Schemat elektryczny '97
Odpowiedz do tematu

: Schemat elektryczny '97
Ober

Szybkie pytanko mam....
Nie wiem czy jest za pozno i juz nie mysle, ale tak sobie rysuje ktory przewod to plus ktory minus i wychodzi mi ze do lampki sygnalizującej włączone kierunki lecą dwa plusy....

ock ?


:
I dobrze Ci wychodzi, w GSe kontrolka jest włączona właśnie w ten sposób, że obwód do masy zamyka przez nieaktywną stronę kierunków, m.in. dlatego tak dużo problemów jest z kierunkami LED i kontrolkami LED w GSe

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Wsio jasne. To przez to, że do obu kierunków jest tylko jedna lampka, fakt. słabo ;/

Do zamknięcia.

:
Jeszcze jedno pytanko jak mogę... W schemacie popularnego alarmu są przewody, które są rozwierane w chwili uzbrojenia alarmu. Należy je włączyć w miejsce przecięcia przewodu należącego do obwodu, którego rozłączenie spowoduje unieruchomienie silnika. W które miejsce który przewód najlepiej wybrać ?

:
Nie wiem jaka jest obciążalność styków w tym wypadku i jaki prąd można przez ten alarm przepuścić, ale albo w szereg z killswitchem bym to wpinał aby odcinało zapłon, albo przed stacyjką aby odcinało wszystko co odcina stacyjka.

W rocznikach od 2003 jest specjalna kostka do podłączenia tego typu zabezpieczeń pełniących funkcję immobilajzera, we wcześniejszych niestety nie

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Jest wskaówka - przewód zasialania modułu zapłonowego lub przewód przełącznika gaszenia. Można by to zrobić w zasadzie w przedniej lampie, bo tam się łączą wszystkie przewody, jednak wolałbym wpiąć się gdzieś pod siedzeniem. I tutaj potrzebowałbym porady którego przewodu szukać :/

:
x_warrior napisał/a:
przewód przełącznika gaszenia

to jest właśnie killswitch ;)
na schemacie, który wstawiłeś obok zegarów jest ramka a w niej dwa przełączniki A i B, A to właśnie killswitch.
Dochodzą do niego dwa kable OL i OW, jak zrobisz na OL to będzie ci odcinać i zapłon i rozrusznik, jak na OW to odetnie zapłon, ale rozrusznik będzie kręcił

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.