WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Pon 05 Paź, 2009
Pomocy przy kupnie GS....
Autor Wiadomość
gania
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Sie, 2009   Pomocy przy kupnie GS....

Witam szanowne grono. Zamierzam kupić GS 500 z 2002 roku. I teraz kilka pytań :

1. Trochę nie zgadza mi się VIN ponieważ jak wstukałem go w jakiś dekoder z netu to pokazał mi że nie rozpoznaje takiego Vin’u. Może macie jakiś sprawdzony VIN dekoder (dodam tylko ze mój vin ma 17 znaków

2. w dowodzie rejestracyjnym jest podane że ma 25 KW czyli około 35 KM czyli jest to ta wersja zdławiona i teraz pytanie widziałem już na forum jak odblokować ale ile cały proces może kosztować??

3. moto które oglądałem jest po delikatnym ślizgu i ma uszkodzony tłumik i zegary jaki może być koszt tych części w aso?

4. jakie jest spalanie takiej zdławionej wersji względem odblokowanej.

5. motocykl ma ważne oc jeszcze prawie 11 msc czy można je scedować na mnie w jakiś sposób i czy jeżeli moto zarejestrowane jest w tym samym mieście w którym mieszkam to czy będę musiał je przerejestrować czy wystarczy tylko zmiana danych o właścicielu??

6. motocykl jest w kraju od 2007 roku i od tego czasu jest tu zarejestrowany czy oprócz umową kupna dowodem rejestracyjnym i oc oraz książką pojazdu powinienem przy kupnie dostać jakieś jeszcze dokumenty??

7. czy przebieg 30000 w takim motocyklu to duzo??

Bardzo proszę Was o pomoc ponieważ do konca tego tygodnia musze zdecydować czy go biorę.....


Poniżej zdjęcie tego motocykla abyście mogli ocenić czy rocznik jest prawdopodobny

Wiem, że na część z tych pytań być może jest gdzieś w poprzednich postach odpowiedz lecz niestety z decyzją co do ewentualnego zakupu moto mam mało czasu ….z góry przepraszam i obiecuję że po zakupie będę stosował się do wszystkich zasad forum .:))

 
 
grzes87 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 301
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 19 Sie, 2009   

hej, moze ciut pomoge :)

AD 4 spalanie motocykla jest bardzo male, to wszystko zalezy od tego jak operujesz manetka gazu, zazwyczaj spalanie waha sie miedzy 4-6 litra, (mnie wychodzi srednio 4.5 w trybie mieszanym)

AD 5 jesli motocykle jest zarejestrowany w tym samym miescie czyli ta sama gmina, w Twoim przypadku Gdansk to placisz za przerejestrowanie mniej bo nie musisz zmainiac tablic rejestracyjnych. kosztuje to chyba 72 zlote. ale musisz przerejestrowac czyli dostac nowy dowod ze swoimi danymi/nowego wlasciciela. (nie ma czegos takiego jak adnotacja/pieczatka ze moto zminil wlasciciela itp) idizesz do urzedu i wszystko zalatwiasz od reki. najpierw dostajesz czasaowe pozwolenie a po 2 tygodniach wlasciwy dowod (czas taki dlugi bo z warszawy ida papiery)

AD 6 sprzedajacy powinien wreczyc Ci dowod rejestracyjny, karte pojazdu, ubezpieczenie OC, umowe kupna-sprzedazy, plus kilka kompletow kluczykow
WAZNE jesli pojazd ma wspolwalsciciela kazdy musi sie podpisac na umowie

AD 7 przebieg nie jest duzy. zauwaz ze wiele GS-ow z poczatku lat 90 ma takie "przebiegi" (krecone oczywiscie) a ten moze byc oryginalny (jesli jest uczciwy sprzedawaca)

aha w przypadku OC masz 30 dni na poinformowanie ubezpieczyciela o nabyciu pojazdu. to samo musi zrobic sprzedajacy ze pojazd zbyl. wiec musisz sie udac do ubezpieczyciela i poinformaowac o tym i przejac to ubezpiecznieie i chyba doplacic roznice jesli skladka jest zanizona.

