WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
jak to jest z ta policja?
Autor Wiadomość
capri
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   

wiesz z tego powodu, że nie miałeś prawka to głupio było się stawiać na ostro, ale to drugie 500zł to kuźwa bydlaki chciali pokazać co oni mogą. Jednak było ich dwóch a Ty sam... pewnie powiedzieliby, ze widzieli jak jechałeś na jednym kole... co za gnojki
 
 
michal_elwuo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   

ja powiem krótko... ŻAL.. i między innemi dlatego nei chcę za bardzo śmigać bez prawka, abo jakaś KUR.. sie trafi to nawymyśla i wogóle i mandat taki że szok ^^ o ile nie odroczka na prawko, bo u nas w mieście to bardzo często dają...
 
 
Grzechu16 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2007
Pochwał: 12
Posty: 2051
Skąd: Czechowice-Dz/Kraków
Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   

kurde no nie fajnie troszke... :/ że te 500 zł jest za brak prawka ehh ciulstwo i tyle... i jeszcze by sobie w d*pe to drugie 5 stówek wsadzili capy...:|
 
 
 
Snajper
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   

Jak wyskakują z jakimiś głupimi tekstami by Cię sprowokować, to działaj nie po ich myśli, wszak oni mają większą władzę, i nie zawahali się jej użyć,a nawet nadużyć. Nie walcz gdy nie możesz wygrać. Sztuka wojny. Może jakbyś nad wyraz miło wyjaśnił czemu się dalej zatrzymałeś, a nie przy nich, to może by złagodnieli choć trochę. Można powiedzieć, że wynikło duże nieporozumienie i przeprosić. Szukać wroga, kiedy jego obecność wcale nie jest wskazana to trochę głupie. A jak byś trafił na prawdziwą mendę to pewnie by znaleźli jakiś woreczek... Po prostu poczuli się olani/zignorowani i stąd taki początek rozmowy.
 
 
demondemidi 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 39
Dołączył: 26 Lis 2007
Pochwał: 6
Posty: 819
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   

na skrzyzowaniu i na pasach raczej nawet do kontroli bym sie nie zatrzymal chocby nie wiem co, bo wlasnie to jest stwozenie zagrozenia, wiec to gdzie sie zatrzymalem samo z siebie jest w pelni usprawiedliwione ;> wydaje mi sie ze poprostu trafilem na chlopaczkow ktorzy chcieli sie wykazac, bylem mily do czasu grozby sadem 24h, bo za takie wykroczenie jest grodzki a nie 24h ;| a jak mily pan wladza zaczol sie dopytywac czy rodzice wiedza ze jezdze i straszyc ze pojdzie z nimi porozmawiac to juz wybuchlem, najpierw smiechem a potem juz ironicznymi docinkami, ktorych pewnie nawet nie rozumieli :) do dzisiaj nie moge pojac jak policjant moze dorosłą, juz dawno pelnoletnia osobe straszyc rozmowa z rodzicami :|
_________________
Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuka jest stworzenie takiego :) ... Customizing :)

Od 28.03.2012r szczęśliwy tatuś w opcji premium ]:->
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   

demondemidi napisał/a:
...do dzisiaj nie mogę pojąć jak policjant może dorosłą, już dawno pełnoletnią osobę straszyć rozmowa z rodzicami :|


Bo sami byli gówniarzami, mieszkającymi pewnie kątem u utrzymujących ich rodziców. No cóż, wydaje mi się że miałeś strasznego pecha. Też miałem sporo przygód z policjantami tak jeżdżąc samochodem, jak i motocyklem i zawsze trafiałem na naprawdę spoko gości. Chyba nigdy nie robili mi problemów, chociaż gdyby chcieli mogli ich narobić sporo . Odpukać, byle tak dalej.
 
 
 
pootietang
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   

jeśli chodzi o "młodych" to normalka, muszą sie "wykazać" więc sie nie dziwię że tak sie zachowali bo to "stefany" i zwykłe skur...ele. jeśli chodzi o jazdę bez prawka to mam nadzieję że to będzie przestroga dla tych którzy nie mogą się doczekać bo niestety nic nie jesteś w stanie z tym zrobić:( złamałeś prawo i nie ma sensu się odwoływać bo cie jeszcze obciążą kosztami sądowymi. nie poszło ci :/
 
