WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie, kilka pytan.
Autor Wiadomość
kingusia1188
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Rok produkcji mam 2005 a pierwsza rejestracja motoru była w 2007 (ale to chyba już nie ma znaczenia przy ubezpieczeniu)

To jakie rozwiązanie byś zaproponował - same OC i NNW ?
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

A ja zadam pytanie inaczej, a ile masz zamiar przeznaczyć na to ubezpieczenie?
Jaki przedział cenowy? nie wiem do 300PLN, do 1000PLN, do 1500PLN bo od tego zależy gdzie i jak bogate ubezpieczenie możesz wykupić.

Np. przy AC w Allianz zapłacisz bez zniżek pewnie ok. 1000-1200PLN zależnie od opcji tj, zniesienie udziału własnego w szkodzie, ochrona wartości pojazdu, ochrona redukcji sumy ubezpieczenia etc. Pamiętaj tez że aby można było wykupić ubezpieczenie AC motocykl musi być wyposażony w co najmniej jedną certyfikowaną blokadę np. alarm, blokadę na tarczę etc. przy czym jeśli w wypadku kradzieży ubezpieczyciel będzie miał podejrzenia że zgłoszona w umowie ubezpieczenia blokada nie była zastosowana (np. zdjęcia z monitoringu gdzie moto stało) to może odmówić wypłaty odszkodowania w takim wypadku, tak samo, jak np. zgłosisz 2 urządzenia a udowodnią że w momencie kradzieży było "aktywne" tylko jedno.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Ja w Allianz za same OC ponad 700zł wyj***łem, także to stanowisko radzę omijać szerokim łukiem :)
 
 
cosinus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

mr0zd napisał/a:
Ja w Allianz za same OC ponad 700zł wyj***łem, także to stanowisko radzę omijać szerokim łukiem :)


W jakich opcjach i zwyżkach?

Wielu bierze tę firmę, jest to regularnie wymieniana druga firma po PZU, gdy trzeba ubezpieczyć moto w AC lub w zestawach.
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

Podstawa coś koło 400zł + zwyżka za wiek...
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

Jeśli chodzi o Allianz to istotnie OC mają drogie tak jak pisałem wcześniej, ale AC za to mają w porównaniu z innymi tanie i z dużą liczbą opcji, a nie jak np. u innych, gdzie w AC masz ZAWSZE udział własny na poziomie 15% i nie ma opcji lub jest za dopłatą aby AC obejmowało ryzyko kradzieży.

A jeśli chodzi o OC to stawka podstawowa w Allianz jest tylko w 2 grupach do 50ccm i pow. 50ccm (inni mają np jeszcze do 250ccm i pow. 600ccm więc GS może być u nich tańszy ale większe moto już nie), i dla maszyn pow. 50ccm to 500PLN od tego liczone są zwyżki i zniżki.

Jeśli chodzi o NNW to też Allianz jest tańszy niż PZU. W Allianz za ubezpieczenie 30.000 PLN (wraz z pasażerem 60.000 PLN) wynosi 130PLN gdy w PZU za połowę tej ceny ~60PLN mamy ubezpieczenie tylko na 10.000 PLN bez ubezpieczenia pasażera, za co musimy już dopłacić.

A tak przy okazji znalazłem ciekawą tabelę, za co ile % ubezpieczenia jest wypłacane, np. strata palca u ręki 7%, u nogi 3% -> http://www.ubezpieczenie....iadczen_PZU.pdf
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
kingusia1188
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

Słuchajcie wybrałam się dziś do PZU i oto co się dowiedziałam:

Podstawowe:
OC bez zniżek wiek 25 lat --- > 180 zł
OC dla osób bez zniżek wiek 23 lata --- > 216zł
NNW ---- > 86 zł
Czyli tak jak dla Mnie to koszt --> 302 zł

Komplet OC-AC-NNW :
bez własnego wkładu --- > 2433 zł
Z własnym wkładem ---> 2053 zł

Jak uważacie czy to są duże stawki ?
Podkreślam że nie mam żadnych zniżek i nie mam odpowiedniego wieku :D
Ostatnio zmieniony przez kingusia1188 Sro 17 Kwi, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

Dla porównania podam Ci dane z kalkulatorów online innych ubezpieczycieli uwzględniające Twój wiek oraz staż prawa jazdy, miejsce zamieszkania.