wg mnie to motocykl wyglada na swoj wiek czyli kolor silnika felg ksztalty itp wskazuja na dany rocznik
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Sro 19 Sie, 2009   

Ja odpowiem również:
1. -

2. To że w dowodzie ma wpis że jest zblokowana nie oznacza ze tak jest w rzeczywistości, sam jak odblokujesz to nie będziesz zmieniał tego w dowodzie rejestracyjnym bo jest to kłopotliwe. Koszt oddławienia będzie niewiele wyższy lub taki sam jak koszt serwisu gaźników.

3. W ASO koszt bardzo duży, myślę że lepiej wydać tą kasę na serwis motocykla, ubrania.

4. Pali tyle samo. Główna różnica miedzy obiema wersjami zauważalna będzie przy "pałowaniu", prędkości maksymalnej, komforcie podróży w dwie osoby.

5. Nie zapłacisz za tablice, ale za naklejkę legalizacyjną już tak, do tego nowy dowód, wpis do karty pojazdu, będziesz miał niższe koszta. Ubezpieczenie możesz przepisać, ale dowiedz się o kwotę. Tanio jest w Link4, Allianz, PZU.

6. Do zarejestrowania potrzebujesz umowy kupna sporządzonej ze sprzedającym, ubezpieczenia OC, dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu.
Masz 14 dni do opłacenia 2% podatku od czynności cywilno prawnych (Urząd Skarbowy, druk: PCC3) oraz 30 dni na załatwienie spraw w Wydziale Komunikacji, dostaniesz nowe tablice,
Miło byłoby jakby sprzedający przestawił paragony/faktury/rachunki za serwisy/zakup materiałów eksploatacyjnych

7. 30 tys. km to niewielki przebieg, o ile jest rzeczywisty to spokojnie GS zrobi kolejnych kilkadziesiąt tys. km (przy założeniu że będzie się go serwisowało)
Po stanie tarcz hamulcowych, kompresji silnika, ogólnego wyglądu motocykla można pi razy drzwi szacować przebieg, GS z przebiegiem 30 tys. km powinien mieć "świeży" zestaw napędowy, siedzenie nie może być powycierane, kompresja silnika jak w serwisówce jest napisane.
_________________
www.gs500.pl
 
 
gania
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sie, 2009   

A tu na forum wyczytalem ze numer vin ma 11 znakow a moj ewentualny ma 17 zaczynajacy sie na JS1BK31......... czy z tych oznaczen mozna cos wywnioskowac??
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Sro 19 Sie, 2009   

Zajrzyj do tego tematu: http://www.forum.gs500.pl...p?p=56405#56405
Rozkodujesz sobie nr VIN, następnie możesz sprawdzić sobie pojazd na tej stronie: http://www.autobaza.pl/sprawdz-pojazd

Należałoby się wczytać co "daje" wykupienie wersji komercyjnej.
_________________
www.gs500.pl
 
 
gania
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Sie, 2009   

Przyznaje bez bicia ...nie mogę sobie sam poradzić i bardzo was proszę o pomoc.....
mój ewentualny vin to: JS1BK311100102410 bardzo was proszę pomóżcie mi go rozszyfrować..... :wstyd:
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 20 Sie, 2009   

VIN na pewno nie jest zapisany zgodnie z normą ISO, nie ma 17 znaków.
VIN składa się z:
WIM
VDS
Check igit
Year Code
Factory Code
VIS

WIM = JS1
VDS = BK311 (5 znaków)
Check igit = _
Year Code = 1 (najprawdopodobniej)
Factory Code = _
VIS = 102410

BK3111 - wg opisu ze strony larsson.pl BK3111 oznacza iż GS jest zblokowany do 34KM

