WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie, kilka pytan.
Autor Wiadomość
Duellis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Cze, 2010   

kruk napisał/a:
Pytanie na marginesie: Czy druk NNW trzeba wozić z sobą tak jak OC, przydaje się on do czegoś od razu po ewentualnym wypadku?

Nie, nie musisz wozić. Na dobrą sprawę ta umowa jest tylko dla Ciebie, NNW jest nieobowiązkowe, więc nikt od Ciebie nie wymaga jego potwierdzenia a sam ubezpieczyciel ma dane w swojej bazie.
 
 
dusza
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Cze, 2010   

kruk napisał/a:

Pytanie na marginesie: Czy druk NNW trzeba wozić z sobą tak jak OC, przydaje się on do czegoś od razu po ewentualnym wypadku?


druki w PZU zostały zmienione.
Na początku czerwca taka informacje otrzymałem od agenta PZU gdy ojciec ubezpieczał swoje auto. Po wspomnianej zmianie wszystko jest na jednym druku.
Taki też dostałem w marcu gdy ubezpieczałem GS'a
są tam takie pozycje jak:
OC/MTPL
AC
NNW
PZU Auto Pomoc
NNW Max
PZU AutoSzyba

zaznaczone odpowiednio "X" (wykupione) lub "-" (nie wykupione)
 
 
kruk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Cze, 2010   

Dzięki za odpowiedzi. Ja nie mam wszystkiego na jednym druku, bo NNW brałem w innym czasie niż OC na GS-a, więc mam 2 osobne druki. Kiedyś jak brałem za jednym zamachem NNW i OC na skuter, to faktycznie miałem wszystko na jednym druku zaznaczone.
 
 
dusza
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Cze, 2010   

kruk napisał/a:
Dzięki za odpowiedzi. Ja nie mam wszystkiego na jednym druku, bo NNW brałem w innym czasie niż OC na GS-a, więc mam 2 osobne druki. Kiedyś jak brałem za jednym zamachem NNW i OC na skuter, to faktycznie miałem wszystko na jednym druku zaznaczone.


Jeżeli chcesz to możesz udać się do PZU i przepiszą Ci na jeden druk
ja tak muszę zrobić bo mam stary numer rejestracyjny :P


21:07 MTV
reklama AXA "ubezpiecz swój motocykl" wyczuli dużą grupę klientów :D
 
 
kiler1906
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

A ma może ktoś w jakiejś innej ubezpieczalni niż PZU i czy się opłaca w innej brać ?
Ja znajomej pytałem o PZU to koszt 155zł na rok i NW chyba 60zł gdyż mam 0 zniżek i chyba zwyżki bo rok mam prawko i nic na mnie nie było rejestrowane .
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Sro 16 Cze, 2010   

Zadzwoń do Link4, chociaż w tym roku nie ma już tak tanio, bo miałem mieć wyższa składkę niż rok temu, to przeniosłem się do PZU.
NNW na kwotę 10000 zł to 31 zł bez względu na zniżki, bo zniżka dotyczy OC.
Za OC 116 zł z 10 lub 20 procentową zniżką, prawo jazdy powyżej 2 lat (2007rok), wiek 25 lat (rocznik 1984).

W AXIie jest drogo, wyliczyli mi ok. 500 zł.
_________________
www.gs500.pl
 
 
apo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   Ubezpiecznie OC

Witam! Potrzebuję pomocy.
W zeszłym roku, w styczniu 2009, dokonałem zakupu GSa. Załatwiłem wszysktie sprawy, byłem w pewnej firmie ubezpieczeniowej załatwić OC (zostawiłem firmę ubezpieczeniową poprzedniego właściciela). Wszystko bezproblemowo. GS jedanak nie chodził, więc zostawiłem go w garażu na cały sezon. W tym roku naprawiłem suzę, pojechałem zrobić przegląd i po jakimś czasie załatwić OC (które było opłacone do września 2009). Jak się okazało, pojazd MUSI mieć opłacone OC cały czas, gdy jest zarejestrowany (mój błąd, że tego nie wiedziałem :( ). Ubezpieczyciel nie przypomniał mi żadnym listem, ani nie zadzwonił (kobietka z OC w 2009 powiedziała, że dzwonią i przypominają parę tygodni przed końcem umowy). Zapewne błąd na umowie to spowodował (Młody gościu, u którego dizsiaj byłem z felernym OC znalazł mnie przez pesel, bo na numerze polisy GSa jest zarejestrowana... przyczepa :szok: :przestraszony: ). Gośc ten powiedział, że nie wie co z tym zrobić i mnie nie wyda, bo jeszcze odsetki będę musiał płacić... (jak mnie znajdą to lipa)! Powiedział, żebym najwyżej zapłacił mu za cały rok te 500 zł (cholernie drogi ubezpieczyciel) i najwyżej będę miał OC do września 2010 a potem znowu 500 zł we wrześniu... Przystać na jege propozycję? Może da się to jakoś obrócić w winę ubezpieczyciela? Pozdrawiam
 
 
hubert
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

:zdziwko: -do mnie zawsze dzwonią
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pią 02 Lip, 2010   

apo trochę bełkotu prawniczego:

Art. 28.
1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed
upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy
pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu
ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa
na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, o którym
mowa w ust. 1, jeżeli:
1) nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający
okres 12 miesięcy lub w przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia
na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego
ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo
2) w przypadku ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, ogłoszenia lub zarządzenia
likwidacji zakładu ubezpieczeń albo oddalenia wniosku o ogłoszenie
upadłości lub umorzenia postępowania upadłościowego, w przypadku,
o którym mowa w art. 98 ust. 2.
3. W przypadkach, o których mowa w ust. 2, odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń
kończy się z upływem okresu 12 miesięcy, z uwzględnieniem art. 33.


