WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
kilka pytan przed rozpoczeciem sezonu
Autor Wiadomość
Eryk 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 25 Mar 2016
Posty: 37
Skąd: Ropa
Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   kilka pytań przed rozpoczęciem sezonu

hej.
Sezon zbliża się wielkimi krokami dlatego mam do was kilka pytań:
1. Napięcie łańcucha ma chyba 8 regulacji (kresek). Aktualnie mam napięty na 5 kresce. Pytanie, czy dopóki napięcie łańcucha nie będzie na ostatniej kresce i łańcuch nie będzie naciągnięty, są jakieś obawy że łańcuch jest zbyt zużyty? Regularnie go smaruje.
2. Zastanawiam się nad tankbagiem, jeszcze nie mierzyłem żadnego na moim GS'ie, pytanie jaki duży tankbag będzie najlepszy, żeby nie był za duży?
3. Rok temu, przy zakupie motocykla były regulowane i czyszczone gaźniki. Od tamtego roku zrobiłem max 3-4k km. Pytanie, co ile regulować i czyścić gaźniki? oczywiście kontrolnie, zanim motocykl zacznie źle palić itp.
4. Wymieniałem klocki hamulcowe przód. Pytanie jak długo będą się docierały oraz jakie grube powinny być tylne klocki by wytrzymały sezon bez niespodzianek? Moje mają grubość ok 4mm i nie wiem czy już je wymieniać czy jeszcze nie, a jak wymieniać tył, to na jakie?
5. Myślałem nad obklejeniem baku przeźroczystą folią w ochronie lakieru przed tankbagiem i ewentualnymi kamieniami które mogą wpaść miedzy ubranie motocyklowe a bak. Jaką folie polecacie?
6.Planuje założyć uchwyt na nawigacje, ale potrzebuję do tego odkręcenia dwóch śrubek mocujących clip-on (śruby zaznaczone na obrazku). Pytane czy clip-on ma na sobie jakieś zabezpieczenie typu wyfrezowany wpust czy coś co uniemożliwi założenie go inaczej niż fabrycznie? pytam bo chciałem uniknąć problemów z poprzesuwanymi manetkami itp. Jeżeli nie ma takiego zabezpieczenia to jak unieruchomić manetkę by się nie przekręciła w uchwycie?

a6uV361opIPq04ufYw,suzuki_gs_500_4.jpg
Plik ściągnięto 18 raz(y) 130,78 KB

  
 
 
xalor 

Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 14 Lut 2016
Pochwał: 6
Posty: 258
Skąd: Krk
Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   

1. Kreski sa tylko orientacyjne, zużycie zależy od stylu jazdy i jakości napędu. Jak będzie nierówno wyciagniety, to tez trzeba wymienić niezależnie od kresek.
2. Nie ma czegoś takiego jak za duży tankbag. Pytanie tylko co chcesz tam wozic. Ja mam małego oxforda, bodajże 18litrow, mi wystarcza całkowicie.
3. Jak jest dobrze to nie ruszaj, brak wskazań jest przeciwwskazaniem.
4. Przyhamuj pare razy i będą dotarte, kilka km najwyżej. Na klockach jest linia max zużycia.
5. Tego nie wiem, ja się nie przejmuję takimi bzdetami :P
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   

Ad.1. dokładnie jak napisał Xalor, jeśli łańcuch jest nierówno rozciągnięty (sprawdzasz go w kliku pozycjach przetaczając motocykl, obracając tylne koło na centralce), gdy widzisz, że zęby zębatki zdwaczej lub na tylnym kole są półokrągłe i z jednej strony wyraźnie ścięte lub gdy widać, że łańcuch pogubił oringi/xringi to nawet jak jest sporo jeszcze regulacji napęd do wymiany.

Ad.2. Tankbagi są bardzo różnej konstrukcji mocowania jak i pojemności, ja np. mam duże kufry, gdzie centralkę o poj. 52l wożę zawsze i tankbag z mocowaniem Qicu-Lock od SW-Motecha ma tylko 7l, na zasadzie aby pod ręką był portfel i telefon, nie służy mi on to jakiegokolwiek pakowania się, ale jeśli jest to jeden z twoich podstawowych sposobów na pakowanie to polecił bym Ci jakiś tankbag o regulowanej pojemności np. 21l a po rozpięciu suwaków 41l co zapewni na co dzień niewielkie wymiary, a jak potrzeba gdzieś w dalszą trasę to da się go dopakować. Generalnie zasada jest prosta - ma nie przeszkadzać w kierowaniu motocyklem, dobrze aby miał paski, bo na samych magnesach potrafią odlecieć (widziałem już takie wypadki), fajną opcją jest też właśnie ten system Quicj-Lock ale to już trochę kosztuje, wpinasz tankbag w specjalne złącze mocowane do wlewu paliwa.

