WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Mandaty
Autor Wiadomość
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Eee tam żadne wymówki, z pełną świadomością to zrobiłem, jak dostałem mandat to też nie kląłem, bo w końcu przepis złamałem ;) . Chodzi o to że ich tam w ogóle nie powinno być, odkąd pamiętam nie wydarzył tam się żaden wypadek, miejsce w ogóle nie jest niebezpieczne. To po cholerę tam stoją? Dla kasy. A to jest paranoja ;)
 
 
matoshiba
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Może dlatego nie wydarzył się żaden wypadek bo tam stoją.............
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

A nie wiem, może. Ale imho ciężko o wypadek na prostej trzypasmówce, oddzielonej pasem zieleni od jezdni w drugą stronę ;) . Idealny przykład na bezsensowny znak -> łapanka ;) . Często jeżdżę na trasie z Poznania do Grodziska Wlkp. i wszystkie miejsca w których stoją są właśnie na takiej zasadzie, typowe łapanki dla kasy. Tak samo w Poznaniu jest ;)
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Liver Sausage napisał/a:
To po cholerę tam stoją?

właśnie dlatego że każdy wali tam ponad 80% szybciej niż jest dozwolona? ;)


a tak poza tym.. nie stawialiby 70tki na 3-pasmowej, oddzielonej pasem zieleni, hiperbezpiecznej gdyby nie było takiej potrzeby
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

A wiesz co mi policjant powiedział? Że też uważa że ograniczenie do 70 tam jest bez sensu, a jest tylko dlatego bo jest to dojazdówka do miasta. Idiotyczne tłumaczenie dla ograniczenia, nie sądzisz? ;) .
 
 
Plaster
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Liver Sausage napisał/a:
A wiesz co mi policjant powiedział? Że też uważa że ograniczenie do 70 tam jest bez sensu, a jest tylko dlatego bo jest to dojazdówka do miasta. Idiotyczne tłumaczenie dla ograniczenia, nie sądzisz? ;) .
to skoro tak sadzil dlaczego dal Ci mandat?? mogl pouczyc lub dac najnizszy :)
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Dostałem najmniejszy jaki mi mógł dać - 400 pln + 8 pkt. Co jest najlepsze, jest to mój jedyny mandat za przekroczenie prędkości ;) . O drugiej w nocy zarobiony :rotfl:
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Lemon napisał/a:
Liver Sausage napisał/a:
To po cholerę tam stoją?

właśnie dlatego że każdy wali tam ponad 80% szybciej niż jest dozwolona? ;)


I to jest chyba najlepsze wytłumaczenie dlateczego własnie akurat tam stoją.. Oni po to są zeby pilonować przestrzegania przepisów jak kolwiek idiotyczne by one nie były.. Nikt nie jest święty chyba na palcach można policzyć ludzi któzy nie naginają przepisów. Ale to też nie o to chodzi, w nas polakach jest cos takiego że naginamy każde prawo jak tylko sie da na swoją korzyść. Pare ładnych lat temu, jechałem ze starymi na wakacje. Na jakiejść austiackiej wsi dopadł nas miejscowy gliniaż i za przekroczenie prędkości o 3km/h wlepił mandat, a jak morde darł to sie zapaść pod ziemie mozna było.. Kto u nas zwróciłby uwage na taką głupote? Jazda po Warszawie w godzinach szczytu jak tylko jest mozliwość 20-30km/h wiecej niż można to nic nadzywczajnego.. I teraz samo nasówa mi się pytanie: Czy porządek w tym kraju jest wogóle możliwy? Ktoś starszy odemnie może pomyśleć ze jakis dziwny jestem, bo przeciez nie pamiętam tych czasów, ale ja mówie że w Polakach wciąż siedzi PRL i jeszcze długo nie wyjdzie.
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Ok, zgodzę się co do tego, że są od tego żeby pilnować przestrzegania przepisów, co do tego nie ma wątpliwości. Ale są też, a wg. mnie ci z drogówki zwłaszcza od tego powinni być, od dbania o bezpieczeństwo ludzi poruszających się po drogach. Odpowiedz mi na pytanie, czy stanie w krzakach z suszarką i czajenie się na kierowców jest dbaniem o bezpieczeństwo? Czy jechanie za puszką/moto tak długo aż się kierowcy uzbierają 24 pkt jest dbaniem o bezpieczeństwo? Czy wyskakiwanie na jezdnię z lizakiem przed jadącą puszkę jest również dbaniem o bezpieczeństwo? Czy wlepianie mandatów za nie zatrzymanie się przed znakiem stop na przejeździe kolejowym gdzie od 10 lat żaden pociąg nie przejechał jest dbaniem o bezpieczeństwo?
Powiem tak, nie czuję żeby panowie policjanci dbali o mnie w jakikolwiek sposób. Mam wrażenie że chcą mi tylko wlepić mandat za byle co. Współczuję że mają taką pracę, że muszą wlepiać mandaty bo inaczej premii nie będzie. Ale to niczego nie usprawiedliwia. Żal mi jak widzę ile kasy idzie na nowe radiowozy, fotoradary itd. a drogi po których jeżdżę nie są ani trochę lepsze.

