Poczatkowe wyposazenie.
Odpowiedz do tematu

: Początkowe wyposażenie.
Witam.
Jestem tutaj nowy, tak całkiem zupełnie. Z racji że pieniądze już są i wybór padł właśnie na GS 500 jako pierwszy motocykl, pytań mam ogółem od groma, tym niemniej większość odpowiedzi dla siebie znalazłem. Kilku jednak mi się nie udało, tudzież są już w mocno przedawnionych tematach, a wiadomo, świat nie stoi w miejscu, nowości się pojawiają. Założenia do moto są proste. Kręcą mnie bardziej spokojne spacerowe trasy, więc sprzęt z założenia "jadymy przepisowo". Stąd rozważania w Polskich realiach "Ten kask przy 160...", sami rozumiecie. Większość w granicach 70-90, czasami zdarzy się S-ka. I nie, z racji tego iż miałem spory dostęp do Gladiusa, wiem że wcale nie korci mnie zaszaleć. Zakładam iż moto zostanie ze mną sezon, jako oswojenie się i trening na prawdziwym motocyklu, może dwa sezony. Na poważniejszy sprzęt przyjdzie czas.

Zacznę od najistotniejszego dla mnie. Sprzęt dla pasażera. Chodzi o zestaw kask, rękawiczki, ochraniacze. Wszystko przy niezbyt dużych prędkościach z taką czy inną koleżanką, powiedzmy miasto+zadupia typu polna droga w drodze nad jezioro. Dobrze by było gdyby był to zestaw średni facet/średnia kobieta. O kasku myślałem orzeszku, chociaż znaleźć taki z homologacją to spory problem. Dlatego chętnie posłucham rad. Drugim pomysłem jest naturalnie kask otwarty. Czy możecie coś z takowych polecić co nie byłoby jedynie ozdobą, a czymś co realnie chroni głowę? Do tego rękawice i prosty ale skuteczny komplet ochraniaczy łokcie/kolana. Zakładamy że ewentualny pasażer ma przynajmniej dżinsy i kurtkę rowerową. Ubranie które samo w sobie stanowi jako taką ochronę.

A druga sprawa to sprzęt dla samego siebie. Z większością to nie problem, ale ciekaw jestem jak sprawują się spodnie robocze. Mam takich sporo, atest bhp. Dobry materiał wzmacniany skórzanymi wstawkami w wielu miejscach. Jeśli ktoś w czymś takim miał jakąś przygodę, może coś o tym powiedzieć? I jak rozwiązać kwestię bagażu przy bardzo sporadycznej potrzebie. Przykładowo, raz na rok jadę na woodstock. Jakąś torbę na moto w sensownej cenie możecie polecić?

: Siema, siema
Witaj
Jestem z Łodzi, jakies doswiadczenie mam, sam nie dawno kupowałem mojego Gsa i strój i chetnie ci ze wszystkim pomogę, ze wzgledu na prace nie mam czasu za bardzo rozpisywac sie na forum.
Najlepiej kontakt na skype : krzysztof.guzenda1
Pozdrawiam i czekam na kontakt :)

P.S. z doświadczenia powiem ci, że kurta i jeansy to ZEROWA ochrona xD, dziurawią się w pierwszych sekundach ślizgu po asfalcie :p
Najlepiej poszukać na OLX uzywane stoje, ja dorwałem w bardzo dobrym stanie dwuczęściowy kombinezon skórzany RST za 950 zł ( nówka kosztuje 2500zł :P )
Co to bagażu, skórzane sakwy po bokach i kufer, w sumie nie musi być jakiś markowy, chińskie tez daja rade ( w sumie to wszystko jest chinskie :p )
I tak na koniec nie wiem czy kupiłes juz GSa, ale akurat mam zaufanego znajomego z Łodzi, który własnie sprzedaje :)

:
Co do kurtki rowerowej i zwyklych jeansow. Oczywiscie tak jak napisal Kris. W pierwszym kontakcie z asfaltem leca na strzepy, niestety mialem przypadek takiego szlifu nie dlugiego, kurtka motocyklowa tekstylna, nawet nie ucierpiala. Mialem tez grube jeansy, cywilne ale swoje wazyly. W wyniku czego mam dziure w kolanie :P tak samo odradzilbym orzeszka, podczas szlifu ucierpiala tylko szczekowa czesc kasku, gdyby nie pelny kask to pewnie byloby po zebach ale za to z piekna blizna niczym popek...

