WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Mandaty
Autor Wiadomość
matoshiba
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009   

Irek napisał/a:
Owszem są zablokowane, ale istnieje taki bezpiecznik po którego wyjęciu można jechać grubo szybciej niz te 90 km/h..

Takie wyjecie "bezpiecznika" kosztuje przewoźnika nie kierowce ciężkie pieniądze. W zeszłym tyg przyszedł list z ITD dio firmy bo złapali kierowce mandat 3500 zł to nie policja że mandat 200 - 500 zł


Yarccom napisał/a:
na podstawie tacho podobno nie mogą wlepić manadatu za predkość


Mogą wlepić .Tachograf jest przede wszystkim urządzeniem rejestrującym czas pracy kierowców ale także prędkość jest zalegalizowanym urządzeniem przez urząd miar i wag .
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lut, 2009   

Może i kosztuje, ale co jak nie zatrzymają? Zresztą czasem mandat nawet taki czy wyższy może być bardziej "opłacalny" dla przewoźnika niż nie dostarczenie towaru na czas..
 
 
Zechowany 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 01 Lut 2009
Pochwał: 4
Posty: 447
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Irek, i tu wlasnie klania sie polska rzeczywistosc :/
_________________
WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO OSTROWA!!!
 
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

W Jarocinie stworzyli akcję anty- Pirat :rotfl: . Mandaty za szaleństwa na drodze ( np przyspieszony filmik z YT gościa z NSR) :rotfl: jak dla mnie śmiech na sali
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Ha, no i własnie dlatego mantady powinny byc takie żeby ludziom buty z nóg spadały jak juz sie zdecydują na jakies głupoty na drodze. Wtedy nikomu by sie nie spieszyło do grobu, jeździliby spokojniej itp..
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

no tak tylko to jest troche niesprawiedliwe gdyż człowiek, który zarabia 20 tys na miesiac i dostanie 500zl to po nim to spłynie i bedzie dalej sobie jeździł jak chce a człowiek który zarabia 2 tys na miesiac oberwie i po nim raczej to nie spłynie
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Irek napisał/a:
Ha, no i własnie dlatego mantady powinny byc takie żeby ludziom buty z nóg spadały jak juz sie zdecydują na jakies głupoty na drodze. Wtedy nikomu by sie nie spieszyło do grobu, jeździliby spokojniej itp..


No, a ja mam nadzieję, że pierwszy taki mandat dostaniesz właśnie ty... ciekawe czy potem też tak będziesz od rzeczy gadał :)
 
 
matoshiba
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

http://wiadomosci.gazeta...._radarowcy.html



Dziś w radiu mówili że weszła nowa ustawa na autostradach można jechać 140 na 2 pas mówkach 120 ale podwyższone zostały mandaty - kierowca który zapłaci w ciągu 7 dni dostanie 20% "upustu , teraz nie ważne kto prowadził pojazd mandat dostaje właściciel pojazdu ale bez przypisania punktów to obejmuje zdjęcia zrobione za pomocą fotoradarów.( tak samo jak "rabat") Jak dla mnie taka zmiana przepisów jest jak najbardziej na PLUS.
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Z tego co wiem, z punktami też chcą coś grzebać, i to raczej nie na plus. Mi się już w sumie chyba wyzerowały z 14 które miałem, ale złapać parę bardzo łatwo :/
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Mr0zd, tak jest np w skandynawii i tam ludzie nie jeżdża jak idoci 150 po małych miasteczkach, a duzych tym bardziej. Wypadki są jak wszędzie ale nie z powodu prędkości tylko gapiostwa. Moim zdaniem żeby zapanować w jakiś sposób nad ludźmi którzy nie potrafią sie dostosować do przyjętych norm jest poprostu wprowadzenie jakiegos terroru.. Chesz przekraczać prędość, zagrażać bezpieczeństwu? Prosze bardzo, ale bedziesz za to musiał płacic masakryczną kase. To nie jest mój pomysł, tylko kogoś mądrzejszego od nas obu razem wziętych. Polacy to są w większości cwaniacy, którzy mają wszystko gdzieś, jak ma być porządek to muszą czuć bata nad sobą. Iga, dlatego człowiekowi który mało zarabia nie powinno być stać na przekraczanie prędkości i łamanie prawa, bo wiąże się to nie tylko z mandatami ale i wyższym zurzyciem paliwa..
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Irek, ale tu chodzi o coś innego. Oczywistą rzeczą jest, że ograniczenia prędkości są potrzebne, nie ma co do tego wątpliwości. Tylko że u nas na drogach są one bardzo często w bezsensownych miejscach, to raz, a dwa to że policja karze kierowców nie po to żeby zwiększyć bezpieczeństwo, ale po to żeby zabrać im kasę. To jest największy problem, w dupie się ma stan dróg bo przecież za pieniądze na modernizację można kupić kolejny przenośny radar i chować się z nim po krzakach. Nikt normalny nie jeździ non stop na pełnym gazie, ale żeby przemieszczać się po naszym pięknym kraju z jakąś sensowną dynamiką, to niestety czasem trzeba niektóre bezsensowne ograniczenia olać ;)
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

