WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Rekawice Shima RS-1
Autor Wiadomość
Rage 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2011
Pochwał: 6
Posty: 182
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 17 Cze, 2013   Rękawice Shima RS-1

Jak obiecałem przedstawiam wam rękawice sportowe RS-1 marki Shima. Miałem przyjemność testować je od początku maja, przejechałem w nich na razie ok. 1,5 tys kilometrów i chciałbym się podzielić z wami moimi spostrzeżeniami. Życzę miłej lektury. AAAA... jeszcze jedno... Jest to moja pierwsza recenzja czegokolwiek więc proszę o wyrozumiałość :)

1. Wstęp i pierwsze wrażenia

Na początku maja dostałem propozycję przetestowania rękawic marki Shima, z zaznaczeniem, że ma być to opis zgodny z rzeczywistością, a nie wychwalanie produktu pod niebiosa. A, że właśnie poszukiwałem rękawic na lato/upalne dni, z chęcią się zgodziłem.

Rękawice zjawiły się u mnie tuż przed majówką, ładnie zapakowane, w poręczny pojemnik.



Lecz okazało się, że przyszedł nie ten rozmiar o który prosiłem. Miała być M-ka, przyszła L-ka. Więc zwróciłem się do dealera Shimy w Warszawie, nie było problemu z ich wymianą. Dlatego testowane rękawice są te, które otrzymałem ze sklepu.


Obejrzałem dokładnie, ładnie się prezentują, nie spostrzegłem wystających nitek czy tego typu podobnych mankamentów. Na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z rękawicami sportowymi, wiadomo, o gustach się nie rozmawia, lecz mi wygląd rękawic w kolorze biało-czarnym się spodobał. (Są dostępne także całe czarne jakby ktoś wolał).



Wykonane są ze skóry koziej (pełną specyfikację znajdziecie na stronie). Jeżeli się mylę proszę poprawcie, ale znalazłem informację, że skóra kozia jest skórą 2-krotnie mocniejszą od skóry bydlęcej o tej samej grubości, plus, dzięki zawartości lanoliny jest także bardzo gładka.

Rękawice są perforowane na całej powierzchni mankietu, na górnej powierzchni dłoni oraz na przestrzeniach między palcami. Na wewnętrznej stronie dłoni znajdują są przyszyte dodatkowe warstwy skóry w miejscach gdzie rękawica najczęściej styka się z manetką. Ilość elementów chroniących jest także niczego sobie:

* Ślizgacze na spodzie (firmy Knox) oraz boku dłoni – na które nawiasem mówiąc zwracam szczególną uwagę przy zakupie rękawic.
* Twarde ochraniacze na kosteczkach palców oraz dużo ochraniacz na knykciach.
* Miękki ochraniacz na zewnętrznej stronie dłoni (poniżej ochraniaczu na knykcie).
* Jak przystało na rękawice sportowe posiadają dodatkowy płat skóry by zszyć palc mały z serdecznym oraz dodatkową warstwę skóry chroniącą rzep.

W okolicach kciuka, środkowych palców oraz powyżej nadgarstka zastosowano elastyczne panele skórzane dla większego komfortu użytkowania.



Następnie je przymierzyłem, dobrze leżą na dłoni palce nie są za duże, na początku trochę cisną, lecz wiadomo rozejdą się, rozmiar pasuje bardzo dobrze. Warto wspomnieć, że na wszystkich palcach poza kciukiem został zastosowany szew zewnętrzny dla większego komfortu.

Teraz, żeby nie było tak kolorowo – w moim egzemplarzu jest wada fabryczna, a mianowicie rękawica prawa w okolicach nadgarstka została zszyta ciaśniej niż lewa, przez co trzeba przyłożyć większą siłę by ją wciągnąć i zaciągnąć z dłoni. Po założeniu niczego nie czuć, no ale przy zakładaniu i ściąganiu trochę to irytuje, szczególnie jak z rękawicą lewą nie ma takich problemów.



2. Po 1.5 tys km – wrażenia

Jeździłem w rękawicach w różnych warunkach, na trasie długiej (pow. 300 km) oraz w dojazdach do pracy. W korkach i na pustej drodze. Jak było ciepło i jak było zimno.
Na pewno nie polecam rękawic na chłodne dni (bo i przecież do tego nie są przeznaczone). Perforacja spisuje się dobrze, przy większych prędkościach czuć powiew wiatru na dłoni, a po przejechaniu paru kilometrów w korkach dłonie były najmniej spoconą częścią mego ciała (bo wiadomo, w korku prędkości nie rozwiniesz).
Komfort użytkowania także oceniam jako dobry. Jedyne minusy to, jak wspominałem wcześniej, ciaśniejsze zszycie rękawicy prawej w okolicach nadgarstka, oraz co już zauważyłem później, lekki ucisk wewnętrznej części lewej dłoni, poniżej kciuka, od ochraniacza (nawet zbytnio się tego nie czuje, tylko jak zdejmie się rękawice to widać odcisk). Po za tym, wszystko jest w porządku. Rękawica dobrze/wygodnie leży na dłoni. Jest dobre wyczucie manetki, dobrym przykładem jest fakt, że w tych rękawicach mogę zapiąć kask (zapięcie DD), czego nie mogę zrobić w rękawicach całosezonowych.

