WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak przezimowac motocykl
Autor Wiadomość
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   Jak przezimować motocykl

No nie wiem jak u was panowie ale u mnie dzisiaj w nocy spadl pierwszy śnieg... załamalem sie jak to zobaczylem no ale cóż:) moze zaraz zejdzie i będzie +20 stopni 8) jak by tak się nie stało to chcialem spytac jak zabezpieczyc motocykl przez zime? tzn nie wiem zlac benzyne wypalic resztke z gaznikow okryc czyms motor no nie wiem poprostu wszystko co do trzymania motocykla w zimie:)
 
 
 
Aikikai
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

"PRZEHOWYWANIE MOTOCYKLA

Jeżeli motocykl przez dłuższy czas nie będzie używany np. w okresie zimy lub z innych powodów, to należy go do tego w sposób szczególny przygotować.

- motocykl należy ustawić na głównym stojaku i umyć dokładnie całą maszynę

PALIWO
- zbiornik paliwa napełnić po brzegi (oczywiście zachwywając przy tym wszystkie środki bezpieczeństwa)

SILNIK
1. wlać jedną łyżeczkę oleju silnikowego do otworu świec zapłonowych. Świece ponownie wkręcić i przekręcić kilkakrotnie silnik bez zapłonu
2. olej silnikowy starannie i całkowicie spuścić oraz wymontować filtr oleju. Nie wymaga się umieszczania nowego filtra oleju. Silnik napełnić świeżym olejem, aż do otworu wlewowego.

AKUMULATOR
1.wymontować aukumulator z motocykla

WAŻNE: najpierw należy zdjąć ujemny zacisk (masa), adopiero później dodatni.

2. akumulator dokładnie wymyć łagodnym środkiem czyszczącym. korozję - jeśli wystąpi należy całkowicie usunąć z połączeń akumulatora i wiązki elektrycznej
3. akumulator magazynować w ogrzewanym pomieszczeniu

OPONY
- opony należy napompować do ich normalnego ciśnienia

CZĘŚCI ZEWNĘTRZNE
- wszystkie części z tworzywa sztucznego i gumowe należy zakonserwować środkiem do pielęgnajcji gumy
- wszystkie nielakierowane części zakonserwować środkiem antykorozyjnym
- powierzchnie lakierowane zakonserwować środkami do pielęgnacji i polerowania lakierów samochodowych"

- do tego wg mnie nie przeszkadzałoby, gdyby się motocykl przykryło jakąś płachtą.

Tekst pochodzi z wszystkowiedzącej instrukcji do GS500

Pozdrawiam
Aikikai
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

a w poznaniu zakończenie sezonu i piękna pogoda,szkoda tylko że muszę w chacie leżeć:/
 
 
jakubgs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

Aikikai napisał/a:
"
Silnik napełnić świeżym olejem, aż do otworu wlewowego.



:roll: :roll: :roll: :roll: o co chodzi caly silnik zalac olejem
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

jakubgs napisał/a:
:roll: :roll: :roll: :roll: o co chodzi caly silnik zalac olejem


to znaczy żeby po prostu wymienić olej, po sezonie eksploatacji zbierają się tam rózne świństwa które przedostają się z komory spalania( siarka itd)
 
 
jankees
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

no nie wiem czy dokładnie o to chodzxi bo przeciez nikt nie zalewa po sam korek przy wymianie nieprawda???Tym bardziej że jest napisane że nie wkładasz filtra. To jest wskazówka dla tych co raczej nie maja co z kasa robic,bo zalewasz na czas postoju moto żeby było dobrze zakonserwowane w srodku a potem przed sezonem znowu to zlewasz i napełniasz już normalnie znowu nowym olejem.
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

faktycznie, nie doczytałem :oops: pewnie lepiej by było zalewać całego ale jeszcze takiego nie poznałem co by aż tak dmuchał, chuchał i zalewał całe moto olejem. ja tam uważam że zwykła wymiana filtra i oleju wystarcza że by silnik pozostał w dobrej kondycji do wiosny.
 