 
Snajper
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   

demondemidi napisał/a:
na skrzyzowaniu i na pasach raczej nawet do kontroli bym sie nie zatrzymal chocby nie wiem co, bo wlasnie to jest stwozenie zagrozenia
A powiedziałeś im na wstępie o tym? Choć słyszeli ryk silnika i mowa o próbie nie stwarzania zagrożenia mogłaby nie przejść.
demondemidi napisał/a:
wydaje mi sie ze poprostu trafilem na chlopaczkow ktorzy chcieli sie wykazac,
No, tak zapewne było.
demondemidi napisał/a:
bylem mily do czasu grozby sadem 24h
Może groźba sądem pojawiła się dlatego, że nie mieli pomysłu na rozwścieczenie Cię? (i chyba to jedno im się to udało).
demondemidi napisał/a:
a jak mily pan wladza zaczol sie dopytywac czy rodzice wiedza ze jezdze i straszyc ze pojdzie z nimi porozmawiac
Marna prowokacja ;) Jakbyś odpowiedział "No wieedzą" jaka byłaby ich reakcja? Może śmiech z politowaniem i złagodzenie sytuacji.
Zdarzyło się że zatrzymał mnie patrol, gdy byłem w mundurze WP, a takowy był niedozwolony dla cywilów. Byłem wtedy w Związku Strzeleckim w którym oczywiście taki mundur obowiązuje, lecz nie mogłem udowodnić w żaden sposób swojej przynależności. Na wstępie dość ironiczne pytanie od policjantów: Mam nadzieję że nie uciekł pan z jednostki.
Odpowiedziałem grzecznie że nie, po czym wytłumaczyłem że byłem gdzieś tam w terenie na ćwiczeniach i było całkiem fajnie. Zwóciłem uwagę że nie mam oznaczeń "czysto wojskowych" (WP na pasie, orzeł na berecie itp.) Oczywiście było zabronione używanie nawet części munduru. Zacząłem pytać o wygodę ich nowych butów, z jakiej są firmy. Zgodziłem się, że są beznadziejne. Od słowa do słowa i się dogadaliśmy. Sprawdzili tylko przez radio czy poszukiwany nie jestem, w między czasie wymieniając opinię na temat sprzętu, a czy można gaz nosić bez żadnych zezwoleń itp. (dowartościowywałem ich że wiedzą dużo, więcej ode mnie) Puścili mnie. A z miesiąc wcześniej za to samo znajomy dostał 200 zł mandatu. Nie dałem im pretekstu, a że miły byłem to może głupio im było mnie karać.
Możnaby następnym razem w ten sposób próbować zadziałać. Jak nie pomoże to obmyślimy jakiś inny niecny plan ;)
 
 
demondemidi 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 39
Dołączył: 26 Lis 2007
Pochwał: 6
Posty: 819
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 29 Sty, 2008   

no grozba sadu zadzialala, choc nie do konca tak jak mysleli, bo samego sadu raczej sie nie balem, martwilem sie o sprzet, moja dzielnica za ciekawa nie jest, ze mieszkalem wtedy sam to nie bardzo mial sie kto sprzetem zaopiekowac ;/ sad niemoglby dac mi chyba wiecej niz te 500zl (+ koszty), a znalazlyby sie tez okolicznosci lagodzace czy tez wniosek o samoukaranie :)

"wiedza" to pylo pierwsze co powiedzialem po wybuchu smiechu :) , po czym pan policjant zapytal "myslisz ze zartuje?" a ja mu na to "prosze bardzo, pokazac gdzie?" :D

tez nie raz mialem sytuacje z policja, i zawsze udawalo sie bez mandatu, znam wielu policjantow, wlacznie z moim chrzestnym czy sasiadem, i wiem ze to tez sa ludzie, z ktorymi mozna normalnie pogadac i sie posmiac, maja prace taka jaka maja i za to nie trzeba tez ich z gory osadzac, poprostu ci dwaj byli naprawde skurw... przedewszystkim, samo rporusanie sie pojazdem bez odpowiednich uprawnien jest juz stwozeniem zagrozenia, i miedzy innymi to obejmuje mandat za brak prawka wiec dostalem w sumie na raz 2 mandaty za to sqamo, nie mowiac juz o tym ze nawet nie widzieli jak jechalem, tylko slyszeli, rownie dobrze moglem stac pod sklepem i przegazowac a potem spokojnie ruszyc ;| niestety czy mandat byl bezpodstawny czy nie to itak wiedzieli ze go przyjme, czy z racji strachu o swoja dupe i sad, czy z racji strachu o pozostawiona na ulicy maszyne, mogli sobie pozwolic zrobic co tylko chcieli, i to wlasnie jest dla mnie frajerstwo ;/
_________________
Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuka jest stworzenie takiego :) ... Customizing :)

Od 28.03.2012r szczęśliwy tatuś w opcji premium ]:->
 
 
gromek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

sąd otrzymując wniosek z policji raczej nie obniża kwoty mandatu tylko podwyższa i dodatkowokoszty sądowe ok170pln-ów.
U mnie naszczęście policja jest oki a motocyklistów to się wogóle nie czepiają, może dlatego że kilku samych śmiga...