co wy z tymi drogami ...
jak w rok mozna nadrobic 30 lat braku inwestycji ...

czy po kupnie motocykla tez od razu dajecie go na pełen przegląd kupujecie najdroższe opony najdroższe ciuchy? czy jednak każdy małymi kroczkami i tez z reguły jak najtańsze ze niby nie róznia sie o tych lepszych bo po co za fimę i mechanikom płacic ...

Liver Sausage napisał/a:
policja karze kierowców nie po to żeby zwiększyć bezpieczeństwo, ale po to żeby zabrać im kasę

eee a jak ma karac by zwiekszyc bezpieczeństwo ale by nie zdzierac kasy - dawac pouczenia?
kara jest finansowa i punktowa czyli bardziej psychologiczna
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Liver Sausage
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Może niejasno się wyraziłem. Przykład mandatu jaki dostałem rok temu: 3-pasmowa dojazdówka do miasta, 2 w nocy, jechałem sam 120 km/h. Myślałem że ograniczenie do 90, ale było 70. Nieważne. Dla kogo byłem zagrożeniem w tym wypadku jeśli nikt ani przede mną, ani za mną nie jechał? Co najwyżej sobie bym krzywdę zrobił. Ale policjant oczywiście nie chciał słyszeć o pouczeniu, mandat i punkty dostałem. Mnóstwo jest takich sytuacji, gdzie kierowca nawet jeśli przekroczy prędkość to na mandat nie zasługuje. Chowanie się w krzakach za idiotycznie ustawionymi znakami nie jest dla mnie poprawą bezpieczeństwa na drodze, tylko rżnięciem kierowców w dupę bez wazeliny. Dlaczego nie stoją w miejscach gdzie rzeczywiście jest niebezpiecznie? Bo tam tylu mandatów by nie wlepili, bo kierowcy jeżdżą tam wolniej - bo jest niebezpiecznie ;) . O to mi chodziło z tym zabieraniem kasy ;)
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Liver Sausage napisał/a:
Ale policjant oczywiście nie chciał słyszeć o pouczeniu

pouczenie w przypadku przekroczenia prędkości o 80%
:D dobre, dobre




Liver Sausage napisał/a:
Myślałem że ograniczenie do 90, ale było 70

a bo to wiesz.. na znaki sie patrzy. mysleć to se można.. o niebieskich migdałach ;)
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
ghostrider
[Usunięty]

Wysłany: Pią 20 Lut, 2009   

Liver Sausage

Może i sytuacja pozwalała jechać nawet 200 km/h ale są ograniczenia i tyle.

A wymówki:

Liver Sausage napisał/a:
Dla kogo byłem zagrożeniem w tym wypadku jeśli nikt ani przede mną, ani za mną nie jechał? Co najwyżej sobie bym krzywdę zrobił.


lub "jestem dobrym kierowcą... wiem co robiłem" itp. może mówić sobie każdy. :niepewny:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.