Regulowane klamki, zasada dzialania ?
Odpowiedz do tematu

kyuubi1990
[Usunięty]
: Regulowane klamki, zasada działania ?
Witam planuje kupic takie o to klamki:

http://allegro.pl/dlugie-...4976526756.html

i chciałem sie od was dowiedziec na jakiej zasadzie dziala regulacja klamki sprzegla ?

Czy zalozmy ze na poz 1 jak i 6 linka znajduje sie w tym samym polozeniu i wyciagniecie jej nie zaleznie od ustawienia regulacji jest taka sama ?

Mam problem z bolaca reka od sprzegla myslicie ze kupno takich regulowanych klamek pomoze ?

:
Po pierwsze przeniosłem do odpowiedniego działu. Po drugie to ja bym zaczął od upewnienia się, że wszystko dobrze ze sprzęgłem i linkami, a dopiero potem kombinował z klamkami.

"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
kyuubi1990
[Usunięty]
:
Hmm a jak moge sprawdzic czy dobrze dziala? Porownujac z innymi motocyklami jakie posiadam opor jaki stawia klamka jest podobny.

Nie mam pojecia skad nagle przy gs-ie takie problemy z bolem reki.

:
Może to problem z ręką, a nie ze sprzęgłem ?

kyuubi1990
[Usunięty]
:
Niby nie, nigdy nie mialem takiego problemu. Ale juz sam nie wiem. Kupie sciskacz i bede cwiczyl reke :) jak kolwiek to brzmi :P Jezeli to nie pomoze zmienie klamki na regylowane.

:
Regulacja klamki nie wpływa na wyciągnięcie linki.
Regulowana jest poprzez odpowiednio ukształtowany element odległość tej części aluminiowej, którą trzymasz w ręku od części z materiału koloru czarnego (twardy plastik, może ebonit czy coś w tym stylu), w którym zakotwiczona jest linka i która tą linkę ciągnie.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Wyczyść okolice popychacza sprzęgła, poprawnie ustaw linke/luz ( nawet jak jesteś pewien że teraz jest dobrze ), przesmaruj linke ;) Dopiero potem myśl o zmianie klamek.

kyuubi1990 napisał/a:
Jak dobrze rozumiem linka mam miec centymetr luzu, czyli ciagnac klamke sprzeglo ma zaczac dzialac 1 cm od max polozenia klamki ?


Chodzi o to że jak naciskać klamke, to dopiero po tym centymetrze zaczyna wysprzęglać ;)

Das Drone !!
:
O w końcu pojawiły się te klameczki do GSa w dobrej cenie:)
Ktoś jeździ na krótkich? Które lepsze, krótkie czy długie?

:
Tu macie jeszcze lepsze ceny

http://www.aliexpress.com...t=gs+500+levers

:
claudii napisał/a:
Które lepsze, krótkie czy długie?

Krótkie bo nie pozwalają na nieprawidłowe ułożenie palców na klamce, po prostu większości osób nie zmieszczą się tam więcej niż dwa palce ;)

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
ale co z siła nacisku? wydaje mi się że przy krótkiej klamce trzeba użyć więcej siły, a ja i tak muszę 3 palcami wciskać sprzęgło :P

:
Krótkie klamki są dobre ale do motocykla gdzie sprzęgło nie jest na lince tylko hydrauliczne, a hamulce na prawdę mocne "na 2 palce". Na pewno takim motocyklem nie jest GS. I lepiej zamówić z chin zamiast od januszybiznesu.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
jakoś nie mam zaufania do takich zakupów, kupowaliście już tam?

:
Można jeszcze taki bajer z regulowaną długością:

http://www.aliexpress.com...2024740558.html

ps. ja kiedyś kupowałem np. szybkę do telefonu za 1/3 ceny w PL - jestem w pełni zadowolony z zakupów i na pewno w tym sezonie kupię parę rzeczy też prosto z Chin

:
Kupowałem 2 czy 3 razy (wprawdzie nie rzeczy do moto) i wszystko było ok, średnio 2-3 tygodnie się na paczkę czeka. Dla mnie największy minus, że nie można płacić paypalem, więc założyłem sobie wirtualną kartę przedpłaconą, bo jakoś danych do swojej normalnej nie chciałem tam wpisywać.

"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.