WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Kufer chinski z allegro
Autor Wiadomość
booster27
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013   Kufer chiński z allegro

Hej,
Na allegro kupiłem kufer za 50 zł + przesyłka 25zł
tytuł aukcji "L73 KUFER BAGAŻNIK NA MOTOR SKUTER 52L PROMOCJA !! "
http://allegro.pl/l73-kuf...3133130600.html
sprzedający Multi-markt
(podałem nie dla reklamy, ale jakby aukcja zniknęła)

No więc oto kufer:





















http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

Do kufra planuję wstawić zamek skrzynkowy np taki
http://allegro.pl/zamek-s...3174920175.html
Wtedy będę mógł porządnie zamknąć kufer, ważne żeby miał haczyk a nie zwykłą blaszkę.
W środku muszę go poszlifować bo zostały kawałki plastiku od odlewu, odkręciłem odblask, a tam trzy dziury. Jedna na wkręt, dwie po to żeby odblask się nie przekręcał. Chyba przykleję odblask na super glue.

Nalałem wody do dolnej pokrywy, zważyłem, około 22l + górna pokrywa to samo 17l = 39 l
Nie mam pojęcia jak oni mierzą te kufry że im wychodzi pojemność 52l :rotfl:
Sam kufer bez płyty montażowej wazy 3,2 kg

Pytajcie śmiało, mam nadzieję że podane informacje się komuś przydadzą. Pozdrawiam!

Edit:
Dalej rozkręcałem kufer.
Takie jaja : :szok: :rotfl:
Odblask- nie odblaskuje, sprawdzałem z latarką i nic !
Pod czerwoną listwą niby odblaskową (to tylko przezroczysty czerwony plastik) jest... pasek białego papieru! Poważnie ! Jest mokra bo wylewałem wodę ;)










W związku z tym, do zakupu kufra proponuję doliczyć taśmę odblaskową np taką
http://allegro.pl/tasma-o...3178812098.html
Biały pasek papieru ma jakieś 85 cm długości i 4,5 cm szerokości. Ja zamawiam metr białej ,czerwonej i żółtej taśmy. Czerwoną lub białą (w zależności która będzie lepsza pod czerwony plastik) umieszczę z tyłu. Pomarańczową między rowki po bokach, a białą między rowki z przodu lub gdziekolwiek.
taśma 7,99 za mb + wysyłka 6zł.
A, i wszystkie wkręty (bo tu wszystko jest na wkrętach) chcę zastąpić nitami lub jakimiś śrubkami z gładkimi główkami z zewnętrznej strony i nakrętką od wewnątrz.
Po to żeby kask się nie obił w środku przydało by się wnętrze wyłożyć czymś miękkim, może jakąś wykładziną dywanową ? Proszę o podpowiedź.

Znowu uaktualnię posta jak będę montował na moto lub jak przyjdą paski. Dalej nie żałuję zakupu.
Zachęcam do dyskusji.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Szejku
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013   

Fajna recenzja, ciekawi mnie tylko jak wypadnie kufer w starciu z polskimi , dziurawymi drogami ;) . Miejmy nadzieje ,że opinie o odpadaniu/łamaniu się awinopodobnych wyrobów są mocno przekolorowane.
 
 
danny 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lis 2011
Pochwał: 6
Posty: 798
Skąd: Poznań / Choszczno
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013   

Szejku, kupilem go, weic bedziemy testowac :D
_________________
Street line: GS 500F 05' black and yellow (Sprzedany) -> CBF 600N 06' black and silver (Sprzedany)
Dirt line: TT 350 92' (street legal)
 
 
Szejku
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013   

danny napisał/a:
Szejku, kupilem go, weic bedziemy testowac :D


Kiedy mogę go pooglądać :D ?
 
 
booster27
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013   

Szejku napisał/a:
Fajna recenzja, ciekawi mnie tylko jak wypadnie kufer w starciu z polskimi , dziurawymi drogami ;) . Miejmy nadzieje ,że opinie o odpadaniu/łamaniu się awinopodobnych wyrobów są mocno przekolorowane.

