WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Protest motocyklistow przeciwko oplatom za autostrady
Autor Wiadomość
Plaster
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lip, 2009   

nefliqs napisał/a:
Sory ludzie, ale dla mnie to troche bez sensu. Bo jeśli dobrze zrozumiałem to naczelny ze Świata Motocykli sugeruję, że powinniśmy być zwolnieni z opłat całkowicie.

A mi sie wydaje ze wlasnie lepiej wystartowac z takim rzadaniem aby potem w razie porozumienia dojsc do obnizenia oplaty za przejazd, co juz bedzie duzym plusem i wygrana dla motocyklistow. ;)

---------

Widze ktos juz mnie wyprzedzil z podobna wypowiedzia, hehe wiec jest w tym racja :) :)
 
 
st3fan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Lip, 2009   

nefliqs, MacDada, ale przecież w petycji jest chyba napisane, żeby obniżyć albo znieść opłaty, czy tak? Poza tym skoro każdy z nas zapłacił za wybudowanie autostrady - przecież każdy musi płacić akcyzę zawartą w paliwie, a to chyba właśnie zostało ustalone po to, aby modernizować nasze drogi - to dlaczego jeszcze motocyklista ma płacić tyle samo co kierowca samochodu osobowego? Jak wjechałem na A4 jadąc dawno temu samochodem to aż mnie ta cena zdziwiła, a nie miałem wtedy jeszcze motocykla ani nie myślałem o zakupie. Poza tym czy w komuniźmie były jakieś płatne drogi? Jakoś nie wydaje mi się... więc co tu porównywać? Zresztą do tej pory w Rosji są dużo lepsze drogi niż u nas, więc takie gadanie jest w ogóle nie trafione w temat.

### EDIT 23:41 ###
Dodam jeszcze od siebie za Wikipedią, bo nie mogę znieść takiego podejścia:
Wikipedia napisał/a:
"Zarządca autostrady małopolskiej Stalexport SA, jak wynika z raportu przygotowanego przez NIK, pobiera opłaty za przejazd swoim odcinkiem nielegalnie. Autostrada nie spełnia bowiem wymogów autostrady płatnej".

No bo **rwa co się dziwić. Czy ktoś widział na jakiejkolwiek autostradzie tyle remontów co na odcinku 61km A4?
Wikipedia napisał/a:

Jednakże niedawno zakończył się proces sądowy przeciwko Stalexportowi, w wyniku którego użytkownicy tego odcinka A4 mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy, a firma ma zmniejszyć opłaty.

To tak odnośnie poboru opłat.
Wikipedia napisał/a:
W kwietniu 2008 r. GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę do końca 2010 roku m.in. miejsc poboru opłat za przejazd odcinkiem A4 pomiędzy Wrocławiem a Gliwicami, który pod koniec czerwca został unieważniony wyrokiem sądu. Odcinek ten nie będzie operowany przez koncesjonariusza i opłaty za przejazd tą częścią autostrady bezpośrednio zasilą Krajowy Fundusz Drogowy.

i dalej:
Wikipedia napisał/a:
Podobnie odcinek Sośnica – Katowice wybudowano, tak jakby miało nie być poboru opłat na tym odcinku. Przejazd odcinkami autostrady A4 od węzła Sośnica do węzła z drogą ekspresową S1 pozostanie bezpłatny, tak samo jak obwodnice Wrocławia[4] i Krakowa. Odcinek pomiędzy węzłem Kleszczów a węzłem Sośnica, choć formalnie płatny, zostanie objęty tzw. "stawką zerową".

Da się? Da się.
Źródło
Jeszcze jedno. Zwróćcie uwagę na historię budowy podanej w powyższym źródle. Całość była budowana od 1983 roku, a jej główny odcinek, czyli właśnie obecnie płatna część A4ki, została wybudowana najwcześniej, a co za tym idzie z pieniędzy naszych, albo naszych rodziców, więc dlaczego ktokolwiek ma za to płacić?
Motocykliści są bardziej zwartą grupą niż ktokolwiek inny i potrafią się zorganizować. I bardzo dobrze! Niech chociaż A4 będzie darmowa albo płatna mniej niż dla kierowców samochodów.
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Lip, 2009   

A ja uwzam ze jakiekolwiek pobieranie oplat za autostrady jest poprostu kolejnym zdarciem z ludzi kasy. Jak juz St3efan napisal placimy przeciez na to kupujac paliwo, placac mandaty czy chociazby tak trywialne podatki.. Kazdy pracujacy czlowiek posiadajacy jakis srodek lokomocji z silnikiem spalinowym placi za to 3 krotnie.. Nie wiem na ch..ja placic za to 4 raz. Jakis kolejny dupek dorobic sie chce i tyle. Tak sie sklada ze pracuje teraz w Norwegii i tu nie ma czegos takiego jak oplaty za autostrade dla motocyklistow chociaz owszem inni placa. Ale jak droga jest rowna jak stol i naprawde da sie na niej szybciej jechac niz po mniej waznych drogach to ja nie widze przeszkod zeby za ta autostrade placic. Co innego u nas jak co chwile trzeba zwalniac albo nawet stac w korku...
 
