WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Mandaty
Autor Wiadomość
djmauro
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Maj, 2009   

Cytat:
u nas przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 11 - 20 km/h- mandat 50pln - 100pln

Za takie przekroczenia to zazwyczaj u nas nawet nie zatrzymują ;) Ja jechałem sobie ostatnio puszką licznikowe 70 km/h w terenie zabudowanym, czyli rzeczywiście pewnie było z 65 km/h to policjant strzelił do mnie z suszarki, spojrzał na wynik i na mnie, i machnął ręką żebym jechał dalej bo już zacząłem się zatrzymywać :] Uśmiechnąłem się i pojechałem dalej. Dodam, że pusto było na drodze i wyraźnie panowie polowali na takich powyżej 100 km/h :wstyd:
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie 03 Maj, 2009   

Mnie zatrzymał Policjant, jechałem 72 lub 74 km/h nie pamiętam już dokładnie która z tych wartości...była godzina 23, wracałem od kolegi późnym wieczorem, droga pusta..teren zabudowany można było jechać 60 km/h. Dostałem 50 zł mandatu i jeden punkt karny.
Z jednej strony mandat mi się należał bo przekroczyłem prędkość, z drugiej strony trochę się poczułem jak pirat drogowy, bo było 60, jechałem o ok. 10-15 km/h szybciej niż prędkość dozwolona w takich godzinach w których ruch jest mocno ograniczony. Stylu jazdy nie zmieniłem i zazwyczaj przekraczam dozwoloną prędkość, jak jest 50 to często jeżdżę licznikowe 60-70, jak jest 90 poza teren zabudowany to śmigam różnie, najczęściej ok. 100-110 (na liczniku 100 to rzeczywista ok. 95)
_________________
www.gs500.pl
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

My dzisiaj waliliśmy trasę i na pewno przepisowo nie było jeśli chodzi o prędkości, ale auta jak za dotknięciem guzika zjeżdżały na pobocze (za co dziekowaliśmy :padam: bo jakoś czesto tego nie widze - dziś chyba ich olśniło) i dojechaliśmy do srebrnego audi, które zjechało, a przed nim jechała policja :zdziwko: , która TEŻ ZJECHAŁA. było 70, oni jechali jakoś koło 70, wyprzedzając ich machnęliśmy w podziekowaniu, kumpel pokazał kciuk (że OK) i polecieliśmy dalej swoją prędkością (90-100 na tamtym odcinku).
Aż się nam miło zrobiło
 
 
-evil-
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

a ja jeżdżę przepisowo, jest 50 to jadę 50 :] jest 90 to jadę 90 :]


________________________

evil z licznikiem w milach :]
 
 
midd 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 951
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

Cytat:
Mnie zatrzymał Policjant, jechałem 72 lub 74 km/h nie pamiętam już dokładnie która z tych wartości...była godzina 23, wracałem od kolegi późnym wieczorem, droga pusta..teren zabudowany można było jechać 60 km/h. Dostałem 50 zł mandatu i jeden punkt karny.


to chyba mu jakoś podpadłeś albo krawężnik miał zły dzień... mnie nie raz trafili suszarą przy podobnej prędkości i nikt mnie nie zatrzymywał.

Cytat:
a ja jeżdżę przepisowo, jest 50 to jadę 50 :] jest 90 to jadę 90 :]


:rotfl: :rotfl: :rotfl:
_________________
http://www.bikepics.com/members/beer4free/
 
 
 
onufry
[Usunięty]

Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

metalbeast napisał/a:
My dzisiaj waliliśmy trasę i na pewno przepisowo nie było jeśli chodzi o prędkości, ale auta jak za dotknięciem guzika zjeżdżały na pobocze (za co dziekowaliśmy :padam: bo jakoś czesto tego nie widze - dziś chyba ich olśniło) i dojechaliśmy do srebrnego audi, które zjechało, a przed nim jechała policja :zdziwko: , która TEŻ ZJECHAŁA. było 70, oni jechali jakoś koło 70, wyprzedzając ich machnęliśmy w podziekowaniu, kumpel pokazał kciuk (że OK) i polecieliśmy dalej swoją prędkością (90-100 na tamtym odcinku).
Aż się nam miło zrobiło


To jak robili policjanci fotki to ostatni ma zdjęcie pamiątkowe całej grupy :D na mnie to nawet krzywo się popatrzyła policja kierująca ruchem na moście w okolicznej Skawinie.

