Problem ze skrzynia.
Odpowiedz do tematu

Kacper
[Usunięty]
: Problem ze skrzynią.
Witam. Chciałbym zapytać się, czym może być spowodowane nie wchodzenie jedynki. Dokładniej, chodzi mi o to, że gdy staje na skrzyżowaniu wrzucam luz, a później muszę podejść krok do przodu i dopiero wtedy mi owa jedynka wejdzie. Również, gdy zatrzymuję się i chcę zredukować na jedynkę zaczyna coś zgrzytać. GS'kę mam od niedzieli i jeszcze w niej nic nie robiłem. Motocykl jest z roku 96. Z góry dziękuję za odpowiedź.

: Re: Problem ze skrzynią.
Kacper napisał/a:
Witam. Chciałbym zapytać się, czym może być spowodowane nie wchodzenie jedynki. Dokładniej, chodzi mi o to, że gdy staje na skrzyżowaniu wrzucam luz, a później muszę podejść krok do przodu i dopiero wtedy mi owa jedynka wejdzie.


Wynika to z konstrukcji skrzyni biegów.

Kacper napisał/a:
Również, gdy zatrzymuję się i chcę zredukować na jedynkę zaczyna coś zgrzytać. GS'kę mam od niedzieli i jeszcze w niej nic nie robiłem. Motocykl jest z roku 96. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Możesz na początek sprawdzić/ wyregulować sprzęgło.

:
A może trzeba się nauczyć stosować między gazu przy redukcji :)



http://forum.gs500.pl/vie...15798&start=105

Simson S51/1 1989r
Suzuki GS 500E 1997r
:
Nie wiem jak to robisz ale staraj się redukować biegi wraz ze spadkiem prędkości. Jak moto jedzie jest znacznie łatwiej niż jak się zatrzymasz np na czwórce. I jak redukujesz to zawsze do jedynki a dopiero potem luz. Wtedy nie ma problemów z wrzuceniem jedynki.

SÓZÓCKI GS500 ---> KAWAŁSRAKI ER6F ---> SÓZÓCKI FX650 FREEWIND ---> MOTÓRYNKA YBR250


Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.