 
KiNiA
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Lip, 2009   

Cytat:
Problem w tym, że kierowcy stoją murem za motocyklistami. – Ja boksowałam się ze Stalexportem w 2003 roku – przypomina Edward Szymański, który odmówił zapłaty za przejazd autostradą, ale sprawę w sądzie przegrał. – Dobrze, że ktoś po raz kolejny zaprotestuje. To przecież nie jest autostrada, tylko wyrób auto strado podob ny. Nie tylko motocykliści powinni płacić mniej, ale na czas remontów w ogóle opłata powinna być niższa – dodaje.
[...] Aby uniknąć kłopotów na bramkach, kierowcy, którzy chcą się dostać do Katowic, powinni w piątek zrezygnować z jazdy autostradą i wybrać trasę przez Olkusz. Protest motocyklistów zakończy się ok. godz. 20.

cytat z http://www.motofakty.pl/a...tostradzie.html

A na stronie Stalexport jak zawsze "blokada" http://www.autostrada-a4.pl/
Nabrala akcja rozmachu :)
 
 
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Lip, 2009   

kiedy już doczekamy sie autostrad płatnych w woj. mazowieckim, cyzli za 2-3 lata, napewno wesprę taką akcję ;)

i podoba mi sie komentarz pod artykułem motofaktów, ze pojazdy osobowe zuzywaja kilkadziesiąt razy mniej nawierzchnię niż pojazdy ciężarowe.

zeby być dokładnym w skutkach przejazdu po nawierzchni drogi klasy A

1 tir = 130 000 aut osobowych

tir załadowany zgodnie z maksymalnym dopuszczalnym naciskiem na oś, a warto dodać że co trzeci tir jest przeładowany

;)
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Utrudnienia w ruchu
W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o możliwej próbie blokady autostrady A4 przez motocyklistów, która miałaby się odbyć w najbliższy piątek (31.07), Zarząd Stalexport Autostrada Małopolska informuje:

jak dotąd Zarządca autostrady nie został poinformowany oficjalnie o żadnej planowanej formie blokady autostrady, ani nie złożono na nasze ręce żadnej petycji. W związku z powyższym wszelkie posiadane informacje na ten temat czerpiemy z mediów.

Bazując na tych informacjach, Zarząd Stalexport Autostrada Małopolska chciałby przestrzec użytkowników autostrady przed ewentualnymi utrudnieniami w ruchu, które mogą wystąpić w ten piątek (31.07) w godzinach popołudniowych i wieczornych, a które mogą zostać spowodowane próbą blokady autostrady przez motocyklistów.

Apelujemy do organizatorów akcji o ponowne przemyślenie jej założeń i celów. W obecnym, znanym nam kształcie, akcja ta byłaby po prostu utrudnieniem życia osobom nie mającym nic wspólnego z powodem blokady, czyli zwykłym kierowcom – użytkownikom autostrady, którzy w piątek po pracy będą spieszyć się do swoich domów lub będą w czasie podróży wakacyjnych.

Zarząd spółki zapewnia jednocześnie, że niezależnie od rozwoju wypadków, dołoży wszelkich starań, aby ruch na bramkach i samej autostradzie przebiegał w sposób bezpieczny, płynny i możliwe niezakłócony.
http://www.autostrada-a4.pl/

To nie jest blokada, od tego trzeba zacząć!
"jak dotąd Zarządca autostrady nie został poinformowany oficjalnie o żadnej planowanej formie blokady autostrady" <- jeszcze raz to napiszę to nie jest blokada.

Przejazd motocyklistów bo tak to trzeba nazwać wg mnie jest legalny i dozwolony. Przecież każdy z motocyklistów jadących czy to ze strony Krakowa czy Katowic będzie płacił za przejazd, nikt nie stanie przed bramką i nie będzie krzyczał: blokada nie puszczę nikogo.

Problemem autostrady jest szybka obsługa klienta, to że naraz przyjedzie 300 pojazdów to nie mój problem.
Też nie chce stać w korku i żądam od Stalexportu szybkiej obsługi klienta, w końcu będę płacił za przejazd.

Jest to tylko wycieczka wielu motocyklistów, którzy płacą za przejazd.
Amen.
_________________
www.gs500.pl
 
 
KiNiA
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Cytat:
Nie mamy wpływu na wysokość opłat za przejazd autostradą. Nie możemy ich ani obniżyć, ani zdjąć. Opłaty zatwierdził minister infrastruktury, który podał nam podział na pięć kategorii. W I kategorii znalazły się samochody osobowe bez przyczepki i motocykle, za które opłata wynosi te 13 zł. Nie jesteśmy w stanie nic poradzić na to, że motocykliści płacą tyle samo co właściciele samochodów osobowych - powiedziała dla Onet.pl Agnieszka Rajtar, rzeczniczka Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Cóż możemy powiedzieć w tej sytuacji? Biedna Autostrada Małopolska. Tak bardzo chciałaby pomóc, ale nie może, bo bezduszni urzędnicy w Warszawie na to nie pozwalają. Trzymamy kciuki za południowców, liczymy iż akcja przyniesie wymierny efekt!