------------------------------SPRZEDAM----------------------------------
http://otomoto.pl/index.p...show&id=M642283
 
 
demondemidi 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 39
Dołączył: 26 Lis 2007
Pochwał: 6
Posty: 819
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

gromek, wybierajac sad policjant nie wystawia mandatu, nie ma co podwyzszac ani obnizac ;| fakt ze sad czesto naklada kary wyzsze niz mandat oferowany przez policjanta, ale to zdarza sie wtedy, gdy wina oskarzonego jest oczywista a sam oskarzony nie wyraza skruchy, a w np moim przypadku, gdzie policjant nie jest w stanie okreslic nawet czy przegazowalem stojac w miejscu czy jechalem na kole tak jak to on stwierdzil, grzecznie sie ze wszystkiego przed sadem tlumaczac i przytakujac (przewanie) pani sędzinie... posiadajac status bezrobotnego (wiadomo co jest pięc:) )... nie wierze zebym dostal 1000zl grzywny od sadu :)


zapomnialem jeszcze dodac ze przed sadem wypadaloby podkreslic brak kompetencji tych dwoch panow (w moim przypadku), przeciez oni nic nie wiedzieli ;|
_________________
Sztuką nie jest kupienie gotowego produktu, sztuka jest stworzenie takiego :) ... Customizing :)

Od 28.03.2012r szczęśliwy tatuś w opcji premium ]:->
 
 
gromek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

demondemidi- co do Twojej sytuacji to się zgadzam.
Pisze o ogólnym podejściu do odmowy mandatu...
Wybierając sąd przez kierowce - policjant nie wystawia wprawdzie mandatu ale pisze wniosek do sądu z kwotą i jest to górna kwota z taryfikatora. Sąd zazwyczaj nie obniża tej kwoty sugerowanej przez policjanta dodając do tego koszty sądowe. Wiem to z doświadczenia.
Zeby nie było nieporozumienia- Nie jestem policjantem!!!!
-----------------------------------sprzedam---------------

http://otomoto.pl/index.p...show&id=M642283
 
 
Plaster
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

prawda jest taka ze w sadzie stoimy na straconej pozycji bo POLICJANT MA ZAWSZE RACJE :!: sprobujcie a sami sie przekonacie. dlatego ja pier.... ich :twisted:
 
 
leon 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 43
Dołączył: 01 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1819
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 01 Lut, 2008   

Różnie bywa. Tak w skrócie - brat jechał drogą główną, z parkingu wyjechał bus, brat w niego wjechał. Przyjechała policja, busiarz skur... już miał przeszkolonych świadków którzy widzieli jak brat jechał jak wariat pomimo mokrej drogi, dodatkowo panowie władza zobaczyli, że brat ma prawko od kilku miesięcy i wlepili mu mandat 200zł. Nie przyjął. W sądzie najpierw dostał po dupie mandat X zł + koszty sądowe Y zł, w sumie coś w okolicy 600-800zł. Braciszek się porządnie odwołał i sprawa zakończyła się groszową grzywną 100zł +/- parę złotych. Czasem warto powalczyć.
_________________
http://picasaweb.google.com/leon.1981.krk
http://www.grupa-poludnie.info
 
 
 
Robi28
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Lut, 2008   

kiedyś śmigam na trasie Byto Kraków no i doganiam radiowóz no i kurde wleke sie za nimi (chociaż przez wiochy 80 leciał ) no jade dł€ższą chwile za nim a on nagle odkręca szybe i macha mia łąpą że mam jechać do przodu. no więc szybko myśle czy mnie czasem nie podpuszcza. ale jechał sam wiec chyba nie a ja z plecakiem wiec swiadka mam :) . No i pojechalem a jak go wyprzedzalem pokazał mi jeszcze reką OK wiec bylem spokojny. Co do osiedlowej przygody kolegi to miałeś przesrane bo świadka nie było a ich kilku to ci mogli prawie wszystko z wlepic. Sąd 24 h oczywiscie to byla podpucha tylko ale za brak prawka przed sądem ( jak bys odmówił przyjęcia mandatu) to możesz dostac też zakaz ubiegania sie o prawko na wet na kilka lat wiec nie warto.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.