Przednie teleskopy
Odpowiedz do tematu

kikon18
[Usunięty]
:
ja nie mam tych ciezarków własnie ale sprawdzałem kiedyś specialnie przy 100 km/h i mi nie telepało wogóle :) może też zależy troszke od wyważenia koła ??

:
ja wlasnie nie mam i ostatnio znaczy kilka dni temu jechalem puscilem kierownice na chwile i zaczelo mi tlepac troche kierownica wiec szybko ją złapałem.... bede sie musial rozgladnac za odwaznikami...

:
ja juz nie raz sie łapie na tym że po szybszym dłuższym odcinku zwalniam i w ramach odpreżenia puszczam kiere (zostało po rowerze) i nie zauwazam żadnych telepań moto jedzie jak po sznurku :)

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
cygan
[Usunięty]
:
yarccom napisał/a:
ja juz nie raz sie łapie na tym że po szybszym dłuższym odcinku zwalniam i w ramach odpreżenia puszczam kiere (zostało po rowerze) i nie zauwazam żadnych telepań moto jedzie jak po sznurku :)



Tak jak ja.Taki trik że niby wycieram pot z rąk o spodnie :D a przecież mam rękawice :lol:
Może żeczywiście wyważyć koło najpierw.Oblukaj czy fela nie jest zadrapana.Może poprzedni właściciel miał chore nawyki wjeżdżania przez krawężnik np.

Matlak
[Usunięty]
:
Podłacze się do tego wątku żeby nie zaśmiecać forum bo moje pytanie dotyczy p;rzedniego zawieszenia właśnie. Od którego roku i czy w ogóle stosowane było zawieszenie upside-down? Podobno niezbędne do stoppie ;) inaczej nie za wygodnie jak lagi za bardzo "nurkują"..

:
W GS-ie nie było nigdy stosowane upside-down. Jesli jakies widziałes na zdjeciach to jest to przeróbka.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
Kugel
[Usunięty]
:
Mechanik ze mnie marny,dlatego mam takie pytanie, jakie mogą być przyczyny tego ze zawieszenie przednie ''dobija'' i to bardzo mocno?Co będzie prawdopodobnie do wymiany?(Olej nie cieknie za uszczelniaczy)

:
Przyczyna moze byc olej o zbyt małej lepkości lub jego brak , padnięte sprężyny - wyjmij je i zmierz długość - w serwisówce jest podana prawidłowa.
Korki w lagach nie sa wilgotne od oleju? Masz regulacje napięcia spręzyn w korkach?

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
Kugel
[Usunięty]
:
Nie mam regulacji bo to model z 89r,wilgotne tez nie są.

kikon18
[Usunięty]
:
a ja mam problemik ale z innym motorem, mojego ojca, rozbierał całe amory wszysztko wybebuszył, bo wymienialismy uszczelniacze ale przy okazji wszystko przeczyściliśmy, no i potem złozyliśmy według instrukcji z serwisówki, tylko teraz cos armoki strasznie twarde i sztywne :/ , może to być przyczyną że jest za dużo oleju w lagach. bo gdzieś tam wyczytał że ma być po 320 ml w jednej a wczoraj wieczoram znalazłem info że 210 ml jednak, aa i jeszcze jedno amorki są pompowane powietrzem, dziś bedziemy zlewac wszystko i nalejemy po 210 i sie zobaczy, ale jak to nie to to pewnie coś zle złożone :/ jak waszym zdaniem ?? ilośc oleju może wpłynąc na twardośc amorków??

jakubgs
[Usunięty]
:
moze na pisz jaki model motorka

:
kikon18 napisał/a:
a ja mam problemik ale z innym motorem, mojego ojca, rozbierał całe amory wszysztko wybebuszył, bo wymienialismy uszczelniacze ale przy okazji wszystko przeczyściliśmy, no i potem złozyliśmy według instrukcji z serwisówki, tylko teraz cos armoki strasznie twarde i sztywne :/ , może to być przyczyną że jest za dużo oleju w lagach. bo gdzieś tam wyczytał że ma być po 320 ml w jednej a wczoraj wieczoram znalazłem info że 210 ml jednak, aa i jeszcze jedno amorki są pompowane powietrzem, dziś bedziemy zlewac wszystko i nalejemy po 210 i sie zobaczy, ale jak to nie to to pewnie coś zle złożone :/ jak waszym zdaniem ?? ilośc oleju może wpłynąc na twardośc amorków??


Zbyt wysoki poziom oleju powoduje sztywnosc zawieszenia bo przy max dobicu amorow do dołu olej nie ma gdzie sie zmieścic - brak poduszki powietrznej.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
kikon18
[Usunięty]
:
dzieki Breżniew, własnie dziś spusciłem do 210 ml ale nadal były twarde i spusciłem jeszcze aż do 100 ml w kazdym jednym i teraz dopiero są dobre. A nie wiecie ile w GS-ach jest uskoku na amorku ? ( ile sie chowa i wysówa, ten cały zakres pracy amortyzatora przedniego)

:
Skok w GS-ie wynosi 12cm. Olej wlewasz do lagi przy wyjetej sprężynie i dystansie oraz max wcisnięciu lagi w goleń. Poziom powinien siegać 10,5cm od górnej krawędzi. Wchodzi ok 372ml.

Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
Plaster
[Usunięty]
:
mam pytanko a nie bede zakladal nowego tematu. aby wymienic olej w teleskopach trzeba je demontowac?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.