Zycie po GS 500. Jakie?
Odpowiedz do tematu

: Życie po GS 500. Jakie?
Po 3 sezonach przyszedł czas i na mnie ;) W swojej głupocie dopiero teraz zorientowałem się, że przejście z A2 na A ogranicza się do 10 godzin w szkole + testu tylko na placu, a nie tak jak myślałem pełnego kursu + pełnego egzaminu. W związku z tym robię pełne A w pierwszym możliwym terminie i przesiadam się na coś większego. Na co?

Przeglądam allegro i mam mętlik w głowie. Po GS cokolwiek będzie miało większą moc, ale chciałbym żeby po miesiącu mi jej nie brakło, dlatego ograniczyłem się do sprzętów mających powiedzmy 100 koni lub coś w tej okolicy. Budżet do 10 tyś zł.

Sprzęt w założeniu dynamiczny, sprawiający frajdę z jazdy, ale też taki (albo i przede wszystkim), który przystosowany jest do pokonywania większych odległości. Planuje trasę dookoła bałkanów w tym roku i chciałbym żeby mi kręgosłup nie wyszedł nogawką po całym dniu jazdy. Kurfy + sakwy oczywiście w planie.

Pierwsze co mi przychodzi na myśl to Bandit 1200. Tutaj przykładowy z 2005 roku:
https://www.otomoto.pl/of...s-ID6yDfsz.html

Myślę też o Hondzie CBR F4i np takiej jak ta:
http://allegro.pl/honda-c...6687257131.html

Generalnie szukam motocykla, który nie będzie wymagał ode mnie synchronizacji gaźników co sezon i dolewania oleju co 1000 km jak GS ;)

A co do samego GS 500...kocham go i nie wiem czy go sobie nie zostawię jako drugie moto ;] Ewentualnie sprzedam z bólem serca i zamienię na jakiegoś crossa ;)

Zumico GR 200 2011 => GS 500 '95 => Fazeratti FZS 600 '99 :)
:
Z GSa na coś co ma 100 koni? Ja bym od razu sie nie rozbijał na drobne i zagrał w rosyjską ruletkę z w połowie wypełnionym bembenkiem :hyhy:

:
mimo wszystko ja mam w planach kawe 636 albo cbr 600 F4 :D
po GSie :P

Varadero 125 --> GS500 :)
:
waśnie... co po giełesie :( dzisiaj swojego sprzedałam

baja bongo i do przodu :D
giełes pińcet eeeee -> Fazeratti FZS600 (Paszczak)
:
Polecam Fłazłeła :rotfl:
Dzisiaj wybrałbym tak samo.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
w grę wchodzi Fazeratti, Bandzior albo SV lub FVR (ma mieć owiewki :D )

baja bongo i do przodu :D
giełes pińcet eeeee -> Fazeratti FZS600 (Paszczak)
:
Chcecie F4i w doskonałym stanie z dodatkami? Ja mogę się zamienić, może być nawet na turystyka, np. BMW R1200 GS z 2015... :D A tak na serio: po GS-ie 500 to warto wybrać co koledzy wyżej polecają :) Honda CBR 600 F4i to raczej na nie duże trasy (tak do 500-600 km) i to z odkręconą manetką żeby za bardzo nie leżeć, wtedy jest całkiem wygodnie. Jak ktoś jeździ głównie po mieście + ew. wypady do 100 km to chyba najlepiej Suzuki SV 650.

...
:
O ile te 100 km nie robi na mnie wrażenia jako wizja przyszłego motocykla, o tyle sv się boję xD Wszyscy mówią o tym hamowaniu silnikiem w SV...Na GS można było w awaryjnych sytuacjach na zakręcie odjąć gazu i w zasadzie nic się nie działo. Podejrzewam, że jakbym tak zrobił na SV to by mnie tył zaczął wyprzedzać :D

Czyli w zasadzie zostaje Bandit i Fazer na placu boju.

@Daro90 ta Ninja to chyba za turystyka za bardzo nie zrobi :D

Zumico GR 200 2011 => GS 500 '95 => Fazeratti FZS 600 '99 :)
:
Cebra odpada. Pojeździłam i to nie moja bajka. Na Ninje szkoda mi kręgosłupa i pośladków ;)

baja bongo i do przodu :D
giełes pińcet eeeee -> Fazeratti FZS600 (Paszczak)
:
a po co mi turystyk :D

chce ściga :P człowiek dorasta

chociaż mysle o jakimś GSXF 750 również, tudzież podobnych full-plastik półsport pół turystyk, czyli typowo jak GS.

ale ... wcześniej czy później ścigacz musi się w moim CV pojawić :D

Varadero 125 --> GS500 :)
:
Ja gdybym miał zmieniać gs'a to chyba na jakiegoś dużego enduraka albo turystyka.

Podoba mi się duże varadero, dla dwumetrowca jak znalazł, ale trochę klockowate to jest :kwasny:

A co do sv to koleżanka kupiła w tamtym roku na pierwsze moto i jakoś sobie radzi, tylko że wcześniej trochę jeździła na moto chłopaka którym jest z1000 :P

Ostatnio zmieniony przez Rav Nie 22 Sty, 2017, w całości zmieniany 1 raz
:
Daro90 napisał/a:
człowiek dorasta

Dla tego kupuje się porządnego turystyka nie plastika.
Plastik to zwykle faza przejściowa- młodzieńcza ;)

:
no, gs500 dla dziecka

ścigacz dla młodzieńca

a turystyk będzie jak młodzieniec dojrzeje :D
za rok planuje mieć VFRkę

Varadero 125 --> GS500 :)
:
ja właśnie przeglądam ogłoszenia i jest jedna wielka kuuuupaaaa :niepewny:

baja bongo i do przodu :D
giełes pińcet eeeee -> Fazeratti FZS600 (Paszczak)
:
Ze słyszenia wiem, że komis Armed Bike jest polecany, podobno mają dobre sprzęty i nie wciskają ciemnoty.

Mają teraz w ofercie fajną sv-kę z absem może Cię zainteresuje http://www.armedbike.pl/n...-650-n-abs.html

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.