Formalnosci przy zakupie motocykla
Odpowiedz do tematu

kukaszr
[Usunięty]
:
mnie zastanawia jakim cudem zapłaciłeś za OC aż 201 zł... jak ja za 180 mam OC i NW mimo, że mam 19 lat i teoretycznie nadwyżki?

Kolego- od ubezpieczeń jest osobny temat ;)

:
hej moze mi ktos jasno napisac co musze wypelnic oraz dostarczyc do urzedu wraz z formularzem vat-24? chodzi mi o pole F.44

http://www.mofnet.gov.pl/.../vat/vat_24.pdf

maja to byc oryginaly czy kserokopie dokumentow?

mr0zd
[Usunięty]
:
Umowę kupna-sprzedaży
Oni tylko zerkają na nią od razu oddając umowę, nie musisz robić kopii

:
u mnie koles wszystkiego chcial kopie procz pitu wypelnionego i przegladu. vat byl do odbioru na 2 dzien.

wykonuje przeróbki motocykli.
Możliwość wykonania konstrukcji metalowych!
spawanie,
toczenie,
itd

virtutii spawarotti Kuraś :troll2:
:
a teraz pytanko czy za zwloke za wykupienie oc po otrzymaniu czasowego dowodu placi sie jakies kary/odsetki? pojutrze wychodzi mi czasowe pozwolenie a nie mialem czasu wykupic oc :/

:
nie odbierzesz twardego dowodu jezeli nie pokażesz polisy

Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
:
jak nie odbiore jak odebralem bez okazywania wykupionego oc :hyhy: pani w urzedzie pewnie z rutyny nie wolala ode mnie. koniec formalnosci - tylko jezdzic :D

pootietang
[Usunięty]
:
Cytat:
czy za zwloke za wykupienie oc po otrzymaniu czasowego dowodu placi sie jakies kary/odsetki?


nie zdziw się jak dostaniesz mandat z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego ( jeśli się dopatrzą że z opóźnieniem opłaciłeś to nie będzie to kilkaset zł a kilka tyś )

:
Wyjąłeś mi to pootie z hmm spod palców ;) W przypadku 'innych pojazdów' do których zaliczamy motocykl kara za przerwę w ubezpieczeniu do 3/do 14/więcej niż 14 dni wynosi w bieżącym roku odpowiednio 80/210/420 zł.

Miłego wieczoru :)

Spoko Panie Bodzio. Ok. 2000 zł (dokładnie to równowartość 500 euro wg. Kursu NBP z 02.01.2009) to bulą właściciele puszek. Dla różnych typów pojazdów są różne stawki. Motocykliści więc nie mają tak źle ;) Inna sprawa, że najpierw muszą się dopatrzeć tego, że nie miałeś poliski co przy jeszcze kiepsko funkcjonującym CEPiKu daje nadzieję:D

Ostatnio zmieniony przez Pęku Pon 23 Mar, 2009, w całości zmieniany 1 raz
Naukę jazdy na moto rozpoczynasz z workiem pełnym szczęścia i brakiem doświadczenia.
Cały bajer polega na tym żeby nabyć tego drugiego zanim skończy się to pierwsze...
:
pootietang napisał/a:
nie zdziw się jak dostaniesz mandat z ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego ( jeśli się dopatrzą że z opóźnieniem opłaciłeś to nie będzie to kilkaset zł a kilka tyś )


Pęku napisał/a:
Wyjąłeś mi to pootie z hmm spod palców ;) W przypadku 'innych pojazdów' do których zaliczamy motocykl kara za przerwę w ubezpieczeniu do 3/do 14/więcej niż 14 dni wynosi w bieżącym roku odpowiednio 80/210/420 zł.


no to jesli ktos sie dopatrzy to mam nadz ze to bedzie jedynie 420zl a nie kilka tys jak straszy pootietang bo trzeba bedzie opchnac gs-a na rzecz kary :wstyd:

Plaster
[Usunięty]
:
panbodzio napisał/a:
a teraz pytanko czy za zwloke za wykupienie oc po otrzymaniu czasowego dowodu placi sie jakies kary/odsetki? pojutrze wychodzi mi czasowe pozwolenie a nie mialem czasu wykupic oc :/

Jesli nie miales czasu, mogles poprosic kogos z rodziny lub znajomych o zaplacenie skladki.

:
Plaster napisał/a:
Jesli nie miales czasu, mogles poprosic kogos z rodziny lub znajomych o zaplacenie skladki.

mialem wyjazd sluzbowy zaraz po kupnie suzy na trzy tygodnie. mysle ze chyba nikt z rodziny nie podpisze pierwszej umowy oc. trudno mowi sie 'wtopa' - przyjdzie co do czego to bede sie martwil...

maksa
[Usunięty]
:
ja miałam tak z puszka ,zaraz po zakupie nie dośc że nie przerejestrowałam samochodu na siebie, to skończyło się OC ,którego tez nie płaciłam .. samochód miałam tak pół roku, ale potem go sprzedałam bez Oc ale i tak Oc musiałam zapłacić, ale obeszło się bez żadnych kar i odsetek :D

[ Dodano: Sro 25 Mar, 2009 ]
tylko że ja nie miałam czasowego dowodu bo samochodu nie zarejestrowałam więc to chyba inna sprawa teraz dopiero doczytałam :]

:
Yarccom napisał/a:
nie odbierzesz twardego dowodu jezeli nie pokażesz polisy

rowniez jak panbodzio otrzymalem twardy dowod bez pokazania oc

wykonuje przeróbki motocykli.
Możliwość wykonania konstrukcji metalowych!
spawanie,
toczenie,
itd

virtutii spawarotti Kuraś :troll2:
:
To widocznie Pani w okienku nie dopełniła formalności, bo czysto teoretycznie ma to sprawdzić.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.