Reflektor
Odpowiedz do tematu

WojtekR1978
[Usunięty]
: Reflektor
Wiem że ten temat był już poruszany odośnie owiewki, ale ma trochę iine pytanie. Czy zmieniając lampę czy to przednią czy tylną trzeba pozostać przy mocy oryginalnych zarówek. Nie znam się do końca na tym ale większa moc to chyba większy pobór prądu itp. (Wiem że zasilacze komputerowe jak mają za małą wydajność prądową to szlag je trafia i przy okazji perę innych ważnych elementóe :D .) Jak instalacja to znosi czy trzeba ją modyfikować. A jeśli można zmieniać moc żarówki to jak: na mniejszą moc czy większą czy ilość żarówek możę być większa itp? Nie mówię już tu o tym że każda lampa ma podane jaką max żarówkę można montować tylko czy np. zastępując oryginalny reflektor 12V 60/55 W mogę założyć reflektor np. 2 żarówki 35/35W lub jedną o innej mocy?

:
Zwiększenie mocy żarówek o 10W nie zrobi istotnej roznicy (2x35W) ale na pewno nie kombinował bym nad mocniejszymi np 90/100W. Długotrwały wzrost mocy odbiorników prądu , spowoduje przeciążenie prostownika w regulatorze napiecia i samego alternatora. Czym to sie skończy , to chyba wiadomo. Druga sprawa jest wytrzymałość prądowa samej instalacji. Wszelkie złącza wytrzymujące standardowe prądy w obwodach mogą sie zacząć grzać a w konsekwencji uszkodzić .
kolejna sprawą jest homologacja lamp i źródeł światła ale o tym już pisałem .
jeśli chcesz coś zmienić to na taką lampę /kierunek by posiadały homologacje i moc nie przekraczała znamionowej. Poza tym brak homologacji to tez najczęściej bardzo niska jakosc produktu.

Jeśli masz uszkodzony reflektor to zastąp go tym dostępnym na allegro od Bandita. np
http://moto.allegro.pl/it...t_honda_cb.html

Pasuje bez problemu i instalacja zmieści sie w srodku lub szukaj oryginału.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
WojtekR1978
[Usunięty]
:
Widziałem już ten reflektor i musze powiedzieć ze mi się podoba, cena tylko trochę wysoka :D .
A tak na marginesie skąd masz taka wiedzę na temat moto długo w tym siedzisz? :D

WojtekR1978
[Usunięty]
:
A i jeszcze jedno wiem że to nie na temat ale czy widać mój obrazek, bo ja widzę tylko kwadracik z czerwonym kółkiem?

jakubgs
[Usunięty]
:
nie widac

:
WojtekR1978 napisał/a:
Widziałem już ten reflektor i musze powiedzieć ze mi się podoba, cena tylko trochę wysoka :D .
A tak na marginesie skąd masz taka wiedzę na temat moto długo w tym siedzisz? :D


Co do wiedzy to jest to zbiór moich doświadczeń z motocyklami i innymi pojazdami , wiedzy zawodowej i wykształcenia oraz moje hobby. GS-a mam wprawdzie 2 lata ponad ale juz co nieco rozebrałem w tym motocyklu.
Niedawno robiłem kompletne malowanie więc znam jego konstrukcję dokładnie :wink:

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
capri
[Usunięty]
:
Breżniew, jak dla mnie jesteś gość :) Nasz Bank Informacji :) Masz dużą wiedzę... Podziwiam

jankees
[Usunięty]
:
capri spoko jeszcze z 2 latka i przy pomocy brezniewa i naszych moto tez będziemy ASAMI jak nasz kolega brezniew , mam taka nadzieje .

michal_elwuo
[Usunięty]
:
znalazłem na allegro coś takiego:

http://www.allegro.pl/ite...h7_h4_bi_x.html

co o tym myślicie? w sumie dobre światło przednie na przód jest ważne, a ja mam zamiar sporo podróżować w przyszłym sezonie :) jak się do tego wypoleruje elagancko odbłyśnik w środku to będzie świeciło kozacko. Jak myślicie warto? :>

jakubgs
[Usunięty]
:
mi sie wydaje ze jak xsenon to busi byc odpowiednia lampa i odblysnik

michal_elwuo
[Usunięty]
:
znaczy lampa, tylko po to żeby dało radę schłodzić żarówkę, ale wydaje mi się że w motorze nie będzie tego problemu....tylko nie wiem jak z odbłyśnikiem :/ najwyrzej kupię na próbę i sprzedam potem jak coś :P (allegro jest cudowne :D )

jakubgs
[Usunięty]
:
ale do tego odblysnik musi byc specjalny do bedzie pewnie swieci po niebie i po oczach innych kierowcow jak to jest w pseldu tuningu jak nie stac na tuning nie tuninguj :) takie swiete slowa

WojtekR1978
[Usunięty]
:
Ja też mam wrażenie że do xenów potrzeba innej budowy lampy , ale nie znam się na tym za mocno
:D

michal_elwuo
[Usunięty]
:
broń Boże nie chcę robić wiejskiego tuningu.... zastanawiałem się czy to będzie ok i dlatego piszę na forum :P odbłyśnik pewno trudno dostać więc zrezygnuję z pomysłu :P chcę poprostu zrobić coś pożytecznego i dobrego, ale nie zawsze wiem czy to takie będzie.... właśnie dlatego są takie fora :D

WojtekR1978
[Usunięty]
:
Nie rezygnuj, moze coś z tego wyjdzie a ktoś inny kto będzie chciał coś podobnego zrobić będzie miał już jakieś rozeznanie co, gdzie i jak. Właśnie po to są chyba te fora :D

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.