WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana w regulaminie.
Autor Wiadomość
Turos
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   

+1 Machu
Właśnie, sami muszą się zgłosić ;) to w ich interesie jest tego pilnować :)
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   

Turos napisał/a:
to w ich interesie jest tego pilnować :)


Zamysł raczej jest żeby moderatorzy nie musieli wykonywać mrówczej pracy ;)
 
 
Turos
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   

Machu napisał/a:
Turos napisał/a:
to w ich interesie jest tego pilnować :)


Zamysł raczej jest żeby moderatorzy nie musieli wykonywać mrówczej pracy ;)

A wiem, ale tu mi chodzi o co innego:
Czy trzeba się do tego przyznawać, teraz plebs będzie żądać tego od tych, którzy mają władzę ;)
A tak to władza umywa rączki: nie zgłosiłeś się nie nasz problem ;P
no dobra koniec OT .

To testujemy nowe rozwiązanie: utworzenie nowej grupy NOWI i DZIAŁU DLA ZIELONYCH, w którym do bólu będą mogli zadawać idiotyczne pytania np.: która moja ręka jest prawa, w którą mam kręcić śrubkę, jak pompować opony etc. :)
jeśli pytanie okaże się słuszne zostanie przeniesione do odpowiedniego działu.

Po upływie 30 dni i napisaniu co najmniej 10 postów muszą się zgłosić do admina, aby stali się NIEBIESKIMI userami (po akceptacji tych 10 postów, bo nie mogą być przecież bez sensu). Dostają wtedy możliwość dostępu do działu GIEŁDA.
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   

No właśnie z tą ilością postów nie mam przekonania bo dopiero będzie bajzel jak jakiś milczek który jest na forum od 2009 będzie chciał sprzedać motocykl to będzie na szybko pisał posty żeby zmieścić się w kryterium. Sam czas imo starczy, niech będzie 30 dni, nikt nie będzie czekał 30 dni skoro teraz sprzedaje moto i to chyba będzie wystarczająca blokada do odfiltrowania tych co się rejestrują żeby dać ogłoszenie.

Szkoda że studiego nie ma bo jestem ciekaw czy można by dodatkowo zrobić to o czym pisał ktoś, żeby akceptować ogłoszenia zanim się wyświetlą jak np jest na PBC. Te dwa elementy chyba by definitywnie rozwiązały kwestie giełdy.

Co na to reszta?
 
 
Turos
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   

No w sumie jest kilku takich na forum co dawno dołączyli, a nic nie pisali. Więc zostaje ten 30 dniowy okres przejściowy.
 
 
wolf 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 25 Maj 2010
Pochwał: 11
Posty: 536
Skąd: Świdwin
Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   

Grzechu16 napisał/a:

Ktoś już chyba o tym pisał, ale przynajmniej jak dla mnie lekko mówiąc wkurzające są sytuacje, kiedy ktoś nowy zadaje pytanie a w odpowiedzi dostaje coś pokroju
"-było na forum
-najpierw się przywitaj
-temat zamykam"
Tak jest najprościej zrobić ale można też temat scalić z już istniejącym, podać odnośnik, napisać kulturalnie, żeby starać się lepiej szukać porządanych informacji itp. Lepiej to wygląda i nie odrzuca tak jak wypunktowanie błędów i zamknięcie tematu. No i to naganianie ludzi do Powitalni... :znudzony: Jak ktoś się chce przywitać to się przywita, nie ma w regulaminie nakazu oficjalnego przywitania się na forum.


<okok>

A pro po wcześniejszych wypowiedzi ciężko jest tworzyć przyjazną atmosfer kiedy temat niemalże od razu "wylatuje". Nie rozumiem też ludzi, którzy wolą napisać "już było" zamiast pokierować delikwentem. Nie podoba się temat? Nikt nie każe się w nim udzielać i tyle...
_________________
Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę...
 
 
Set3 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 60
Dołączył: 14 Paź 2010
Pochwał: 28
Posty: 682
Skąd: Wałcz
Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   

Nie może dział nazywać się NOWI lub DLA ZIELONYCH. Sorki nie wiem czy byłeś w wojsku i podobało by Ci się nazwa Kociaki itd. Sorki te głupie czasem pytania nie są takie głupie tylko po prostu były już przez nas przerabiane.
Nazwa wczesniej proponowana przez Simina jest lepsza Deja vu oznacza w wolnym tłumaczeniu to już było, lub powtórka z rozrywki. Może jeszcze dać inną np. WOLNE ROZMOWY lub MASZ PROBLEM Z MOTO. lub OCZYSZCZALNIA.
Nazwa nie może być obraźliwa lub lekceważąca.