Czy coś się przetarło, rozpruło, zniszczyło w trakcie użytkowania? I tak i nie. A mianowicie:
* Z palca wskazującego prawej dłoni zeszło logo producenta.
* Z prawej rękawicy (tej ciaśniej zszytej) rozerwał się materiał rzepu, szwy pozostały nietknięte ale rzep troszkę puścił – ma to związek z zakładaniem rękawicy i tym że o wiele więcej siły musiałem przykładać by ją nałożyć.
* Opuszki palców wskazującego i długiego lewej dłoni są minimalne powycierane, ale to dlatego, że zawsze trzymam oba te palce na klamce hamulca (tak mnie wyuczono)
* Po za tym jedna, dwie nitki powychodziły na palcach, nic więcej – ale nic nie jest rozprute.



3. Podsumowanie.

Za cenę 300 zł, dostajemy prawdziwe rękawice sportowe dobrej jakości. Moje oczekiwania te rękawice spełniły i tak naprawdę nie mogę im nic złego zarzucić. Uważam je za dobry zakup, gdyż rękawice z podobnymi cechami zagranicznych marek trzeba często zapłacić 200 a nawet więcej złotych.
Jeżeli macie jakieś pytań, piszcie, a postaram się na nie odpowiedzieć.
No i na koniec jedna rada przymierzajcie obie rękawice, ja sprawdziłem tylko lewą.

P.S. Dalej będę w nich jeździć i jeżeli cokolwiek by się zmieniło zaktualizuję ten post.
P.S.2 Poniżej wklejam link do albumu PICASA byście mogli zobaczyć zdjęcia w większej rozdzielczości.

https://picasaweb.google.com/104193162934029846825/RekawiceShimaRS1?authuser=0&authkey=Gv1sRgCM_Nr_zphaK2Yw&feat=directlink
_________________
... ask me no questions and I tell you no lies ...



Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
danny 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lis 2011
Pochwał: 6
Posty: 798
Skąd: Poznań / Choszczno
Wysłany: Pon 17 Cze, 2013   

Hm, rekawice ciekawe ale poczekam na recenzje po 6-8k kmach. Imho troche za szybko wrzuciles recke - 1.5k km to tyle co nic.
_________________
Street line: GS 500F 05' black and yellow (Sprzedany) -> CBF 600N 06' black and silver (Sprzedany)
Dirt line: TT 350 92' (street legal)
 
 
Rage 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2011
Pochwał: 6
Posty: 182
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 17 Cze, 2013   

może racja, dlatego są to moje pierwsze wrażenia i można mniej więcej powiedzieć jak się spisują, jak działa perforacja etc. Po dłuższych przebiegach można powiedzieć jak będzie z ich wytrzymałością... toteż będę post aktualizował po kolejnych km (i tez bałem się jak długo może to trwać, gdyż niestety ale nie jeżdżę tyle ile bym chciał)
_________________
... ask me no questions and I tell you no lies ...


 
 
kenzoo 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 37
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 52
Skąd: W-w/R-sko
Wysłany: Pon 17 Cze, 2013   

Rage napisał/a:
* Opuszki palców wskazującego i długiego lewej dłoni są minimalne powycierane, ale to dlatego, że zawsze trzymam oba te palce na klamce hamulca (tak mnie wyuczono)


jeśli piszesz o hamulcu to chyba chodzi o tą drugą lewą ;)

Rage napisał/a:
Za cenę 300 zł, dostajemy prawdziwe rękawice sportowe dobrej jakości. Moje oczekiwania te rękawice spełniły i tak naprawdę nie mogę im nic złego zarzucić. Uważam je za dobry zakup, gdyż rękawice z podobnymi cechami zagranicznych marek trzeba często zapłacić 200 a nawet więcej złotych.


czy tutaj chodziło Ci o to, że rękawice zagranicznych firm o podobnych cechach są droższe o 200 zł lub nawet więcej? Bo jeśli nie, to po co przepłacać :)
_________________
Simson SR50 > Kymco Dink 50 > Suzuki GS500
 
 
tmi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 03 Lut 2009
Pochwał: 28
Posty: 2331
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Pon 17 Cze, 2013   

Mam rękawice Shimy, inny model (GTR, pierwsza wersja) i są ok, przelatałem 2 sezony i nic się z nimi nie stało. Kupując następne rękawice też wezmę pod uwagę tę firmę.
_________________
Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
 
 
ajr
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Cze, 2013   

na zużycie jakby nie było też wpływa częstotliwość zakładania i zdejmowania, można przelatać 1.5tysiaca, jeżdżąc w długie trasy po kilkaset km, a można krótkie i co chwile zdejmować i zakładać.
ja akurat mam shima GTR póki co biednie z 500km może w nich zrobiłem ale nie żałuję zakupu, może jedynie o tyle jestem mądrzejszy, żeby nie zamawiać przez internet już nic wiecej czego nie mierzyłęm ;) bo mogłby być 1 rozmiar chyba mniejsze.

a mógłbyć zrobić fotę jak wyglądają zapiete jak naciągniesz je na kurtkę ? bo moje siedza dobrze na ręce jest regulacja na nadgarstku tylko potem ten szeroki rzep na mankiecie troche trudniej zapiąć na kurtce, niby nie przeszkadza....
 
