WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie, kilka pytan.
Autor Wiadomość
Borek 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 01 Cze 2011
Pochwał: 4
Posty: 908
Skąd: Nidzica/Warszawa
Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

Witam. Niedługo mija 30 dni od zakupu motocykla. Więc jutro jadę go przerejstrować,ale mam pytanie jak wyglada sprawa z ubezpieczeniem. Ubepieczenie jest w firmie TUW i jest ono do 19 kwietnia 2012 ,a więc jeszcze sporo czasu. I co powinienem zrobić jeśli zmieniam tablice ,a na ubezpieczeniu są poprzednie tablice i poprzedni właściciel??
_________________

 
 
 
Jacek90
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

Idź do ubezpieczalni i tam Pani wypisze ci taki aneks z którym będziesz musiał jeździć. W każdym razie nic płacić nie będziesz.
 
 
Borek 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 01 Cze 2011
Pochwał: 4
Posty: 908
Skąd: Nidzica/Warszawa
Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

Kurde to mam kawałek do najbliższego punktu TUW :D
_________________

 
 
 
Jacek90
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

Jak ci się skończy ubezpieczenie może przenieś sie do PZU. Ja ze zniżkami od ojca płaciłem za OC i NNW 170zł. Samo OC 134zl.
 
 
Bea
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

Jacek ma rację, choć na nowo przeliczą ubezpieczenie i jesli masz większe zniżki niż poprzedni właściciel dostaniesz zwrot, a jeśli mniejsze to będziesz musiał dopłacić. Sa to groszowe sprawy. Co do kontynuacji ja właśnie ubezpieczyłam moją Zuzannę w PZU i zapłaciłam 101zł za rok łącznie z NNW. Samo OC wyliczyli mi na 68zł :) Mam 60% zniżek
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

Jacek90 napisał/a:
Jak ci się skończy ubezpieczenie może przenieś sie do PZU.

Aby być zgodzie z prawdą, to masz dwie opcje - albo przepisać na siebie obecne ubezpieczenie o czy pisali już inni forumowicze, albo złożyć oświadczenie o wypowiedzeniu u dotychczasowego ubezpieczyciela - ty możesz ubezpieczyć moto tam gdzie Tobie wygodniej i gdzie będziesz miał swoje zniżki jeśli takie posiadasz, a dotychczasowy właściciel dostanie dzięki temu zwrot "niewykorzystanej" części składki.

A i nie ma czegoś takiego, jak skończenie się ubezpieczenia, na mocy ustawy jeśli jawnie nie wypowiesz umowy ubezpieczenia przed ostatnim dniem jej działania zostaje ona z mocy ustawy przedłużona na kolejny okres 12 m-cy, nawet jeśli nie opłacisz składki, dopiero brak opłaconej składki przez te kolejne 12 m-cy powoduje z mocy ustawy rozwiązanie takiego ubezpieczenia, co nie zmienia jednak twojego obowiązku opłacenia zaległej składki wraz z odsetkami karnymi, to tak podaje informacyjnie abyś się nie wkopał z podwójnym ubezpieczeniem moto i problemami ze starym ubezpieczycielem.

A tak już chcąc porównywać ubezpieczenia to bezcelowym jest pisanie o tym ile kto z nas gdzie płaci składki w oderwaniu od miejscowości oraz własnego wypracowania zniżek, gdyż te rzeczy w sposób zasadniczy wpływają na wysokość składki - myślę, że powinno porównywać się składkę podstawową, już każdy wie, gdzie i ile ma zniżek.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Borek 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 01 Cze 2011
Pochwał: 4
Posty: 908
Skąd: Nidzica/Warszawa
Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

No ja te obecne przepiszę na siebie,a dopiero jak będzie się kończyć za rok to wypowiem i ubezpieczę tam gdzie mi pasuje. Dzięki za pomoc. :)
_________________

 
 
 
cens 


Model GSa: GS 500E
Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 48
Skąd: łódź wschód
Wysłany: Nie 03 Lip, 2011   

to ja powiem Ci w ten sposób. W maju kupiłem moto który ma opłącone ubezpiecznie do lutego 2012. Dzwoniłem do znajomej babeczki, która zajmuje się ubezpieczeniami i powiedziała, że nie warto tracić czasu na kontaktowanie się z ubezpieczycielem w celu przepisania polsy na mnie bo i tak przypisane jest ono do pojazdu do lutego. Można to zrobić dopiero w lutym kiedy polisa się kończy. A jeżeli chodzi o to że zmienił się właściciel (dowód rejestracyjny i tablice) to żeby nie było nieścisłości podczas kontroli warto ze sobą mieć ksero umowy kupna sprzedaży.

Uważam, że jeżeli masz opłącone OC do kwietnia przyszłego roku, a do ubezpieczalni masz daleko to naprawdę nie ma sesnu żebyś sobie teraz zawracał tym głowę. W kwietniu podejmiesz decyzję czy zostajesz w TUWie czy nie i dopiero wtedy się z nimi skontaktuj.

