WITAMY NA FORUM MIŁOŚNIKÓW MOTOCYKLA SUZUKI GS 500 - MIŁEGO PISANIA !
Zapraszamy również na nasz portal pod adresem www.gs500.pl

Portal | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj



Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana w regulaminie.
Autor Wiadomość
Set3 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 60
Dołączył: 14 Paź 2010
Pochwał: 28
Posty: 682
Skąd: Wałcz
Wysłany: Sob 03 Lis, 2012   Zmiana w regulaminie.

Proszę o ustalenie w regulaminie kiedy i za co można dostać ostrzeżenie. Wydaje mi się to nadużywane i czesto niepotrzebnie.
Wstawianie nowym forumowiczom ostrzeżenia na pierwszym jego poście za to że się pyta nie w tym miejscu co trzeba lub wogóle pyta bo 2 lata temu ten temat był poruszany to wg mnie zabijanie nowych i bezsensowne zrażanie do nas.
Forum to nie jest instrukcja obsługi motocykla Suzuki GS 500. Nie na wszystkie pytania udzieliliście już odpowiedzi. I chyba nie o to chodzi. A to się dzieje.
Chyba nikt nie ma tak do czynienia z ludźmi którzy mają GS 500 a nie są na forum jak ja. Ja im też tłumacze chcesz coś wiecęj wiedzieć idź na forum. Sporo ludzi szuka tu kogoś kto im pomoze. To pomagajmy.
A jak temat jest stary to co za problem. Można wytłumaczyć jak się znajdzie ktoś chętny do wytłumaczenia, można napisać lub dać link do tematu, można wklepic w odpowiednie miejsce lub wsadzić do nowego tematu tzw pytań z krótkim terminem ważności. Studi proponował kiedyś taki forum pod nazwą KOSZ. Ja bym go nazwał troszkę inaczej bo dla nowych nie byłoby dobrze by ich temat wpadł do kosza :) . Może nazwać np: Do wytłumaczenia, Oczyszczalnia, lub jakąś inną wg Was ciekawą i wesołą nazwę. Taki temat tam żyłby tylko tyle na ile byśmy im pozwolili np 14 dni od ostatniego wpisu.
Poza tym nie zawsze musimy się trzymać ściśle regulaminu bo jak ktoś nie chce podawać np VINu, Ceny lub nawet nazwy motocykla to jego w sumie problem. Nieraz w czasie jazdy samochodem widze na aucie kartkę i dużymi literami pisze SPRZEDAM. Czy to jest aż tak ważna informacja ze jest dużymi literami. Chyba nie. Wg mnie to głupie bo sama kartka z ceną wg mnie wystarczy. Bo jak cena to wiadomo że sprzedaje. A jak da cene to bede wiedział czy wogóle chce o tym pomyslec. Tak samo tutaj. To co powinno być w ogłoszeniu o sprzedaży wg mnie powinno być sugestią. To może wspomóc sprzedaż ale nie zaraz usuwanie z forum bo regulamin tak pozwala i każe.

Zobaczcie co tu się dzieje. Nowi dostają ostrzeżenia za to że nie są tak inteligentni jak Moderator który wie a tamten nie.

To wg mnie nie są jakieś poważne zmiany ale unikniemy bałaganu na forum i obrażania innych którzy są obraźliwi. Przecież jak Mod nie chce odpowiadać na jakieś głupie pytanie to nich nie odpowiada. Po co? Niech przeniesie pytanie do takiego dziełu i po 14 dni jak nikt nie odpowie temat niech automatycznie się skończy zamknie i zniknie z forum.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
http://netbiker.pl/

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Sob 03 Lis, 2012   

W pełni się zgadzam i popieram. To co tu się ostatnimi czasy dzieje zniechęciło już wiele starych osób do wchodzenia na forum jak i nowych. Regulaminu bym się jednak trzymał żeby było konsekwentnie ale uprościłbym znacznie.

Mogę tylko napisać, że na forach ostrzeżenia się daje za poważne rzeczy takie jak obrażanie ludzi, floodowanie, spamowanie itp. Jesteśmy małą społecznością w większości się znamy i instytucja ostrzeżeń jest tu absolutnie zbędna o czym pisałem już kiedyś... Chyba, że ma służyć komuś do budowania poczucia władzy... Powitalnia obowiązkowa, kolejne miejsce gdzie można nowych użytkowników gonić? W niektórych postach nawet się nikt nie wita....

