WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycje tematow
Autor Wiadomość
k2 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 51
Dołączył: 04 Maj 2008
Pochwał: 1
Posty: 698
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   Propozycje tematów

Mam propozycje dwóch tematów.
Przeglądając forum ciągle natykam sie na tematy typu "proszę o poradę w wyborze" czy "co myślicie o tym"
Może by tak stworzyć jeden temat , podobnie jest na TDM ZONE, typu "weryfikacja ofert" czy coś w ten deseń. Każdy zainteresowany poda NOWEGO linka a znawcy tematu ocenią. I tym sposobem przeglądając ostatnie kilkanaście postów będzie jasność co jest interesującego na Alledrogo czy innym Ottomoto i to w jednym miejscu.

Druga sprawa. MIejsce gdzie każdy użytkownik mógłby opisać swój sprzęt typu kurtka, kask, rękawice, buty. Jak wszem wiadomo każdy ma najlepszy i najtańszy sprzęt. Lecz wszelkie "minusy" wychodzą po pewnym czasie użytkowania (niezależnie od kwoty jaką się wydało). Po pewnym czasie od zakupu można na spokojnie opisać o niedoróbkach czy też rzeczach które denerwują w czasie użytkowania. Internet jest pełen achów i ochów użytkowników którzy dopiero co kupili sprzęt a mało jest zimnej relacji "po czasie"

Oczywiście wymaga to przemyślenia jak to zorganizować - rzucam tylko temat pod rozwagę.
_________________
TDM as unique as you

 
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

Pierwszy pomysł naprawdę spoko!
 
 
Podkopnik 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 1023
Skąd: Warszawa/Opoczno
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

k2 napisał/a:
I tym sposobem przeglądając ostatnie kilkanaście postów będzie jasność co jest interesującego na Alledrogo czy innym Ottomoto i to w jednym miejscu


Pomysł może i ok ale jeżeli kilka osób da linki to ludzie którzy będą oceniać i potem Ci którzy będą czytać pomieszają wszystko i nie bedzie wiadomo która opinia odnosi sie do ktorego sprzeta.

Nie wiem ale takie odnoszę wrażenie....
_________________
Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
 
 
kruk
[Usunięty]

Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

Mi podoba się druga propozycja, bo faktycznie mało kto pisze o negatywnych stronach różnych akcesoriów, które posiada. Nie wiem, może to jakiś wstyd? Ale czego się tu wstydzić, skoro wiadomo że człowiek uczy się na własnych błędach. Ja też kupiłem kilka ryzykownych produktów i dopiero w trakcie eksploatacji zobaczę co było warte zakupu a co nie.

Za to pierwszą propozycję nie bardzo widzę, bo co z tego że doświadczeni forumowicze napiszą, że jest interesująca oferta w Krakowie, Lublinie i Suwałkach, jak ktoś jest ze Szczecina i szuka moto w swoim regionie, bo nie uśmiecha mu się jeździć po kraju w poszukiwaniu pereł. Wtedy może mieć wybór między złym a gorszym, ale i tak warto by mu pomóc. Wydaję mi się też że za dużo jest tych próśb o ocenę, żeby zrobić to w jednym temacie i utrzymać w nim porządek. Ja bym zostawił ten dział ocen tak jak jest, tylko jakoś bym go ustandaryzował. W temacie powinny być konkretne dane takie jak, rocznik, cena, miejscowość, ewentualnie przebieg. I żeby każdy temat odnosił się do jednego motocykla. Może przybyło by tych tematów, ale chyba też łatwiej można by było się w tych ofertach połapać.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

K2 powiem ci że jeśli chodzi o pierwszą z twoich propozycji to w dziale giełda jest wątek suzuki i nie tylko w ogłoszeniach i tak każdy kto chce aby ocenić jakąś aukcję może założyć temat, więc po co możyć byty, z drugiej strony niektórzy są na tyle leniwi, że nie chce im się ani szukać ani czytać i np. jest prośba od kilku forumowiczów, w kilku tematach o ocenę tego samego moto, trochę to bez sensu sam przyznasz.

Co do drugiego tematu to sam wpisywałem się z moim wyposażeniem już conajmniej w dwóch tematach dotyczących ubioru etc. chyba, że zrobimy osobny dział na akcesoria wydzielając go z obecnego Tuning i Akcesoria ale sam nie wiem, czy bardziej by było wskazane aby każde akcesorie było opisane osobno (dużo wądków) czy wszystko w jednym, np same kurtki, same spodnie etc. obawiam się, że to z kolei spowoduje rozrośnięcie się danego tematu i znowu nikomu nie będzie się chciało czytać/szukać.

I nie to, że szukam dziury w całych ale choćby dzisiaj była sytuacja, że jeden z forumowiczów pytał się o oponki Maxxis Promax w jakimś temacie, zamiast przeczytać temat o oponach gdzie wszystko jest już napisane.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
morus12 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 86
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Drugi temat fajny - według mnie powinno być tak to zrobione:

Odzież:
- kurtki
> kurtka A
> kurtka B
> kurtka C
> .........
- buty
> bbuty A
> .........
- kaski
> .........
- ...............
> .........