Są w OGÓLNYM działy mało uczęszczane i odwiedzane.

Studi dał wczęsniej propozycje zmian ja bym je odgrzebał.
Mysle że można tu coś poprawić

POWITALNIA - OK
REGIONY - OK
ODZIEŻ KASKI, OCHRONA połączył bym z TUNING AKCESORIA
PRAWO POLICJA połączył bym z TECHNIKA JAZDY
OFF TOPIC - TEM. MOTOCYKLOWY OK
OFF TOPIC - INNE TEMATY - połączył bym z HUMOREM
FORUM PROBLEMY Z DZIAŁANIEM połączył bym z PROMOCJA FORUM

DZIAŁ GS 500 JEST OK dodał bym tylko dzieł MASZ PROBLEM lub inna wymyślona przez Was nazwa na takie właśnie krótkie tematy z problemami i pytaniami. W dziale tym po jakimś czasie tematy te byłyby zamykane lub przenoszone jak będą ciekawe. np do mechaniki

GIEŁDA JEST OK I PORTAL TEŻ MÓGŁBY ZOSTAĆ
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
http://netbiker.pl/
 
 
 
Piotras_5 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 09 Sie 2010
Pochwał: 13
Posty: 2355
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   

Mam tylko jedno konstruktywne pytanie...
Przepraszam bardzo, ale kto będzie tego pilnował wszystkiego? Bo czytając wasze pomysły to tu by musiało być z 20 modów :) yarccom nic już dawno nie robił, studiego też ani widu, ani słychu, reszta czasami usunie jakiegoś posta, ale też zbyt pewnie czasu nie mają... I co dalej?
_________________
Keeway Matrix 08' -> GS500F 04' -> GSF Bandit 600 S 04' ->Honda CBR F4i 01'
 
 
Set3 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 60
Dołączył: 14 Paź 2010
Pochwał: 28
Posty: 682
Skąd: Wałcz
Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   

Masz racje Piotrek.
Ja to bym jeszcze jeden pkt dał w regulaminie. Pierwsza 10 w statystyce pod względem ilości postów muszą być moderatorami.
W sumie nawięcej piszą to wiedzą co i jak i nie będzie im znowu tak trudno.
Chyba idzie to jakoś zrobić. No z drugiej strony jak ktoś już rok nie był na forum to jego można zostawić w spokoju. \
Ale nie wiem czy czytałeś to co pisaliśmy właśnie nam chodzi o to by moderator i admin miał jak najmniej pracy. Po co ma przerywać dyskusje tekstem a to już było zamykam temat. Niech temat najwyżej przeniesie z całym postem w miejsce gdzie mogą sobie gadać do woli.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
http://netbiker.pl/
 
 
 
bombki 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 39
Dołączył: 20 Wrz 2010
Pochwał: 4
Posty: 483
Skąd: Sulejówek/ Gdańsk
Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   

Ja proponuje zostawić regulamin, działy, ogólnie forum w takiej formie jakie jest.
Jak "cudowny" będzie nasz regulaminu to zawsze będą się trafiały osoby, które coś "pomieszają" (a to nie ten dział, a to nie ten temat, a to powielą pytanie). Tylko naiwny będzie myślał, że może być inaczej.

Od tego jesteśmy my (osoby starsze stażem, znające zasady działania forum) i moderatorzy by takim osobom pokazać jak mają się poruszać aby nie strzelać za dużo gaf. Tylko powinniśmy to robić "po ludzku".
Różni są ludzie i trzeba zrozumieć, że jak ktoś kupi GSa i przestaje mu odpalać następnego dnia to zaczyna "świrować" i będzie chciał jak najszybciej się czegoś dowiedzieć. Trzeba mu na spokojnie podpowiedź co i jak ma robić (przenieś temat, pokazać gdzie szukać). Jak w sposób normalny dostanie informacje to się nauczy i poprawi, a jak nadal nie będzie szanował naszej wspólnej pracy jaką wkładamy aby forum było jak najbardziej przejrzyste dla wszystkich to wykopać z forum na zbity pysk i niech sobie zakłada swoje :)
Nie możemy w odpowiedzi na pierwszego posta od razu kogoś "mieszać z błotem" bo nie zastosował się do regulaminu, bo wtedy nie ma co się dziwić, że zareaguje nerwowo lub agresywnie.

