Pinlock,
Odpowiedz do tematu

bonk
[Usunięty]
: Pinlock,
Siemano!

Mam takie trochę nietypowe pytanie. Użytkuję od jakiegoś czasu kask Shark S600. Wszystko ładnie pięknie, ale któregoś pięknego razu kumpel pod wpływem środków poprawiających nastrój, dostępnych w sprzedaży detalicznej, przymierzał sobie mój kask. Wracając motocyklem do domu stwierdziłem, że w środku zrobiło się dziwnie głośno. W domu rozkminiłem o co chodzi - w szybie brakuje jednego bolca mocującego od systemu pinlock :szok:

Macie może jakąś koncepcję co z tym fantem zrobić? Pomijam fakt braku możliwości zamontowania pinlock'a (a taki z antifog'iem by się przydał), ale w kasku jest teraz cholernie głośno.

Da się gdzieś kupić taki bolec mocujący? A może ktoś z forumowiczów ma starą, styraną i niepotrzebną szybę i mógłby mi odstąpić sam bolec za symboliczną opłatą?

Pozdrawiam!
Maciek

:
Na ebayu jest tego trochę, ale koszta wysyłki są większe niż sam pinlock.
Napisz do jakiegoś sklepu gdzie sprzedają kaski albo pinlocki czy nie mają tych pinów.
A narazie zalep sobie dziurę taśmą przeźroczystą ;)

bonk
[Usunięty]
:
Na razie to nie mam motocykla bo GS się sprzedał toteż chciałem to w cywilizowany sposób załatwić, póki na to czas ;)

:
Może dostanę złotą łopatę za wykop, ale tytuł tematu pasuje więc nie będę tworzył nowego :P

Mam pytanie do posiadaczy kasków z pinlockiem. Jak to jest z wyciąganiem go na zimę jak się nie jeździ? Wyciągacie czy nie? Bo zdania są podzielone.

Pytam bo niedawno założyłem i chcę, żeby posłużył jak najdłużej. Poza tym modelu mojego kasku już nie ma w sprzedaży i nie wiem czy za rok-dwa da się jeszcze nowy dokupić.

GS500F '05 => XL1000V '05 + GSX-R750W '92 (ex BociekPL)
:
Ja swojego w Araiu jak założyłem ta zostaje. Nigdy nie wiesz czy przy wyjmowaniu go z szyby nie połamiesz tych nosków co go w szybie trzymają.

GS 500E' 06 => Hornet 600' 08 => NT 1100' 23
:
W Arai to w ogóle strach cokolwiek dotykać bo się połamie :D kolega ma Arai od chyba 3 sezonów to już 2 razy wymieniał pinlock (nie trzymał), szybę (zmatowiła się) i wszystkie możliwe plastiki (szczególnie te od tego genialnego systemu wymiany szyb hehe).

Ja swojego pinlocka nie wyciągam, zostaje na szybie tam gdzie ma być.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
:
Dzięki chłopaki za odpowiedź :padam:

W takim razie ja też zostawiam, nic nie ruszam. Co prawda to nie Arai, tylko budżetowy HJC, no ale po co niepotrzebne koszty sobie robić, lepiej przeznaczyć na paliwo :D

GS500F '05 => XL1000V '05 + GSX-R750W '92 (ex BociekPL)
:
Ja wyciągam na lato bo nie jest potrzebny a się zużywa. Ale jak kask stoi na półce to myślę, ze bez różnicy.

:
Różnie to bywa Xalor.

Ja np. wracając z Ogonek, całą drogę w deszczu żałowałem, że nie mam, a było jeszcze niby lato. Szyba parowała momentalnie, nic nie widziałem, a jak otworzyłem to deszcz walił w facjatę :D Jechałem prawie całą drogę z otwartą szybą i skończyło się na tym, że 2 tygodnie chodziłem z gilem do pasa, więc nawet i latem się przydaje :) U mnie zostaje na stałe.

GS500F '05 => XL1000V '05 + GSX-R750W '92 (ex BociekPL)
:
Są wyjątki wiadomo. Zacząłem wyjmować bo chyba od częstego mycia trochę się porysował i zmatowiał delikatnie. Zwłaszcza wieczorem to drażni.

Btw trzeba było zostać do poniedziałku :rotfl:

:
xalor napisał/a:
Btw trzeba było zostać do poniedziałku :rotfl:


No ;) na następne Ogonki biorę wolny poniedziałek

GS500F '05 => XL1000V '05 + GSX-R750W '92 (ex BociekPL)
:
Mi w Nolanie po 2 sezonach pinlock się wygiął na tyle że na szybie przestał przylegać.

Regulacja pinami się skończyła - ostatecznie kupiłem drugi ale teraz na zimę będę wyciągał i przechowywał na płasko...


W poprzednim po 6 latach w szybie był tak luźny że przy otwieraniu mi wypadł :przestraszony:

:
Hmmm... teraz to już sam nie wiem :rotfl:

Widzę, że to temat rzeka tak samo jak kiedy wymieniać olej :hyhy:

GS500F '05 => XL1000V '05 + GSX-R750W '92 (ex BociekPL)
:
A nie masz tak w HJC ze można zostawić szybę delikatnie niedomkniętą? W moim szpara jest wystarczająco duża, że nie paruje bardzo, a na tyle mała, że nie wieje na twarz. Można też zamknąć szczelnie na zatrzask.

:
Rav napisał/a:
Widzę, że to temat rzeka tak samo jak kiedy wymieniać olej

Heh, no, trochę tak :D

Zostawić w szybie, a po 3 latach kupić nowy pinlock, a stary wyrzucić. A za kolejne 3 lata nowy kask bo chyba i tak nikt dłużej jak te 6 lat kasku nie ma zamiaru używać? i problem z dyńki, że tak to ujmę :)

W X-lite i Nolanie mam pinlocki, nic się z nimi nie dzieje, a wyciągam je raz w roku - w środku sezonu żeby bardzo bardzo delikatnie umyć. Z czego jeden ma trudne życie bo jeździ wpięty w szybę prawie cały czas pod siedzeniem.

Suzuki GS 500 05' -> Yamaha FZS 600 Fazer 02'

Motocykl to nie niedźwiedź. Nie potrzebuje zimowania.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.