WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie, kilka pytan.
Autor Wiadomość
Pęku 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lis 2008
Pochwał: 2
Posty: 177
Skąd: Józefin
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009   

Widzisz, niestety tak to już jest, że ceny ubezpieczeń lubią iść w górę. Zdarza się też tak, że ubezpieczenia na rok kolejny są droższe bo firmy sądzą, że jak złapały już klienta to mimo, że w następnym roku będzie miał drożej to sobie ponarzeka ale i tak zapłaci składkę bo nie będzie mu się chciało szukać gdzieś indziej i wypowiadać OC.

Poszukaj po prostu w innych T.U. Wybór nie jest co prawda duży :( - zostaje Ci chyba w sumie jeszcze PZU lub Link4.

Co ciekawe w tym ostatnim bierze się pod uwagę datę wydania prawka na puszki więc dla motonowicjuszy wykupienie OC nie musi to oznaczać kosmicznych wydatków :hyhy:
_________________
Naukę jazdy na moto rozpoczynasz z workiem pełnym szczęścia i brakiem doświadczenia.
Cały bajer polega na tym żeby nabyć tego drugiego zanim skończy się to pierwsze...
 
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009   

onufry napisał/a:
Witam mam pytanie więc tak;
Mam 20lat
w tamtym roku przerejestrowałem motor na mnie i ubezpieczyłem w Alianz
za cały rok z góry i wypłatę w gotówce zapłaciłem 176zł
w tym roku przyszły mi papiery miesiąc przed terminem i mam do zapłacenia 242zł
i dlaczego mam drożej?!?!


O dziwo, mało w zeszłym roku zapłaciłeś
Bez zniżek po zakupie motocykla, ubezpieczyłem GS-a w Allianz i zapłaciłem ok. 300 zł (250 zł OC + 50 zł NWW, listopad 2007r.)
Po roku zapłaciłem 250 zł (200 + 50 zł NW, listopad 2008)

Jeżeli chcesz zmienić ubezpieczyciela i przenieść umowę ubezpieczenia OC pojazdu do innego zakładu ubezpieczeń, musisz najpóźniej na jeden dzień przed końcem aktualnego okresu ubezpieczenia OC, powiadomić na piśmie dotychczasowego ubezpieczyciela o jej wypowiedzeniu. Umowę możesz wypowiedzieć wcześniej tylko gdy kupiłeś używany samochód, jeżeli się zdecydujesz wypowiedzenie musisz złożyć przed upływem 30 dni od daty zakupu samochodu.
Co to znaczy wypowiedzieć umowę najpóźniej na jeden dzień przed ...

Jeżeli wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC pojazdu dostarczysz ubezpieczycielowi osobiście w wyznaczonym terminie, ubezpieczyciel potwierdzi Ci przyjęcie wypowiedzenia, to wypowiedzenie umowy OC pojazdu będzie skuteczne.

Jeżeli wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC pojazdu prześlesz listem poleconym to ryzykujesz, że wypowiedzenie umowy w ten sposób nie będzie skuteczne:

* nie masz potwierdzenia przyjęcia wypowiedzenia przez ubezpieczyciela,
* nie masz pewności czy list dotarł do ubezpieczyciela w określonym terminie (nie ma znaczenia data nadania listu tylko data doręczenia),
* jeżeli w międzyczasie podpisałeś umowę ubezpieczenia OC pojazdu z nowym ubezpieczycielem to masz dwie umowy ubezpieczenia OC i płacisz podwójnie.
Źródło: http://kalkulator.promete...isa_oc_umowa_oc
_________________
www.gs500.pl
 
 
onufry
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009   

no widzisz a mi naliczyli tyle za... wynika za to że nie mam 26lat :] i nie zamierzam płacić im tyle :]
 
 
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009   

ja właśnie ubezpieczyłem się w PTU

mam 25 lat, prawo jazdy kat A od roku, motocykl z 2004r o katalogowej wartości 8300zl

Za motopakiet OC + AC + NNW + ASS zapłaciłem 618zł za cały rok.