Nasz regulamin jest ok, ale traktujmy go trochę z przymrużeniem oka i nie egzekwujmy go jak roboty. BO chyba co innego jak ktoś wystawia moto na sprzedaż i wrzuca tam tylko link do aukcji, a co innego jak ktoś opisuje motocykl, daje zdjęcia, a np. nie podaje numeru VIN, Jasne, można mu podpowiedzieć, żeby go wstawił, ale czy jak go nie doda to naprawdę trzeba usuwać mu ogłoszenie.

I na koniec, z tym działem "DLA ZIELONYCH" to daliście czadu. Zaraz będzie problem, że to dział dla moderatorów i ludzi od portalu :rotfl:
_________________
SÓZÓCKI --> JAMACHA
 
 
 
Turos
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Lis, 2012   

To nazwijcie to jak tam chcecie, ważne aby można było tam zadać nawet idiotyczne pytanie ;) , a te niegłupie pytania można zawsze przenieść. Do takiego działu wystarczy jeden mod na stałe.
Piotras jest coś takiego jak guzik "!" i zwykli użytkownicy, którzy często piszą mogą pomóc przy sprzątaniu :)
Może nowi na forum mogli by się wypowiedzieć coś w tym temacie ...
 
 
Set3 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 60
Dołączył: 14 Paź 2010
Pochwał: 28
Posty: 682
Skąd: Wałcz
Wysłany: Czw 08 Lis, 2012   

Bombki tak czytam co napisałeś i myśle ze wyszło z tego zostawcie regulamin i po prostu go olewajcie. Zgadzam się z Tobą ale w takim razie po co nam taki albo ogóle regulamin.
Ktoś tam się smiał jak napisałem ze trzeba zmienić regulamin by nie było kar, ostrzeżeń. A może trzeba go po prostu tzn regulamin troche poprawić by był bardziej liberalny.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
http://netbiker.pl/
 
 
 
Set3 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 60
Dołączył: 14 Paź 2010
Pochwał: 28
Posty: 682
Skąd: Wałcz
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

Ucichł temat to zaspamuje.
Najważniejsze że pomogło. Zauważyłem że nie ma już tyle ostrzeżeń. A widziałem temat przeniesiony do miejsca gdzie miał być i było ok.
I chyba o to chodziło zeby też wyciszyć nadgorliwców.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
http://netbiker.pl/
 
 
 
Yarccom 



Wiek: 44
Dołączył: 24 Wrz 2007
Pochwał: 5
Posty: 1934
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 12 Lis, 2012   

Piotras_5 napisał/a:
yarccom nic już dawno nie robił


na forum jeset kilka razy dziennie

jestem po prostu przeciwnikiem wprowadzania przymusowanych powitalni, bawienia sie w miodka, sprawdzania czy wszystko wg regulaminu

wiem że kazdy wchodzi dla przyjemności a musztra to w wojsku :]
_________________
Suzuki GS 500 '2001 --> sprzedany
Yamaha TDM 850 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSX-R 600 K2 '2002 --> sprzedany
Suzuki GSR 600 ABS '2006 --> sprzedany
 
 
studi 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 50
Dołączył: 08 Lis 2009
Pochwał: 236
Posty: 3561
Skąd: Słoneczna Italja
Wysłany: Pon 12 Lis, 2012   

Przeczytałem cały wątek, bo wreszcie znalazłem chwilę czasu aby się zalogowac na forum.
Cała ta przepychanka to jedno wielkie bicie piany jak dla mnie i całość można podsumować cytatem z kempes'a

kempes -> Uważam, że wystawianie +/-/ostrzeżeń dla zabawy jest po.... głupie jest

po prostu Panom funkcja do głowy uderzyła i tyle

Kilka razy czy na PW czy w temacie moderatorskim mieli zwróconą uwagę a jeśli nie potrafią zracjonalizować swojego działania to widać nie dorośli do funkcji moda.

A tytułem komentarza kilku tu poruszonych kwestii

danny -> Na forum SV (jesli dobrze kojarze) jest tak ze kazde ogloszenie musi zostac zaakceptowane (chyba przez moderatora dzialu) zanim zostanie wyswietlone uzytkownikowi. Mysle ze to zalatwiloby sprawe
Jak najbardziej można taka opcję włączyć w zamian za wystawianie ostrzeżeń, jak ktos nie poprawi ogłoszenia to się ono nie ukaże.

