WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Podwojne ubezpieczenie OC
Autor Wiadomość
Vega
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   Podwójne ubezpieczenie OC

Mam problem.
Rok temu kończyło mi się w marcu OC na samochód - pojechałam do Alianza wyliczyć składkę - wyszła niska - pojechałam do PZU wyliczyć składkę wyszła o wiele (prawie dwa razy) wyższa. - To była sobota 15 marca - polisa była ważna do 17 marca do poniedziałku.
Pracownica w PZU w Pruszkowie powiedziała, że wystarczy że napiszę wypowiedzenie i wyślę pocztą w poniedziałek - bo liczy się że skoro termin się kończy w dzień wolny od pracy (bo trzeba wypowiedzieć dzień wcześniej) to może być to następny dzień po dniu wolnym czyli poniedziałek.

No a teraz PZU staszy nas komornikiem, bo chcą, żeby im zapłacić za rok OC - 1090 zł :/ - a ja miałam OC w Alianzie.

Gdyby ta głupia cipa w inspektoracie uczciwie przedstawiła sprawę, to machnęłabym szybko wypowiedzenie będąc u nich w sobotę :/ ale celowo wprowadziła mnie w błąd i teraz będzie mnie on kosztował tysiąc zł :/

Jadę jeszcze sprawdzić, czy nie mają kamer w tym Inspektoracie, może będę w stanie im udowodnić, że to ich wina :/
Bo przecież tego samego dnia podpisałam umowę w Alianzie.

Spotkaliście się kiedyś z taką sytuacją - jest szansa z tego wybrnąć?
 
 
Kaczorek07
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

Z tego co mi wiadomo to polise trzeba wypowiedziec duzo wczesniej niz dzien od konca umowy Cos mi sie blyska ze to miesiac jest, takze cie mila pani oszukala tak mi sie przynajmniej wydaje. Wybrnac zawsze z takiej sytuacji mozna pytanie tylko ile czasu jest warte dla ciebie ten 1k pln :) Jak sie spotkam z ojcem dyrektorem prawnikiem to moge sie go spytac jak by to moglo wygladac bo moja wiedza w tej materii jest niewielka
Pozdrawiam
 
 
MacDada 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 35
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 169
Skąd: PL
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

Ja też się zagapiłem, ale z ubezpieczeniem do moto. Najlepiej iść do Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych (CUK) czy podobnej firmy - oni załatwiają szybko i tanio. Facet, z którym rozmawiałem, twierdził, że jakbym spóźnił się o jeden dzień to on by jeszcze załatwił (bo zależy co mają w bazie danych ubezpieczyciela - jeśli nie mają wpisu, to można jeszcze kombinować). Tylko, że ja spóźniłem się o tydzień :rotfl:

Więc zamiast 250 chyba w Axie, byłem zmuszony zapłacić Warcie 380 zł (co jest i tak nieźle, bo chcieli 450, a agent załatwił mniej).
 
 
pubuss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

ubezpieczenie wypowiadamy 30dni przed terminem wygaśnięcia ubezp. obowiązującego na dany rok, to jest prawnie uregulowany fakt.

Pani pracownik PCU wprowadzila Cie w blad i powinnas wyslac na Nią pisemna skarge. Co i tak nie zmienia faku, ze nie wypowiedzialabys OC ostatniego dnia. Moglabys co najwyzej pokusic sie o wykup polisy na krotszy okres.

Ja to zawsze wszystkim radze, idziesz sie ubezpieczyc, odrazu tego samego dnia w ktorym podpisujesz papiery, zloz wymowienie. Bo pozniej nie bedzie trzeba o tym pamietac i uniknie sie wielu problemow. W zakladzie ubezpieczeniowym nikt Ci nie wspomni o wypowiedzeniu o ile nie przyszlismy tam zeby sie przepisac od innego ubezpieczyciela.

Wiadomo, kazda firma żeruje na ludzkiej niewiedzy i wykorzystuje kruczki prawne.
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

Umowę trzeba wypowiedzieć 1 dzień przed końcem
przykład: ubezpieczenie mam do 4 lipca, to muszę je wypowiedzieć do 3 lipca.

Vega w Twoim wypowiedzeniu jest wszystko ok, tylko jest pewne ale.
O tym "ale" jest napisane w tym linku: http://kalkulator.promete...isa_oc_umowa_oc

Walcz do końca, napisz odwołanie. PZU na razie straszy Cię komornikami, sądami itd.
Niech sobie na razie straszy.