P.S. w moim przypadku i tak dostałem kilka dni temu pismo powitalne od ubezpieczyciela. Nie wiem czy o zmianie właściciela informuje ich wydział komunikacji czy zrobił to poprzedni właściciel, ale już mnie mają na celowniku i zapewne będą się starać abym u nich został :P
_________________
I'll be back
 
 
Jacek90
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Lip, 2011   

WItam, miałęm wczoraj małą kolizję z kolegą. Niestety nie wychamowałem i wjechałęm mu w tył motocykla. Kolega powiedział mi żeby jednak załatwić to z mojego ubezpieczenia bo koszty naprawy wyniosą około tysiaka. Lekko wgięty wydech pekniety kierunkowskaz i tablica pogięta (taka ze specjalnym napisem więc kosztowało go to 500zł). Teraz powiedzcie mi czy moj tata straci zniżki jezeli jest włąścicielem motocykla a ja współwłaścicielem. Moto jest ubezpieczone w PZU natomiast tata ma auto w MTU i mam pytanie jeżeli tata za 2 tgodnie musi ubezpieczyć auto w swojej ubezpieczalni to czy będzię płacił jak bez zniżek czy jednak te zniżki na ten rok mu anulują? Proszę o szybką odp.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Wydaje mi się, że ponieważ pojazdy są u różnych ubezpieczycieli, to strata zniżek w PZU na moto za szkodę, nie powinna wpłynąć na zniżki w MTU, dodatkowo przy tak małej wartości szkody (do 2000PLN z tego co pamiętam) nie są kasowane zniżki za bezszkodowość. Ale zadzwoń do ubezpieczyciela i się dowiedz dokładnie, bo zależy to od OWU danego ubezpieczyciela.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Jak Ty mu tą tablicę pogiąłeś że nową musi kupować? :zdziwko:
Coś mi się wydaje że to ch** nie kolega.
 
 
Jacek90
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

tablica ma z boku tylko małe wgniecenie które by mógł sam sobie naprawic, ale on musi miec wszystko idealne wiec wiesz.
 
 
mr0zd
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Hahaha :hyhy:
Zmień kumpli
 
 
kingusia1188
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

Witam serdecznie,

Z Mojej obserwacji forum działa dość sprawnie, i większość osób już ma jakieś początki za sobą z rejestracją, ubezpieczeniem itd...

Ja mam do Was takie pytanie : Czy ubezpieczacie swoje motory na całość ubezpieczenia - OC AC i NNW ?

Nie mam żadnych zniżek i nie będę miała bo nie chcę robić nikogo współwłaścicielem mojego Moto i nie mam jeszcze tego wymaganego wieku by mieć jakiekolwiek zniżki :D

Co byście doradzili z ubezpieczeniem ? co wykupić .. ? jak to się przekłada cenowo - pójdę do PZU ale póki co nie mam czasu by się tam wybrać a ciekawość jest jak to jest z tymi kosztami.... :)
Podkreślę że dopiero uczę się jeźdźić i boję się o jakieś ewentualne kolizje... :D
Doradzicie ?
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pon 11 Lip, 2011   

kingusia1188 napisał/a:
Czy ubezpieczacie swoje motory na całość ubezpieczenia - OC AC i NNW ?

OC jest obowiązkowe, jeśli chodzi o AC to tylko czterech czy pięciu ubezpieczycieli chce ubezpieczać motocykle, w dodatku nie starsze niż 10lat, a NNW jest dobrowolne ale zazwyczaj każdy je wykupuje razem z OC.

kingusia1188 napisał/a:
Podkreślę że dopiero uczę się jeźdźić i boję się o jakieś ewentualne kolizje...

Kolizje z twojej winy gdzie uszkodzone są inne pojazdy pokrywa OC, po to ono jest abyś nie musiała sama za to płacić. Z kolei jeśli w Ciebie ktoś wjedzie, bo cię nie zauważy to Ty korzystasz z jego OC w procesie likwidacji szkody.
Jeśli natomiast chcesz spać spokojnie w odniesieniu do uszkodzeń moto, które sama Sobie zrobiłaś, to do tego właśnie jest AC, przy czym jeśli wartość szkody nie przekroczy 2000PLN to nie opłaca się go likwidować z ubezpieczenia, bo potem w następnym roku dość radykalnie wzrośnie Ci składka, zwłaszcza jeśli nie masz zniżek.

Co do samych zniżek i zwyżek, to u większości ubezpieczycieli zarówno w OC jak i w AC są zwyżki dla kierowców, którzy prawko mają mniej niż 2lata oraz dla takich co nie skończyli 26lat (w Allianz np. są trzy grupy wiekowe: do 23, 23-29 i pow. 29l)

Z analizy rynku wiem, że jeśli chodzi o OC to najtańsze jest w PZU, z kolei AC najbardziej wszechstronne z dużą liczbą opcji i w sumie nie takie aż bardzo drogie jest w Allianz. Oczywiście każde ubezpieczenie możesz mieć gdzie indziej.

Nie wiem, który masz rocznik tej F'ki, ale jeśli jest do 4lat, to ciekawa opcją jest wykupienie poprzez jakiegoś dealera motocykli czy samochodów ubezpieczenia pakietowego, wtedy ceny są dość atrakcyjne.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.