Za wiek >25lat nie mam zwyżki 70%
Za prawo jazdy kat A <2lat mam zwyżkę 20%

Franczyzna przy każdej szkodzie min. 1000zl
Udział własny przy szkodzie 5% wartości szkody
Szkoda ruchowa, postojowa i kradzież w pakiecie
Szkoda całkowita od 70% wartości pojazdu

Mam nadzieję, że nie będzie mi dane skorzystać z ubezpieczenia, niemniej jestem spokojniejszy majac wreszcie AC ;)

ps. swoja drogą wartości katalogowe GSów są koszmarne... 8300zl za moje moto to naprawde, kupić może i by się dało, ale chyba powypadkowe w opłakanym stanie technicznym :zdegustowany:
 
 
onufry
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009   

mi za wiek w alianz PO ROKU dali +30% +10% za nie wiem co? czyli nowy wyszedł mi 248zł a stary wynosił 176zł (bez groszy podaje)

W Link4 dali mi za 210zł + (-10%) za rok bez stłuczki i pakiet asistans na terenie polski. :|
Mam 20lat
Motorek z 1998
2lata prawko
2lata motocykl
3 właściciel
 
 
dolo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009   

Mi dzisiaj przyszło do zapłaty (mam w PZU) 116zł OC i 40zł NW i sie za głowe złapałem ale jak czytam ile wam ponaliczali to chyba się nie będe kłucił z nimi ale i tak cos duzo bo puszke mam na siebie już 4 lata i mam znizki cos kolo 60% a tu z moto ze 45%. i teraz pytanko czy te znizki liczą sie odzdzielnie na moto i na auto?? i druga sprawa to taka ze przyszło mi do zapłaty z jednostki poprzedniego własciciela i z mojej jednostki ale to chyba nie problem bo jedną umowe poprostu wypowiem. a i jeszcze jedna kwestia poprzedni własciciel płacil 83 zł OC+NW a ja i tak jeszcze zwrot dostałem 19 zł takze i tak mi tutaj cos nie pasi.
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009   

dolo, jeżeli kupiłeś motocykl to polisa "przechodzi" na Ciebie i masz do 30 dni na wypowiedzenie umowy OC.

zawsze na tej stronce polegam: http://kalkulator.promete...isa_oc_umowa_oc
_________________
www.gs500.pl
 
 
dolo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Cze, 2009   

zgadza się Hubert, ja ubezpieczenie przypisałem na siebie tydzień po kupnie motocykla, i dlatego bedę wyjasnial te niedociągniecia gdzie mi przysyłają z dwóch jednostek kwity abym płacił to jest poprostu chyba jakies nieporozumienie miedzy oddziałami. i jak tu sie nie denerwowac bo trzeba latac i wyjaśniac no kur.. szkoda gadac i te znizki tez mi nie pasują. zdam relacje co i jak.
Pozdrawiam
 
 
st3fan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Cze, 2009   

Nie dajcie się naciągać na te przychodzące z automatu papierki. Ja wykupiłem sobie ubezpieczenie dwa tygodnie przed terminem, a potem otrzymałem jeszcze dwa razy pisma z automatu odnośnie tego samego ubezpieczenia z dwóch agencji: w Sosnowcu i w Piotrkowie (jako, że wcześniej miałem ubezpieczenie od Piterka). Obydwa papiery miały wartość wyższą, niż ta którą zapłaciłem u agenta, który przyszedł do mnie do domu we wskazanym terminie, wszystko wypisał i jeszcze się cieszył, że ma klienta.
OC raczej nie zdrożało... w GSie płaciłem 2 zł mniej niż w zeszłym roku, a w moim Bravo ta różnica była jeszcze większa - i to znacznie.
Tak więc nie ma co się stresować tylko dzwonić do agenta albo nawet innego towarzystwa ubezpieczeniowego i pytać o wyliczenie składki.
 
