WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Z roweru na motor czyli masa pytan od nowicjusza.
Autor Wiadomość
Handov
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   Z roweru na motor czyli masa pytań od nowicjusza.

Na początku chciałbym wszystkich przywitać, mam nadzieję,że chwilę tu zabawie. Temat będzie długi jak kolejki za komuny, ale postaram się nie lać wody.

[Tekst poniżej to małe streszczenie genezy moich pytań, można pominąć]
Mam 20 lat i moja styczność w moto jest dosyć mała(Ogar za dzieciaka, jakieś niezapamiętane wynalazki) i na tym koniec. Jednak od około 2 lat moja grupa znajomych powiększyła się o kilku ludzi zajaranych motocyklami którzy skutecznie mnie tym zarazili. Po kilku przejazdach jako pasażer i kilku jako "kierowca" nie mogłem się oderwać. Jednak jak wiadomo, z hajsem w moim wieku(od października planuje studia) jest średnio więc chciałem wskoczyć na 125 z racji ustawy(mógłbym to zrobić w październiku 2016r.). Jednak ceny są na tyle wysokie(modele którymi się jaram to koszt ponad 8000) postanowiłem zmienić fokus. I tak trafiłem tutaj. Internet oraz znajomi mówili bardzo dobrze o GSach, a ja po spotkaniu z posiadaczem takiego sprzętu wiem,że chcę żeby został moim pierwszym kucem, jednak...

Z racji tego,że idę na studia, a przeprowadzam się tym samym do Wrocławia muszę liczyć hajs stąd kilka pytań do wyjadaczy.

1. Czy z zapleczem rzędu 6-8 tysięcy mam co się pchać w to hobby? Muszę liczyć się z tym,że nie posiadam prawka A2,a bez porządnych ciuchów nie wsiądę na nic, tak więc 1,700+ drugie tyle odchodzi na same dodatki.
2. We Wrocławiu będę gościem, więc nie posiadam garażu czy nawet miejsca by gdzieś trzymać sprzęt, czy koszta takowego nie zabiją mnie?
3. Bardziej podoba mi się wersja F czy są one droższe(chodzi mi o dwie podobne maszyny pod względem technicznym) od E?


Jak ktoś odpowie na ww. mam jeszcze kilka, o ile będę chętni :) Pozdrawiam.
 
 
kempes 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 23 Wrz 2008
Pochwał: 30
Posty: 1746
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

1. Na początek 8K starczy, ale motocykl będzie z podobnego rocznika co Ty. Na forum masz tematy o moto-ciuchach. Jest też temat jak skompletować strój za 1,5K zł. Prawko (nie wiem jakie są ceny w Twoich okolicach) pewnie 1000-1300 zł. Na moto zostanie ponad 5000 zł. Kupujesz GS'a za 4,5 K, robisz serwis i latasz :)
2. Popytaj w dziale regionalnym/popatrz na OLX ile kosztuje garaż. Może mógłbyś go wynająć razem z kimś znajomym. Jeśli nie to dolicz kasę na dobre zabezpieczenie (lepsze to niż nic).
3. Wersja F to ten sam motocykl co E, ale z dołożonymi owiewkami (co za tym idzie, innym reflektorem, itp.). W związku z tym są one droższe niż nakedy. Myślę, że przy Twoim budżecie i wydatkach, które musisz ponieść żeby jeździć jakimkolwiek motocyklem o wersji F możesz zapomnieć. Zostaje Ci wersja E i raczej przed liftem (ewentualnie FiveStars).
_________________
Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
 
 
Handov
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Lut, 2015   

Ile musiałbym dorzucić do Fki?
 
