie polegam na narzędziach taty. A mój tato jest mechanikiem także chyba dziadostwo to nie u nas w garażu :D

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.