Nie czarujmy się przejrzenie całego wątku "Ubrania na moto" żeby znaleźć jedną konkretną rzecz zaczyna być skrajnie niemożliwe.
 
 
Duellis
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Co do drugiej propozycji to rozumiem, że k2, chodzi o taki dział, gdzie każdy zakłada sobie temat o swoim ubiorze, pisze co kupił, jak to wygląda a po jakimś czasie dopisuje uwag związane z użytkowaniem? Pomysł ciekawy z punktu widzenia tych, co się lubią chwalić, ale już nie bardzo od strony tych co będą potem szukać opinii - bo trzeba by przejrzeć każdy wątek, zobaczyć w czym dany delikwent jeździ i dopiero można znaleźć opinie. Wiem, że jest wyszukiwarka, ale i tak wydaje mi się to upierdliwe.

Bardziej mi się podoba propozycja studiego:
studi napisał/a:
zrobimy osobny dział na akcesoria wydzielając go z obecnego Tuning i Akcesoria ale sam nie wiem, czy bardziej by było wskazane aby każde akcesorie było opisane osobno (dużo wądków) czy wszystko w jednym, np same kurtki, same spodnie etc. obawiam się, że to z kolei spowoduje rozrośnięcie się danego tematu i znowu nikomu nie będzie się chciało czytać/szukać.

Ja proponuje iść na kompromis, czyli zrobić tematy producentami, czyli np. "rękawice Tschula" - gdzie opisujemy rękawice tylko tego producenta - daje to mniej postów (łatwiejsze szukanie) niż ogólny temat o wszystkich rękawicach, a jednocześnie nie produkuje takiej ilości wątków jak opisywanie każdego modelu z osobna.
 
 
k2 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 51
Dołączył: 04 Maj 2008
Pochwał: 1
Posty: 698
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Spróbuję jeszcze raz ;) . Nie piszę że trzeba coś stworzyć. Piszę że może warto, ale może okazać się że jest to całkowicie zbędne.
Jeszcze raz pierwszy pomysł:
Podkopnik napisał/a:
kilka osób da linki to ludzie którzy będą oceniać i potem Ci którzy będą czytać pomieszają wszystko i nie bedzie wiadomo która opinia odnosi sie do ktorego sprzeta.

nie do końca tak
studi napisał/a:
w dziale giełda jest wątek suzuki i nie tylko w ogłoszeniach i tak każdy kto chce aby ocenić jakąś aukcję może założyć temat,

i właśnie o to chodzi, że nikt (a może większa część) nie czyta zapytań poprzednika lub posta który był kilka dni temu.
Samemu na taki pomysł nie wpadłem :wstyd: jak pisałem jet taki temat wrzucony na ZONIE. Zainteresowany jakąś aukcją czy ogłoszeniem wstawia linka z zapytaniem (zamiast tworzyć nowy temat), jak zwykle dostają jedną czy dwie opinie o sprzęcie i tak dalej. Zwykle wiadomo czego dotyczą odpowiedzi. Wszystko jest w jednym miejscu.

Druga propozycja - sam nie wiem jak to zorganizować. W temacie wątku musiała by być zawarta nazwa artykułu. Nie wiem czy każdy user opisuje w swoim temacie swoje rzeczy czy każda rzecz ma swój temat - nie wiem.
Nie chodzi tutaj żeby się czymś chwalić. Raczej żeby pomóc innym w wyborze. Na dzień dzisiejszy wszystko jest najlepsze. Dlaczego?? Bo opinie piszą zwykle ludzie zaraz po zakupie. A co mają wtedy napisać ?? "kupiłem badziew, który przecieka, paruje i wygląda mało trwale ?? " Nikt tego nie napisze, przynajmniej na początku.
Nie twierdzę że pomysły są dobre czy że łatwo to zorganizować. Tego drugiego bardziej mi brakuje - np rękawice. Powiedzcie, ile jest opinii osób które przelatały w rękawicach więcej niż jeden sezon ?? I ile jest negatywnych opinii ?? Wynika że wszystkie są rewelacyjne ...
_________________
TDM as unique as you

 
 
 
KruQ
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

jeśli chodzi o drugi pomysł to organizacja takiego działu musiałaby wyglądać mniej więcej tak:
1 - Nazwa całego działu
1.1 - Rękawice
1.1.1 - Nazwa modelu rękawicy 1
1.1.2 - Nazwa modelu rękawicy 2
1.2 - Kaski
1.2.1 - Nazwa modelu kasku 1
1.2.2 - Nazwa modelu kasku 2
itd
wygląd byłby przejrzysty i wszystko uporządkowane. trzeba byłoby jedynie sztywno narzucić wszystkie części ubioru.
czy taka struktura jest możliwa to nie wiem, ale na pewno jest czytelna
pozdro
 
 
grzesiu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Podkopnik napisał/a:
Pomysł może i ok ale jeżeli kilka osób da linki to ludzie którzy będą oceniać i potem Ci którzy będą czytać pomieszają wszystko i nie bedzie wiadomo która opinia odnosi sie do ktorego sprzeta.