 
RedShadow 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2009
Pochwał: 10
Posty: 1383
Skąd: Wrocław/Opoczno
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

Na zakup przyzwoitej eFki trzeba mieć przynajmniej 6k, ale liczyłbym bardziej 6,5-7k (plus pierwszy serwis). Do tego dochodzi reszta kosztów o których napisał kempes. Jeśli chodzi o miejsce do trzymania moto to parking strzeżony we Wrocławiu kosztuje ok. 100 zł miesięcznie, garaż 240-300 więc przy trzech osobach wychodzi to samo co parking.
_________________
"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
 
 
Ker 

Model GSa: GS 500F
Dołączył: 30 Lis 2014
Posty: 39
Skąd: Wro
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

Wiele osób (a przynajmniej ja ich sporo znam ;) ) przyjeżdżając na studio do Wrocławia najmuje pokoje w domach wolnostojących, jest to "nieco" dalej od uczelni, ale często jest działka na której jest gdzie sprzęta trzymać. Tu też odpada problem dojazdu na uczelnię, bo będzie na czym.
 
 
doctoRR 

Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2014
Pochwał: 1
Posty: 98
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

Weź jeszcze pod uwagę to, że może padać deszcz i mocno wiać wiatr, raczej w takich warunkach nie polecisz na moto na uczelnię, chyba że jesteś masochistą :P a co do kasy - nie zapomnij o: żeby jeździć to trzeba lać paliwo, które mimo że na szczęście potaniało, nadal tanie nie jest. Po drugie: oby nie, ale zawsze może się zdarzyć, że coś w moto trzeba będzie naprawić i to też kosztuje, nie raz nie mało (chyba że sam potrafisz, ale części i tak trzeba kupić). Jeśli bierzesz to pod uwagę, i nadal jesteś za braniem się za moto to szerokości ;)
_________________
...
 
 
kello 

Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 11 Paź 2013
Pochwał: 3
Posty: 358
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

Dobry GS ale w wersji E to koszt 5000-5500zł. Prawko to około 1200. Do tego ciuchy: kask 800, spodnie + kurtka podstawowe tekstylne 700, rękawice 150, buty 400. Wszystko budżetowe.

Około 8300 plus do tego koszty rejestracji, ubezpieczenia, dojazdu na oglądanie moto, serwis choćby olej i filtry to w 9 tyś. się zmieścisz, gdzie stanem końcowym będziesz ty na moto w pełnym stroju gotó do drogi z prawkiem w kieszeni.

Wersje F w dobrym stanie zaczynają się od 6500, a tak naprawdę od 7000, więc musiałbyć dołożyć z 2500 zł. Czy warto? Jeśli chcesz pojeździć nim dłużej niż dwa lata, to moim zdaniem tak, jeśli ci się bardziej podoba, a do tego ma lepszą ochronę przed wiatrem i lepiej się nada w trasę.
 
 
komandosek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 09 Cze 2011
Pochwał: 2
Posty: 195
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

Można tez poszukać innego moto. Np NTV650 z wbitym A2. Motocykl niezajeżdżalny, łatwo kupic w dobrym stanie za bezcen, bardzo prosty w serwisie. Jak masz napięty budżet to tak będzie łatwiej.

[ Dodano: Wto 10 Lut, 2015 ]
http://motovoyager.net/20...w-dobrej-cenie/
 
 
Handov
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

Co do kwestii finansowej to myślę,że wg informacji które udało mi się znaleźć powinienem dać radę.Jako,że sfera życia jaką będzie wynajem lokum czy wyżywienie mam zapewnione w 90% powinienem zarobić tyle by napoić kuca,a i w razie potrzeby podreperować. Chciałem właśnie wybrać motocykl na który będę mógł zarobić,stąd rzut na GS. Myślałem jeszcze nad XJ600, jednak duszenie go mnie zniechęciło.

Mam zamiar nie zmieniać moto do końca studiów czyli (oby) ładnie kilka lat, na pewno 3 sezony, może więcej. Myślałem nad F głównie z racji upodobań wyglądowych, ale i chciałbym co jakiś czas jechać nim do domu (ponad 200km), a raz może dwa do roku odwiedzić ludzi z pomorza. Jednak nie jestem przekonany, czy ponad 2000 więcej to nie nad moje możliwości.
 
 
_adam_ 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 34
Dołączył: 24 Lut 2014
Pochwał: 3
Posty: 343
Skąd: Lublin/Kozienice
Wysłany: Wto 10 Lut, 2015   

Może FiveStars`a jakiegoś znajdziesz :)
_________________
 
 
Handov
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Lut, 2015   

Czym więcej się dowiaduje, tym mniej wiem. Dziś trafiłem na"wojne" pomiędzy wyższością CB500 nad Gsem gdzie ciężko było spotkać się z jakąś obiektywną opinią na temat różnic.

