Czy kupuje sie uzywane kaski?
Odpowiedz do tematu

prometerion
[Usunięty]
: Czy kupuje się używane kaski?
Witam. Czy można kupić używany kask markowej firmy? Nie stać mnie będzie na nowy za 500-1000 zł.

JunioRRex
[Usunięty]
:
hm... mozna kupic to twoj wybór. A ile masz kasy na kask??

mr0zd
[Usunięty]
:
kasku używanego bym nie kupił

Liver Sausage
[Usunięty]
:
Nie kupuje się używanego kasku. Po pierwsze dlatego, że kask sam w sobie przystosowuje się do kształtu głowy właściciela, po drugie dlatego, że nie wiesz nic (w większości przypadków) o jego przeszłości. Po trzecie, każdy kask teoretycznie powinno się wymieniać co jakieś 5 lat, więc kupując używany czasem drastycznie skracasz okres jego przydatności. Używany możesz kupić jeśli nie zależy Ci na Twojej wygodzie i bezpieczeństwie a kask będzie tylko po to, żeby się milicja nie czepiała ;) .
Btw, masz tu link, przewinął się już na forum:
http://motokult.pl/najlepsze-kaski-ponizej-500-zl/

:
heh niby nie ale mając na sprzedaz 3 kaski 2 nowe i jeden stary jako pierwszy sprzedał sie stary używany :]

prometerion, napisz ile masz kasy na kask i rozmiar
wrzuce Ci oferte :hyhy:
moze być na PW

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
prometerion
[Usunięty]
:
Dzieki za info. Link z cenami kasków mi pomógł. Kwota około 350 jest jak myslę do zaakceptowania. WIęc ten używany sobie odpuszczam. Nie będę na razie podawał rozmiarów itp bo do zakupu moto mam jaszcze kupę czasu. A dokładniej kupię na przyszły sezon.

:
Posprzątałem! Prometerion w przyszłości prosiłbym o nie zakładanie jednego tematu o milionie rzeczy, które aktualnie Cię interesują! :/

prometerion
[Usunięty]
:
Ok. Rozumiem. Dzięki za info. Interesuje mnie milion rzeczy bo miliona rzeczy jeszcze nie wiem na tematy motocyklowe. Ale ok. Takie są tu zasady i będę się stosował

:
Używkę można kupić ale tylko jeśli znamy jego historię czyli kask od znajomego, kogoś z rodziny itp.
Z allegro, na giełdzie itp. lepiej nie bo może być powypadkowy, a to nie zawsze widać, a co za tym idzie nie spełni już swojej funkcji jaką jest ochrona głowy w czasie uderzenia.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
ja bym nie kupił używanego bo to tak jakby po kimś majtki założyć :D

Iga
[Usunięty]
:
szczerze ja tez bym nie kupiła używki bo pomijając juz to ze poprzednik mógł miec jakieś choroby skóry czy czegokolwiek albo wypadek w nim to i tak kask nie bedzie idealnie dopasowany do naszej główki i przy wiekszych prędkościach cały bedzie latal. :/

onufry
[Usunięty]
:
kask to jak prezerwatywa :D ino że na głowę :D lepiej już kupić jakiś za 200-300zł z niższej półki a pewny niż niby ten używany taniej a niepewny jego historii i właściciela :]

a Jeśli już się uparłeś to na pewno nie malowany, nie obklejany, i nie przesadnie porysowany a szczególnie taki gdzie się dziurki pojawiły w jego budowie albo chropowatości

pepek
[Usunięty]
:
Część kasków ma wymienne wkładki które (podobno) da się dokupić. W ostateczności decydując się na używany może warto by się zastanowić nad wymianą wkładek. jednak nei wiem jak z ich dostepnością i ceną..

prometerion
[Usunięty]
:
Dzieki za odpowiedzi. Wyleczyłem się dzięki nim z pomysłu używanego kasku. Do kupna moto mam jeszcze mam dużo czasu to i kasy można więcej odłożyć na lepsze ubranie.

Matizyahu
[Usunięty]
:
Zdecydowanie najpierw warto kupić ciuch - bezpieczeństwo przede wszystkim. A kask, to powiem Ci, że można AGV dostać za mniej więcej 400-500 zł z serii Longway (szczękowiec - w innym segmencie się niestety nie orientuję). :)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.