Tutaj zgodze sie z k2, w ZONIE jest jeden dzial "Weryfikacja ofert" i wydaje mi sie, ze jest to najlepsza opcja z posrod tych dwoch! Kazdy wie co tyczy sie jakiego ogloszenia (jest przeciez opcja cytuj!). Wydaje mi sie bezsensowne zakladanie za kazdym razem nowego watku typu: Znalazlem to..., Zobaczcie tego... itp.itd.

Drugi pomysl tez wydaje sie dobry, tylko zeby np. nie rozdrabniac sie na jakies poszczegolne modele, ktore roznia sie kolorem szwow :)

Ja bym dorzucil jeszcze jeden temat, ktos juz o tym pisal. Wg mnie jest to bardzo przydatna rzecz, chociaz GS nie jest stricte turystycznym motocyklem. Tutaj rowniez za przykladem ZONY, kazdy pisze gdzie mieszka (miasto), co moze zaoferowac w razie "W" (np. garaz, warsztat, nocleg) i podaje namiar w postaci telefonu :)
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

grzesiu napisał/a:
Ja bym dorzucil jeszcze jeden temat, ktos juz o tym pisal. Wg mnie jest to bardzo przydatna rzecz, chociaz GS nie jest stricte turystycznym motocyklem. Tutaj rowniez za przykladem ZONY, kazdy pisze gdzie mieszka (miasto), co moze zaoferowac w razie "W" (np. garaz, warsztat, nocleg) i podaje namiar w postaci telefonu

Taka propozycja już raz była tu przedstawiana jakoś koło listopada zeszłego roku i jakoś się nie przyjeła, agrumentacja była wtegy taka, że jest mapa forumowa, więc widać, gdzie kto mieszka, a w profilu możesz podać kontakt na tel. do siebie, więc w razie co wiesz, do kogo zadzwonić.
Nie mówię, że to zły pomysł, bo mogła by powstać taka mała baza wiedzy co gdzie i jak, tylko nie wiem jak to by było praktyczne, i tak na środku drogi jak nie masz wydruku z forum to zostaje ci wbicie się z komórki albo laptopa aby to sprawdzić
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
grzesiu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

studi napisał/a:
Taka propozycja już raz była tu przedstawiana jakoś koło listopada zeszłego roku i jakoś się nie przyjeła, agrumentacja była wtegy taka, że jest mapa forumowa, więc widać, gdzie kto mieszka, a w profilu możesz podać kontakt na tel. do siebie, więc w razie co wiesz, do kogo zadzwonić.
Nie mówię, że to zły pomysł, bo mogła by powstać taka mała baza wiedzy co gdzie i jak, tylko nie wiem jak to by było praktyczne, i tak na środku drogi jak nie masz wydruku z forum to zostaje ci wbicie się z komórki albo laptopa aby to sprawdzić


A szkoda :/ Mapki nie wydrukujesz, w trakcie drogi nie wyciagniesz laptopa, a taka tabelka z danymi to byloby cos :) Rozumiem, ze argumentem przeciw jest glownie ochrona danych osobowych oraz tematy temu pokrewne :)
 
 
k2 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 51
Dołączył: 04 Maj 2008
Pochwał: 1
Posty: 698
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

dla przykładu mr0zd napisał wczoraj opinię o kasku - nie są pochlebne, ale podejrzewam że nikt nie znajdzie jego opinii. (nikt zainteresowany kaskiem HJC)
_________________
TDM as unique as you

 
 
 
air87
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Mar, 2010   

Ja ze swojej strony podrzucę temat odnośnie mechaniki. Jest topic tuning i akcesoria, ale nie znalazłem nic typowo zebranego np. jak złożyć i rozłożyć poszczególne części GSa czy też jak chociażby przeczyścić łańcuch i sprawdzić czy jest w porządku. Wiem, że w necie jest masa tematów jak postawić moto na wiosnę, czy jak się czymś zająć. Tutaj jednak dochodzi wygoda, gdy wszystko jest odnośnie tego samego motocykla i każdy na pewno ma swoje doświadczenia, które mogliby wykorzystać inni. I tylko mi nie mówcie, że najlepiej jest sobie wydrukować manuala bo go też mam :)
 
 
vitucky
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Mar, 2010   

air87 napisał/a:
Ja ze swojej strony podrzucę temat odnośnie mechaniki. Jest topic tuning i akcesoria, ale nie znalazłem nic typowo zebranego np. jak złożyć i rozłożyć poszczególne części GSa czy też jak chociażby przeczyścić łańcuch i sprawdzić czy jest w porządku. Wiem, że w necie jest masa tematów jak postawić moto na wiosnę, czy jak się czymś zająć. Tutaj jednak dochodzi wygoda, gdy wszystko jest odnośnie tego samego motocykla i każdy na pewno ma swoje doświadczenia, które mogliby wykorzystać inni. I tylko mi nie mówcie, że najlepiej jest sobie wydrukować manuala bo go też mam :)


nie wiem jak patrzyles ale chyba cos na oczy Ci siadło ;) http://www.forum.gs500.pl/viewforum.php?f=1
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.