WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Sro 11 Mar, 2009
Kurtka na motocykl
Autor Wiadomość
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Nie 13 Kwi, 2008   Kurtka na motocykl

Dobry..!
Nie widziałem jeszcze takiego wątku, więc myślę, że fajnie byłoby coś takiego przedstawić- można chwalić/odradzać zakup sprzętu, ciuchów etc.

Jako pierwszy ciuch na test poszła kurtka znanej i lubianej wsród motocyklistów firmy Büse, model Locarno.
Początkowo planowałem zakup czarnej w niebieskimi wstawkami, jednak po telefonach i mailach do róznych sprzedawców/dystrybutorów okazało się, że na 2008 Büse już nie przewiduje takowej :/
Trza było więc brać czarną bez wstawek.

Żeby nie było "na sucho"- sprawa rozchodzi się o ten towar:

http://www.moto-drom.de/bilder/120.jpg
Cytat:
-wykonane: 80% polyester, 18% polyamid, 2% inne materiały
-podszewka 100% polyester
-stosowane materiały: tekstylne wstawki, Dobby Nylon, membrana oddychająca i wodoszczelna (szyta metodą "Z")
-lekka, oddychająca, siateczkowa podszewka poprawiająca komfort jazdy
-wyjmowane ochraniacze zgodne ze standardem CE na łokciach i barkach
-odpinana podpinka na plecach
-elementy odblaskowe
-wodoszczelna i wiatroszczelna, ale dzięki membranie oddychające
-odpinana podszewka ocieplająca
-7 kieszeni
-zamek umozliwiający łączenie kurtki ze spodniami


Pierwsze wrażenie to, dla laika jakim jestem, "Ale cholerstwo cieżkie" (mierzone na wadze elektronicznej-3,2 kilo :] ) Myślę "nieźle"
Ale dalej, otwieramy. Pierwsza uwaga skupia się na bardzo ładnie wykonanych zapieciach- solidne, z 'zakładeczkami' uniemożliwiającymi wlanie wody do środka podczas mocnego deszczu.


7 kieszonek na wszelkie niezbędne 'pierdołki'- równeiż z zakładeczkami


Podpinkę można bardzo szybko odpiąć rozsuwając zamek na plecach oraz rozpinając po 2 guziki w rękawach. (niestety te guziki przy zakładaniu rękawić troszkę uwierają- trzeba bedzie się przyzwyczaić).


Oglądając tą kutreczkę w internecie obawiałem się jedynie jak producent rozwiąże sprawę 'podgardla?' (nie wiem jak to nazwać :oops: ) miejsce w którym szyja styka się z kutrką. Przy tak twardym materiale obawiałem się, że jazda w cieplejsze dni, bez kołnierza, będzie męczarnią dla gardła- i tu zostałem mile zaskoczony. Na samym kołnierzu i na zapince pod gardłem wszysty został bardzo delikatny materiał- nie ma bata by cokolwiek obtarło.


Zarówno na plecach, łokciach jak i barkach zamontowane zostały ochraniacze z twardej, aczkolwiek elastycznej gąbki






Teraz może troszkę o zachowaniu w różnych warunkach atmosferycznych.
Wczoraj w Poznaniu otwarcie sezonu :/ pogoda niestety nie dopisała (tzn do testu idealna :lol: ) 30 km przejechanych w nieładnej pogodzie- wiatr i przejsciowy deszcz nie zrobiły na mnie wrażenia. Miałem na sobie jedynie bluzkę z bawelno-lycry z długim rekawem. Oczywiście suchutko, cieplutko.

Dziś dla odmiany słoneczko i ciepełko. Pod kurtką ta sama wspomniana bluzka. W czasie jazdy odczuwalne ciepło- bardzo przyjemnie dzieki czterem otwieranym na zamek otworom "Air Flow system" (2 mniejsze z przodu i 2 większe na plecach) Podczas krótkiej pieszej przechadzki jedynie troszkę cieplej się zrobiło, ale rozpiecie załatwiło sprawę.

Podsumowywujac- znakomity zakup dla lubiących troszkę dłuższe kurtki- co najwazniejsze pas nerkowy idealnie pasuje pod nią- nie ma problemów z ochrnaiaczem na plecy- tzn nic nie zachodzi na siebie i nie ma wrażenia że jest gdzieś za grubo.

Cena w polskich sklepach nie jest zbyt przyjazna (circa 530pln), dlatego zdecydowałem się na zakup u naszych zachodnich sasiadów. Obecnie są tam duże wyprzedaże i kurteczkę tą z zeszłoroczną ceną 129ojro udało mi się zakupić za 79,95 :] (około 280pln+ 70przesyłka/przelew)


Jednym słowem
Highly recommended :D
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 14 Kwi, 2008   

Widze z fotek że krtka bliżniaczo podobna do mojej Modeki i pod wzgledem wykonania podpinek ochraniaczy i samego wykończenia

co do zółwia dodatkowego
niestety jak w nim jezdze nie moge spiąć kurtki ze spodniami przy pasie nerkowym nie robi to różnicy ale tak mam u siebie

planujemy kupić dla młodej spodnie Buse Lago mam nadzieje że bedzie z bich tak samo zadowolona jak Ty z kurtki


BTW 530 zł za tak wykonaną kurtkę nie uwazam że to duzo
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Lemon 



Wiek: 39
Dołączył: 06 Lis 2007
Pochwał: 1
Posty: 1214
Skąd: 0-61
Wysłany: Pon 14 Kwi, 2008   

Yarccom napisał/a:
BTW 530 zł za tak wykonaną kurtkę nie uwazam że to duzo

ja również.. gdybym przez przypadek nie trafił na niemieckiej stronce to bym i tak kupił i nie narzekał.

