WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Stukanie w silniku - stuki
Autor Wiadomość
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Mar, 2010   

No żeby było ciekawie, u mnie te dźwięki są głośne na zimnym silniku, później jak już się rozgrzeje jest spokój...
Prosty test zrobiłem:
-odpaliłem moto, 1 beg hamulec przedni, i powoli puszczałem sprzęgło. Klekotanie narastało wraz ze spadkiem obrotów.

Jestem pewny że jak kupiłem moto i kiedy przejezdziłem nim 1,5 sezonu, tego dźwieku nie było. Pojawił się pod koniec 2009r. zaraz po akcji z awaryjnym hamowaniem, z przelotowej do zera, z załadunkiem plecakowym ;) Pozniej już całą drogę przy ruszaniu słyszałem to walenie :(
Rozebrałem ze znajomym mechanikiem pokrywę, napinacz itd. łańcuch dużo poniżej 158mm na 21 ogniwach (153 o ile pamietam) ślizgi jak nowe (może poprzedni właściciel robił, bo mówił coś w tą bajkę), napinacz był podejrzany, bo nie wyglądał normalnie jak w gs, ale się nie cofa i wydaje sie pracować normalnie.

Nie wiem czy mogę zwalić winę na wałek dolotowy, bo ma luz osiowy taki, że da się go wyczuć i słychac stuk przy poruszaniu. Jeśli to tylko to, to sprawa załatwiona.

A i jeszcze coś! Przykładając ucho od strony koła magnesowego słychać to głuche nawalanie mocniej niż od strony impulsatora i mocniej niż od strony pokrywy zaworów.

Już zgłupiałem bo dwóch mechaników motocyklowych oglądało i słyszą to, ale każdy ma inne teorie i kończy się na tym, że można rozebrać i poszukac....
Jak kupię nowy akumulator nagram te dźwięki mikrofonem pojemnościowym.
 
 
rasputhn
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

Dziś byłem u mechanika, stwierdził, że wałki są mało prawdopodobne. Mówił coś o wyrobionej główce korbowodu :zdziwko: Trzeba rozebrać i zobaczyć. Czekam na kwiecień, wtedy mam termin :)
 
 
Limo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

Salvelinus- dokładnie u mnie te stuki delikatnie, ale jednak, są wyczuwalne nawet na kierownicy, do końca tygodnia sprawdzę te mostki
 
 
jacek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 42
Dołączył: 14 Wrz 2008
Pochwał: 1
Posty: 723
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

rasputhn napisał/a:
Mówił coś o wyrobionej główce korbowodu :zdziwko:


Jakby tak było waliło by coraz głośniej przy zwiekszaniu obrotów.
 
 
 
rasputhn
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

jacek napisał/a:
rasputhn napisał/a:
Mówił coś o wyrobionej główce korbowodu :zdziwko:


Jakby tak było waliło by coraz głośniej przy zwiekszaniu obrotów.


Właśnie też tak myślałem, dlatego boje się, że ten mechanik szuka jelenia do naciągnięcia na troszkę kasy...
 
 
cortex
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Mar, 2010   

Cytat:
Właśnie też tak myślałem, dlatego boje się, że ten mechanik szuka jelenia do naciągnięcia na troszkę kasy...


na 90%.
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

nie, to nie może byc to. Kolega mechanik, który zaglądał wykluczył tego typu usterkę. Dzwiek znika nawet juz przy 1700 obr. Nasila się przy 1000 i niżej.


Problem rozwiązany!
Zrobiłem taki poradnik dla Was:
http://www.forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=5091

Warto to sprawdzić, bo u mnie mało nie skończyło się na kosztownych i nie potrzebnych wymianach... Chcieli wymieniać od rozrządu po panewki :(
Po naprawieniu sprzęgiełka silnik chodzi gładko i równo, bez żadnego tłuczenia. Rewelacja :oczami: :cwaniak:
 
 
kola
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

http://w148.wrzuta.pl/aud...B/plik_audio_02

panewki ?
 
 
jacek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 42
Dołączył: 14 Wrz 2008
Pochwał: 1
Posty: 723
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

Raczej nie panewki, przy zwiekszaniu obrotów dzwiek sie ucisza. Do rozrzadu zagladnij.
 
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

kola napisał/a:
http://w148.wrzuta.pl/aud...B/plik_audio_02

panewki ?


toż to przecież brzmi jak to moje sprzęgiełko rozrusznika, tak samo nawalało.
Opisałem wyżej.
Trochę rozejrzeć się trzeba.... :zly:
 
 
kola
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

myslalem nad opcja ze moze to byc to sprzegielko, ale piszesz w poradniku ze stuki/trzaski byly rozwniez przy rozruchu, u mnie wali dopiero jak sie silnik nagrzeje... a i dodam ze sprawdzalem tez jak stuka z przechyleniem moto na lewo czy prawo, na lewo jak przechyle dosyc mocno to troche ciszej puka, na prawo troszke jakby obroty spadaly. Tak czy siak na weekend sprawdze to sprzeglo rozrusznika :)
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

sprawdź sprawdź... u mnie waliło tak, że obstawiane było wszystko, włącznie z panewkami. Te trzaski przy rozruchu zdarzały się rzadko. Nie za każdym razem.
Daj znać jak sprawdzisz, bo robota prosta, a możesz kupe kasy zaoszczędzić.

Nie sciągaj koła magnesowego od razu. Najpierw złap palcami pod kołem za sprzęgiełko. Jeśli lata góra-dół i prawo-lewo to znalazłeś problem.
 
 
kola
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

dzisiaj sprawdzilem to sprzegielko, tak jak mowiles nie sciagalem kola magnesowego tylko palcami sprawdzilem i wychodzi na to ze trzyma sie dobrze, zadnych najmniejszych luzow nie wyczulem, jedyne co tam sie rusza to ta duza zebatka do gory i na dol...

Przy okazji male foto ubytku na tym kole zebatym, moze ktos powie co to jest ?
http://www.fotosik.pl/pok...4c75306a7c.html

No i teraz zostaje mi sprawdzenie rozrzaadu/...
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

ale co sprawdziłeś ? koło magnesowe? Sprzęgiełko jest przykręcone do koła magnesowego tak jak to narysowałem i ono razem z zębatką nie ma prawa latać.

A to co odpadło, to klej czy inna masa, która trzyma magnesy na kole. Jeśli odpadnie wiecej, może się urwać magnes.
 
 
kola
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Kwi, 2010   

sprawdzilem to sprzegielko i w ogole sie nie rusza, w kazdym razie nie wyczulem zadnych luzow, a ta zebtke jak zlapalem palcami i podciagnelem do gory i na dol to sie ruszala (gs lezal na boku), jakby to powiedziec ruszala sie w osi walu (tzn w strone sprzegielka i silnika)

Sciagnalem rowniez gorna pokrywe silnika i sprawdzajac reka wyszlo ze jeden walek ma luz osiowy (siedzac na motorze mozna bylo go ruszyc w lewo prawo), drugi nie mial. Wbilem bieg i troche ruszylem tylnim kolem zeby sprawdzic w minimalnie innej pozycji, wtedy juz nie bylo luzu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.