Wyplowialy lakier czerwonego GS'a
Odpowiedz do tematu

: Wyp³owia³y lakier czerwonego GS'a
Cze¶æ i czo³em! ;)
Macie jakie¶ pomys³y co zrobiæ z wyp³owia³ym lakierem? Naczyta³em siê o pastach polerskich do odnawiania lakieru. Kupi³em to. Nasmarowa³em. I poza tym ¿e teraz mogê siê w b³otniku wrêcz przejrzeæ to wiêkszych zmian nie widaæ... Najgorzej to wygl±da przedni b³otnik który po prawdzie zawsze mo¿na wymieniæ. Bak od góry te¿ ¼dziebko przy³apa³o, ale tragedii nie ma. Zadupki lekko wiêc nimi siê nie przejmuje.
GS z 1992, czerwony.
Czekam na propozycje. ;)

Pozdrawiam!

:
Cze¶æ
Niestety muszê Ciê rozczarowaæ ale widzia³em ju¿ osobi¶cie mnóstwo Suzuki w czerwonym lakierowaniu z wyp³owia³ym lakierem. Jest to niestety defekt , to samo dzieje siê w jajkach i bandziorach z pocz±tku produkcji. Pointa te¿ nie jest pocieszaj±ca poniewa¿ ten lakier o którym mowa to dwusk³adnikowy akryl ( baza a na ni± clar) , a procesowi blakniêcia podlega niestety baza która znajduje siê pod clarem. Wszelkiego rodzaju zabiegi pielêgnacyjne ( pasty woski, polerki) dzia³aj± tylko na clar czyli warstwê ochronn± bazy. Efekt tego taki ¿e spolerujesz b³otnik czy bak tak ¿e siê w nim przejrzysz ale mankamentu wyblakniêcia siê nie pozbêdziesz. Jedyn± droga ucieczki to ponowne polakierowanie elementu.

Ps. Widzê ¿e kolega nowy to zapraszamy do przywitalni. :hyhy:

:
Hym, hym... Ot zagadka rozwi±zana. Wiêc pozostaje malowanko od nowa. Zamówiê sobie lakier (baza + klar) i na spokojnie sobie zrobiê b³otnik. Nad bakiem trzeba bêdzie pomy¶leæ ¿eby nie spierniczyæ. Niby wyp³owia³o mi tylko od góry. Po bokach mam naklejki i lakier w porz±dku. Z jednej strony szkoda zdzieraæ. Z drugiej strony z³± praktyk± jest wydzieranie i ponowne lakierowanie tylko kawa³ka. Je¿eli dorwê gdzie¶ naklejki to zrobiê ca³y bak. A jak nie to bêdê my¶la³ dalej. :)

:
fajnie by by³o jakby¶ wrzuci³ fotki tego niesympatycznego zjawiska.
Mój poprzedni post napisa³em w oparciu o to ¿e masz lakier orygina³ na motocyklu.

:
Jutro wrzucê bo muszê cykn±æ. Ale lakier raczej orygina³. :) Bo zdjêcia które teraz mam to s± zdjêcia zrobione po ciemku w ¶wietle ¿arówki wiêc za du¿o nie zobaczysz.

[ Dodano: Nie 12 Sty, 2014 ]
No to proszê obiecane zdjêcia.
PS: Celowo post pod postem. ;)

Ca³o¶æ,
B³otnik,
Te¿ b³otnik,
Bak,
Te¿ bak.

:
dok³adnie to o czym pisali¶my wy¿ej.
jedyna ucieczka to ponowne lakierowanie.
Tylko rozumiem Twój ból bo masz elementy w oryginale.

