WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Ktory model GoPro wybrac?
Autor Wiadomość
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   Który model GoPro wybrać?

Witam,

Będzie wstyd jak fiks jak był podobny temat, ale nie zauważyłem takiego dlatego napisałem nowy (w przypadku jak był taki temat to wiadomo - dam sobie ostrzeżenie i wywalę temat do kosza ;) ).
Chcemy z dziewczyną kupić kamerkę GoPro, która w lecie będzie służyła do kręcenia filmików motocyklowych a w zimie planujemy z nią wyprawy na narty/deskę.

Tak wstępnie rozeznawałem temat poszczególnych wersji kamer serii 3 (nad taką właśnie myślimy) i szczerze mówiąc sam nie wiem na który model polować. Może ktoś bardziej rozeznany w temacie (posiadający taką kamerkę) mógłby się wypowiedzieć i coś konkretnego polecić. Wydaje mi się, że rozsądnie byłoby celować w jakąś używkę.

Druga sprawa to jakieś akcesoria dodatkowe, które warto by dokupić właśnie na motocykl/narty. Co polecacie? Jakieś uchwyty, wysięgniki, pokrowce? Czy używacie dodatkowych baterii do kamerki czy wystarcza wam standardowy jeden akumulatorek?

Będę wdzięczy za wszelkie opinie czy podpowiedzi, które ułatwią nam wybór i zakup fajnej kamerki.

Pozdrawiam.
 
 
 
squarek 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 31 Mar 2011
Pochwał: 13
Posty: 473
Skąd: WGM
Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   

GoPro Hero 3 to tak naprawdę dwie kamery, które już od jakiegoś czasu są na rynku tylko troszkę poprawione, oraz trzecia zupełnie nowa kamera. Tak więc mamy:
Hero 3 White - odpowiednik kamery Hero (1)
Hero 3 Silver - odpowiednik kamery Hero 2
Hero 3 Black - zupełnie nowa kamera z lepszymi parametrami.
Wszystkie kamery z serii Hero 3 mają Wi-Fi, modele White i Silver są mniejsze, lżejsze od swoich poprzedników, mają poprawione procesory obrazu i dźwięku ale parametry mają takie same jak modele Hero i Hero 2.
Kolejne modele to GoPro Hero 3+. Jak można się domyślić są to poprawione modele z serii Hero 3. Dłużej działająca bateria itd.
Teraz na rynek wchodzą kamery z serii Hero 4. Jedna będzie zupełnie wypasiona, druga nie wiadomo po co z wbudowanym wyświetlaczem, a trzecia budżetowa kamera o nazwie po prostu "Hero" wydaje mi się, że będzie hitem (no chyba że po sprowadzeniu do Polski będą kosztować więcej niż 600zł).

Ja osobiście zastanawiałem się nad kamerami Hero lub Hero 2. Wtedy "trójki" dopiero wchodziły i były drogie, a za nieduże pieniądze można było kupić używane "jedynki" i "dwójki". W końcu kupiłem Hero (1) i jak dla mnie kamera super. Rozdzielczość w zupełności wystarczająca, jakość bardzo dobra jak jest jasno.

Jakbym teraz miał kupować kamerę to na bank uderzałbym w Hero 3 Silver lub Hero 2. O wiele lepsze nagrywanie jak jest ciemno (w porównaniu do mojej), lepszy procesor dźwięku. No i rozdzielczości w zupełności mi wystarczające.

Jak dla mnie kamera ma długo działać na baterii. Ja u siebie mam dwie i jak jadę na dłuższy wyjazd zawsze mam kamerę na kasku "w gotowości". Czasami jak coś zobaczę to włączam i się nagrywa. I te dwie baterie wystarczają spokojnie na 3 - 4 godziny nagrywania w 720p 30 klatek na sekundę.