 
jankees
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

A moje zdanie na ten temat jest takie zostawiasz na zime tak jak jest oczywiscie od czasu do czasu odpalajac moto i dopiero przed sezonem robisz wymiane filtra i oleju a to z takiej przyczyne ze i tak jak wymienisz teraz to po zimie napewno w oleju bedzie woda więdz wymiana teraz mija się z celem ,ale to tylko moje zdanie.
 
 
satrion
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

http://www.satrion.neostrada.pl/doc/zimowanie.pdf
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

jankees napisał/a:
A moje zdanie na ten temat jest takie zostawiasz na zime tak jak jest oczywiscie od czasu do czasu odpalajac moto i dopiero przed sezonem robisz wymiane filtra i oleju a to z takiej przyczyne ze i tak jak wymienisz teraz to po zimie napewno w oleju bedzie woda więdz wymiana teraz mija się z celem ,ale to tylko moje zdanie.


Krótkotrwałe odplanie w zime to zabójstwo dla swiec i kompletnie nic nie daje. Poza tym uruchamianie silnika w duzy mróz , gdy olej ma bardzo dużą lepkosc powoduje tarcie półsuche i przyspiesza zuzycie silnika.
Olej tez warto wymienic przed zima ze wzgledu na zawartosc w starym oleju związkow siarki i skondensowanej wilgoci tworzacych kwas siarkowy i korozje . Nowy olej ma mniesze zdolności higroskopijne i stojącemu w suchym garazu , nie odpalanemu bez potrzeby moto na pewno nie zaszkodzi.
Paliwo w baku pod korek by nie kondensowała sie wilgoć i korodowała blacha.
Aku wyjac z moto i wstawic do ciepłego pomieszczenia doładowujac co miesiac.
Resztę części przesmarowac, zabezpieczyc chromowane elementy wazelina techniczna , przykryć od kurzu i czekac do wiosny. no chyba , ze cos planujemy remontowac , tuningowac itp.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
jankees
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

Brezniew przeciez ja nic nie napisałem o krótkotrwałym odpalaniu tylko o odpalaniu majac na mysli odpalenie i rozgrzanie moto, ani nic nie pisałem o mrozach.Mój moto stoi w ciepłym garazu i ja osobiście nie widze potrzeby wymiany oleju przed zima.A pisząc w drugiej osobie nie miałem na myśli Grzecha tylko siebie.
 
 
cygan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Ja napewno nie będe zlewał olejem do fula.
Z tym odpalaniem to może mam sens jak moto stoi w normalnych warunkach (nie na mrozie).Napewno nie dobije to silnika w wyczuwlnym dla nas stopniu.
Słyszałem jeszcze że łańcuch można zdemontować i go czymś namoczyć.(naftą?)
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

no tak ale że pochodzi z 10-15 min to i tak źle
jak juz odpalisz powinieneś przynejmniej te 20-30 km zrobić a tak to bez sensu

ja tam planuje go porzadnie umyć karszerem to tego mleczko jak do karoserii, preparat do konserwacji opon + ewentualna korekcja ciśnienia, paliwo na full, akku do piwnicy i to wszystko

jestem 2 tyś po wymianie oleju także nic z nim nie robię
nie widze tez sensu by wlewać olej w gniazda świec
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Breżniew 



Wiek: 51
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 1
Posty: 1268
Skąd: Olecko
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Wszystko zalezy od wilgoci w garażu. jesli garaz jest tylko na moto , suchy i ogrzewany to nie ma problemu. Inaczej gdy jest to wspólny garaż z samochodem używanym na co dzień w zimę. wstawiając mokry pojazd do garazu zwiększa sie w nim wilgotność co na pewno źle wpłynie na nie zabezpieczone moto. Warto o tym pomyśleć.
_________________
Only TDI :) Octavia 2 FL 1,9BXE
 
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

w tym garazu znajdują sie jeszcze 3 motocykle i zadnego auta
z tego co juz widze jeden z nich juz ustawiony "w kąt" czyli daleko od wyjazdu i na 100 % juz przygotowany do zimowego snu
kolejne dwa tez juz powoli zasypiają ;)


dla porówniania jedną noc moto spedziło w garazu teścia wszyscy wujkowie młodej od razu ogladanie dotykanie wspominanie starych wsk i shlek wszystko przy uchylonych drzwiach
efekt moto rano nie zagadało taka wilgosc w powietrzu i w garazu :(
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.