Druga sprawa to tzw giełda, pisać nie będę, kiedyś też zwracałem uwagę, że są napinki i latanie za użytkownikami żeby zrobili to czy tamto i pragnę zauważyć że nawet starsi użytkownicy tego nie ogarniają i są jakieś dziwne "kwasy". Może warto jednak rozważyć 'wolną" giełdę jak jest na normalnych forach? W końcu jak ktoś pisze 2 zdania to jego sprawa.

Suzuki i nie tylko w ogłoszeniach to samo, po cholerę gnębić ludzi o te fotki itp... Miał być porządek i każde ogłoszenie w 1 poście a tu się dzisiaj okazało że ktoś za dużo postów z ogłoszeniami dał no ludzie... dałby wszystkie do jednego posta i byłoby po kłopocie.

Cytat:
Zobaczcie co tu się dzieje. Nowi dostają ostrzeżenia za to że nie są tak inteligentni jak Moderator który wie a tamten nie.


Sławku - a za to masz u mnie browara w Malborku :rotfl: Spadłem z krzesła :hyhy:

Co do postów i pytań "powtarzających się" to o ile są w odpowiednim miejscu ja bym zostawił, niech tematy z mechaniki żyją a ludzie tam piszą. Jak nie są to przenieść i pouczyć.
 
 
ziomek4000 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 09 Maj 2011
Pochwał: 12
Posty: 856
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 04 Lis, 2012   

no taka prawda że niektórzy za bardzo wzięli do serca możliwość dawania ostrzeżeń i dają je za byle pierdoły. trochę umiaru i forum będzie przyjaźniejsze dla nowych użytkowników i zamiast ich odstraszać ostrzeżeniem z pierwszym poście lepiej na spokojnie wyjaśnić co zrobił źle i pomóc znaleźć to czego szuka.
_________________
Powyższy post przedstawia pogląd użytkownika w danej chwili i nie może byś wykorzystany przeciwko niemu w innym terminie oraz w innej sprawie.
 
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 04 Lis, 2012   

Set3 napisał/a:
Proszę o ustalenie w regulaminie kiedy i za co można dostać ostrzeżenie.


Zasadniczo zgadzam się z sugestią, ale sądzę żeby było to w powiedzmy "sugestiach dla modów", a nie w Regulaminie Forum.

Prawo dawania ostrzeżeń dotyczy mniej niż 15 osób, i nie sądzę żeby było konieczne pakowanie tego w regulamin prawie 3000 zarejestrowanych użytkowników.

Dodatkowo nie będzie możliwości awantur pt: "na podstawie regulaminu nie możesz mi dać za to ostrzeżenia..." itp.

Set3 napisał/a:
Może nazwać np: Do wytłumaczenia, Oczyszczalnia, lub jakąś inną wg Was ciekawą i wesołą nazwę. Taki temat tam żyłby tylko tyle na ile byśmy im pozwolili np 14 dni od ostatniego wpisu.
Taki dział mógłby mieć sens, pod warunkiem że to nie byłoby nadużywane. Dział do którego trafiają tematy już na Forum poruszane/rozwiązane. Kto chce może pomóc, kto nie chce nie pomaga, a temat później jest usuwany lub jeśli pojawiło się coś nowego/ciekawego przenoszony do Archiwum.

Byłaby to ciekawa alternatywa do nieodwracalnego usuwania tematów na podstawie regulaminu. Nie śmieciłoby tak bardzo Forum, jednocześnie dając userom możliwość pomocy osobie zainteresowanej.

Propozycja nazwy: "Deja vu" :)

PS: Napisałem głównie o Mechanice - bo tam najwięcej osób szuka rozwiązania problemów, i chyba tam pojawia się najwięcej duplikatów.
 