A jeżeli chodzi o akcesoria to teraz jest na rynku bardzo dużo tanich zamienników. Ja osobiście używam złączki na kasku lub opaski na rękę jak nagrywam coś w wodzie. I to mi w zupełności wystarcza.
_________________
SÓZÓCKI GS500 ---> KAWAŁSRAKI ER6F ---> SÓZÓCKI FX650 FREEWIND ---> MOTÓRYNKA YBR250



Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   

Dzięki za opinie! Tak właśnie wstępnie po przeglądnięciu kilku for, oglądnięciu filmików zestawiających ze sobą jakości poszczególnych kamer stawiałem raczej na tą wersję silver. Hero 3 Black jednak patrząc po allegro jest kilka stówek droższa od Silver. Odnośnie baterii - używasz oryginalnych akumulatorów? Patrząc na allegro jest masa baterii zaczynających się już od około 25 zł. Mógłbyś podrzucić jakieś zdjęcie tego uchwytu, który używasz do kasku, żebym wiedział na jaki polować?

Oczywiście temat nie jest zamknięty i zachęcam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi tych kamer - będzie dla potomnych :)
 
 
 
squarek 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 31 Mar 2011
Pochwał: 13
Posty: 473
Skąd: WGM
Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   

Mam dwie oryginalne baterie GoPro. Ale przy cenach zamienników nawet bym się nie zastanawiał i kupował zamienniki. Wystarczy, że na baterii pociągnie godzinę i już jest dla mnie OK. Ważne, żeby mieć ich kilka.
A co do mocowania to ja mam klasyczną prostokątną naklejkę na kask. W kasku mam "garba" na środku więc musiałem delikatnie wyciąć trochę taśmy dwustronnej na tej naklejce ale i tak wszystko trzyma się bardzo mocno.
_________________
SÓZÓCKI GS500 ---> KAWAŁSRAKI ER6F ---> SÓZÓCKI FX650 FREEWIND ---> MOTÓRYNKA YBR250


 
 
 
igorto
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Paź, 2014   

squarek napisał/a:
a trzecia budżetowa kamera o nazwie po prostu "Hero" wydaje mi się, że będzie hitem (no chyba że po sprowadzeniu do Polski będą kosztować więcej niż 600zł


Gopro Hero już jest dostępne w autoryzowanym polskim sklepie gopro - 549 pln + wysyłka (http://www.gohero.pl/GoPro-Hero) . Trzeba przyznać, że w tym przedziale cenowym będzie to gwarantowany hit.

Ja osobiście czekam aż nowe pokolenie Gopro 4 na dobre zagnieździ się w naszych sklepach i ubzdurałem sobie, że wtedy poprzednie serie stanieją :D więc na wiosnę planuję przytulić Hero 3+ silver.
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 24 Paź, 2014   

jako użytkownik Hero 3 Black brałbym Hero3+ Silver :)

Bateria trzyma dłużej niż w Black, rozdzielczości powyżej FullHD (obsługiwanych też w silver) nigdy nie używam.

Pilot przydaje się sporadycznie, ale ostatnio przestałem z niego korzystać bo wifi+pilot dodatkowo zżera baterię, a z trybem 1-Button też można się przemęczyć :)

Baterię mam 1 oryginalną + 2 zamienniki kupione razem z ładowarką samochodową + sieciową za 75 zł :)
 
 
 
olecki 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2011
Pochwał: 12
Posty: 1178
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią 24 Paź, 2014   

Wow, ostro z tą 4 za pincet :)

Musze coś o niej więcej poczytać
_________________
Das Drone !!
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

Jako, że zbliża się sezon narciarski szarpnąłem się i zanabyłem gopro 3+ silver. Pozostaje jeszcze jedno pytanie - jakie karty pamięci polecacie/testowaliście? Jakie macie pojemności i ile mniej więcej czasu można na nich nagrywać?
 