Ps. Ortografia u Ciebie trochę szwankuje ;)
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Dobra stoją tam bo przekraczają no i co? Tutaj zwolnią to za 200m dadzą w palnik, na jedno wychodzi...
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Lut, 2009   

Jak tak to przykro mi, nie jestem asem z ortografii..
Zgadzam się z Tobą w pełni, że u nas kasa wyrzucana jest w błoto, a policjanci w sumie jak każdy pracąją tylko po to żeby zarobić, tylko że oni zarabiają kosztem innych i ot jest cała różnica. Gdyby ludzie nie przekraczali i nie łamali przepisów to oni nie mieliby co robić. Pomyśl jak ty pracowałbyś na ich miejscu? Pewnie robiłbyś tak samo, zresztą ja też i ktokolwiek inny. Takie są niestety polskie realia o których chyba nie musze Tobie i nikomu przypominać. Zwykły szary obywatel żeby zarabiać niezłe pieniądze, żeby nie brakowało od 1 do 1 i jeszcze dało sie coś odłożyc musi kombinować..
A wracając do twojego pytania, to odpowiem tak: jest to poprostu wyzyskiwanie nic innego.
 
 
ganz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lut, 2009   

To ja może dla kontrastu dam przykład na plus. Droga krajowa w pobliżu mojej miejscowości. Obsiana gęściej lub rzadziej ale na całej długości domami. Od zawsze stały tam znaki "teren zabudowany" + "50" za skrzyżowaniami dla przypomnienia. Natomiast od kiedy wyłożono częściowo wzdłuż drogi chodniki, część ograniczeń zniknęła, a niektóre "50" zastąpiono "60". Dodatkowo niedługo ma się zacząć poważny remont na całej długości, chociaż jak dla mnie, stan drogi poza kilkoma dziurami jest OK. Czyli jednak można :padam:
A co do radarów, jak tylko miejscowa policja dostała przenośny stacjonarny, ustawili go na końcu dłuuuugiej prostej na wylocie z miasta (nadal teren zabudowany) (sam czasem bujałem się tam koło 80 :wstyd: ). Duża grupa okolicznych mieszkańców dostała pamiątkowe zdjęcia i jak ręką odjął. Jeżdżą tam teraz 50-60 chociaż radar już dawno w innym miejscu (czasem podobno wraca :orany: ). Dodam jeszcze że przed końcem tej prostej, przy drodze jest podstawówka, zebra i przystanek, więc uważam że akcja jak najbardziej pozytywna (jak dostane mandat pewnie zmienię zdanie :wstyd: ).
Tak więc często to wyzysk i ucisk biednych kierowców- zgadzam się, ale są też pozytywne przykłady.
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lut, 2009   

ganz napisał/a:
"50" za skrzyżowaniami dla przypomnienia

Chyba nie dla przypomnienia, tylko normalne ponowienie znaku, bo przecież znaki ograniczenia obowiązują tylko do najbliższego skrzyżowania ;) .
ganz napisał/a:
Tak więc często to wyzysk i ucisk biednych kierowców- zgadzam się, ale są też pozytywne przykłady.

Niestety bardzo rzadko :(
 
 
ganz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lut, 2009   

Liver Sausage napisał/a:

Chyba nie dla przypomnienia, tylko normalne ponowienie znaku, bo przecież znaki ograniczenia obowiązują tylko do najbliższego skrzyżowania ;) .

No tak, to miałem na myśli :zawstydzony: Dodam jeszcze że raz na parę lat zdarza się śmiałek, który pokazuje że te ograniczenia są bez sensu i 150 też można, a czasem że można też owinąć bmw wkoło drzewa :kwasny:
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lut, 2009   

co do policjantów to wiecie... są tacy którym nie zależy na robieniu wyników np. tacy starsi i dają najczęsciej pouczenia a młodsi którym zalezy na kasie zazwyczaj dają mandaty. a co do śmiałków w BMW to wielu juz widziałam i własnie jeden z nich ostatnio skończył w wiezieniu( miał wypadek i on przeżyl a jego kolezanka nie)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.