W sumie nie wiem po co Tobie jest potrzebne rozszyfrowanie nr VIN, sprawdzasz co masz sprawdzać, zgodność nr (dokumenty-rama), czy wszystkie papiery się zgadzają, możesz sprawdzić na Policji czy nie jest kradziony i to tyle.
Jak nie dymi, jedzie prosto, odpala, poziom oleju jest ok itd. to nic tylko brać i jeździć.
_________________
www.gs500.pl
 
 
gania
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Sie, 2009   

Bardzo dziekuje za rozszyfrowanie vin'u i jezeli dobrze zrozumialem to odblokowanie gs to koszt okolo 200 zl ?? Tak??
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 20 Sie, 2009   

wg mnie przy kompletnym serwisie gaźników mechanik spokojnie odblokuje GS-a tym bardziej że jest artykuł w jaki sposób GS jest zblokowany.

Dużo drożej nie będzie to kosztowało.
Po zakupie GS-a trochę kasy będzie trzeba wydać!
_________________
www.gs500.pl
 
 
grzes87 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 301
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 20 Sie, 2009   

hubertgontarz napisał/a:
Po zakupie GS-a trochę kasy będzie trzeba wydać!

a co masz na mysli ?
_________________
od 06.07.2009 SUZUKI GS500E Slingshot rider :D
od 09.09.2010 YAMAHA FZS 600 FAZER rider :D :D
od 10.05.2013 HONDA CBF 1000 A rider :D :D :D
 
 
gania
[Usunięty]

Wysłany: Sob 22 Sie, 2009   

koledzy jeszcze jedno pytanie. licznik motocykla ktory kupuje jest uszkodzony od delikatnego slizgu i udalo mi sie znalezc taki licznik tylko z duzo wiekszym przebiegiem (o 15 tyś km) i teraz pytanie czy uda sie w warunkach domowych uregulować przebieg i zrównać go do przebiegu faktycznego tj 30 tys km bo teraz mam prawie 46 tyś.......
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie 23 Sie, 2009   

16 tys. km będziesz jeździł do tyłu i po sprawie...
Zawsze możesz sobie zamontować licznik rowerowy, zrobić 16 tys. km i dopiero wtedy podłączyć linkę napędu prędkościomierza.

Na cofaniu licznika się nie znam, ale wg mnie albo ręcznie przestawisz mechanizm i ustawisz żądany przebieg albo linka, wiertarka i jedziesz ale trochę to potrwa.
_________________
www.gs500.pl
 
 
gania
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Sie, 2009   

nie no chodzilo mi raczej o cos normalniejszego bo jazda z dwoma licznikami raczej nie nalezy do normalnej......... :D jak nie ma innego sposobu to pewnie skonczy sie na szukaniu innego licznika z mniejsza rozbieznoscia....
 
 
MacDada 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 169
Skąd: PL
Wysłany: Nie 23 Sie, 2009   

Na spodzie zegara jest otwór, do którego wchodzi linka. Ona kręcąc się zwiększa lub zmniejsza stan licznika. Wystarczy, że zamiast linki wsadzisz śrubokręt albo... wiertarkę ;)
 
 
gania
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Sie, 2009   

bardzo dziekuje za podpowiedz mam nadzieje ze nawet krecac wkretarka w lewo nie nabije przez noc kolejnych tyśków tylko uda mi sie cofnac :rotfl: jeszcze raz dziekuje wam za podpowiedzi

[ Dodano: Nie 23 Sie, 2009 ]
jeszcze jedno pytanie motocykl został kupiony przez poprzedniego wlasciciela jakis rok temu i nie zostal przerejstrowany na mojego kolege pracowal w angli i jak juz byl w kraju to w weekend i nie bylo jak ale oc ma na siebie . i teraz pytanie czy teraz jak ja kupie od niego motocykl to na kogo trzeba pisac umowe na osobe od ktorej kupuje czy na osobe ktora jest w dowodzie??? czy nie bedzie jakichs problemów z tego tytulu??
bardzo was prosze o pomoc to ma byc moj pierwszy motocykl i dlatego tak sie boję....!!!
ale mam nadzieje ze mi pomożecie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.