Co do jazdy to 50-60km/h to nie odczuwam wydaje mi się jak bym stał, średnia mi wychodzi 80-100km/h, ale kiedy trzeba to zwolnię nie pcham się na chama nie wymijam na siłę i puki co mi to dobrze wychodzi.

Co do przepisowej jazdy to kiedyś spotkałem się z komentarzem na jednym z on-line-owych szmatławców, że motocyklista jak widzi auto to musi wyprzedzić bo nie może powoli jechać. Dla testu w Niedziele przy krótkim wypadziku na zator jechałem chwile przepisowo, nie było takiego kierowcy samochodu co mnie nie wyprzedził, więc to nie my ci źli ;)
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

onufry napisał/a:
jechałem chwile przepisowo, nie było takiego kierowcy samochodu co mnie nie wyprzedził

Najgorzej jest w mieście, puszkarze chyba za punkt honoru obierają sobie wyprzedzanie motocykli. Próbowałem już n razy w mieście jechać przepisowo, pół biedy jakby mnie tylko wyprzedzali i jechali w przysłowiowe "pizdu", ale większość po wyprzedzeniu zmienia pas na mój i zwalnia, szlag może człowieka trafić :zdziwko: Dlatego zawsze od świateł daję do przodu dość ostro (mało który wtedy ma ochotę się ścigać) i jak są już daaaleko to sobie zwalniam i jadę po swojemu :D .
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

ja już kolejny raz napiszę, że zaobserwowałem chorobę u niektórych bezmózgich puszkarzy (tylko tak można ich nazwać) - gdy tylko zobaczą moto w lusterku to cisną te swoje biedne auta i ruszają spod świateł jak opętani, by zaraz hamować na kolejnych...
Wystarczy że podjadę i goście małpiego rozumu dostają. Żałosne takie to :wstyd:
 
 
andrzej
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Witam prawdę mówiąc dla mnie to się nawet podoba lubię gasić ich zapał :hyhy: :hyhy: :rotfl:
 
 
Norysek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Hehe widze że macie to samo. Przed czy za motocyklem, jak czują jego obecność to zaraz zmiana stylu jazdy. Jeżdże codziennie samochodem po dobrych pare godzin i normalnie takie coś nie ma miejsca. Jeśli jade motocyklem to widzą we mnie konkurenta. Nie pojęte.
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Dobrzy też są tacy którzy przyklejają się do ciebie i jadą równo, nie wiem czego nie rozumieją w zdaniu "zachować odstęp co najmniej jednego metra" :/ . Albo tacy co złośliwie przyklejają się do zderzaka samochodu jadącego przed nimi żeby czasem motocykl się pomiędzy nie wcisnął. Ogólnie bawią mnie w większości, bo to takie trochę nieporadne próby uprzykrzenia życia, gorzej że kiedyś taki głupek może krzywdę zrobić ;)
 
 
panbodzio 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 105
Dołączył: 20 Gru 2008
Pochwał: 18
Posty: 1119
Skąd: dokąd
Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

a mi ostatnio pstryknal w morde fotoradar przenosny. 90km/h w zabudowanym... juz sie boje mandatu :hyhy:
 
 
Dariusz_wawa
[Usunięty]

  Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011   

Kużwa a mnie dzisiaj za przepisową jazdę ;) skasowali 100 + 4 karne ale i tak zjechali bo chcieli 400 i 8 karnych Było 50 a na radarku 95 :hyhy:
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011   

To musiało być z górki i wiatr w plecy, że taki zabytek dał radę się rozbujać do tej prędkości :rotfl: ;)
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
Dariusz_wawa
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Kwi, 2011   

tmi napisał/a:
To musiało być z górki i wiatr w plecy, że taki zabytek dał radę się rozbujać do tej prędkości :rotfl: ;)

Też tak im się tłumaczyłem i pytałem się czy aby ten ich radarek dobrze pokazuje :hyhy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.