Egzamin praktyczny maly problem :(
Odpowiedz do tematu

kikoks
[Usunięty]
:
w czwartek egzamin.. Ktoś wspomoże jakimiś radami na szybko? :D

:
Tak na szybko to pamiętaj żeby zabrać rękawiczki i głowę, a zostawić w domu stres i nerwy ;)

:
kikoks napisał/a:
w czwartek egzamin.. Ktoś wspomoże jakimiś radami na szybko? :D


Nie stawiaj moto na koło - słyszałem, że egzaminatorzy tego nie lubią :wstyd:

Naukę jazdy na moto rozpoczynasz z workiem pełnym szczęścia i brakiem doświadczenia.
Cały bajer polega na tym żeby nabyć tego drugiego zanim skończy się to pierwsze...
kikoks
[Usunięty]
:
dzięki, cały plan poszedł się... :(

:
To może na rozluźnienie dodam, że przede wszystkim się nie stresuj bo stres to najgorszy wróg. Ja co prawda zdawałem na starych zasadach ponad 5 lat temu ale np. na ósemce wypadł mi portfel ze spodni i co? I nic jechałem dalej. Bądź po prostu skupiony na tym co masz zrobić i resztę olej - jakby nic poza torem jazdy nie istniało a w razie co to nie trać zimnej krwi. Ja po egzaminie miałem wymianę zdań z egzaminatorem, spokojnym tonem oczywiście ale jakby chciał to by mnie oblał. Udało się, za pierwszym razem.

Powodzenia!

Naukę jazdy na moto rozpoczynasz z workiem pełnym szczęścia i brakiem doświadczenia.
Cały bajer polega na tym żeby nabyć tego drugiego zanim skończy się to pierwsze...
kikoks
[Usunięty]
:
A czy przy sprawdzaniu świateł, olejów czy przy spradzaniu naciągu łańcucha trzeba coś mówić jak to sprawdzić itd. czy tylko pokazać gdzie to?

:
Światła włączasz czyt. prezentujesz ich działanie (zależnie od wylosowanego zadania czyli pozycyjne, mijania lub drogowe, stop czy kierunki -> przy włączaniu świateł np. mijania najpierw sprawdź czy jest wrzucony LUZ, bo przy odpalaniu motocykl sobie odjedzie. Niby banał, ale to egzamin i z nerwów możesz nie zwrócić na to uwagi), olej lub płyn hamulcowy pokazujesz gdzie się sprawdza i mówisz jak powinno być, łańcuch wskazujesz i mówisz jak się go sprawdza oraz jaki powinien mieć luz (nie musisz dotykać łańcucha, bo się uwalisz smarem no chyba, że chcesz to możesz skontrolować czy motocykl egzaminacyjny ma prawidłowy luz ;) No chyba, że egzaminator poprosi, ale wątpię. Zazwyczaj wystarczy pokazać i powiedzieć co i jak powinno być z naciągiem łańcucha ).

kikoks
[Usunięty]
:
w gladiusie nie muszę włączać silnika żeby sprawdzić światła :P no dobra, to trzymajcie kciuki, o 12 egzamin :/ :P

:
No tak. Pomyliło się mi jak kiedyś miały maszyny egzaminacyjne. Co motocykl to inaczej. ;)

Może się przyda komuś: https://www.youtube.com/watch?v=QbC5cPt-1mM

:
ja zdawałem na xj6 i trzeba było uruchomić silnik, tak więc jak Wilk pisze, co motocykl to inaczej

kikoks
[Usunięty]
:
Nie udało się dzisiaj :/ zrobiłem ósemkę, przejechałem raz slalom wolny a za drugim podparłem się przed ostatnią bramką.. i tak 2 razy...

Ale ten gladius zupełnie inaczej chodził niż ten którym się uczyłem, na tym co się uczyłem zapinałem jedynkę i jechałem tak po ósemce i na slalomie, tym się tak nie dało bo zbyt szybko jechał i przez to używałem sprzęgła na wolnym i miałem zbyt małą prędkość pod koniec :/

Poprawka dopiero 13.08 :(

foxia
[Usunięty]
:
Jak motor jedzie za szybko, to polecam operować przednim hamulcem zamiast sprzęgłem.
Ósemkę i slalom wolny mi najlepiej się przejeżdża z prędkością ok. 11 km/h. W xj6, to jedynka bez sprzęgła i hamulca. Ale nie mam pojęcia jak to w gladiusie wygląda.
Zresztą motocykle na egzaminach też inaczej pracują.
W Poznaniu też czeka się na kolejny termin ok 2 tygodni :( A sezon leci :(

Ostatnio zmieniony przez foxia Czw 31 Lip, 2014, w całości zmieniany 1 raz
kikoks
[Usunięty]
:
no na tym którym się uczyłem gladiusie na jedynce bez sprzęgła gladius jechał 10km/h więc idealnie, tu nie patrzałem ile ale jechał szybciej

foxia
[Usunięty]
:
Mój mąż wczoraj zdawał w Poznaniu na xj6 i też mi mówił, że jechała szybciej od tej, na której się uczyliśmy. Także przypuszczam, że wszystkie motocykle na egzaminie tak mają, bo już kilkukrotnie słyszałam tą wersję.

Głowa do góry kikoks, będzie dobrze :) I do tego masz egzam 13-tego :D

kikoks
[Usunięty]
:
ehh aby ten 13 był szczęśliwy :D jak myślicie, dokupić sobie przed egzaminem jakieś godziny? Bo w sumie wczoraj jazdy miałem też po 2 tygodniowej przerwie i na placu robiłem bezbłędnie wszystko (małe problemy z szybkim ale ogarnąłem)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.