"nieprzyjazna" napisałem tylko w kontekście cen w Reichu ;)
blisko połowa ceny w kraju :)

spodenki przetetestuje jak zamówię do kompletu Locarno- Lago w kraju są chyba stówkę tańsze, ale nie mają dodatkowych kieszeni oraz tylnich rozcięć ułatwiających zakładanie butów.
_________________
pozdrawiam- Juli(an)
 
 
GSadmirer 


Model GSa: GS 500F
Wiek: 38
Dołączył: 16 Paź 2007
Pochwał: 1
Posty: 756
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 14 Kwi, 2008   

Lemon napisał/a:

"nieprzyjazna" napisałem tylko w kontekście cen w Reichu ;)
blisko połowa ceny w kraju :)


Kurna i tak ze wszystkim w tym kraju. Ceny jak nie takie same to wyzsze, ze identyczne artykuly, a pensja w gora za hmm! Dobra przestaje pitolic, bo zamieniam sie we wlasnego starego/
_________________
Nie jeźdź szybciej niż myślisz
 
 
 
jaras678
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Lis, 2008   Tania kurtka

dopiero zaczynam przygode z motocyklem i mysle o taniej kurtce bo jak narazie nie mam kasy na dobra i droga
co byscie polecili za mala kase?
 
 
matoshiba
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Lis, 2008   

Szczerze to polecam trochę poczekać i kopic coś dobrego a jeśli już naprawdę chcesz to popatrz na np.retbike.pl ja kupowałem z tam kurtkę z wyprzedaży cena ok wykonanie - jak na razie nie mam zastrzeżeń.zerknij tez na inter motors mają wyprzedaż.
 
 
k2 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 51
Dołączył: 04 Maj 2008
Pochwał: 1
Posty: 698
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: Wto 25 Lis, 2008   

przeszukać Alledrogo .....
_________________
TDM as unique as you

 
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Lis, 2008   

flm i probiker. niedawno w moto-akcesoria był cały kombinezon skórzany za 700zł. nie kupuj pseudo motocyklowych ciuchów lepiej troszkę dozbierać i w coś co chroni się ubrać.
 
 
Podkopnik 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2008
Pochwał: 5
Posty: 1022
Skąd: Warszawa/Opoczno
Wysłany: Wto 25 Lis, 2008   

zgadzam sie z przedmowcami... zima dopiero sie zaczela masz jeszcze sporo czasu na zakup... a jezeli mozna wiedziec ile planujesz przeznaczyc na kurtalke???
ja po nowym roku takze bede kompletowal ubranko...
_________________
Człowiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
Ostatnio zmieniony przez Podkopnik Sro 26 Lis, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
żunio
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Lis, 2008   

Najpierw określ sumę jaką możesz przeznaczyć na kurtkę.Dla kogoś 200zł będzie małą kwotą a dla innego 800zł.Przedział cenowy wacha się od 200 do 2.000 pln
 
 
Daro_ufo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Lis, 2008   

Zgadzam się z żunio najpierw podaj ile możesz wydać na kurtkę a chłopaki Ci pomogą :P Pamiętaj o jednym.. NIGDY nie oszczędzaj na zdrowiu tzn kup w miarę dobry kask i dobrą kurtkę nawet jeżeli miałbyś wydać mniej na motocykl :!:
 
 
jaras678
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Lis, 2008   

co do kasku to kupilem lazera model katana Jesli chodzi o kurtke to planuje wydac ok 250- 350 zl i do tego rekawiczki
 
 
matoshiba
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Lis, 2008   

http://www.retbike.pl/oferta/2/kolekcja_2008.html skórzane w takiej cenie odpadają ale tekstylne znajdziesz
 
 
Macieja
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Lis, 2008   

Nie mam dużego doświadczenia w ciuchach na moto, ale przed wakacjami miałem ten sam dylemat. Kupiłem RetSporta w Retbiku i nie żałuje. Na początku kilka luźnych nitek odpadło i miałem widmo rozpadnięcia kurtki w ciągu kilku tygodni. Ale później już nie było problemu. Przejechałem przez sezon 4tys. W lecie w upale, porozpinane wentylacje i wypięta podpinka, było oki, w listopadzie wpiąłem podpinkę i przyh 5 stopniach było cieplutko. Test wytrzymałościowy też przeszła z pozytywnym skutkiem. Uchroniła mnie od kilku otarć i od dziury w brzuchu od wysięgnika lusterka. Za tą cene co teraz są naprawdę warto. Zastanawiam się właśnie nad spodniami bo są za niecałe 300zł.
 
 
żunio
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Lis, 2008   

Opinie na temat kurtek są jak d..a, każdy ma swoją.Miałem taki dylemat rok temu.Szukałem pytałem,jeździłem,przymierzałem.Wniosek jaki mi się nasuną jest taki że jak byłem w slkepie z tekstyliami to je zachwalali,a jak byłem z asortymentem skórzanym to te były najlepsze.Fakt jest taki że skóra zawsze towarzyszyła motocyklistom,a tekstylia pojawiły się niedawno.Dla mnie skóra jest mocniejsza co się wiąże z bezpieczeństwem i lepiej wygląda,ale ktoś może mieć inne zdanie.Tekstylna jest o lżejsza i ma przewagę w ilości schowków-kieszeni.Ja kupiłem skórzaną Tschull i jestem zadowolony czy to słońce czy deszcz.W tej kwocie którą dysponujesz raczej kupisz tekstylną,chyba że używkę skóre.Albo kup za to co masz albo dozbieraj na coś mocniejszego.Masz na to całą zimę.Wybór należy do Ciebie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.