WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: leon
Sro 11 Mar, 2009
Szersze opony
Autor Wiadomość
Inku
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

CZOKO napisał/a:
Gościu a masz tam gdzieś napisane, że szersza opona POPRAWI prowadzenie GS-a !! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIE KWA więc mi tu teoretycznych wywodów nie praw. Masz tam tylko nap, że szersza W ROZSĄDNYCH granicach nic albo prawie nic nie zmieni. PI.......y teoretyk!

Czytaj, pomyśl a wtedy coś napisz!


Motocykl chyba jest do jazdy, takie jest jego przeznaczenie? Tym bardziej GS500. Custom to szczególny rodzaj który ma wyglądać. Dlatego nie widzę powodu, żeby pogarszać jego właściwości jezdne. Nic nie zmieni lub prawie nic??? To, że nic nie zmieni to napisałem ci wyzej ze jestes w błędzie. Widzę jeszcze nie dotarło. Prawie nic nie zmieni? A wsk jest prawie suzuki?

Cytat:
Czytaj, pomyśl a wtedy coś napisz!

To powinieneś zastosować w swoim przypadku. Nic dodać nic ująć!

EOT z mojej strony. Wolę sobie ze ścianą porozmawiać. Skutek będzie ten sam.
 
 
ERT
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Lip, 2008   

Dzięki Koledzy.
Szerszy kapeć z tyłu miał być głównie dla polepszenia wyglądu (wiem, wiem - kwestia gustu...). Nie ukrywan też, że myślałem: Szersza opona = lepsza przyczepność. Dzięki waszym postom zrozumiałem, że nie koniecznie będzie się z tym lepiej prowadził. Z tego co widzę nie wielu z was eksperymentowało z szerszymi od standardowych oponami, więc jak tylko wcisnę coś szerszego (a myślę oczymś dużo szerszym) od mojej 130-tki, to dam wam znak jak się na tym jezdzi.
Pozdro
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

CZOKO napisał/a:


ZAKŁADAĆ OPONY NA ODPOWIEDNIE FELE jak załozysz 150 na fele o szerokości stosownej dla 130 to jest gów.. a jak wszystko dobierzesz to nic takiego sie nie dzieje.



a no właśne - myślałem że o tym jest mowa. Wtedy się profil zmienia.
Ale nikt nie powiedział, że jestem przeciwnikiem zmian. Przecież z GSa można zrobic maszyne dokładnei pod siebie, wywalić połowe elementów itd. Przykładowo ja rower zjazdowy złożyłem od podstaw pod siebie. Rama z modelu x widelec z y .. itd. I było super.
W swoim GSie też pewnie predzej czy pozneij coś mi zacznie nie pasować. Przejadę sie na maszynie kolegi i bedzie zdziwko, "aaa moze być lepiej.. o" i sie zacznie, lub nie :]

Ja wiem że cos z amorem musze zrobić. Za miekki - i juz sie zaczną kombinacje. Dziś mnie wkurzył, hamowałem i wpadłem w dziure, dobiło i aż mną zatelepało. Niemiłe..

ERT napisał/a:
Dzięki Koledzy.
Szerszy kapeć z tyłu miał....


No i widzisz. W sumie ja przerobiłem temat dawno. Może to głupio że tak cały czas do tego roweru pije, ale to był moj jedyny jednoślad - właściwie 4, a ostatni bardzo zbliżony do moto - i tam też zakładało się rożne opony (chodiz o zjazd) na rożne nawierzchnie. Nawet nei wiecie ile w takim lekkim sprzecie znaczą opony. Przy 60km/h po gorskiej dordze rtegulacja amorów i opony miały tak duże znaczenie, że na jednych trase dało sie pokonać przy załóżmy 80 a na drugich przy 60 czuło sie niepewność. Rozmiar też miał znaczenie.

W GSie opony są dobrane optymalnie. Ja nie zamierzam się bawić w eksperymenty - nie stac mnie na to. Poza tym im szerszy laczek tym bardziej go sciąga w koleiny a przy mocy jaka ma GS myśle że dodanie 10mm nie doda przyczepności, która już jest odpowiednia, a własnie doda efekty uboczne.
 
 
Alister
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

Ja kupiłem swojego sprzęta z oponą z tyłu 150 i przyznam ze nie do końca jestem zadowolony, przy ostrych skrętach jak wejdzie na winkiel to lubi tyłem zalawirować :)
 
 
CZOKO 


Wiek: 39
Dołączył: 12 Lip 2008
Pochwał: 1
Posty: 323
Skąd: wieś
Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

xxx

bandit1.JPG
Plik ściągnięto 114 raz(y) 81,14 KB

bandit2.JPG
Plik ściągnięto 126 raz(y) 63,29 KB

bandit3.JPG
Plik ściągnięto 125 raz(y) 180,79 KB

Ostatnio zmieniony przez CZOKO Pią 19 Wrz, 2008, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

ja się wypowiadam, bo zmieniłem kilka rzeczy w GS-ie tj. przewód hamulcowy, klocki na wzmocnione, zawieszenie z przodu mam zmienione (olej i sprężyny). A zastanawiam się nad dyszami Dynojet, filtrem powietrza oraz tłumikiem. Również nad kierownicą akcesoryjną myślę (jak tanio dorwę to na spróbowanie założę).