 
 
wolf 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 38
Dołączył: 25 Maj 2010
Pochwał: 11
Posty: 536
Skąd: Świdwin
Wysłany: Nie 04 Lis, 2012   

Oooo właśnie! Normalnie Set trafił w samo sedno. Regulamin dobra rzecz, miał uporządkować to i tamto ale ostatnimi czasy chyba mamy do czynienia z lekką nadgorliwością :kwasny: A ja zawszę powtarzam: nadgorliwość gorsza od faszyzmu :-| Nowi na dzień dobry dostają joby w imię świętego regulaminu, a i "starej gwardii" obrywa się za jakieś pierdoły. Zaczyna być u nas wesoło jak w kostnicy :kwasny:
_________________
Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę...
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

simin napisał/a:

Dodatkowo nie będzie możliwości awantur pt: "na podstawie regulaminu nie możesz mi dać za to ostrzeżenia..." itp.


A uważasz, że jest konieczność dawania komukolwiek ostrzeżeń? :zdziwko: Szczerze mówiąc to jedyny przypadek jaki pamiętam to NinNiun który był wulgarny obrażał ludzi i spamował, ale wtedy i tak został wyeliminowany w chwilę.

Nie wiem za co można dać komuś ostrzeżenie, większość ludzi która tu trafia to normalne osoby którym można zwrócić uwagę i tyle. Posty w niewłaściwych miejscach przenieść i pouczyć, jak ktoś założy np osobny temat np o oponach to podkleić pod temat główny lub usunąć jak bzdura. Nie kombinujcie z "przepisami" i dodatkowymi działami bo to nie o to chodzi, jeszcze ciężej się będzie nowym połapać.

Regulamin powinien być prosty i tak skonstruowany, żeby przeciętny Kowalski normalnie się zachowując nie wchodził z nim w konflikt i definiował podstawy netykiety, dobrego zachowania. Tu mamy wg mnie kilka drobnych "kruczków" i zapisów sprzecznych z ogólnymi zwyczajami na forach za co się goni ludzi i to w sposób często milicyjny a regulaminów większość nie czyta i czytać nie będzie, zapewniam.

Myślę, że kluczem do sukcesu będzie nie komplikowanie regulaminu tylko wyluzowanie się i w niektórych przypadkach zmiana nastawienia na bardziej przyjazne i wszystko będzie git :)
Ostatnio zmieniony przez Machu Pon 05 Lis, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Set3 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 60
Dołączył: 14 Paź 2010
Pochwał: 28
Posty: 682
Skąd: Wałcz
Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

Zgadzam się z Tobą Machu.
Nawet Ziomek jak został Modem chce dawać ostrzeżenia bo chłopaki sobie w sumie żartowali na forum. Dostał takie uprawnienia to już chce z nich korzystać.
Uważam ze 90 proc ostrzeżeń danych na forum powinny zostać sprawdzone i anulowane.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
http://netbiker.pl/
 
 
 
panbodzio 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 104
Dołączył: 20 Gru 2008
Pochwał: 18
Posty: 1119
Skąd: dokąd
Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

'instytucja ostrzezen' jest potrzebna bo kazdy z uzytkownikow ma swiadomosc, ze musi zachowac kontrole nad swoimi zachowaniami

jak dziecko od czasu do czasu klapsa nie dostanie to sie za bardzo rozpieszcza


slusznosc wystawienia ostrzezenia danemu forumowiczowi to juz inna para kaloszy
_________________
http://na2oo.blogspot.com/
sózócki kocurrr
 
 
RedShadow 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 32
Dołączył: 10 Sty 2009
Pochwał: 10
Posty: 1383
Skąd: Wrocław/Opoczno
Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

A ja myślę że akurat w temacie ostrzeżeń trochę przesadzacie, bo ile ich jest? 20? I większość osób naprawdę na nie zasłużyła, może tego nie widać bo tematy za które dawane są ostrzeżenia często są usuwane. Jakoś nie zauważyłem żeby ktoś dostał na wejście ostrzeżenie za twarzowe.
_________________
"– Potrafimy?
– Nie mam pojęcia. Ja na przykład nie potrafię.
– No tak, ale gdybyś potrafił i tak byś się nie przyznał. Ja bym się nie przyznał gdybym potrafił.
– A potrafisz?
– Nie
– Aha! "
 
 
Set3 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 60
Dołączył: 14 Paź 2010
Pochwał: 28
Posty: 682
Skąd: Wałcz
Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

Dobrze Red a zgodzisz się na to ze Moderator za zle wystawione ostrzezenie też dostanie ostrzeżenie i klapsa?
Na pewno nie. Chcesz tu mieć wojsko i kary jak w sądzie. Jak są ostrzeżenia za wg mnie nieprzepisowe zachowanie wg regulaminu to lepiej zmienić regulamin.
Ostrzezenia wg mnie to kara. A kara to za przewinienia które w normalnym życiu też są żle widziane. Wyzwiska, spamy i inne rzeczy.
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
http://netbiker.pl/
 
 
 
simin 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 36
Dołączył: 27 Mar 2011
Pochwał: 53
Posty: 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

Machu napisał/a:
A uważasz, że jest konieczność dawania komukolwiek ostrzeżeń? :zdziwko:
Wydaje mi się że tak.