Najtanszy integral albo szczekowiec kosztuje okolo 300-400, tak samo ze spodniami i kurtka. Co do spodni roboczych to nw nie jezdzilem, ale wydają sie lepsze od jeansu.

Jak wybierasz sie tylko raz na jakis czas np na wodstok, to ja bym zainwestowal w jakiegos tankbaga od 70 zl, plus siatka transportowa za jakies 10-20. Chyba ze jedziesz tam z pasazerem to zamiast siatki kufer centralny, ale potrzebny jest wtedy stelaz. A to albo samemu zrobic albo kupic, kupno to jakies 100-200 zl.

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
Co by nie było, sam odpowiem na własny post. Może ktoś jeszcze szuka info. Do transportu stanęło na zestawie tankbag + plecak motocyklowy. Co do zestawu dla pasażera, kask otwarty XL, rękawice pro biker, ochraniacze na kolana i łokcie pod zwykłe dżinsowe ciuchy. Założenie było proste, nie zabójczo drogo, w miarę uniwersalnie, konkretny poziom ochrony.

:
muppetgt napisał/a:
konkretny poziom ochrony.

muppetgt napisał/a:
kask otwarty

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
muppetgt napisał/a:
konkretny poziom ochrony

muppetgt napisał/a:
zwykłe dżinsowe ciuchy

:
Podtrzymując tendencje:
muppetgt napisał/a:
nie zabójczo drogo

Suzuki GS500 1998'

sprzedany :(

Suzuki GSX600F 2002'

sprzedany :(
--------------------------------
Suzuki GSX-R 750 1988'
Triumph Sprint 1050 GT 2011'
Honda VFR800 1999'
:
muppetgt napisał/a:
konkretny poziom ochrony


konkretnie słaby

Das Drone !!
:
Zaorane :D
Udanego sezonu 2016.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
Jeszcze tak z ciekawości

muppetgt napisał/a:
kask otwarty XL



bezpieczniejszy od M? :rotfl:

Das Drone !!
:
Chyba to logiczne.... olecki takie pytania ?
Xl jest wiekszy od M przez co ma wieksza powierzchnie, czyli jest bezpieczniejszy :D

SV 650S


Jeśli pomogłem kliknij "+" ;)
:
to ja bym wzial 4xl i copke pod to zalozyl -dodatkowa amortyzacja i aaaalegancko

: Re: Początkowe wyposażenie.
muppetgt napisał/a:
Z większością to nie problem, ale ciekaw jestem jak sprawują się spodnie robocze. Mam takich sporo, atest bhp.

Ciut lepsze od jeansow, ale nadal nie chcialbys sie w nich wyszlifowac. Na poczatek wiadomo, musza starczyc
Ogolna zasade pewnie znasz, ciuchy kupujesz najdrozsze na jakie Cie stac. I lepiej kupic uzywane markowe, niz nowe noname

ps. Panowie z lozy szydercow wiedze zapewne wyssali z mlekiem matki?

Honda VFR750 '94
Honda VT600 obrzyn '95
:
pokora i jeszcze raz pokora! sam zainwestowałem w ciuchy z najnizszej polki adrenaline, ale na kasku i rekawicach juz staralem sie nie oszczedzac i nie kupowac najtanszych

:
gruby3 napisał/a:
ps. Panowie z lozy szydercow wiedze zapewne wyssali z mlekiem matki?

Ja z forum :D

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.