AXA:
Składka OC - 689 PLN
NNW (15.000 tylko kierowca) - 50.11 PLN
Składka AC:
- udział własny 15% - 2561,70 PLN
- udział własny 10% - 3167,09 PLN
- udział własny 5% - 3807,67 PLN
- ochrona kradzieży +15% składki
Podstawa wyceny AC - 8200 PLN

Allianz
Składka OC - 750 PLN (w cenie mini assistans)
Składka NNW (2 x 30.000 PLN) - 130PLN
Składka IP (informacja prawna) - 195PLN
Składka AC: (w cenie pełne assistance)
- stawka podstawowa - 1294 PLN
- z ochroną kradzieży - 1438 PLN
- ochrona wartości pojazdu - +15%
Podstawa wyceny AC - 8000 PLN
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

Wg mnie OC w normalnej, rozsądnej cenie.
AC drogo, 30 procent ceny pojazdu to sporo. Co by było gdybyś chciała ubezpieczyć motocykl wart 30 tys. zł? To 9 tys. zł za OC miałabyś zapłacić?
_________________
www.gs500.pl
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

Tak informacyjnie podam wam, jakie zainteresowanie wśród ubezpieczycieli budzą motocykliści.

W październiku zeszłego roku gdy kończyło mi się poprzednie ubezpieczenie rozesłałem do następujących firm drogą mailową zapytanie o oferty na pakiet ubezpieczenia:
tuz, signal-iduna.pl, compensa, generali, interrisk, ptu, pzmtu, libertydirect, uniqa, aviva, hdi-asekuracja, link4, benefia, axa, warta, mtu, pzu

Poniżej przedstawiam treść mojego zapytania, która była dośc dokładna, aby jak najlepiej ubezpieczyciele mogli przygotować ofertę, po prostu klient podany na tacy
Cytat:
Opis motocykla:
Jestem posiadaczem motocykla marki SUZUKI, model GS500F, rok produkcji 2004.
Jestem jego 4 właścicielem, motocykl na chwilę obecną posiada przebieg 23500, posiadam go od października 2008 Motocykl obecnie zarejestrowany jest na terytorium RP, pierwsza rejestracja na terytorium RP odbyła się 31.12.2004, motocykl pierwotnie zakupiony był w polskiej sieci dilerskiej

Opis właściciela:
Ja posiadam prawo jazdy kategorii A od marca 2007 roku, mam 37lat, mieszkam i jestem zameldowany w warszawie

Historia ubezpieczenia:
Motocykl od czasu jego nabycia przeze mnie ubezpieczony jest w Allianz w zakresie pełnego pakietowego ubezpieczenia w skład którego wchodzą: OC, AC, NNW, Assistans, IP (informacja i pomoc prawna), posiadam obecnie 20% zniżki na OC i AC, motocykl w tym roku miał jedną szkodę (marzec), która została zlikwidowana z ubezpieczenia AC. Ubezpieczenie wykupione jest do 6.11.2010

Zakres ubezpieczenia:
Proszę o zaprezentowanie oferty w zakresie podstawowego ubezpieczeni OC wraz z NNW jak i w zakresie pełnego pakietowego ubezpieczenia zawierającego ubezpieczenie OC, AC, NNW, Assistans oraz inne proponowane przez Państwa składniki.
Jeśli chodzi o opcje dodatkowe w ubezpieczeniu AC chciałbym aby uwzględniały one:
- zniesienie redukcji sumy ubezpieczenia
- zniesienie udziału własnego przy szkodzie
- zniesienie udziału własnego przy kradzieży
- utrzymanie wartości rynkowej pojazdu w okresie ubezpieczenia
Pojazd posiada dwa oryginalne kluczyki, dodatkowo wyposażony jest w autoalarm połączony z immobilajzerem (zestaw firmy META SYSTEM - LEGOS3 wyprodukowany dla SUZUKI pod nazwą SAMP-PD-M23) zainstalowany w ASO na co posiadam odpowiednią fakturę oraz w komplecie znajdują się dwa piloty zdalnego sterowania, stelaże bagażników centralnego oraz bocznych firmy FiveStars (faktura zakupu) oraz komplet kufrów (GIVI V46 + 2 GIVI E360 - odpowiednie wydruki z allegro potwierdzające ich nabycie oraz cenę).
Łączna wartość elementów wyposażenia dodatkowego to ~2700 PLN