Obstawiam że jeśli dobrze pomyśleć z mocowaniem tzn. przewiercić dziurę przez dno, i tam na śruby z gładkimi główkami do stelaża to będzie git. A, wydaje mi się że dno kufra stanowi metalowa płyta. więc duży plus

Edit: Mylę się. dno jest po prostu grube dwuwarstwowe, a metal jest tylko przy zaczepie pod czerwonym guzikiem.
 
 
danny 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lis 2011
Pochwał: 6
Posty: 798
Skąd: Poznań / Choszczno
Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013   

Szejku napisał/a:

danny napisał/a:
Szejku, kupilem go, weic bedziemy testowac


Kiedy mogę go pooglądać ?

Idzie poczta, przyjdzie to sie ustawimy gdzies etc
_________________
Street line: GS 500F 05' black and yellow (Sprzedany) -> CBF 600N 06' black and silver (Sprzedany)
Dirt line: TT 350 92' (street legal)
 
 
Szejku
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Kwi, 2013   

booster27 napisał/a:
Szejku napisał/a:
Fajna recenzja, ciekawi mnie tylko jak wypadnie kufer w starciu z polskimi , dziurawymi drogami ;) . Miejmy nadzieje ,że opinie o odpadaniu/łamaniu się awinopodobnych wyrobów są mocno przekolorowane.

Obstawiam że jeśli dobrze pomyśleć z mocowaniem tzn. przewiercić dziurę przez dno, i tam na śruby z gładkimi główkami do stelaża to będzie git. A, wydaje mi się że dno kufra stanowi metalowa płyta. więc duży plus

Edit: Mylę się. dno jest po prostu grube dwuwarstwowe, a metal jest tylko przy zaczepie pod czerwonym guzikiem.


Słyszałem dużo opinii o tym ,iż wiara do tych chińskich kufrów doczepia płaskowniki i kufer jest przykręcony do stelaża. Problemem takiego rozwiązania jest szybkość zdejmowania takiego kufra ( odkręcenie śrubek itd itp) ale plusem jest to ,że podobno dość długo wytrzymuje. Z takich opinii według internetu te kufry lubią wypadać z plastikowego mocowania i podobno zbyt obładowane potrafią się wyłamać ze swojego mocowania do stelaża. No cóż, czekamy na następne sprawozdanie ;) .
 
 
Rob7on 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 18 Lut 2010
Pochwał: 1
Posty: 72
Skąd: Trzebinia
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013   

Fajnie że wrzuciłeś ten opis. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem od nich kufrów i zamontować je jako boczne. Pewnie będą wykorzystane jedynie kilka razy na rok więc nie chce inwestować w jakieś droższe. Tylko jedno mnie zastanawia. Na aukcji widać że system mocowania to monokey. Budową kufer przypomina kufry AWINY które można było spasować z płytą givi. Ciekawi mnie czy ten również idzie spasować czy tylko jedynie na płycie dostarczonej w zestawie. Pisałem do sprzedawcy na allegro ale jak poprosiłem o wymiary płyty i uchwytów na niej niestety kontakt się urwał ;) Miałbym prośbę, gdybyś mi napisał wymiary między zamkiem a uchwytami mocującymi. Sprawdzę sobie czy podejdzie mi pod stelaże boczne. Z góry dzięki ;)
_________________
http://polskajazda.pl/Mot...i/GS_500/117556
 
 
 
dymny 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 38
Dołączył: 21 Lut 2012
Pochwał: 32
Posty: 546
Skąd: Tarnów
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013   

booster27 napisał/a:
Odblask- nie odblaskuje, sprawdzałem z latarką i nic !
Pod czerwoną listwą niby odblaskową (to tylko przezroczysty czerwony plastik) jest... pasek białego papieru! Poważnie !

Bez obawy, w Givi i Kappach jest podobnie ( z resztą pisałem o tym tutaj ;) ) . Dziwi mnie tylko, że ten prostokątny mały "niby odblask" nie odblaskuje.
Ta taśma naprawde daję rade i - jest bardzo odblaskowa i nawet pod szkłem kufra jest świetnie widoczona :ok:

Szejku napisał/a:
booster27 napisał/a:

Obstawiam że jeśli dobrze pomyśleć z mocowaniem tzn. przewiercić dziurę przez dno, i tam na śruby z gładkimi główkami do stelaża to będzie git.

Słyszałem dużo opinii o tym ,iż wiara do tych chińskich kufrów doczepia płaskowniki i kufer jest przykręcony do stelaża.

