Kombinezon skorzany - perforowana skora czy nie?
Odpowiedz do tematu

: Kombinezon skórzany - perforowana skóra czy nie?
Witam, do tej pory jeździłem w motojeansach i kurtce tekstylnej ale w tym sezonie chciałbym kupić dwuczęściowy kombinezon skórzany. Sezon już zacząłem i jeżdzę do późnej jesieni więc potrzebuję czegoś na temperatury od ok 5C. Niestey należę do dość potliwych i w najgorsze upały jeżdżę w samej zbroii. Mój pomysł na kombinezon to taki z dużą ilością perforowanej skóry a w chłodne poranki dobra i ciepła bielizna termoaktywna. W lato perforacja da trochę przewiewu. Czy to zadziała? Czy kobi z perforacją i bielizną termo da radę w 5C? Czy lepiej kupić kombi bez perforowanej skóry bo w upały to i tak nic nie da?

:
Troche pomaga, ale chyba bardziej zmarzniesz rano niz przewietrzysz w upal.
Mialem typowo letnia kurtke i jak bylo naprawde goraco to i tak musialem jezdzic w czesciowo rozpietej (a na swiatlach czy w korku i tak zdychalem)
Sa kurtki z wywietrznikami na suwak, to chyba najbardziej uniwersalne rozwiazanie

Honda VFR750 '94
Honda VT600 obrzyn '95
igorto
[Usunięty]
:
jacusb, ja jeżdżę w kurtce Alpinestars GP PLUS R perforowanej i jeśli mam być kompletnie szczery, perforacja niewiele daje, więc nie bałbym się jej w kontekście temperatur około 5C.
Akurat ta kurtka ma rozpinane wywietrzniki na obojczykach i rękach i dopiero to przy wyższych temperaturach daje zauważalną różnicę.

Bierz śmiało skórę perforowaną. W zestawie z bluzą termoaktywną przeznaczoną do grzania, a nie chłodzenia będzie się super sprawdzać.

:
ja bym się obawiał chyba w temperaturze 5* w skórze perforowanej, bez membrany albo windstoppera jechać...

:
ja myślę, że jest to silnie indywidualna cecha ja np. jestem "zimnego wychowu" i nie obawiam się zimna, gorzej w lecie gdzie mimo iż moja kurtka co prawda nie skórzana a tekstylna, posiada całe boki wzdłuż szwu z ażurowej siatki i tak mi jest za gorąco.

Tyle, że skóra perforowana jest bardziej oddychająca i to jej główna zaleta w stosunku do tej bez perforacji, bo wentylacje w ciepłe dni mają właśnie zapewnić otwory pod suwakami, a nie sama perforacja.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
igorto
[Usunięty]
:
simin napisał/a:
ja bym się obawiał chyba w temperaturze 5* w skórze perforowanej, bez membrany albo windstoppera jechać...


To może ta moja jest jakoś ułomnie perforowana :D bo jeżdząc w t-shircie, na to bluza termo i kurtka, przy temperaturach około 5C praktycznie w ogóle przewiewu nie czuję :P

:
jacusb napisał/a:
a w chłodne poranki dobra i ciepła bielizna termoaktywna.

Na motocyklu nie da się utrzymać temperatury bez ochrony przed wiatrem, jak będzie pizgać to nawet wełniany sweter nie pomoże.

Większym problemem jest schłodzenie się na moto niż ogrzanie dlatego trudno będzie o dobry przewiew w skórze latem.

Lepszym pomysłem na co dzień będzie jednak dobry komplet tex z wypinaną membraną, tak mi się wydaje. Skóra jest dobra ale trudno o uniwersalność.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
może rozwiązaniem na lato była by kurtka jaką ma np. japońska firma KOMINE w ofercie - skóra ze wstawkami z siatki (podobnie jak ja mam w tekstylnych) -> http://japan.webike.net/products/20322594.html , nawet jest polski importer http://komine.com.pl/

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
tmi napisał/a:
Na motocyklu nie da się utrzymać temperatury bez ochrony przed wiatrem

No jasne, dlatego zakładałem, że pod perforowane kombi założę w zimne dni ciepłą bieliznę termo i windstopper/blocker.

igorto napisał/a:
perforacja niewiele daje, więc nie bałbym się jej w kontekście temperatur około 5C.
Akurat ta kurtka ma rozpinane wywietrzniki na obojczykach i rękach i dopiero to przy wyższych temperaturach daje zauważalną różnicę.

Czy dobrze rozumiem, że perforacja skóry to "bajer" i jeżeli nie ma rozpinanych wywietrzników to nie ma różnicy czy skóra jest perforowana czy cała - i w zimne dni i w upał?

Ja w największe upały zakładam buzzer.

igorto
[Usunięty]
:
jacusb napisał/a:
Czy dobrze rozumiem, że perforacja skóry to "bajer" i jeżeli nie ma rozpinanych wywietrzników to nie ma różnicy czy skóra jest perforowana czy cała - i w zimne dni i w upał?


Myślę, że najlepiej podsumował to studi :
studi napisał/a:
skóra perforowana jest bardziej oddychająca i to jej główna zaleta w stosunku do tej bez perforacji, bo wentylacje w ciepłe dni mają właśnie zapewnić otwory pod suwakami, a nie sama perforacja


Bajer to nie jest, zapewnia jednak jakiś dopływ tlenu pod kombi. Nie rób jednak takiego błędu co ja i nie nastawiaj się, że sama perforacja zapewni Ci miły wiaterek pod kurtką w upalne dni :D
Ja aktualnie jestem na etapie szukania jakiejś zbroi na duże upały.

:
Dzięki za info, ja już 2 sezony w największe upały zakładam koszulkę termo + zbroję i sprawdza się super. Ostatnio wpadła mi w oko kurtka Seca Aero, i jakbym miał kupować teraz to pewnie kupiłbym ją zamiast zbroi.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.