:
Chemical napisa³/a:
lakier o którym mowa to dwusk³adnikowy akryl
co za bzdury..
baza to lakier jedno skladnikowy czyli 1k a clar to 2k bo ma utwardzacz.
Chemical napisa³/a:
procesowi blakniêcia podlega niestety baza która znajduje siê pod clarem.
jescze wieksza bzdura!
blaknie a raczej mêtnieje bezbarwny!
Chemical napisa³/a:
Wszelkiego rodzaju zabiegi pielêgnacyjne ( pasty woski, polerki) dzia³aj± tylko na clar czyli warstwê ochronn± bazy.
dok³adnie! wiec z jakiej racji matowieje niby baza? :]
Chemical napisa³/a:
Efekt tego taki ¿e spolerujesz b³otnik czy bak tak ¿e siê w nim przejrzysz ale mankamentu wyblakniêcia siê nie pozbêdziesz.
bo do tego s± odowiednie pasty, maszyny i "procedury" zw³aszcza jak lakier jest mocno utleniony.

Chemical, zamiast siaæ m³odemu takie bzdury zapoznaj siê z detalingiem lub lakiernictwem..

dziekuje to tyle odemnie.

wykonuje przeróbki motocykli.
Mo¿liwo¶æ wykonania konstrukcji metalowych!
spawanie,
toczenie,
itd

virtutii spawarotti Kura¶ :troll2:
:
Cytat:
blaknie a raczej mêtnieje bezbarwny!

gdyby tak by³o to wystarczy³by poler claru i by³oby po problremie.
Lakier dwusk³adnikowy mia³em na my¶li baza + clar a nie tak jak w przypadku zwyk³ych lakierów renowacyjnych gdzie k³adziesz odrazu kolor.
Kura¶ napisa³/a:
bo do tego s± odowiednie pasty, maszyny i "procedury" zw³aszcza jak lakier jest mocno utleniony.
Bzdura jakich ma³o. We¼ to m³odemu zrób operuj±c tylko clarem to dam Ci za to 1000 PLN. Chyba nie zdajesz sobie sprawy o czym piszesz albo nie widzia³e¶ tego efektu na ¿ywo. A ja widzia³em i próbowa³em ju¿ to polerowaæ i niestety nic to nie daje.

:
Chemical, polerowale¶ ok rozumiem ¿e maszynowo i jakimi¶ agresywnymi pastami np fg500, do jakich temp nagrzewa³ siê lakier?
Chemical napisa³/a:
We¼ to m³odemu zrób operuj±c tylko clarem
¿e niby co?

Je¶li na gsie jest bezbawrny lakier to wystarczy zmierzyæ czujnikiem jego grubo¶æ i wiadomo na ile mo¿na sobie pozwoliæ.

nie chce wdawaæ siê w zbêdn± dyskusjê bo ona i tak do niego nie zaprowadzi.
chcesz zobaczyæ prawdziw± korektê lakieru to wejd¼ na to forum http://forum.kosmetykaaut.pl/ i sobie choæby poogl±daj, pó¼niej zainwestuj w odpowiedni± chemie i dzia³aj- zdziwisz siê ¿e je¶li mleczko k2 z tesco nie daje rady to nale¿y lakierowaæ.

m³ody dj_s, jak bêdzie chcia³ to te¿ przestudiuje tamto forum i sam dokona wyboru. :padam:

wykonuje przeróbki motocykli.
Mo¿liwo¶æ wykonania konstrukcji metalowych!
spawanie,
toczenie,
itd

virtutii spawarotti Kura¶ :troll2:
:
Kura¶, powiedz mi czy mia³e¶ kiedykolwiek w rêce czerwony element Suzuki z efektem jaki opisany jest w temacie lub czy ogl±da³e¶ dok³adnie zdjêcia które m³ody podczepi³ ?
Wiem o jakim procesie blakniêcia piszesz, ale tutaj nie pomagaj± ¿adne zabiegi na clarze.
Zreszta temat czerwonego lakieru na motocyklacg Suzuki by³ ju¿ poruszany tylko nie wiem czy akurat na tym czy na innym forum.