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

Co prawda nie mam GoPro a zwykłego Midlanda, ale polecam karty Transcend microSD Class10 Premium zgodne ze standardem UHS-I mają transfer 45MB/s oraz Ultimate mające transfer 90MB/s są dużo szybsze od zwykłych kart Class10 (ok. 30-35MB/s), które oferuje konkurencja np. Kingston czy SanDisk.
http://uk.transcend-info.com/Products/No-414
http://uk.transcend-info.com/Products/No-420

Zapewni to nagrywanie filmów w rozdzielczości FullHD bez obawy, że będą występowały jakieś zacięcia w nagraniu.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

Studi mówisz o takich? Ten ultimate to nie jest ten o którym piszesz bo ten ma jakieś niskie prędkości podane. Tak czy inaczej dzięki za opinię - szukam właśnie takich sprawdzonych alternatyw niż te, o których wszyscy piszą a które nie koniecznie są jedynymi dobrze działającymi kartami.
http://allegro.pl/transce...4849819167.html
http://allegro.pl/transce...4836321408.html
Generalnie zastanawiam się nad sensownością zakupu karty większej niż 32 gb i chyba nie ma sensu i zdecyduję się na właśnie taką wielkość. Ogólnie rzecz biorąc do gopro wchodzi karta microsd czy razem z tym adapterem dużym?
 
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

Grzechu16 napisał/a:
Ten ultimate to nie jest ten o którym piszesz

Istotnie, to stara seria ta prezentowana w moim linku to Ultimate 600x.

Też wydaje mi się że 32GB to optymalny wybór, na pewno pozwoli zapisać więcej niż jedno ładowanie akumulatora.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
 
 
 
squarek 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 31 Mar 2011
Pochwał: 13
Posty: 473
Skąd: WGM
Wysłany: Pią 05 Gru, 2014   

Kamery Hero i Hero 2 obsługiwały karty SDHC. Przy wykorzystywaniu normalnych rozdzielczości wystarczały nawet karty Class 4. Ja mam taką 16 GB i prędzej mi baterie padną niż zapełnię kartę.
W nowych kamerach Hero 3, Hero 3+ Hero 4, Hero 2014 są już karty Micro SDHC. I tutaj jak napisał Studi, lepiej wsadzić "szybkie" karty bo te kamery (może po za Hero 2014) potrafią bardzo wiele i dla nich zwykła rozdzielczość to jest mnóstwo danych zapisywanych w ułamku sekundy. Zresztą o ile dobrze kojarzą sam producent zaleca karty minimum Class 10.
_________________
SÓZÓCKI GS500 ---> KAWAŁSRAKI ER6F ---> SÓZÓCKI FX650 FREEWIND ---> MOTÓRYNKA YBR250


 
 
 
Rene 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 44
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 05 Gru, 2014   

Ja mam GP 4silver i na zwykłej karcie (takiej do telefonu) zrywało nagrania, rożne dziwne błędy itd.
Założyłem ScanDisc class10 (szarą) Było ok ale nie wyrabiała przy nagraniach fps120 i przy obróbce działy się cuda. W końcu dotarła docelowa karta Scandisc Extreme i skończyły sie problemy.
Przy nagraniach zwykłych do 60fps nie ma różnicy czy wieziemy szarą czy złotą.
Ale jak zamierza się używać wszystkich opcji to warto zapłacić więcej.

Dodatkowo na Scandisc dają dożywotnią gwarancję (na złote) a na szare jak dobrze pamiętam 30lat.
Sprawdzałem czy problemy i rożnice z kartami pojawią się na kamerce kolegi SJ4000 i nie było znaczenia czy wsadziłem (szarą10 czy złotą10 czy kartę z telefonu) :rotfl:
_________________
SUZUKI SV 650S K3
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Sob 06 Gru, 2014   

Co myślicie o takich kartach? Cena konkurencyjna porównując właśnie np z kartami Sandisc. Prędkości niby też niezłe a nie są to jakieś firmy noname:

http://allegro.pl/hit-kar...4813919371.html
http://allegro.pl/karta-p...4855558700.html
http://allegro.pl/64gb-cl...4812448414.html
 
 
 
Snajper4
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Gru, 2014   

Też kupiłem tydzień temu GoPro 3+ silver. Mam kartę 32gb Toshiba Exceria 32GB (Prędkość zapisu wynosi 30 MB/s a odczytu 95 MB/s), jeszcze za bardzo się nie bawiłem, ale ścina mi na 720/120klatek a na 1080/60klatek wszystko ok, więc to znaczy, że karta nie wyrabia?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.