Ad.3. Podczas serwisu sprawdzasz stan świec, to podstawa, jeśli mają prawidłowy kolor nie ruszasz gaźników, odstępstwem od tego jest sytuacja gdy regulujesz zawory lub wymieniasz filtr powietrza - zwłaszcza ta ostatnia operacja jak moto po wymianie filtra dostaje więcej tlenu wymusza wręcz regulację gaźników

Ad.4. Pytanie na jakie klocki wymieniłeś, chodzi o ich twardość, miękkie klocki bardzo szybko ułożą się do tarcz i dotrą, klocki twarde, tzw wyczynowe jeśli ich prawidłowo nie rozgrzejesz, po kilku gwałtownych hamowaniach mogą się zeszklić a wtedy dupa a nie hamulce, co do tylnych to wszystko zależy od techniki jazdy, ja mając GSa przez 4 lata i ~20000km nie zmieniałem tyłu w ogóle, gdyż używam go tylko w sytuacjach awaryjnych, teraz jak mam DLa z silnikiem V to w ogóle nie używam hamulców tylko hamuje silnikiem, oczywiście mowa o hamowaniu planowanym, więc trudno ocenić na ile one starczą, masz wskaźnik zużycia i on jest wykładnikiem tego czy należy je wymienić czy nie.

Ad.6. A rozważałeś taki uchwyt, który mocował byś do rury clip-on'a między uchwytem lusterka, a uchwytem samego clip-on'a w półce, ew. jak pokazywał gdzieś jeden z forumowiczów, mocowanie na przegubie do dołu półki lub do lagi ?
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Arcisz 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2015
Pochwał: 5
Posty: 578
Skąd: Białystok
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

Jeżeli chcesz w miarę pojemny tankbag i wygodny to polecam "tankbag oxford 38l", jest regulowany (tak jak Studi właśnie piszę, po rozpięciu suwaka masz kolejną "kondygnacje", można z niego zrobić plecak, ma odpinaną "szaszetke/nerke", mocne magnesy, a do tego dodatkowe zabezpieczenie w postaci paska. I według mojej opinii również stosunkowo dobrej jakości zamki.
_________________
Suzuki GS500 1998'

sprzedany :(

Suzuki GSX600F 2002'

sprzedany :(
--------------------------------
Suzuki GSX-R 750 1988'
Triumph Sprint 1050 GT 2011'
Honda VFR800 1999'
 
 
Eryk 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 25 Mar 2016
Posty: 37
Skąd: Ropa
Wysłany: Sro 01 Mar, 2017   

[quote="studi"

Ad.6. A rozważałeś taki uchwyt, który mocował byś do rury clip-on'a między uchwytem lusterka, a uchwytem samego clip-on'a w półce, ew. jak pokazywał gdzieś jeden z forumowiczów, mocowanie na przegubie do dołu półki lub do lagi ?[/quote]


Mógłbyś mi podesłać linka do takiego uchwytu który tam się zmieści? pytam bo większość uchwytów jest dosyć szeroka i nie mieści się w taką szczelinę a nie chce przesuwać clip-ona w żadną stronę.

Jeszcze jedno pytanie: czy ktoś wie jakie dokładne wymiary mają śrubki które są zaznaczone na zdjęciu? Planowałem właśnie tam założyć dłuższe śruby po to, żeby założyć tam blachę (po obu stronach, na obydwu cliponach, i wstawić miedzy tą blachę rurkę która pozwoli mi na założenie i uchwytu i zasilania czy innych pierdół które można założyć na rurkę.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

to tylko kilka znalezionych na necie







_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Eryk 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 25 Mar 2016
Posty: 37
Skąd: Ropa
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

mam wielką prośbę. Może mi powiedzieć w jakim stanie jest mój napęd? zdjęcia regulacji nie robiłem bo mam na połowie. Bardzo brudny ale to ze smaru także nie ma tragedii:)

17093998_1123982737710908_1992633229_n.jpg
Plik ściągnięto 27 raz(y) 84,51 KB

17092317_1123982671044248_81372933_n.jpg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 107,97 KB

17091316_1123982731044242_1001706760_o.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 171,88 KB

  
 
 
xalor 

Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 14 Lut 2016
Pochwał: 6
Posty: 258
Skąd: Krk
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

Zębatki jeszcze w porządku. Luz zmierz, na równym podłożu, motocykl oparty na nóżce, w połowie odległości między zębatkami powinien wynosić 2-3 cm, jeśli więcej to trzeba podciągnąć. Zrób kilka pomiarów, obracając tylne koło albo przepychając motorek o kawałek, we wszystkich miejscach musi być tak samo.

