stalowa linka do zabezpieczenia kasku
Odpowiedz do tematu

:
tmi napisał/a:
Na szyję byłbym chętny, ale ta jest za krótka :D

O tym samym pomyślałem :D

Nawiasem mówiąc, czy w Gsie przypadkiem nie ma takich haczyków po obu stronach, gdzie można kask zaczepić bez używania jakichś linek?

:
dokładnie są takie haczyki

lwg1103
[Usunięty]
:
Są haczyki ale jak sie ich uzywa bez linki? Zawsze mnie to zastanawiało.

:
haczyki są ale spróbuj tam wpiąć kask i zamknąć siedzenie.

Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
:
Nie wypowiem się ze 100% pewnością bo nie mam już GSa trochę czasu, ale wydaje mi się, ze kilka razy z tego skorzystałem i zapiąłem normalnie kask pod siedzeniem za pasek.

:
czy ktoś kto ma GS może to sprawdzić?

Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
:
ziomek4000 napisał/a:
czy ktoś kto ma GS może to sprawdzić?
Jesli masz zapięcie DD, to można je rozsupłać i zahaczyć jeden koniec bez problemu o ten haczyk (w poliftowym). O innych nie mam pojęcia, ale powinno wystarczyć paska.

XR&XR&FE
miziel
[Usunięty]
:
owszem mozna, ale jakoś bezpieczniej będę się czuł mają tam zaczepiną taką linke niż kask za zapięcie, szczególnie, ze u mnie zawsze jest z tym problem bo zapięcie wypada idealnie na owiewkę boczną i muszę to uciskać :)

blueboys16
[Usunięty]
:
Dziś właśnie sprawdzałem te haczyki i gdy zapiąłem kask z linką do niego, popatrzyłem i da się wyciągnąć kask bez otwierania siedzenia. Trzeba po prostu tą linkę tak jakby do przodu popchnąć i ona sama sie odczepia bynajmniej u mnie. Chyba źe u mnie siedzenie jest za wysoko. U Was też trzeba ręką dosyć mocno walnąć w siedzenie aby się zatrzasnęło? Być może mam te gumki pod siedzeniem za grube. U Was też gdy otwieracie siedzenie i przekrecicie kluczyk to ono odskakuje?

miziel
[Usunięty]
:
Musi trochę odskakiwać :) Oczywiście, ze się da, to siedzenie jest plastikowe więc co za problem je wyrwać, ale totrza wiedzieć. A jak ktoś nie zna budowy moto to nie bd wiedział co trzeba zrobić ;)

To raz, dwa, ze mam alarm więc każde wibracje na ramie są wyczuwalne więc jak ktoś będzie za dużo kombinował to mu się włączy ;)
moim zdaniem na pewno bezpieczniej jest z linką :) a jeszcze pomyslę o jakimś zamknięciu, zeby własnie nie dało się popchać do przodu :)

:
nav napisał/a:
Jesli masz zapięcie DD, to można je rozsupłać i zahaczyć jeden koniec bez problemu o ten haczyk


no bo oczywiście wszyscy mają kask z takim zapięciem.

Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
lwg1103
[Usunięty]
:
miziel napisał/a:
Musi trochę odskakiwać :) Oczywiście, ze się da, to siedzenie jest plastikowe więc co za problem je wyrwać, ale totrza wiedzieć.

Można też je odgiąć z odpowiednią siłą i da się nawet rękę włożyć i wyjąć coś ze schowka. Raz zatrzasnąłem tak kluczyki i udało mi się je wyciągnąć :D

No ale wracając do tematu: zaczepianie o pasek to żadne zabezpieczenie. Linka stalowa spoko pomysł i chyba byłbym chętny, ale jeszcze nie teraz.

:
[quote="lwg1103"]
miziel napisał/a:

No ale wracając do tematu: zaczepianie o pasek to żadne zabezpieczenie. Linka stalowa spoko pomysł i chyba byłbym chętny, ale jeszcze nie teraz.


Polemizowałbym. :cool:
Ja zaczepiam kaski za metalowe oczko na pasku. Wiadomo, że można szybko nożyczkmi przeciąć pasek, ale po co komu kask bez paska i bez możliwości zapięcia.
Z linką jest o tyle trudniej, że trzeba mieć jakieś konkretne nożyce do stali, ale jak uporasz się z linką to masz już w ręce pełnosprawny kask.

Opcja wydarcia siedzenia jest możliwa w obu przypadkach.

miziel
[Usunięty]
:
@dymny jak masz zapięcie DD to tak. Ja niestety takiego nie posiadam i jak pisałem wyżej miejsce zapięcia wypada w jakim miejscu, ze jest to bardzo niewygodne :)

:
ale zapięcie DD chyba łatwo nożem podciąć i kask na allegro możesz potem znaleźć

GS 500 SF
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.