WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Mandaty
Autor Wiadomość
matoshiba
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lut, 2009   Mandaty

Ledwo co podnieśli mandaty ( w zamian miały zniknąć punkty karne-a jak jest każdy wie) to już myślą o kolejnym zajrzeniu do kieszeni ;/

http://www.scigacz.pl/Man...,gore,8490.html

Chore te państwo jeśli zwykłemu ludzikowi podnoszą mandaty kilka razy do roku a posłowie mogą bezkarnie jeździć jak chcą za konwojami a najwyższą kara może być upomnienie.
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lut, 2009   

U nas to i tak luz blus na drogach, mało kto przestrzega ograniczeń prędkości.. Nie duzo nam brakuje do włochów czy jakichś innych.. Nie ma na co narzekać, pomyśl jak w skandynawii za przekroczenie prędkości dostajesz mandat, taki że go latami spłacasz.. Może jak ludzie nauczą sie zyć i jeździć wolniej to bedzie bezpieczniej.
Ale co to dego ze władza jest ponad prawem to sie niestety w pełni zgadzam i to jest chore..
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Nie 15 Lut, 2009   

:]

szczerze to nie wiem co Cie tak piekli..
jak jeżdzą polaczki- widać,
co powoduje taka jazda-widać,
poprawy po zastosowaniu kary- nie widać.



wiec sie trzeba ostro zabrać za łąmiących przepisy i juz.. moje poparcie mają..
:cwaniak:
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
matoshiba
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lut, 2009   

Powiedzmy tak mandaty ok ale niech ich wysokość rośnie także wraz ze wzrostem jakości dróg a nie drogi coraz gorsze a jedynym lekarstwem jest podbijanie mandatów-metoda bata nigdy się nie sprawdziła. Niech drzewa znikną z poboczy bo czasami dosłownie wchodzą na drogi a nie można ich wyciąć bo jakaś tam zabytkowa alejka a korzenie 'podbijają" asfalt robiąc wyskoczenie zamiast zabytkowej alejki drzew robi się alejka krzyży i zniczy.Niech znikną "głupie znaki" - przykład mam blisko mnie krajowa 16 wyremontowana droga na 304 km znak ograniczenie prędkości do 60 i zakaz wyprzedzania ( z zakazem się zgadzam) ale jadąc z drogiej strony można już jechać 90 - z tej strony jest blisko drogi przystanek autobusowy liczne wyjazdy z dróg podporządkowanych oraz na odcinku ok 10 zapadlisko asfaltowe tworzące wyskoczenie ale zwolnić trzeba jadać z drogiej strony. a jadąc blisko dzieci na przystanku i wprost na wyskoczenie można jechać 90.
Lemon napisał/a:
wiec sie trzeba ostro zabrać za łąmiących przepisy i juz.. moje poparcie mają..

Kto czyta forum uważnie wie że miałem czasowo cofnięte prawo jazdy - nie ma co ukrywać z mojej winy. Od pewnego czasu mam je z powrotem i jexdze przepisowo 50 to 50 40 t0 40 ale mając zamontowane Cb stałem się obiektem ciągłych ataków kto je ma to wie o co chodzi . Ludzie wyprzedzali mnie w takich miejscach i z takiemi prędkościami że w pewnym momencie zjechałem na przystanek by wszystkich w kolejce przepuścić bo 90 na trasie im nie wystarczało. Puki nie zmieni się mentalność ludzi w Pl oraz drogi podnoszenie mandatów nic nie zmieni .
 
 
Plaster
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lut, 2009   

Zgadzam sie z Lemonem. Ja tylko czekam kiedy wejdzie jakas ustawa ktora pozwoli zabierac prawko na jakis czas za DUZE przekroczenie predkosci np. w terenie zabudowanym zlapia kogos kto lecial 100km/h, to rozstaje sie z dokumentem na miesiac+mandat jaki przewiduje taryfikator. Zeby nie bylo to sam nie jestem swiety, czasami zlamie jakis przepis ale i tak jestem ZA, bo jest sporo ludzi ktorzy wszelkie przepisy maja w nosie, a droge traktuja jak tor wyscigowy, co przy stanie naszych drog czesto konczy sie tragicznie.
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie 15 Lut, 2009   

myślę że brakuje i dróg i kultury jazdy.
bo sama prędkość nie równa się śmierci, wypadkom.

przykład: autostrada...śmigasz 130 i jest bezpieczne, dwa-trzy pasy ruchu, równa nawierzchnia, dobrze wyprofilowane zakręty i można śmigać..., miasto jedziesz 90 lub więcej co jest dużą prędkością. Sama prędkość nie zabija, wszystko zależy od warunków.
_________________
www.gs500.pl
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Nie 15 Lut, 2009   

co do predkości.. jasne ze nie zabija, ale znasz 'polaczka-cfaniaczka'
jest 50-jedzie 70. jest 70-jedzie 90.. bo "można, droga dobra, bo znam tę trasę"

może i czasem da rade, ale niektórzy myślą tak zawsze i wszędzie!