Bardzo brudny jest wtedy jak się nim rzuci w ścianę i zostaje przyklejony :rotfl: ale wymyć możesz z tych złogów starego smaru i przesmarować na nowo.
 
 
Eryk 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 25 Mar 2016
Posty: 37
Skąd: Ropa
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

Nigdy ani szybko nie ruszałem, ani nie paliłem gumy więc myślę ze naciągnięty nie powinien być. Sprawdzałem luz w jednym miejscu ale jak bede mial czas to sprawdze w kilku.
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Czw 02 Mar, 2017   

w jednym miejscu jest niemiarodajny, bo nie wykryjesz nierównomiernego wyciągnięcia, co do mycia to polecam miękką szczotkę do zębów i butelkę z naftą, a potem czystą płócienna ściereczkę do sucha, nafta jest bezpieczna dla oringów/xringów, rozpuszcza zarówno zaschnięty smar jak i częściowo usuwa rdzę, zarówno wymyjesz łańcuch jak i zębatki oraz tylną felgę jeśli jest uwalona smarem, ale trzeba uważać na opony bo potem można się zdziwić jak ci tył ucieknie. Jeśli nigdy nie zaglądałeś to warto zdjąć osłonę przedniej zębatki i zobaczyć/wyczyścić zalegające tam złogi zbitego piachu oklejonego smarem.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Eryk 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 25 Mar 2016
Posty: 37
Skąd: Ropa
Wysłany: Pią 03 Mar, 2017   

studi, co powiesz na temat stanu napędu? Twoim zdaniem jest także ok?
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pią 03 Mar, 2017   

że tak powiem
studi napisał/a:
w jednym miejscu jest niemiarodajny, bo nie wykryjesz nierównomiernego wyciągnięcia

poza tym pokaż stan zębatki zdawczej, bo tylna
xalor napisał/a:
jeszcze w porządku
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
ded 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 92
Skąd: Ciechanów
Wysłany: Pią 03 Mar, 2017   

A co Ty chcesz wiedzieć? Jak się regulacja skończy to wymieniasz komplet i śmigasz dalej. Nie ma wielkiej filozofii.
_________________
Suzuki GS 550 M Katana '82
 
 
Eryk 

Model GSa: GS 500E
Dołączył: 25 Mar 2016
Posty: 37
Skąd: Ropa
Wysłany: Sob 04 Mar, 2017   

Napęd w jednym miejscu jest bardzo napięty, a pozostałych miejscach luźny.Mechanik zalecił mi wymiane całego napędu na nowy. Zamówiłem X ringowy, pytanie czym on się różni od O ringowego? Pytanie jaka mniej więcej cena dobrego zestawu X ringowego?
Nudziło mi się przez weekend, i wymyśliłem sobie taki uchwyt na telefon.
Co o tym myślicie? może jakieś lepsze pomysły? nie chce stosować jakichś drogich uchwytów.
Oczywiście to tylko wersja testowa czy robić coś takiego w lepszym wykonaniu:)
@edit: pytanie, czy taki łańcuch, który w jednym miejscu jest bardzo naprężony nie wybije czegoś w skrzyni? nie znam się na tym i nie mam bladego pojęcia czy mogę na takim łańcuchu dojechać do mechanika bez dodatkowych uszczerbków?

17142391_1125360777573104_94484104_o.jpg
Plik ściągnięto 54 raz(y) 137,41 KB

  
 
 
xalor 

Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 14 Lut 2016
Pochwał: 6
Posty: 258
Skąd: Krk
Wysłany: Sob 04 Mar, 2017   

Rożnica polega na zastosowanych uszczelniaczach w łańcuchu. X-ringowy jest trwalszy. W google masz nawet obrazki jak to wygląda :hyhy:

Jak wymieniasz napęd to nie zapomnij o zębatkach, też powinny być nowe. Ja ostatnio w listopadzie za komplet DID520VX2 + zębatki JT płaciłem 350 zł.

Jak nie masz daleko to dojedziesz tylko nie pałuj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.