Podwyzszenie kierownicy do turystyki
Odpowiedz do tematu

Kamann
[Usunięty]
: Podwyższenie kierownicy do turystyki
Witam
Ostatnio po kilku godzinnej jeździe doszedłem do wniosku że wyższa kierownica troszkę poprawiła by mój komfort jazdy przy prędkościach do 120km/h. Mam zamontowaną tą standardową a czytałem że ta podwyższona zmienia ustawienie ciała ale o ile?. Na ból nadgarstków nie narzekam, ale pochylona pozycja ciała daje się odczuć w karku po kilku godzinach jazdy . Dodam że kładzenie się na baku lubię ale na krótka chwile.

Jeżeli macie swoje doświadczenia w tym temacie, to proszę Was o podzielenie się wrażeniami, czy odczuje różnice po zmianie i może mała podpowiedz gdzie kupić najlepiej??

;) DZIĘKI i pozdrawiam

Wiatm
Od dwóch tygodni śmigam z nowa kierownica i jestem bardzo zadowolony, zyskałem kilka stopni do pionu jesli chodzi o pozycje ale także bardziej wygodną pozycjie nadgarstków, teraz pozycja jest bardziej streetowa szerzej rozstawione łokcie:) ogólnie zabieg wart moim zdaniem w sumie koło 500zł
PS nie wiem czy przez edycjie powinienem pisac sorki za problemy z góry
pozdro

Ostatnio zmieniony przez Kamann Czw 31 Lip, 2008, w całości zmieniany 1 raz
raszek
[Usunięty]
:
dokładnie tak jak kolega dołączam sie do pytania czy poprawi a jak tak to o ile i ile taka kieronica kosztuje czy jest uniwersalna pasuje do klilku motocykli i jak jest z montazem

:
a jak u Was z mocowaniem w jest juz chyba inaczej bo o taką Wam chodzi ??

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
:
Mamy standardowo już przygotowane otwory gwintowane w tych samych miejscach co u Was. Wystarczy tylko taka turystyczna kiera ( uchwyty na kierownice ) i przekładka.
Co do komfortu to też bardzo chciałbym zobaczyć jak się u Was człowiek siedzi, bo faktycznie na dłuższą metę jest niewygodnie.

Prowadzący G.G.G. (Gieesową Grupę Geriatryczną).
daniello
[Usunięty]
:
ja kupilem swoja GS z turystyczna kiera i siedze na niej delikatnie pochylony do przodu. jest to wygodna wygodna pozycja jak dla mnie tylko powyrzej 120 juz zaczyna delikatnie dmuchac w klatke :)

Kamann
[Usunięty]
:
Mam nadzieje że jeszcze odezwie się ktoś kto zmienił na wyższą w celu poprawy komfortu jady i w miarę obiektywnie w swym subiektywnym odczuciu oceni czy wymiana daje znaczącą poprawę i jest warta zachodu...
PS z tego co widziałem na zdjęciach to te podwyższone sa montowane na środku a u mnie nie ma tam żądnych otowrów co pewnie utrudni montaż
:)

:
Są otwory... Na zdjęciu pomiędzy stacyjką, a główką ramy są zaślepki włożone we wkręconą śrubę. Tam można zamocować kierownice.

Kamann
[Usunięty]
:
OK dzięki

Kamann
[Usunięty]
:
Przeglądam trochę skelpy interenetowe i w sumie cięzko coś dobrać może ktos z was zakupił sam cos podobnego??
Ciekawe która była by najwygodniejsza hmm
Pare opcji przedstawię:
http://www.motorshop.pl/i...anch=220&page=4


http://www.motorshop.pl/i...anch=220&page=5

Może coś ciekawszego znaleźliście to chętnie obejrzę :)

aloOoha
[Usunięty]
:
witam serdecznie!

dopisuje sie do pytania, bo wlasnie zakupilam sobie GSke ale na sportowej kierownicy no jest dla mnie tragedia ...ledwo siegam i musze sie klasc na baku :/

czekam z niecierpliwoscia na jakas reposte bo chce jezdziiiic ;(

alesklar
[Usunięty]
:
ja polecam szeroką kierownice z modelu po liftingu :ok:
przejechałem ostatnio na moto Mic_gda, ze zwykłą kierą i powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie jazdy w takiej pozycji na dłużej :przestraszony:

aloOoha
[Usunięty]
:
no ale jak zamontowac ta kierownice? skad wziasc mocowania itp? jakie?

dzisiaj bylam w Szczecinskim sklepie (www.moto-akcesoria.pl) i powiedzieli ze jedyny sposob niby to:
polka z mocowaniem (475zl)
http://www.moto-akcesoria...b2498757095e843
+
kierownica(150-200)
+ niby przewod hamulcowy nowy bo klasyczny ze sportowej keirownicy nie starczy (250zl)

to w sumie jest kolo 900zl ;( kuuupa kasy ;(

czekam na odp

pzdr
Alicja

alesklar
[Usunięty]
:
Musisz poszukać jakiejś używanej półki na allegro myślę, że ok 100-150zł, do tego kierownica też tyle no i przewód hamulcowy 150 -w stalowym oplocie - czyli w najlepszym układzie 400zł :zdegustowany: ale możesz potem pogonić swoje stare części na allegro i odzyskać trochę kasy ;)
np tutaj się zapytaj ile za cały komplet: http://moto.allegro.pl/it..._500_gs500.html

aloOoha
[Usunięty]
:
no mam do tego dokladnie 500zl przeznaczone, wiec jakbym zamknela sie w tej kwocie to bym kwiczala z radosci. Zadzwonie jutro do kolesia od aukcji, dzieki wielkie za pomoc, oby sie udalooo ;)

:
To chyba naprawdę super "moto-specjalisci" w tym sklepie...
btw na drugim zdjeciu tego super "Mocowania kierownicy LSL do Suzuki GS 500 E" honda CBR :wstyd:

Ale do rzeczy... wystarczyłoby tylko coś takiego KLIK i po problemie. Co prawda nie wiem jak z długością przewodu hamulcowego, ale przynajmniej u mnie jest jeszcze zapas ( nie wiem ile dokładnie cm ). Załóżmy, że nowy w stalowym oplocie i wyszłoby nie więcej niż 300 razem z płynem hamulcowym.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.