Oznacza to tyle, że twoja umowa OC cały czas jest zawarta, mimo, że nie opłaciłeś składki.
Jeśli nie połacisz składki za okres do września 2010 za ostatni okres, umowa ta z mocy ustawy wygaśnie
Nie zwalnia cię to jednak od obowiązku zapłaty zaległej składki wraz z naliczonymi odsetkami do Zakładu Ubezpieczeń

Co do samej wysokości składki to przyznam, że jest ona bardzo duża - masz ukończone 26lat więc jedyne zwyżki możesz mieć za prawo jazdy krócej niż 2 lata (wewnętrzny regulamin ubezpieczyciela i OWU OC).
Ja pierwszy raz rejestrując GS'a i był to mój pierwszy pojazd, w jednym z droższych miast jakim jest Warszawa bez zniżek zapłaciłem ok. 180 PLN więc kwota 500PLN to jakiś kosmos.

Dziwną żeczą jest to że ZU nie przypomniał ci o zbliżającym się terminie wygaśnięcia poprzedniego okresu (dzwonią, a mnie nawet gotowe druki przekazów przysyłają), ale tak jak mówisz jest tam burdel i pod twoim numerem polisy widnieje przyczepa, może być to okolicznością łagodzącą dla ciebie przy ubieganiu się o umożenie ew. odsetek. Dodatkowo wprawdzie nie ty, ale w wypadku zdarzenia drogowego gdzie ty będziesz sprawcą mogą być duże problemy z formalnościami związane właśnie z tym burdelem.

Reasumując: opłać składkę do września, a we wrześniu wypowiedz umowę i poszukaj tańszego ubezpieczyciela, bo te 500 to jakiś absurd jest.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
apo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Lip, 2010   

Studi, wielkie dzięki za pomoc! Wiszę Ci piwo :cwaniak: Mam 20 lat, zapewne z racji wieku taka duża składka. Z przyzwyczajenie dałem starszą datę. Już zmieniam w ustawieniach.
I jeszcze jedna sprawa: ubezpiecznie mam, bo automatycznie mi przedłużyło. Nie chcę bawić się dalej sądami, wysyłaniami próśb do dyrektora. Podejrzewam, że jednak będę miał do zapłaty tylko ODSETKI ZA ZWŁOKĘ a nie 500-800 Euro za nieubezpieczonego GSa. Wie ktoś ile takie odsetki wynoszą? Czy to są odsetki ustawowe <13% w skali roku>? Na stronie Warty <bo tam mam niestety OC, co się niedługo zmieni> nic o tym nie ma, a i w internecie cokolwiek ciężko znaleźć.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Nie 04 Lip, 2010   

apo nasza forumowa koleżanka nie wiele starsza od Ciebie z małym stażem prawka płaci ~210 zł za ubezpieczenie.

Jak pisałem i jak sam zauważyłeś masz przedłużone ubezpieczenie więc nie zapłacisz kary 500-800 EURO, co do odsetek to być może nie będą cię o to ścigać jeśli zapłaciłeś, a jeśli się okaże że jednak trzeba, to chyba warto napisać odwołanie niż płacić nawet 13%, choć ile Warta nalicza nie mam pojęcia.

Co do daty w profilu, to jak widzisz lepiej pisać prawdziwą, bo potem możesz dostać niewłaściwą odpowiedz.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
cosinus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

W PZU (gdzie chyba jedynie są dobre warunki na OC motocykla), ubezpieczenie OC 2011 kosztuje jak rok temu, za to NW poszło bardzo w górę (~40zł -> 100zł) przy tej samej sumie ubezpieczenia. O ile na 40 nikt nie patrzył i po prostu płacił, stówka daje do myślenia.

Po prostu ryzyko oszacowali jako większe.
 
 
Kubaba
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

Dzisiaj dzwoniłem do PZU dopytać odnośnie Ubezpieczenia i na dzień dzisiejszy składka wynosiła by bez żadnych zniżek 222 zł.
Lat mam 21, zniżek żadnych bo to pierwsze OC.

NNW kosztuje od bodajże 61 zł za sumę gwarancyjną 10 000 zł + 33 zł za każde kolejne 5000 zł.

Aha, no i nie wiem jak gdzieś indziej, ale w PZU mamy pakiet podstawowy pomocy gratis:
http://www.pzu.pl/produkty/pzu-auto-pomoc
Nie jest to chyba assistance, ale może kogoś przekona ;)
 
 
kempes 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 23 Wrz 2008
Pochwał: 30
Posty: 1746
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 10 Cze, 2011   

Ja w tamtym miesiącu ubezpieczałem moto w PZU i zapłaciłem ~242 zł. Niby mam 30% zniżki, ale też zwyżkę za wiek, więc to się właściwie wyrównało. NNW do 13 tys. kosztowało chyba 84 zł.
_________________
Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
 
 
Jacek90
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Cze, 2011   

Mi dzisiaj przyszło przedłużenie umowy w PZU. W sumie im wyszło 314zł i jest to chyba z NNW które jak napisali wynosi 92zł. Jakoś strasznie drogo gdyż moto jest zarejestrowane na ojca który ma 60lat (ponad rok temu miał wypadek z jego winy i nie wiem jak ze zniżkami) , a ja jestem współwłaścicielem. Czy to normalne ze samo OC kosztuje około 220zł w takiej sytuacji?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.