Niestety m.in. za to (solidność skorupy oraz mozliwość odpięcia kufra i zabrania bagazu np. do pensjonatu) płaci się słono w rozwiązaniach Givi. ;)
Jesli Ci to nie przekadza to przykręcenie chińskiego kufra na stałe jest według mnie bardzo dobrym pomysłem.
Tylko między kufer a płyte włożyłbym w takim przypadku jakąś gumę np. starą dętkę, matę pod montaż paneli podłogowych, matę pod bagaż Oxford ,... itp. która tłumiłaby drgania. Mogłoby to uchronić przymocwany na sztywno kufer przed spękaniem. :ok:
_________________

Ostatnio zmieniony przez dymny Nie 21 Kwi, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ryder
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013   

Mam ten kufer,przebieg ponad 400km z różnym obciążeniem i wszystko całe :D
Dodam że na dnie kufra mam zrobioną blachę przez całość i do tego skręcone śrubami do stelaża,oryginalne mocowanie do płyty jest beznadziejne :P
Niestety ale studencki budżet tylko na coś takiego mi pozwolił,kufer spełnia swoje zadania więc nie ma co narzekać :]
 
 
squarek 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 31 Mar 2011
Pochwał: 13
Posty: 473
Skąd: WGM
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013   

Kupiłem takie kufry (tyle że Awina) z zamiarem zamocowania jako boczne. U mnie były plastikowe płyty montażowe. Od razu poleciały w odstawkę. Kufry będą zamocowane na płytach od Wingracka. Wcześniej na tych płytach jeździły kufry Kappa K21. Noe było żadnych problemów.
Teraz będzie solidna próba. 3500km. Dla pewności kufry będą za rączki połączone ze sobą pasem transportowym. Kolega z tymi samymi kuframi przejechał pół Europy i nie miał żadnych przygód więc mam nadzieję że i u mnie tak będzie. A jak wrócę to zdam relację.
_________________
SÓZÓCKI GS500 ---> KAWAŁSRAKI ER6F ---> SÓZÓCKI FX650 FREEWIND ---> MOTÓRYNKA YBR250


 
 
 
booster27
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013   

Rob7on,
Proszę Cię bardzo :] Ja bym zastosował jako boczne tylko jeśli bym przykręcił na stałe, bo tak to nie budzi mojego zaufania ;)























A i te bolce dwa na końcu (te mierzone) są metalowe na śrubkę krzyżakową montowane od spodu płyty, przedni uchwyt jest metalowy, a pozostałe bolce to plastik dystansowy i żeby kufer się nie obijał za bardzo czyli po części to co mówił Dymny
 
 
Rob7on 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 18 Lut 2010
Pochwał: 1
Posty: 72
Skąd: Trzebinia
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013   

Wielkie dzięki!!! Za chwilę lecę do garażu sprawdzić wymiary u siebie. W GSie również miałem zamontowany kufer AWINY tylko że jako centralny, więc jakby nie było ustawiony w innej płaszczyźnie. Przejechałem z nim kupe kilometrów i nic niepokojącego się z nim nie działo. Oczywiście zmontowany był na nieoryginalnej płycie. Przy dużym obciążeniu naciągałem na niego siatkę transportową co na wszelki wypadek i Tobie polecam squarek ;)
_________________
http://polskajazda.pl/Mot...i/GS_500/117556
 
 
 
Levciu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 33
Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 12
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013   

Mam identyczny kufer z taką samą płytą montażową jak booster27. Kupiłem go w 2008 do skutera, a później zainstalowałem do GS’ki (w BMW miałem Givi ;) ). Używam go do dziś i ani razu go jeszcze nie zgubiłem, chodź raz o mało do tego nie doszło, bo w czasie jazdy odpadł mi bolec. Ten który jest na trzecim zdjęciu w ostatnim poście boostera. Kufer na szczęście się utrzymał na drugim bolcu i uchwycie. Zajechałem do marketu budowlanego, kupilem śrubke i dotąd jeżdżę z takim patentem ;) Nigdy nie mocowałem go na stałe i tylko co jakiś czas sprawdzam czy śrubki trzymające płytę się nie poluzowały
p.s. U mnie te bolce są zamocowane na nity, a nie na śrubki.
_________________
Komar 3 => okres chiński (2 skutery) => BMW F650 => Suzuki GS 500E
 
 
booster27
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Kwi, 2013   

A czym można wyłożyć w środku żeby się rzeczy nie poobijały ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.