A czemu nie myślę o zmianie opony...myślę o zmianie ale na Metzelery Laserteki nówki nie śmigane na przyszły sezon. Szersza z tyłu opona może i się zmieści ale nie za wiele. Jak w Pucharze GS-a śmigali na oponach w standardowym rozmiarze to coś to znaczy. Zmieniali przewody, sprężyny, klocki ale opony były w standardowym rozmiarze.
Nie przekonuje mnie zmiana. Zmiana ze 130 na 140 nic nie zmieni, nawet wizualnie. Szersza do takiej mocy nie jest potrzebna.
_________________
www.gs500.pl
 
 
kamil.k
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Lip, 2008   

własnie przez 130 z tyłu gs kiepsko wyglada czyt. jak rower :rotfl:


wątpie żeby 140 pogorszyła na tyle prowadzenie żeby to ktokolwiek odczuł :)
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

a czy 140 spowoduje że GS będzie wyglądał jak motorower?
150 jak motocykl, a jak założysz 160 i masz owiewki to będzie jak GSXR600, przy 170 GSXR1000, a przy 180 Hayabusa, 200 to Harley, 220 jak samolot, 240 jak prom kosmiczny.
_________________
www.gs500.pl
 
 
ERT
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

... a z 300 będzie wytwarzał za sobą czarną dziurę :rotfl:
 
 
Spajdi
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

Panowie o gustach się nie dyskutuje dajcie spokój jak ktoś chce i mu się zmieści niech nawet 160 zakłada Wy na tym jeździć nie będziecie więc nie angażujcie się tak emocjonalnie :]

Pozdrawiam :ok:
 
 
metalbeast
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

CZOKO napisał/a:
własnie przez 130 z tyłu gs kiepsko wyglada czyt. jak rower


no co ty za głupoty gadasz. Teraz to rozwaliłes ludzi ;] 130 wcale tak wąsko nie wygląda. Jest ok. Zaczynasz gadać jak kolesie z golfów tuningowanych by Tesco...
 
 
Majic 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2008
Pochwał: 1
Posty: 589
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

kamil.k napisał/a:
własnie przez 130 z tyłu gs kiepsko wyglada czyt. jak rower

gpz 500 też ma 130 z tyłu - też wygląda jak rower ? :x
 
 
 
kamil.k
[Usunięty]

Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

Majic napisał/a:
kamil.k napisał/a:
własnie przez 130 z tyłu gs kiepsko wyglada czyt. jak rower

gpz 500 też ma 130 z tyłu - też wygląda jak rower ? :x


dokładnie ma balona o profilu 90 i dlatego zmieniam :rotfl:
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto 22 Lip, 2008   

To że ma 130 świadczy o długiej historii motocykla. Motocykl produkowany przez ponad 15 lat to jest coś. Nie ma w nim fajerwerków, opony wąskie ale tanie w wymianie co jest plusem.

CBF500 ma oponę 150. Jeżeli producent przewidział taką oponę fabrycznie to jest motocykl do tego przystosowany.
_________________
www.gs500.pl
 
 
milowski
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Lip, 2008   

Ja kupiłem moją GS-kę z oponą 150. Nie można powiedzieć by się mieściła z luzem...
Obcierała troszkę, ale dało się jeździć - dojechałem ją do końca - zrobiłem 12 tyś km na niej. Z tego powodu nie miałem żadnej gleby, choć muszę przyznać, że przy pewnych kątach pochylenia tył uskakiwał by dopasować się do przedniej opony (profil 150 nie pasuje do oryginalnej 110 na przodzie). Wizualnie fakt wygląda fajniej. Teraz jednak kupiłem 130 bo lubię poszaleć na winklach, a z tamtą to to latanie tyłu mi przeszkadzało. Nie widziałem też różnicy w spalaniu na szerszej oponie (opona jest przecież typu V, więc ma tyle samo styku co ta węższa - no chyba że ktoś na kapciu jeździ :) ).
Normalnemu (miastowemu) użytkownikowi nie powinno robić różnicy w jeździe. Może być problem przy nowym łańcuchu, bo wtedy koło jest bliżej środka i może bardziej ocierać. Ale w końcu się wytrze :) Jest to może 1-1,5 mm - nic groźnego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.