I włśnie tym wszystkim życzę najbardziej uyowych patroli, policmajstrów, ktorym żona w nocy nie dała i innej maści nieprzyjemnych "panów władzów"





hubertgontarz napisał/a:
Sama prędkość nie zabija

tylko nagłe zatrzymanie :P
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
midd 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 03 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 951
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

w Polsce głównym problemem jest brak dobrych dróg. Podróż do Warszawy z Gdanska trwa
prawie 6 godzin a to przecież to tylko 350 km średnia prędkość 60 km/h...

to strasznie fqwia jak widzisz kolejny 20 km remont, kolejną wioche gdzie jest do 40 i władze czekająca 100 m za znakiem ze jedziesz w terenie zabudowanym.

a jak wiadomo fqwiony kierowca to zły kierowca

niemiec zrobi 350 w 3,5 godziny lecąc na spokojnie 100 km/h a jak przyciśnie to zrobi jeszcze pół szybciej. wiec po co ma sie spieszyć i wygłupiać w miescie lub na jakiejs wisi.

oczywiście cieżko tłumaczyć śmierć tylu ludzi na drogach przez frustracje,zlośc i zbędne emocje ale jak dla mnie to one sa przyczyną większości wypadków. a wlepianie mandatów
tylko pogarsza sprawe.
_________________
http://www.bikepics.com/members/beer4free/
 
 
 
Plaster
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

Ze wszytkim sie z Toba zgodze oprocz
midd napisał/a:
...a wlepianie mandatów
tylko pogarsza sprawe.
wyobraz sobie ze z dnia na dzien nie ma mandatow i co sie wtedy dzieje? :hyhy:
 
 
matoshiba
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

Plaster napisał/a:
wyobraz sobie ze z dnia na dzien nie ma mandatow i co sie wtedy dzieje?


nie wybudują mostu w Toruniu :D
a tak na serio to w Toruniu w zeszłym roku miasto planując budżet zakładało wpływy z mandatów na kwotę 600 tys zł straż miejsca wywiązała się znakomicie nałożyli mandaty na kwotę ponad 800 tyś ( tyle wpłynęło do kasy miasta) W tym roku juz zaszaleli i założyli wpływy z mandatów na kwotę ponad 3 mil zł :zdziwko: ( a tłumaczyli to tak ze kupili straży miejskiej nowoczesny fotoradar który "na to zarobi" ) a pieniądze już przypisali do jakiejś inwestycji ( możliwe do wspomnianego mostu :D już nie pamietam )
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

no i co Cie tak boli że miatso bedzie miało nowy most :]

jezdzij z wyobraznią to nie dołożysz do niego wiecej niz spłynie z podatków ;)

wysokie mandaty jestem na tak
zwiekszenie nieuchronności kary jestem na tak
wieszy nacisk na spłacalnośc mandatów jestem na tak
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
ghostrider
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

Yarccom napisał/a:

wysokie mandaty jestem na tak
zwiekszenie nieuchronności kary jestem na tak
wieszy nacisk na spłacalnośc mandatów jestem na tak


Dokładnie tak. Nie jeden jak dostanie surowszy mandat, i ucieknie mu z kieszeni większa sumka kasy to przemyśli następne brawurowe wygłupy, wykroczenia na drodze :]
 
 
Irek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

oto własnie sie rozchodzi, jak zaczną walić kary jak w wiekszosci krajów zachodniej europy, to ludzie chociaz predkosci zaczną przestrzegac, a wtedy bedzie czas na patrzenie na znaki pionowe i poziome a co za tym idzie nikt ci sie nie wpieprzy w ostatniej chwili, albo też moze bedzie miał czas na jakąś sensowną reakcje w razie czego...
 
 
matoshiba
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

Yarccom napisał/a:
no i co Cie tak boli że miatso bedzie miało nowy most
hmmm nie wiem w którym miejscu napisałem że to mnie boli akurat z tego się ciesze jeden most na takie miasto to było stanowczo za mało
A co do wysokości mandatów to niech będą jak na zachodzie ale niech i drogi będą takie same a bynajmniej w podobnym stanie.
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lut, 2009   

Dokładnie, porównujecie mandaty do tych z zachodu, najpierw porównajcie stany dróg, potem za mandaty się weźcie

@Midd, w 100% się z Tobą zgadzam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.