Może się powtórzę, ja bym zrobił tak: napisał odwołanie do którego bym załączył kserokopię wypowiedzenia lub nawet potwierdzoną przez notariusza kopię, zaznaczył iż dokonałaś wypowiedzenia przed końcem okresu ubezpieczenia. Dalej napisz do rzecznika ubezpieczonych ( http://www.rzu.gov.pl/ ).
Opisz swój przypadek, na pewno fachowiec odpowie na prośbę


"Do faktu, że w tym ubezpieczeniu funkcjonuje mechanizm odnawiający umowę zawartą na 12 miesięcy, na taki sam kolejny okres, zdążyli się już posiadacze pojazdów przyzwyczaić. Nie mniej i tutaj zdarzają się problemy np. czy za ustawowy termin złożenia wypowiedzenia w zakładzie ubezpieczeń należy przyjąć datę stempla pocztowego, czy datę faktycznego dotarcia wypowiedzenia od zakładu ubezpieczeń. Odpowiedź na te wątpliwości, w naszej opinii zawiera art. 61 kc. wskazując, że oświadczenie woli złożone danej osobie jest spełnione z chwilą gdy mogła ona zapoznać się z jego treścią. "
To bardzo ważny cytat i on może być podstawą do przedłużenia OC, ponieważ PZU nie mogło się zapoznać z jego treścią.

Wg mnie powinno to być tak że liczy się data stempla, do nich nie dotarło jeszcze - przedłużają polisę automatycznie a następnie jak przyjdzie zwracają uwagę na datę stempla.

Przykładowo: Mam ubezpieczenie do 1 sierpnia 2009 roku, wysyłam 1 lipca listem poleconym, priorytetowym, z potwierdzeniem odbioru wypowiedzenie umowy i...list dotarł 2 sierpnia.
Więc co...mam mieć dwie polisy z tego powodu że list "szedł" miesiąc.

Vega na pewno musisz walczyć, bo szkoda 1000 zł na daremno płacić.
_________________
www.gs500.pl
 
 
Plaster
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

Dokladnie muisz dochodzic swego, ubezpieczalnie to zlodzieje i jak sie czlowiek nie postawi to beda ciagnac kase, a ta lepiej przeznaczyc na paliwko ;)
Powodzenia i napisz jak bedziesz cos wiecej wiedziec :)
 
 
kamil.k
[Usunięty]

Wysłany: Pią 24 Lip, 2009   

też mi sie wydaje że wypowiadało sie na miesiąc przedz koncem umowy bo jak nie to automatycznie przedłuzaja i przeciez druki juz wczesniej przesyłaja do domu

szkoda ze zlapałac sie dopiero teraz bo mogłas załacic pierwsza rate w pzu , rozwiązac umowe i zadac zwtrotu pozostałyc srodków w stosunku do ilosci dni przez jakie mialas u nich ubezpieczenie.ja juz robiłem tak dwa razy w pzu i zawsze mi oddawali reszte kasy jak rozwiązałem umowe przed czasem .wystarczylo pokazac nowa umowe z innym ubezpieczycielem czy jakos tak i juz .oczywiscie na początku tez nie chcieli
 
 
Pęku 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lis 2008
Pochwał: 2
Posty: 177
Skąd: Józefin
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009   

Jako, że od prawie 6 lat pracuję w ubezpieczeniach pozwolę sobie zabrać głos i obalić parę mitów, które się tu pojawiły :)

Kamil, druki przesyłają wcześniej ale jako ofertę - nie są one wiążące.

Kwestię terminu wypowiedzenia OC reguluje ustęp 1, artykułu 28, rozdziału 2 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z dn. 22 Maja 2003:

"Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem
okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów
mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o
jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12
miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2."

Ważny zaznaczenia jest fakt, że za datę powiadomienia ubezpieczyciela uznaje się datę wpłynięcia wypowiedzenia do placówki a nie np. datę nadania listu poleconego.

W Twoim przypadku Vega, pracownica PZU centralnie wprowadziła Cię w błąd. Jako agent musiała wiedzieć o tym, że w poniedziałek będzie już za późno i mimo to jak rozumiem namówiła Cię do wysłania listu w poniedziałek zamiast przyjąć je od razu w sobotę :/

Niestety ciężko teraz będzie udowodnić jej błąd lub powiedzmy szczerze oszustwo :( . Nie poddawaj się jednak, podjedź do tego inspektoratu najlepiej z potwierdzeniem nadania listu - wypowiedzenia i nazwiskiem pracownicy. Przedstaw im na spokojnie sprawę, że gdyby nie wprowadzili Cię w błąd to nie byłoby całego zamieszania. Koniecznie zaznacz fakt, że byłaś u nich osobiście w tą feralną sobotę a zachowanie pracownicy było takie a nie inne... Jeśli to nie odniesie rezultatu poinformuj ich, że kierujesz sprawę do Rzecznika Ubezpieczonych i rzeczywiście tak zrób.