Nie w sytuacji jak ktoś nie doda zdjęcia w pytaniu o ogłoszenie, ale gdy ktoś pisze posty zupełnie olewając ortografię i interpunkcje, obraża innych, spamuje i pozostaje głuchy na zwracanie uwagi to jakoś trzeba działać i wymuszać zmianę zachowania.

Ale jak napisałem wcześniej - jestem za tym żeby dawanie ostrzeżeń było ostatecznością przy braku reakcji na zwykłe prośby i upomnienia.

Jeśli chodzi o kruczki - to podejrzewam że dotyczy to m.in. działu giełda i zasad tam zdefiniowanych.

To wydaje mi się potrzebne / przydatne. Przykładowo - ktoś pytał o moto od handlarza ze Zduńskiej Woli. Jego temat przewijał się wielokrotnie, ale wszystkie pytania zadawane sprzed nowego regulaminu już wygasły, w związku z czym nowa osoba nie ma żadnej możliwości określenia czy sprzedawca pojawiał się na Forum.

Gdyby wcześniej były dodawane zdjęcia na tym serwerze od razu byłoby widać że to ten sam gość, bo każde moto ustawia do zdjęcia tak samo, nakleja takie same paski i daje taki sam opis.


Na zakończenie tego wywodu napiszę streszczenie mojej propozycji:
- Zostawić regulamin tak jak jest
- być bardziej wyrozumiałym dla innych :)
 
 
 
Machu 


Model GSa: GS 500E
Wiek: 104
Dołączył: 10 Kwi 2011
Pochwał: 31
Posty: 1749
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

simin napisał/a:

To wydaje mi się potrzebne / przydatne. Przykładowo - ktoś pytał o moto od handlarza ze Zduńskiej Woli. Jego temat przewijał się wielokrotnie, ale wszystkie pytania zadawane sprzed nowego regulaminu już wygasły, w związku z czym nowa osoba nie ma żadnej możliwości określenia czy sprzedawca pojawiał się na Forum.


Często darmowy hosting zdjęć wygasa szybciej jak ogłoszenie na portalu aukcyjnym. Żeby to o czym simin piszesz było skuteczne dodatkowo by trzeba dodatkowo weryfikować gdzie dane zdjęcie moto jest umieszczone. Nie wspomnę że ktoś może dać zdjęcie np na imageshack.us i je po tygodniu usunąć z galerii bo już kupił/sprzedał moto. A już abstrahując od tego to chyba się zgodzisz że w 99,999% przypadków nowy który szuka pomocy wali posta i link a nie szuka w gąszczu ogłoszeń czy sprzedawca ze Zduńskiej się gdzieś przewijał (o gregorbike to co chwila ktoś temat zakłada). To już lepiej podkleić temat "znani sprzedawcy" i dopisywać tych co się przewijają jeżeli taki jest cel tego zapisu. Wszyscy na tym lepiej wyjdą.

Tu kwestią jest raczej to że na większości for link starcza i tak ludzie domyślnie będą robić. I nie sądzę aby udało się wychować cały internet że na forum GS'a jest inaczej :D

Wracając do ostrzeżeń.

Cytat:

http://board.ogame.pl/index.php?page=Portal
Lista użytkowników
W sumie 121 354 uzytkowników


Na tym forum byłem modem prawie rok, 27 tys użytkowników, przedział wiekowy 1-100, spektrum IQ użytkowników 1-200 :D Żadne ostrzeżenia nie są potrzebne jak ktoś rzuca mięsem w użytkowników to dostaje bana i koniec. I to tak jak piszesz w skrajnych przypadkach. Nie wiem kto się przejmie u nas ostrzeżeniem szczególnie, że z niego nic nie wynika, nowi się pewnie dowiadują, że są ostrzeżenia jak je dostają.
 