A wracając do cytatu tmi o tym, że kiedyś nie było regulaminu i było OK, zgadzam się, ale i osoby kontrolujące/nadzorujące były inne jak i poziom osób rejestrujących się uważam, że był inny. Sięgnij pamięcią do swoich pierwszych postów, czy zadawałeś oczywiste pytania, czy jednak szukałeś odpowiedzi. Poza tym wiem, bo wielokrotnie już jako czerwony pewne swoje działania konsultowałem z Leonem, on nie wystawiał ostrzeżeń masowo, ale jeśli cokolwiek w poście było nie tak i naruszał zasady zdrowego rozsądku to natychmiast był usuwany z forum i dla czytających panował porządek.
Obecni panowie moją opory przezd kasowaniem - może jest to słuszne, może nie, nie potrafię tego ocenić, bo za każdym razem trzeba podejść do tego indywidualnie.

nosp -> powinno załatwić to sprawę głupich pytań na sb
Problem w tym, że mając odniesienie do kilku innych for gdzie jestem zarejestrowany, SB u nas działa raczej jak dział towarzyski, gdzie każdy coś tam sobie klepnie w większości dla rozluźnienia, choć spiny się zdarzają, ale jak ktoś zada konkretne pytanie techniczne zostaje z miejsca wyśmiany lub olany i tu pojawia się problem, bo w większości przypadków SB jest właśnie do zadawania takich szybkich pytań, na które czasami jest już odpowiedź na forum, ale ktoś kto jest nowy może tego nie ogarniać, a wystarczy takiej osobie czasami linka do tematu w odpowiedzi podesłać i podpowiedzieć aby tam napisał/poszukał odpowiedzi na nurtujący go problem

nosp -> Moderatorzy powinni stracić możliwość dawania ostrzeżeń, bo jak narazie więcej jest z tego nieporozumień niż pożytku
dla tego stracili już możliwość dawania "-", bo robili sobie jaja vide Machu & Yaszczi

Grzechu16 -> Ktoś już chyba o tym pisał, ale przynajmniej jak dla mnie lekko mówiąc wkurzające są sytuacje, kiedy ktoś nowy zadaje pytanie a w odpowiedzi dostaje coś pokroju
"-było na forum
-najpierw się przywitaj
-temat zamykam"

Grzechu wyraźnie upominałem panów, aby robili to jak za dawnych czasów bywało, owszem zamknij temat, napisz, że było ale zacytuj z parę tematów to opisujących.

Co do ilości postów na forum aby zacząć pisać w dziale giełda i działu dla ZIELONYCH, to uważam, że jest to trochę bez sensu, bo już była taka sytuacja, że gościu w 15 tematach napisał coś w stylu Aha, No, Zgadzam się, tylko po to aby nabić wymagane regulaminem posty. Dlatego uważam, że automat tego nie załatwi i czynnik ludzki jest tu niezbędny. Uważam również, że taki dział dla zielonych jak powitalnia powinien być wyłączony z licznika postów, a jak proponował danny wcześniej ogłoszenia z działu giełdy akceptowane przez moda

yarccom -> jestem po prostu przeciwnikiem ... bawienia sie w miodka
Sam jestem dyslektykiem i dysgrafikiem, co czasami można zauważyc jak piszę coś na SB i za chwilę poprawiam ;) ale uważam, że jesteśmy we własnym kraju i należy się jakiś szacunek dla języka, jestem w stanie zrozumieć jak ktoś pisze bez ogonków bo trudno się to robi z urządzeń mobilnych, ale jeśli ktoś kleci elaborat na cały ekran, którego nie daje się czytać, bo nie ma tam kropek, przecinków a czasami nawet spacji, a szyk wyrazów w zdaniu jest taki, że czasami 5 razy to muszę przeczytać bo nie wiem o co komuś tak naprawdę chodzi i o co pyta to raczej jest to powód aby takie zachowanie piętnować.



A co do wyglądu forum i modyfikacji jego działów, to od 1.5 roku jest szablon nowego układu, Grzechu pewnie pamięta, ale jakoś nie mogliśmy wtedy dojść do sensownej konkluzji więc może teraz przy okazji jak już poruszamy ten temat uda się coś zrobić.
Nowy podział zaproponowany wtedy przeze mnie wyglądał jak na grafice poniżej i był podyktowany koncepcją bardziej przejrzystego podziału forum, bo na razie większość mieści się w jednym głównym forum OGÓLNE.

forum.png
Plik ściągnięto 606 raz(y) 298,61 KB

_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
_________________


Aprilia SR => Kymco S9 => GS500F K4 => DL650A L2

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.