:
Poczyta³em trochê na forum które zosta³o wskazane, w szczególno¶ci przyklei³em siê do opisu polerowania polerk± obrotow±.
No ale co w koñcu blaknie? W sumie to bezbarwny z natury nie mo¿e zblakn±æ a jedynie zmêtnieæ, ale wiadomo o co chodzi. :)
Gdzie¶ na którym¶ forum o Hondzie go¶ciowi w samochodzie te¿ z czerwonego zrobi³ siê ró¿owy prawie ¿e. I tam te¿ pisali ¿e po polerce karoseria nabra³a po³ysku, ale kolor nie wróci³. I to niby te¿ by³ przypadek gdzie na w³a¶ciwy kolor naniesiony by³ jeszcze klar. W sumie u mnie podobnie.

:
Kolega ma fiata punto kolor równie¿ czerowny i lakier tak samo wyp³owia³. Zrobi³ polerkê (obrotówk±) na chwilê by³o lepiej ale po kilku miesi±cach znowu zrobi³o siê to samo...
Nie zag³êbiaj±c siê w to co i dlaczego wyblak³o jedno jest pewne. Malowania nie unikniesz...

Cz³owiek to jedyna istota na ziemi która zetnie drzewo zrobi z niego papier i napisze na nim "Ratujcie drzewa"
:
Nie spotka³em siê z tym ¿eby wyblak³a baza pod lakierem bezbarwnym.. Niby jak to mia³o by byæ mo¿liwe? Co do samej polerki to tak jak koledzy pisz±, jak u¿yjesz nab³yszczacza z woskiem carnauba to nic Ci to nie da, poza swieceniem siê jak psu.. Ja proponujê papier wodny 2500 na pocz±tek, troszkê ale DELIKATNIE zmatowiæ wszystko a potem mleczka ale POLERSKIE, czyli posiadaj±ce w³asciwo¶ci ¶cierne. I wiadomo ¿e efekt nie utrzyma siê na lata, a to dlatego ¿e lakier ju¿ zwyczajnie stary.

Tak wogóle proponujê sprawdziæ czy to baza czy akryl (i tu kolega chemical te¿ nie ma racji mówi±c o lakierach 'renowacyjnych', jest mnóstwo lakierów akrylowych gdzie k³adzie siê odrazu kolor i to z dobrych firm i ze ¶wietn± trwa³o¶ci±). Sprawdziæ to mo¿esz albo mleczkiem ¶ciernym albo gdzie¶ w ma³o widocznym miejscu delikatnie papierem sciernym takim P1500 na przyk³ad, ro¿kiem przejedziesz po lakierze, jak papier siê zabarwi na czerwono to masz akryl i mo¿esz ¶mia³o na ostro i du¿o polerowaæ (tylko na krawêdzie trzeba uwa¿aæ). Jak nie bêdzie nic albo bêdzie bia³y slad to znaczy ¿e to lakier bazowy czyli pokrywany lakierem bezbarwnym. I wtedy trzeba uwa¿aæ ¿eby siê do bazy nie dotrzeæ przy polerce. Tyle odemnie ;)

Suzuki GS500E '91 => Yamaha YZF 750R '93
:
Ch³opaki sory ale nie wiecie o co kaman. Czerwony lakier na Suzuki mia³ defekt i nie mo¿na go porównywaæ z ¿adnym z innej marki. Polerka tez tu nic nie da. Wygl±da to tak "jakby "zaznaczam "jakby" baza chcia³a siê utleniæ i robi³a sie jakas mikro poduszka pod clarem . Poleruj±c ten element nie zlikwidujemy tego zjawiska. ¯aden wosk , ¿adne mleczko.
Kto z Was wogóle widzia³ to na wlasne oczy na czerwonym lakierze w Suzuki ?
Pewnie nikt. Ja sam jak to pierwszy raz zobaczy³em pomyslalem spoko poler, G3,G10 , wozsk i po problemie. NIE . Tego siê mechanicznie nie uratuje.
Dj's jak mo¿esz to wrzuæ lepszej jako¶ci fotki ¿eby ch³opaki zrozumieli o co chodzi.

:
Wrzucê lepsiejsze foty w weekend, bo w tygodniu to wychodzê z domu jeszcze jak jest ciemno a wracam jak ju¿ jest ciemno. ;]

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.