 
onufry
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Cze, 2009   

więc tak byłem w warcie ale jak pani mi zaczęła podliczać to powiedziałem dziękuje :)
i byłem w PZU a tam;
184zł za OC(obowiązkowe)
+30złi jeśli chce to NW (czyli ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków)
+jakaś ZNIŻKA za wiek
Lecz;
-nie ma asistans (czyli tej pomocy że w razie czego wezmą ci na lawete motocykl

Kolejnym atutem PZU jest to że mają dużo placówek i nie trzeba biegać aż do krakowa (w moim wypadku) by cokolwiek załatwiać
 
 
st3fan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Cze, 2009   

onfury, ja mam właśnie w PZU i wziąłem OC+NNW i jeszcze jest w tym Mini Assistance, czyli w razie kolizji czy wypadku - niezależnie z czyjej winy - mam gwarantowane holowanie motocykla. Tyle, że u mnie cena mniejsza (nieco powyżej 80 zł za całość) ;)
 
 
Roki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Cze, 2009   

onufry napisał/a:
Witam mam pytanie więc tak;
Mam 20lat
w tamtym roku przerejestrowałem motor na mnie i ubezpieczyłem w Alianz
za cały rok z góry i wypłatę w gotówce zapłaciłem 176zł
w tym roku przyszły mi papiery miesiąc przed terminem i mam do zapłacenia 242zł
i dlaczego mam drożej?!?!

Ja za samo OC zapłaciłem bodajże 190zł w PZU, a nie mam żadnych zniżek i wiek <26 (pierwsza rejestracja i pierwszy pojazd na siebie). Koło 250zł to z NW mi wyszło. Dodatkowo w PZU coś takiego jak Auto Pomoc. Masz specjalny numer pod który możesz zadzwonić i zholują Cie za darmo w przypadku awarii, albo nawet zapłacą za wymianę opony. Przynajmniej w teorii ;)
 
 
onufry
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Cze, 2009   

wiesz co na papierkach ci pisze, ale pan w ubezpieczalni mi powiedział że holowanie czy tam laweta po MOTOCYKL nie jest w ich zakresie i ubezpieczenie tego nie obejmuje, radze się samemu doinformować niż w razie czego potem szukać osoby z transitem po znajomych czy rodzinie.

Co do nas młodych pierwszy raz ubezpieczających to już ja się nauczyłem, że pierwsze ubezpieczenie jest "wow super taniocha" a po roku przychodzi ci "jesteś za młody płać lub wy........", ale w końcu mamy wybór i możemy skakać z kwiatka na kwiatek aż do tej 26-ki :P a wtedy każdy ubezpieczyciel będzie nam dawał zniżki* byle do niego przejść.

*w pierwszym roku ;) , i bezkolizyjne.
 
 
dolo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Cze, 2009   

no ja juz wyjasniełem u siebie tamta jedna umowa anulowana juz jest i płace 154zl całość takze nie jest zle i tez mam mini assistance.
 
 
gtszudi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 26 Cze, 2009   

z tym HOLOWANIEM w PZU to nie taka prosta sprawa , jak ja zlapalem awarie to myslalem ze obejmuje mnie holowanie , mam pakiet KOMFORT , dzwonie po lawete i pytaja mnie o :

- numer polisy

- adres zamieszkania

- rok motoru

- marka/model

- i nie spytali nawet gdzie zlapalem ta awarie i co sie dzieje

- po czym kazali czekac 30 minut a dodam ze deszcz padal okrutny

- po 30 minutach oddzwonil do mnie pewien Pan z PZU i powiedzial ze koszt lawety to 182 zl do 25 km od miejsca zamieszkania , i ze gdybym mial AC to by mi go nawet za darmo zawiezli i oddali do naprawy. Podziekowalem i sam naprawilem , fakt faktem jazda nie byla krotka , ale dojechalem a tak bym stracil tylko 182 zl. takze jesli o holowanie w PZU chodzi to lepiej miec te AC ktore kosztuje pewnie xxx kasy , no ale jest zawsze jakies zabezpieczenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.