Powodzenia i jakby co to pytaj :)
_________________
Naukę jazdy na moto rozpoczynasz z workiem pełnym szczęścia i brakiem doświadczenia.
Cały bajer polega na tym żeby nabyć tego drugiego zanim skończy się to pierwsze...
 
 
 
Vega
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009   

Pojechałam, wytłumaczyłam, na piśmie wszystko zostawiłam i ....
dzisiaj dostałam odmowę.
Powołują się oczywiście na stadko paragrafów - nic o tym, że to wina ich pracownika - jakby w ogóle nie było takiej sprawy :/
No i na koniec wezwanie do zapłaty bo jak nie to do sądu.
Mąż się wkurzył i chce walczyć, ale jednocześnie nie możemy sobie pozwolić, żeby komornik nam wszedł na konto, bo nam się posypią kredyty...
Jakieś pomysły?
 
 
hubertgontarz 



Model GSa: GS 500E
Dołączył: 05 Lis 2007
Pochwał: 4
Posty: 2021
Skąd: Bytom
Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009   

Zwróć się jeszcze do Rzecznika Ubezpieczonych, z prośbą o poradę, jak to rozegrać.
PZU kurczowo nie chce odpuścić, bo to jest kasa dla nich, to tak jak Stalexport nie chce żeby motocykliści jeździli za darmo.
_________________
www.gs500.pl
 
 
Vega
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009   

No właśnie na stronie rzecznika znalazłam trochę podpowiedzi - może komuś się przyda - wklejam:

"W opinii Rzecznika Ubezpieczonych, pomimo przedstawionych powyżej regulacji
prawnych, konsument, w sytuacji podwójnego ubezpieczenia, powinien mieć
jednak możliwość rozwiązania jednej z umów i z tych względów Rzecznik
zainicjował odpowiednie zmiany legislacyjne. Ponadto, można spotkać się ze
zdaniem, iż jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego jest chroniony dwiema
umowami ubezpieczenia, to tylko jedna z tych umów spełnia przesłanki umowy
ubezpieczenia obowiązkowego i podlega reżimom art. 33 ustawy. Druga umowa,
powinna być tym samym traktowana jak dobrowolna, a w związku z tym,
posiadacz pojazdu mechanicznego ma prawo w każdym momencie żądać jej
rozwiązania. Argumenty potwierdzające takie stanowisko w tej kwestii,
zostały ostatnio opublikowane w Gazecie Prawnej . Dr Marcin Orlicki z
Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - specjalista w zakresie
ubezpieczeń - wskazał, iż: "rozwiązanie jednej z umów obowiązkowego
ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów lub wielokrotnego ubezpieczenia
uzależnione jest od woli stron. Mają one swobodę w zakresie umówienia się o
zakończeniu ubezpieczenia, jeżeli tylko zapewnione pozostaje dalsze trwanie
odpowiedzialności któregokolwiek z ubezpieczycieli na poziomie minimalnej
sumy gwarancyjnej i przez wymagany przez ustawodawcę czas. (...) Należy
bowiem uznać, że osoba, która ma polisę OC komunikacyjnego, już spełniła
ciążący na niej obowiązek. Kolejna umowa ubezpieczenia OC nie jest więc już
umową ubezpieczenia obowiązkowego i nie stosują się do niej ograniczenia
dotyczące jej rozwiązywania".

Ponadto, należy również zwrócić uwagę na przepis art. 812 § 4 kc, który
wskazuje, iż "jeżeli umowa ubezpieczenia jest zawarta na okres dłuższy niż
sześć miesięcy, ubezpieczający ma prawo odstąpienia od umowy ubezpieczenia,
w terminie 30 dni, a w przypadku gdy ubezpieczający jest przedsiębiorcą w
terminie 7 dni, od dnia zawarcia umowy" . Dr M. Orlicki uważa, iż przepis
ten może być również stosowany w sytuacji tzw. podwójnego ubezpieczenia: "w
okresie bezpośrednio po zawarciu umowy ubezpieczający może od umowy
odstąpić, na co zgoda ubezpieczyciela nie jest wymagana" .

Czyli w mojej sytuacji celowo zaczekali żeby nie dało się nic z tym zrobić (ubezpieczenie zakończyło się w marcu 2008 - czyli ponad rok temu - mieli dwa lata na upominanie się, a zrobili to dopiero po fakcie :/ pazerne hieny.
 
 
walus84
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009   

No to koleżanka ma już haczyk na nich i nie maja prawa się wykręcać, teraz to ty możesz postraszyć ich sądem że nie respektują twoich praw. Zawsze inaczej sie traktuje kogoś kto sypnie paragrafem....a to tak ładnie brzmi

zgodnie z art. 812 § 4 kodeksu cywilnego, ....blablabla
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.