Odziez na twarz
Odpowiedz do tematu

: Odzież na twarz
Cześć. Człek przyzwyczaił się coś do upałów... Dzisiaj ubrałem swój tekstylny "kombiak", na szyje założyłem jakiś szmaciany komin i... Zimno i wieje! Co dziwne - wieje mi w twarz, mimo zamknięcia kasku. Widocznie jakoś tak ten chustko-komin się układa, że powietrze szoruje mi do góry po brodzie.

Jeżdżę w kominiarce od Under Armour - http://allegro.pl/kominia...6412225975.html

Super zbiera pot i w ogóle wygodnie, ale przed wiatrem zero ochrony.

Doradźcie coś sprawdzonego. Najlepiej żebym skorzystał z tego jak już będzie serio zimniej.
Kominiarke osobno czy kominiarko - komin z windstopperem na szyje?

Szczególnie zależy mi żeby nie pizgało mi w zatoki i w szyję.

:
Kominiarka z kolnierzem z windstoperu. Ja kupilem w Serwisso w krosnie za 50zl, fajnie dziala, nic nie wieje i cieplutko jest. Tylko ja w kasku mam podbrodek jeszcze przeciw podwiewaniu.

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
Mordkaaa, też niby mam - kask hjc cs-r1. Ale ten podbródek wystaje tylko kawałek i ogólnie wydaje się lichy.

Możesz zarzucić firme tej kominiary?

:
Jutro sprawdze jak to sie zwie. Dzis juz nie jestem e stanie :P

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
Z jednej strony wysoka cena, z drugiej strony raz, a porządnie.
Sam mam i polecam.


Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
tmi, starczy spokojnie do 10 st na plusie? :) Jak jest powyżej 23 st w cieniu to nie mam problemu, ale poniżej już nie fajnie...

:
To, że wieje Ci na twarz zależy od wielu czynników. Pewnie góownie od kasku i kurtki. U mnie sprawdza się zwykła kominiarka (na metce chyba ma coolmax). Jeżdżę w niej jak jest ciepło i zimno. Jak robi się zimno to zakładam dodatkowy kołnierz, który blokuje również wiatr przedostający się przez suwak kurtki. Jak jest mocno zimno dochodzi do całości bluza bo przewiewa ubranie ale na zimno w szyję nie mogę narzekać.

:
Veth napisał/a:
tmi, starczy spokojnie do 10 st na plusie? Jak jest powyżej 23 st w cieniu to nie mam problemu, ale poniżej już nie fajnie...

Mam tę kominiarkę od 3 lub 2 lat.
Latałem od 2 stopni do kilkunastu, zależy od warunków.
Pełen komfort.
Nie ma opcji żeby wiało bo materiału jest dużo z każdej strony, jest cienki bo to oryginalny Windstopper przez co można spokojnie zapiąć kurtkę.

Dla mnie to był najlepszy zakup motocyklowy ever. Zaraz po pasie nerkowym ale już nie korzystam.

Zwykłą kominiarką wycieram łańcuch, a kombinowałem z kominami, szalikami, chustkami, ale jednym słowem dziadostwo.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
tmi, dziękuje :) . Zrobi się chłodniej to zamawiam bo widzę że się sprawdzi. Używasz jeszcze czegoś innego z windstopperem niż kominiarka? Przeglądnąłem produkty Rukka i fajne mają te cienkie bluzy z windstopperem. Osobiście przy takich 10 stopniach to już jeżdże jak bałwanek, mam termoaktywkę, golf, podpinke i na to dopiero kurtkę. Chciałbym to chociaż zredukować o ten golf. Myślisz że taka bluza z windstopperem by się sprawdziła zamiast termoaktywki?

W te 2 stopnie to jeździłeś w skórzanym kombiaku? Co miałeś pod spodem?

:
Veth napisał/a:
Używasz jeszcze czegoś innego z windstopperem niż kominiarka?

Nie, mam tylko tę kominiarkę.

Veth napisał/a:
W te 2 stopnie to jeździłeś w skórzanym kombiaku? Co miałeś pod spodem?

Od kilku lat mój sezon to głównie temperatury od 2 do 12 stopni, z czego jak już jest te 10-12 to pieję z zachwytu i dla mnie to praktycznie lato.

8-12 skórzane kombi komplet, pod kurtką ocieplenie i termo z Lidla.
Poniżej 8 czyli jak jest chłodniej to pod kurtkę dodatkowo bluzka bez rękawów.
Spodnie skórzane poniżej 8 zmieniam na texy bo skóra ma wstawki elastyczne przez które pizga po jajcach, ale zapodam kalesony z Windsopperem i będzie po problemie.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
Używam zwykłej kominiarki za 10zł + komin SwMotech, który kiedyś dostałem gratis do czegoś tam. Przy 5 st. jest komfortowo przez jakąś godzinę jazdy, w sam raz na przejazd praca-dom.

:
Ja tez mam ta Rukke. Komfort jak ta lala. Dodatkowo nie trzeba jej sciagac, bo glowa przechodzi przez ten otwor na oczy.

Simson SR50 > Kymco Dink 50 > Suzuki GS500
:
zgadzam się, lepiej kupić raz a porządnie, również mam Rukke i nie żałuje zakupu.

:
Veth napisał/a:
wieje mi w twarz

nie wiem jaki masz kask, ale może jest do niego akcesoryjny podbródek ?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.