:P
Caly artykul na http://www.scigacz.pl/Mot...e,A4,10168.html
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Wczoraj w Chudowie pod sam wieczór jak przybyła ekipa z Krakowa odbyła się rozmowa o całej akcji, jedną z kwestii było stwierdzenie że ważne jest czy Stalexport popierają obniżki czy nie. Ostatnimi czasy z wypowiedzi Stalexportu słyszało się że nie może być obniżek bo trwają remonty, a co po remontach które mają się zakończyć chyba do końca tego roku.
A na ten temat nikt ze Stalexportu nie mówi, ucinają rozmowę słowami: nie mamy wpływu na to...blablabla.

Ważne żeby pokazać że potrafi się walczyć w słusznej sprawie, zorganizować się itd.
_________________
www.gs500.pl
 
 
st3fan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Jest już informacja, że Stalexport otrzymał petycję: http://www.autostrada-a4.pl/
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Ponieważ zgodnie z informacjami jakie wcześniej pojawiały się w mediach, na godziny popołudniowo-wieczorne inicjatorzy petycji zapowiedzieli podjęcie próby zablokowania autostrady A4, Zarząd Stalexport Autostrada Małopolska chciałaby jeszcze raz zaapelować do nich o ponowne przemyślenie założeń i celów takiego działania. W obecnej formie, akcja ta sprowadziłaby się przede wszystkim do utrudnienia życia osobom nie mającym nic wspólnego z powodem blokady, czyli zwykłym kierowcom, którzy w piątek po pracy będą spieszyć się do swoich domów lub będą w czasie podróży wakacyjnych. Jeżeli celem protestu naprawdę jest chęć przedstawienia swoich postulatów, to petycja została złożona i nie znajdujemy uzasadnienia dla utrudniania przejazdu innym użytkownikom drogi.

Zarząd spółki zapewnia jednocześnie, że niezależnie od rozwoju wypadków, dołoży wszelkich starań, aby ruch na bramkach i samej autostradzie przebiegał w sposób bezpieczny, płynny i możliwe niezakłócony.
źródło: www.autostrada-a4.pl

Jak dla mnie To my jedziemy się przejechać, ja niczego zamiaru nie mam blokować, zapłacę za przejazd i legalnie zgodnie z przepisami przejadę, dając zarobić Stalexportowi, a to że Stalexport nie jest przygotowany na zwiększony ruch to nie moja wina.

"W obecnej formie, akcja ta sprowadziłaby się przede wszystkim do utrudnienia życia osobom nie mającym nic wspólnego z powodem blokady, czyli zwykłym kierowcom, którzy w piątek po pracy będą spieszyć się do swoich domów lub będą w czasie podróży wakacyjnych."
Mam pytanie do Was wszystkich: a my jacyś nadzwyczajni jesteśmy? Czy my coś blokujemy?
Ja jestem zwykłym kierowcą, który w piątek będzie w czasie podróży wakacyjnej.
Ja niczego nie blokuję, jadę się przejechać jako zwykły kierowca.
A że spółka Stalexport nie jest na to przygotowana na duży ruch to nie moja wina!

Powtarzam się sto razy!
_________________
www.gs500.pl
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Właśnie wróciłem ze Stalexportu. Słuchajcie, po prostu nie mogę uwierzyć w to co się dzieje. Akcja nabrała niesamowitego rozmachu. Media za sprawą ludzi z Grupy Południe i z Forum Śląskich Motocyklistów podchwyciły temat i niespodziewanie trzymają naszą stronę. Większość przypadkowo pytanych wczoraj i dziś kierowców wie o proteście na czym nam bardzo zależało. Po dzisiejszej akcji postaram się jak najszybciej wrzucić pełną fotorelację z wczoraj i dziś.

Aha, jeśli ktoś gdzieś w TV, przy okazji pokazywania materiałów związanych z naszą akcją, zobaczy F-kę podobną do mojej, to jest to moja F-ka! Powinno coś być o 18:50 na Polsacie.

Z Mysłowic dla Forum Suzuki GS 500 leon.JPG
Plik ściągnięto 70 raz(y) 114,67 KB

_________________
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk
http://www.grupa-poludnie.info
 
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Leonie w TV już Cię widziałem w TVN24!
_________________
www.gs500.pl
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

:D :D :D

Na innych programach też powinienem gdzieś tam przemykać, więc czuwajcie ;) ! Aha, telewizji Silesia z Waszych okolic udzielałem wywiadu! :D
_________________
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk
http://www.grupa-poludnie.info
 
 
 
Plaster
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

Ale fajnie :hurra:
Ja dzisiaj bede ogladal na necie glowne wydanie Faktow TVN bo sa dostepne za free wiec moze kogos zobacze :P
 
 
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Pią 31 Lip, 2009   

leon napisał/a:
Powinno coś być o 18:50 na Polsacie.

poki co jest transmisja mszy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.