 
Piotras_5 


Model GSa: Inny motocykl
Dołączył: 09 Sie 2010
Pochwał: 13
Posty: 2355
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

buahhahah forum ogame hahha ^^
_________________
Keeway Matrix 08' -> GS500F 04' -> GSF Bandit 600 S 04' ->Honda CBR F4i 01'
 
 
Set3 


Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 60
Dołączył: 14 Paź 2010
Pochwał: 28
Posty: 682
Skąd: Wałcz
Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

no to ja już mam jasność. Moderatorzy są za ostrzeżeniami i karami a nie robieniem porządków do których wg mnie są wyznaczeni a pozostali członkowie są przeciw.
Mysle że nie byłoby tego tematu gdyby nie nadużywanie wg mnie i usuwanie tematów bez możliwości nawet sprawdzenia. Tak samo zamykanie.
Może niech moterator pilnuje porządku i go wprowadza a do karania lub dawania ostrzeżeń będą ludzie do tego wyznaczeni. Np Admin daje ostrzeżenie na wniosek moderatora.
A porządki to zróbmy tak żeby nie trzeba było karać. A wpisy przecież można przenieść gdzie mają być.
Podoba mi się nazwa którą dał Machu. Może po Polsku niech będzie. " Ale to już było.." :rotfl:
_________________
Pomogłem, nie zapomnij kliknąć w
http://netbiker.pl/
 
 
 
kempes 



Model GSa: Inny motocykl
Wiek: 34
Dołączył: 23 Wrz 2008
Pochwał: 30
Posty: 1746
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   

W temacie ostrzeżeń powiem Wam tylko tyle:
Dawanie ich za posty/tematy w dziale Powitalnia, Suzuki i nie tylko w ogłoszeniach, Giełda, OT , itp. to wg. mnie śmiech na sali bo wiadomo, że są tematy w których udzielają się nowi, nie zapoznani z regulaminem użytkownicy. Jednak są też działy wymagające większej powagi (dla zachowania porządku i przejrzystości) i w nich dawanie ostrzeżeń się przydaje.

Ostatnio miałem taki przypadek, że user dostał ode mnie warna po 5, czy 6 swoim poście. Zaraz ktoś posądzi mnie o to, że wystawiłem go niepotrzebnie, itd. ale o tym że w tzw. międzyczasie wysłałem mu 3 upomnienia na PW to tego nie widać.

Cytat:
Jak są ostrzeżenia za wg mnie nieprzepisowe zachowanie wg regulaminu to lepiej zmienić regulamin.

Z tym to poleciałeś.... :rotfl:
_________________
Romet Kadet 110 Automatic '90/'91 -> Keeway Matrix '06 -> Suzuki GS 500 '93 -> Suzuki SV650N '03 -> Yamaha TTR 600 -> Jawa 353/04 '61 & Aprilia Pegaso 650 I.E.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja Lo-Fi

INFORMACJA DOTYCZĄCA POLITYKI PLIKÓW COOKIES ORAZ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH:
  • Nasza strona używa informacji zapisywanych za pomocą cookies i podobnych technologii głównie w celu dostosowania strony do potrzeb każdego użytkownika oraz m.in. w celach statystycznych. Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy z branży statystycznej. Ustawienia dotyczące plików cookies mogą być zmienione w programie (przeglądarce) do obsługi stron internetowych. Korzystanie z naszego portalu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację korzystania z serwisu na wyżej wymienionych warunkach.

  • Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że:
    • Administratorem Danych Osobowych jest Forum GS500.pl;
    • podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do prawidłowej rejestracji i użytkowania forum;
    • przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu użytkowania forum odbywa się na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. i zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Rozporządzeniu;
    • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych, uzyskania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych;
    • dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do wykonania usługi lub czynności w związku z którą zostały przekazane (czas użytkowania konta na forum GS500.pl) oraz przez okres wynikający z okresu przedawnienia w ewentualnym procesie ochrony dóbr Administratora;
    • informujemy, iż Twoje dane osobowe możemy udostępniać następującym kategoriom podmiotów:Google Inc, SolarWinds Corporate, England.pl Sp. z o.o., IONIC Sp. z o.o. Sp. k.
    • Masz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia Parlamentu i Rady Unii Europejskiej o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.