A oto zestaw odpowiedzi jakie wtedy dostałem:

signal-iduna:
Nie prowadzą ubezpieczeń komunikacyjnych

Generali:
OC - 213 PLN
AC - 1680 PLN (dla wartości 7650PLN) - nie ma opcji ubezpieczenia od kradzieży
NNW - nie prowadzą dla motocykli
Assistance - 78PLN

MTU:
OC - 254 PLN
AC - brak

Benefia:
OC - 611 PLN
AC - nie prowadzą dla motocykli
NNW - nie prowadzą dla motocykli

Link4: (tu cytat z maila)
nie ma AC na motocykle, ale już nikt mi nie podał ile bym zapłacił za OC

Compensa S.A: (tu cytat z maila)
Odpowiadając na zapytanie dotyczące przedstawienia oferty cenowej na ubezpieczenie motoru , uprzejmie informuję ,że TU Compensa S.A. VIG nie jest w stanie przedstawić oferty cenowej , która spełniłaby Pańskie oczekiwania .

Liberty Direct: (tu cytat z maila)
Odpowiadając na Pana email informuję że w chwili obecnej nie posiadamy korzystnych ofert na ubezpieczenie motocykla.

TUW TUZ: (tu cytat z maila)
TUW TUZ Oddział w Warszawie uprzejmie informuje, iż nie przedstawi Panu oferty na ubezpieczenie motocykla w zakresie AC, gdyż ubezpieczenie autocasco oferowane przez TUW TUZ nie obejmuje motocykla - na OC też nie przedstawili w związku z tym

Pozostali ubezpieczyciele nie byli w ogóle zainteresowani jakimkolwiek kontaktem, nawet zaproszeniem do oddziału czy brokera.

To pokazuje tylko jak się ubezpieczyciele odnoszą do motocyklistów i potencjalnych klientów w ogóle nawet mając wszystko podane na tacy, po prostu żenua
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
kingusia1188
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lip, 2011   

Wnioskuję po waszych komentarzach i sprawdzonych informacjach że jednak PZU ma najlepsze propozycje ubezpieczenia.

Dziękuję za rady. Na razie ubezpieczę tylko na OC i NNW by móc wyjechać na drogę :) a co do AC zastanowię się czy warto pakować pieniądze. tak jak napisał Studi że jak stuknę kogoś to z OC wypłacą ...
 
 
cosinus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lip, 2011   

kingusia1188 napisał/a:
tak jak napisał Studi że jak stuknę kogoś to z OC wypłacą ...


To JEMU wypłacą (ew. naprawią bezgotówkowo), ale nie Tobie
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Sro 13 Lip, 2011   

cosinus napisał/a:
To JEMU wypłacą (ew. naprawią bezgotówkowo), ale nie Tobie

Tak właśnie napisałem
studi napisał/a:
Kolizje z twojej winy gdzie uszkodzone są inne pojazdy pokrywa OC, po to ono jest abyś nie musiała sama za to płacić. Z kolei jeśli w Ciebie ktoś wjedzie, bo cię nie zauważy to Ty korzystasz z jego OC w procesie likwidacji szkody.
Jeśli natomiast chcesz spać spokojnie w odniesieniu do uszkodzeń moto, które sama Sobie zrobiłaś, to do tego właśnie jest AC


- Czyli jeśli ty w kogoś przywalisz, to jego pojazd naprawia się z twojego OC, a twój, jako uszkodzenia własne na własnym pojeździe z twojego AC lub z własnej kieszeni.

- Jeśli ktoś w Ciebie walnie, to ty swoje moto naprawiasz z jego OC, reszta cię nie interesuje

- Jeśli jechałaś lub moto stało na parkingu lub cokolwiek innego gdzie w wyniku działania twojej lub czynnika zewnętrznego ucierpiało WYŁĄCZNIE twoje moto, to naprawiasz to ze swojego AC lub z kieszeni własnej
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
kingusia1188
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lip, 2011   

tak tak .. właśnie tak to zrozumiałam ...
Ale gdyby coś mi się stało np na parkingu zawsze mogę wykorzystać AC chłopaka :D który mógł Mnie np trącić :) oczywiście jezeli szkoda byłaby duża do pokrycia z własnej kieszeni :D
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Sro 13 Lip, 2011   

kingusia1188 napisał/a:
Ale gdyby coś mi się stało np na parkingu zawsze mogę wykorzystać AC chłopaka który mógł Mnie np trącić

W tym wypadku korzystasz z jego OC jako sprawcy wypadku na twoim moto, tak dla ścisłości.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.