Ubezpieczenie, kilka pytan.
Odpowiedz do tematu

:
no właśnie... tak jest jak piszesz :/
mogę jeszcze zarejestrować jako zabytkowy i płacić mniejsze OC, albo skorzystać z opcji złomowanie, jeśli ktoś mi wystawi papiery, a nie zabierze motka

:
Możesz też zgłosić fikcyjną kradzież lub spisać fikcyjną umowę kupna-sprzedaży... Tyle, że potem taki pojazd możesz sobie tylko w garażu trzymać. :( I to najlepiej nie swoim. ;)

Ja bym kombinował z rejestracją jako zabytek. Wszystko na legalu to raz, a dwa możesz taki pojazd potem użytkować.

Jeśli ktoś przerabiał rejestrację pojazdu na zabytek i potem podpisywał odpowiednio mniejszą polisę ubezpieczeniową OC niech wrzuci jakieś info o tym. Za jakiś czas będzie mnie to bardzo interesowało. :)

:
dzięki

:
leon napisał/a:
Możesz też zgłosić fikcyjną kradzież lub spisać fikcyjną umowę kupna-sprzedaży... Tyle, że potem taki pojazd możesz sobie tylko w garażu trzymać.

Jeśli już takie kombinacje to chyba lepiej załatwić "lewe" złomowanie niż kradzież czy sprzedaż.
p.s. z ubezpieczaniem na zabytek może być różnie bo z tego co wiem to wiąże się już z obowiązkami wynikającymi z ochrony zabytków, ale tego nie jestem pewien więc dobrze jakby się ktoś w temacie zorientowany wypowiedział.

"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
:
Jaki motocykl chcesz zarejestrować na zabytek? Gs'a nie da rady. Poza tym, imo nie opłacalna sprawa. Musisz mieć opinie od rzeczoznawcy, itp., itd., do tego dochodzi masa obowiązków związanych z posiadaniem zabytku i ograniczeń (np. nie możesz ot tak sprzedać moto).

Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
:
Mam WSK 125, ale jeszcze nie wiem, co z nią zrobię

:
siema, trochę się wbijam brzydko w wątek, ale mam pytanie...
taka sytuacja: jadę, jadę, a tu nagle z lewej/prawej wyjeżdża gość...tj. wymusza pierwszeństwo, hamowanie awaryjne, moto uślizguje się ale nie zderza z samochodem...
jeżeli koleś się zatrzyma, to moje straty będą pokryte z jego oc? jest to konkretny powód, by zapłacił za moj lakier?:d

5*
:
misiorek napisał/a:
jest to konkretny powód, by zapłacił za moj lakier?:d
Wymuszenie które spowodowało kraksę.

:
git dz za odpowiedź

5*
:
misiorek napisał/a:
jeżeli koleś się zatrzyma, to moje straty będą pokryte z jego oc? jest to konkretny powód, by zapłacił za moj lakier?:d

miałem podobną sytuację, gość wycofywał z posesji i wymusił na mnie, tyle, że nie doszło do kontaktu między pojazdami. Zakończyło się mandatem dla pana 500 PLN i 6 pkt oraz likwidacją szkody z jego OC.

Nawet jeśli się nie zatrzyma a masz numery i świadków wzywasz policję, i oni starają się ustalić sprawcę, jeśli to zrobią to idzie z jego OC, jeśli nie, możesz starać się likwidować szkodę z Funduszu Gwarancyjnego, tyle, że jak wspomniałem muszą być świadkowie, aby można było na podstawie ich zeznań stwierdzić, że zdarzenie miało miejsce i przebieg zgodny z tym co ty podajesz.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Fundusz Gwarancyjny? Możesz mi przybliżyć, na czym to polega?

5*
:
Z UFG (nieznany sprawca) z tego co pamiętam likwidowane są jedynie szkody ludzkie, majątkowe nie. Czyli koszty Twojego leczenia pokryją, naprawy motocykla już nie.

:
Mówi o tym dokładnie Art. 98 ustawy -> http://isap.sejm.gov.pl/D...31241152&type=3 , szkody na mieniu poprzez UFG likwidowane są wyłącznie gdy występowały jednocześnie szkody osobowe w "odpowiedniej formie"

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Irys napisał/a:
pili5 napisał/a:
koleżanko Irys,
powiedz mi dokładnie co obejmuje PZU Auto Pomoc Super

Odsyłam do Regulaminu PZU Auto Pomoc. Tam jest wszystko najlepiej opisane w obu pakietach. Ogólnie Super zabezpiecza więcej "pierdółek".
Zaznaczę tylko, że oba pakiety obowiązują w odległości ponad 20km od miejsca zamieszkania. Do takich zabaw trzeba dopłacić dodatkowo.


Odgrzeję kotleta :wstyd: bo jestem na bieżąco ;) .
Oprócz zabezpieczenia większej ilości pierdółek najważniejszą różnicą Komfortu i Super jest to, że:
- Pakiet Autopomoc Komfort jest dodawany gratis do OC i działa tylko "w przypadku jego unieruchomienia wskutek wypadku polegającego na zderzeniu z innym pojazdem" :looka:
- Pakiet Super na Polskę - 89zl - "w przypadku jego unieruchomienia wskutek wypadku lub awarii pojazdu, a także wskutek użycia niewłaściwego paliwa"

Pakiet Super na Europę ~200zl, obejmuje tak jak pakiet na Polskę + usługi tłumacza telefonicznego, pożyczkę na naprawę za granicą, na kaucję (zwolnienie z aresztu), zastępstwo procesowe.
Oczywiście PZU Autopomoc obejmuje motocykle. Myśle, że to ciekawa propozycja dla tych co dużo jeżdżą :ok:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.