 
Rage 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2011
Pochwał: 6
Posty: 182
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 18 Cze, 2013   

kenzoo napisał/a:

jeśli piszesz o hamulcu to chyba chodzi o tą drugą lewą ;)


hehehe, tak masz racje, chodzi mi o drugą lewą.

kenzoo napisał/a:

czy tutaj chodziło Ci o to, że rękawice zagranicznych firm o podobnych cechach są droższe o 200 zł lub nawet więcej? Bo jeśli nie, to po co przepłacać :)


Tak, taki alpinestar etc z podobnymi dodatkami są droższe po prostu, ale jak zaznaczam, na razie przejechałem tylko 1.5k km więc nie mogę dużo powiedzieć o ich wytrzymałości. Na koniec sezonu napiszę jak przeszły ten czas.

ajr napisał/a:
a mógłbyć zrobić fotę jak wyglądają zapiete jak naciągniesz je na kurtkę ? bo moje siedza dobrze na ręce jest regulacja na nadgarstku tylko potem ten szeroki rzep na mankiecie troche trudniej zapiąć na kurtce, niby nie przeszkadza....


Postaram się to dzisiaj zrobić. Co do zakładania i zdejmowania, to u mnie tego dużo, gdyż w sumie od majówki tylko je używam, a głównie mam krótkie trasy. dom-praca-dom, czasami jakiś wypad.

Tutaj są te zdjęcia:



Jak widać da się założyć, oczywiście nie mogłem zapiąć mankietu kurtki na zamek, trzyma się tam na rzep. trochę trzeba się namęczyć by rękawice pod mankiet włożyć ale da się.
_________________
... ask me no questions and I tell you no lies ...


 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

I nikt pochwały nie dał? :O
 
 
ajr
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

ja zakladam na odwrot ;) na kurtke, a nie pod ale juz cie nie bede meczyl :padam:
zobaczymy czyje dluzej wytrzymaja :hyhy:
 
 
Faktograf 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 85
Skąd: ----
Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

mam Shimki ST-1 całe czarne, po 3000 km widać niewielkie przetarcia. Są wygodne ale teraz myślę nad krótkimi na lato, może też wpadną w oko jakieś ciekawe z shimy.
 
 
Rage 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 20 Maj 2011
Pochwał: 6
Posty: 182
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

ajr napisał/a:
ja zakladam na odwrot ;) na kurtke, a nie pod ale juz cie nie bede meczyl :padam:
zobaczymy czyje dluzej wytrzymaja :hyhy:


hehehehe ale facepalm, źle zrozumiałem twój post, myślałem, że właśnie o to chodzi, chodź się dziwiłem czemu zakłądać pod mankiet.. hehehe musiałem być zmęczony.

Spoko, dzisiaj zrobię fotki z rękawicami poprawnie założonymi ;)
_________________
... ask me no questions and I tell you no lies ...


 
 
Arcisz 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2015
Pochwał: 5
Posty: 578
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   

Po tym temacie, decyduje się na właśnie te rękawice :rotfl:
_________________
Suzuki GS500 1998'

sprzedany :(

Suzuki GSX600F 2002'

sprzedany :(
--------------------------------
Suzuki GSX-R 750 1988'
Triumph Sprint 1050 GT 2011'
Honda VFR800 1999'
 
 
komandosek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 09 Cze 2011
Pochwał: 2
Posty: 195
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   

A jesteś pewien, że będą Ci odpowiadać długie rękawice?
I, że akurat te będą pasować Ci do dłoni?

Shima ma w swojej ofercie bardzo fajne krótkie rękawice sportowe, których nie trzeba wciskać pod kurtkę

[ Dodano: Pon 16 Mar, 2015 ]
http://shima.pl/pl/rekawi...0172171335.html

[ Dodano: Pon 16 Mar, 2015 ]
Może też delikatniejsze były by niezłe? Np ja lubie jezdzić w cienkich, lekkich rękawicach bo wtedy lepiej czuję motocykl. Te mi bardzo podpasowały. http://shima.pl/pl/rekawi...0000001356.html
Długie sportowe, czy ciepłe turystyczne zakładam tylko wtedy jak muszę, np jest zimno.
 
 
Arcisz 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 29
Dołączył: 23 Lut 2015
Pochwał: 5
Posty: 578
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   

A jak z bezpieczeństwem? RS-1 zapewni większe bezpieczeństwo naszym rękom, nie sądzisz?
 
 
komandosek 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 09 Cze 2011
Pochwał: 2
Posty: 195
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Mar, 2015   

Na pewno. Nie da się mieć wszystkiego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.