Naped - zebatki o niestandardowej ilosci zebow
Odpowiedz do tematu

:
kempes napisał/a:
komandosek napisał/a:
jesli będzie taka potrzeba to skrócę łańcuch.

:padam: :padam: Ahh... Ta Polska myśl techniczna :facepalm:


A później mamy tu takich użytkowników co płaczą, że kupili w Polsce zajechany sprzęt naprawiany młotkiem i przecinakiem. :zdziwko: Szkoda słów :kwasny:

komandosek napisał/a:
bez względu na to co wam się wydaje :) W przypadku zmiany wielkości zębatek często trzeba zmienić długość łańcucha.


Zgadzam się z tym i dlatego podesłałem Ci konfigulator larssona.
Ale nie miałem na myśli skracania łańcucha tylko zakup nowego :facepalm:

Łańcuch to sobie możesz skrócić w rowerze, ale w moto to odradzam choćby ze względu na twoje bezpieczeństwo :niepewny:

Kiedyś: Komar 3, Simson S53 Enduro, Suzuki GS 500 E, CB 500 stunt
Obecnie: Jawa 250 353, , Hyosung RX z silnikiem ETZ250, Kawa Z750, Honda XR 400
:
Zmieniać naciąg łańcucha - Tak. Zmieniać długość łańcucha - Nie.
Zastanawiam się kiedy ludzie pojmą, że łańcuchy są dlatego sprzedawane jako całość bo to element przenoszący duże obciążenia i od którego zależy nasze bezpieczeństwo.... A może zacząć sprzedawać pojedyncze ogniwa, żeby łańcuch składać jak lego?

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
:
można również kupić pojedyńcze ogniwa.

:
komandosek napisał/a:
można również kupić pojedyńcze ogniwa.

:zdziwko: :zdziwko: Pierwsze słyszę. Wiem, że można kupić zapinkę, ale zapinka to ogniwo w takim samym stopniu jak motocykl to samochód.

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
:
ojej, pewnie mają nawet w larssonie. Nie kazdy motocykl ma taką samą długość ogniw i to ni znaczy, ze importer sprowadza pocięte i zakute łańcuchy. Rozwija soie ze szpuli i rozkuwa taką długosc, jaka jest potrzebna.


prosze :
http://www.napedymotocykl...et-g-g-1-ogniwo

:
Może masz rację, ale robią to z nowym, a nie używanym i wyciągniętym łańcuchem. Pomijam, że zapewne używają konkretnych zakuwarek, a nie młotka i kawałka pręcika.

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
demot
[Usunięty]
:
Ale ile taniej to wychodzi. Ciekawe czemu? :O

:
Serio,mam dostęp do konkretnej zakuwarki w serwisie i pewnie znajdą się jakieś podobnie zużyte łańcuchy. Wszystko będzie dobrze. Ale dziękuje za troskę :)

demot
[Usunięty]
:
komandosek napisał/a:
Wszystko będzie dobrze


On też tak myślał xD

:
Demot, to na szczęście dobrze się skończyło. 2 lata temu u mnie na osiedlu zginął chłopak bo właśnie łańcuch mu się zerwał i jakoś zablokował tylne koło.

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
:
jesli będzie taka potrzeba to łańcuch będzie porządnie rozpięty i porządnie zakuty po skróceniu odpowiednimi narzędziami w serwisie. Łańcuch nie jest wyciągnięty i nie ma potrzeby by wymieniać go na nowy. Identycznie zakuwa się nowe łańcuchy, nie ma powodów do obaw.

miro7005
[Usunięty]
:
Potrzebuje zębatki 14z Nowej
Zakupiłem Ostatnio na allegro, lecz jest za gruba i nie wejdzie mi Seger zabezpieczający ;/
Moje pytanie czego to wina? Są dwa rodzaje zębatek?
proszę o pomoc

taka nie pasuje V

:
A który masz rocznik GSa? Bodajże w 93r. była zmiana i weszły zębatki z takim kołnierzem jak na zdjęciu, więc jeśli masz wcześniejszy rocznik to ta będzie "za gruba".

"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
miro7005
[Usunięty]
:
tak mam Gs z 90r i jest za gruba
dzięki za info

Kazik
[Usunięty]
:
Siemka, ma ktos moze zalozona zebatka 17 z przodu? :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.