Chciałbym się tylko dowiedzieć czy ma ktoś informacje na temat kosztów i trudności ewentualnych napraw ? Moje zdolności mechaniczne są takie sobie więc nie chciałbym mieć sprzętu przy którym z byle g,,,, będę leciał do mechanika.

I jak to jest z tym chłodzeniem i wygodą? Mam nadzieję,że mój plecaczek będzie się czasem ze mną woził, stąd drugi człon. Co do chłodzenia mógłby ktoś w max skrócie napisać czy to na tyle istotna różnica by brać ją pod uwagę?
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sro 11 Lut, 2015   

Jakby to powiedzieć, w skrócie będzie tak: CB 500 jest niemal pod każdym względem lepsza od GS 500, może za wyjątkiem tylnego zawieszenia gdzie w Hondzie są dwa teleskopy, a w Suzuki jeden centralny. Sprawa i tak marginalna w tego typu motocyklu i dla początkującego.

Najpierw zrób sobie prawo jazdy, potem kup dla siebie i dla swojego plecaczka kask, następnie podstawowe ubranie (czyli kurtka, spodnie, buty, rękawice - to jest podstawowe ubranie).

A na końcu kup motocykl. Pytanie dzisiaj o takie kwestie o jakie pytasz w powyższym poście jest zbytnim wybieganiem w przyszłość bo okaże się, że kupisz coś całkiem innego bo będzie bliżej, taniej i w lepszym stanie.

I w każdym motocyklu podstawowe sprawy zrobić da się samemu bez serwisu.
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
leonidas 

Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 07 Wrz 2014
Pochwał: 3
Posty: 23
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sro 11 Lut, 2015   

Ja polecam teraz zainteresować się ciuchami puki sezon się nie zaczął i sklepy są bardziej chętne do udzielania upustow. Widzę że jesteś z Katowic więc masz np sklep moto-akcesoria w której teraz też są dobre wyprzedaże.

Co do cb 500 tonajwiększą jego zaletą jest mocniejszy silnik co podobno jest do odczucia,największą wadą to fakt, że jest to honda. Niestety z tej marki stworzono obiekt westchnień i co drugi użytkownik Internetu powie bierz honde bo to honda. Realnie za znaczek hondy zapłacisz od 1000 do 2000 zł więcej niż za suzuki w podobnym stanie.
Jak przyjmiesz sobie kwotę 5000 zł to kupisz w dobrym stanie suzuki z 2000 roku albo honde w średnim stanie z 1996 lub 1997 roku.
Gdyby było mnie stać pewnie bym wybrał honde ale z swoim budżetem wolałem kupić zadbane gs 500 niż ledwo trzymajacego się kupy cb 500.

Silnik chłodzony powietrzem to nie problem. Na tylu użytkowników tego forum czytałem o jednym przypadku przegrzania silnika i to też w specyficznych warunkach.
Przy suzuki pamiętać trzeba o sprawdzaniu poziomu oleju, ewentualnych dolewkach i wymianie co 6000 km. Jak to olejesz i pójdą panewki to szykować trzeba 1000 zł na wymianę silnika
 
 
RedShadow 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 33
Dołączył: 10 Sty 2009
Pochwał: 10
Posty: 1383
Skąd: Wrocław/Opoczno
Wysłany: Sro 11 Lut, 2015   

leonidas napisał/a:
jesteś z Katowic więc masz np sklep moto-akcesoria w której teraz też są dobre wyprzedaże

Tam nawet jak są super wyprzedaże to i tak nie warto nic kupować.
Co do mocy w cb 500 to kolega i tak chce robić a2, więc przynajmniej w teorii cb 500 musiałaby być zblokowana, co znacznie zawęża grono dostępnych sprzętów, a tym samym utrudnia zakup dobrego egzemplarza
_________________
"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Sro 11 Lut, 2015   

leonidas napisał/a:
Silnik chłodzony powietrzem to nie problem. Na tylu użytkowników tego forum czytałem o jednym przypadku przegrzania silnika i to też w specyficznych warunkach.

Przegrzanie to może i nie problem ale spalanie oleju będące konsekwencją tego, że to silnik chłodzony powietrzem już może stanowić problem bo wystarczy raz zapomnieć sprawdzić poziom oleju, a silnik już tego nie wybaczy.
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.