malowanie proszkowe
Odpowiedz do tematu

: malowanie proszkowe
mam pytanie czy jest duża różnica jeżeli przed malowaniem proszkowym rama będzei wypiaskowana czy zwyczajnie wyszlifowana ściernym do gołego metalu ?
i kolejne pytanie czy mysze demontować tylnie zawieszenie <widły> czy wystarczy sam amortyzator?

A2 już jest =D
Suzuki GS 500 92r jest <3
marzenia ? mhhhy Honda CBR 600 RR ;)
:
Ja swoją oddałem do piaskowania bo to szybciej idzie i rozdzielałem wahacz z ramą. Jeśli nie będziesz zmieniał łożysk wahacza zabezpiecz je.

GS 500 SF
:
Co do piaskowania to kolega ma rację trzeba jak najwięcej zdemontować i to co pozostanie zabezpieczyć bo ścierniwo używane do piaskowania nie jest niczym dobrym dla łożysk i innych elementów o delikatnych powierzchniach. A to jak by przed malowaniem to dobrze by było było ramę dać do cynkowania i rama by była wieczna :D

A po piaskowaniu to trzeba jak najszybciej dać do malowania bo z doświadczenia wiem że elementy czyszczone przez piaskowanie rdzewieją w oczach.

:
mam wrażenie że niektóre elementy z tylniej części ramy nie przeżyły by piaskowania dlatego pytam o różnice a co do zabezpieczenia pozostałości to zrobią to w warsztacie czy muszę sam to robi noi jak ?

A2 już jest =D
Suzuki GS 500 92r jest <3
marzenia ? mhhhy Honda CBR 600 RR ;)
:
Ktoś z forum pisał, że oddał zaciski hamulcowe do piaskowania i wypiaskowali mu nawet w środku, tam gdzie tłoczki "chodzą" ;D

:
łożyska wahacza łatwo by zabezpieczyć długimi śrubami z podkładkami, z głową dokręcić i piasek się nie dostanie

GS 500 SF
:
dobra pozostanę przy szlifowaniu i zwykłym lakierowaniu =P łatwiejsze bezpieczniejsze noi pod ręką bo warsztat 200m od domu ;)

A2 już jest =D
Suzuki GS 500 92r jest <3
marzenia ? mhhhy Honda CBR 600 RR ;)
:
W fabryce nie malują proszkowo, to po co?
Porządna powłoka lakieru będzie dużo ładniejsza od proszkowej technologii.

Jak masz kompresor to piaskować można samemu w garażu, a jeszcze można tak przygotować miejsce pracy, że odzyskasz większość ścierniwa.

https://www.google.pl/sea..._sm=93&ie=UTF-8

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.