Cenne rady od "Motocykla"
Odpowiedz do tematu

:
w motocykliście doskonałym jest napisane "jeśli nie pokonujesz dziwnie ukształtowanego zakrętu na drodze biegnącej stromo w dół, to właściwy czas na użycie gazu jest wtedy, kiedy pochylasz motocykl w skręcie na długo, zanim osiągniesz apeks";)

:


:rotfl:

:
Cytat:
W "Motocykliście doskonałym" wyczytałem żeby dodawać gazu na całej długości pokonywanego zakrętu. A w tych artykułach, że dopiero po minięciu szczytu winka..


dodawać gazu należy na całej długości zakrętu:)

_bollo_
[Usunięty]
:
Panowie. Zakręt zakrętowi nie równy. Sposób pokonania zakrętu zależy od wielu czynników. Ogólnie zasada jest taka, że im wcześniej zaczniemy dodawać gazu, tym dla nas lepiej.

Polecam przeczytać, albo dla tych co nie wizualizują sobie diagramów to obejrzeć Twist of the Wrist II - tam jest wszystko ładnie wytłumaczone. Po schematach z motocykla nie wiele można zrozumieć, poza tym pomija się tam takie kwestie jak np. dynamika złożenia, które mają kluczowy wpływ na to do kiedy możemy hamować na 100% itp.

:
midd napisał/a:
Cytat:
W "Motocykliście doskonałym" wyczytałem żeby dodawać gazu na całej długości pokonywanego zakrętu. A w tych artykułach, że dopiero po minięciu szczytu winka..


dodawać gazu należy na całej długości zakrętu:)


Potwierdzam, a potwierdzeniem potwierdzenia jest poniższy rysunek:


Pochylając motocykl musisz przyspieszyć, aby zrekompensować straty prędkości spowodowane zmianą średnicy koła w pochyleniu.

Kiedyś: Komar 3, Simson S53 Enduro, Suzuki GS 500 E, CB 500 stunt
Obecnie: Jawa 250 353, , Hyosung RX z silnikiem ETZ250, Kawa Z750, Honda XR 400
:
Polecam książkę "Przyspieszenie 2" Podstawy zaawansowanych technik jazdy motocyklem autorstwa Keith Code . Jest tam dużo dobrych rozdziałów nie tylko o przyczepności opon pokonywaniu zakretów ale ogólnie o doskonaleniu jazdy na moto . Oprócz dobrych tekstów są ilustrację które wyjaśnią nam wszytsko w jasny sposób.
Polecam , jedna z lepszych książek o moto jakie czytałem.

Gs 500 F ------> Bandit 600S
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.