Regulacja jasnosci wyswietlacza biegow
Odpowiedz do tematu

: Regulacja jasności wyświetlacza biegów
Od razu zaznaczam, że jestem zielony z elektryki, chociaż z samodzielnym montażem wyświetlacza sobie poradziłem. Jest opcja przyciemnić wyświetlacz ? Podpiąć coś do przewodu od zasilania albo jakoś inaczej ? W nocy trochę za mocno daje mi po oczach.

wyświetlacz biegów zakupiłem tutaj http://www.forum.gs500.pl...er=asc&start=30

Ostatnio zmieniony przez yaszczi Sro 20 Lut, 2013, w całości zmieniany 2 razy
:
yaszczi napisał/a:
Od razu zaznaczam, że jestem zielony z elektryki, chociaż z samodzielnym montażem wyświetlacza sobie poradziłem. Zadam to pytanie tutaj, może kogoś też zainteresuje. matix19 jest opcja przyciemnić wyświetlacz ? Podpiąć coś do przewodu od zasilania albo jakoś inaczej ? W nocy trochę za mocno daje mi po oczach.


Istnieje taka opcja, ba nawet możesz sobie zrobić ściemniacz na potencjometrze i wtedy w zależności od pory dnia przyciemnisz sobie lub rozjaśnisz ;)

Kiedyś: Komar 3, Simson S53 Enduro, Suzuki GS 500 E, CB 500 stunt
Obecnie: Jawa 250 353, , Hyosung RX z silnikiem ETZ250, Kawa Z750, Honda XR 400
blueboys16
[Usunięty]
:
lencol a ten potencjometr to na kablu + zamontować? i może wiesz mniej wiecej jaki potencjometr zastosowac?

:
ktoś potrafi dobrać odpowiedni ściemniacz na potencjometrze do tego wyświetlacza?

:
yaszczi - a jak wygląda moc świecenia tego wyświetlacza na różnych biegach?

Czy na 1. świeci jaśniej niż na 0?

Możesz dorzucić ciemniejszy filtr na sam wyświetlacz żeby stłamsić trochę jasność.

:
Świeci cały czas z taką samą mocą. http://www.youtube.com/watch?v=qY1Yq03M52U
Właśnie zaciekawił mnie motyw z regulacją świecenia i chciałbym to zamontować.

:
Można ew. domontować mrugającą kontrolkę albo napis "wrzuć bieg" jak będzie na luzie. Ludzka sprawa zapomnieć.

:
Można kombinować tak. Ale to wyższa szkoła jazdy ;)

Kiedyś: Komar 3, Simson S53 Enduro, Suzuki GS 500 E, CB 500 stunt
Obecnie: Jawa 250 353, , Hyosung RX z silnikiem ETZ250, Kawa Z750, Honda XR 400
:
Z potencjometrem to głupio, bo trzeba kręcić, ale jakieś źródełko prądowe z elementem fotoczułym (fotorezystor czy fototranzystor) w obwodzie zasilania wyświetlacza nie powinno być zbyt skomplikowane. Można też trochę bardziej skomplikowanie zrobić PWM gdzie element światłoczuły będzie zmieniać poziom wypełnienia impulsu prostokątnego zasilającego wyświetlacz, takie rozwiązani pozwoli znacznie go rozjaśnić nawet w słoneczne dni bo nie dajemy mocy ciągłej tylko impulsy, więc spokojnie można zwiększyć prąd segmentów bez obawy ich uszkodzenia.

Uzupełniając w tym temacie masz najbardziej proste układy ze źródłem prądowym na tranzystorze z automatyczną regulacją jasności poprzez fotorezystor w bazie tranzystora http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2480584.html

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
yaszczi napisał/a:
Od razu zaznaczam, że jestem zielony z elektryki,


lencol, studi, nie mam pojęcia o czym piszecie :wstyd:

Może jednak ten potencjometr? wydaje mi się to najprostszym rozwiązaniem. Jakieś propozycje jaki i gdzie zamontować?

:
nie wiem wg. jakiego schematu robi swoje wyświetlacze matix19 ale na pewno trzeba by było to wyprowadzić z tej puszki, albo ciąć kable dochodzące do wyświetlacza.

Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2
:
Skonczy sie na tym ze yaszczi naklei sobie cos co przepuszcza 50% swiatla na wyswietlacz :D

Street line: GS 500F 05' black and yellow (Sprzedany) -> CBF 600N 06' black and silver (Sprzedany)
Dirt line: TT 350 92' (street legal)
:
danny napisał/a:
Skonczy sie na tym ze yaszczi naklei sobie cos co przepuszcza 50% swiatla na wyswietlacz :D

Albo będzie jeździł z przyciemniana szybką w pozycjach podniesiona - jasny wyświetlacz, opuszczona - przyciemniony wyświetlacz :troll2:

:
danny napisał/a:
Skonczy sie na tym ze yaszczi naklei sobie cos co przepuszcza 50% swiatla na wyswietlacz :D

przypuszczam, że to będzie najlepsze rozwiązanie, bo nie będzie ingerowało w elektrykę, która nie lubi się z yaszczim i będzie banalne w wykonaniu:D

5*
:
misiorek napisał/a:

bo nie będzie ingerowało w elektrykę, która nie lubi się z yaszczim


Zdziwiłbyś się :]

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.